Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kaller1


kaller1
veterán

Hát, ez már a sokadik Indiában olcsón kezd..... hír, a pontok helyére tetszőleges készülékek behelyettesíthetők. :)

.::> <::.

(#2) littlelion21 válasza kaller1 (#1) üzenetére


littlelion21
addikt

Nálunk a sufni gsm-ekben kicsivel 120 alatt, a nokia shop-ban meg 128k. :U

(#3) #71321344


#71321344
törölt tag

nem pénz érte, pláne ha szolgáltatóknál még ennél is olcsóbb lesz!
a telefon amúgy nem tetszik.

(#4) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

az ottani keresetekhez képest biztos sok a 90000ft-nak megfelelő pénzecske.Itt szerintem 120 lessz.

[ Szerkesztve ]

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#5) BiP


BiP
nagyúr

"Németországban ugyanezen mobilért 429 eurót, azaz 118 000 forintot kér a gyártó, mely nyilván a magasabb fizetési hajlandósággal és nem az adókkal hozható összefüggésbe."
Akkor nálunk miért drágább még ennél is?
Miért nem mondjuk a német és az indiai között valahol?

[ Szerkesztve ]

(#6) Bathory Peti válasza BiP (#5) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Jó kérdés.Itt 70000ft-ért kellene adni.Ahogy csúszunk lefele....

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#7) Real93


Real93
aktív tag

Szerintem itt is kb 90k lenne reális kezdőárnak...

(#8) raulicio válasza BiP (#5) üzenetére


raulicio
senior tag

Ez lett volna az én kérdésem is alapból, de be kell látni, hogy india és Mo, mint piac összehasonlíthatatlan... Ide csak azért hoznak telefont mert kell. Nagyságrendekkel akkor sem adna el több telefont itt, ha 10k-val olcsóbb lenne. 60-70k-ért meg nem adjaoda sajnos, pedig az lenne a nekem megfelelő ár:)

(#9) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezen hír után érdeklődve várom milyen áron érkezik hozzánk. Meg kellene néznem élőben, mert a első képeken annyira nem jön be, de egyre jobban tetszik.

(#10) tjb007 válasza littlelion21 (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

És ehhez hozzátartozik az is, hogy a Nokia Shop -ban nem 12 hónapos sufni gsm garanciát adnak a telefonok mellé.

(#11) keIdor


keIdor
titán

Hát igen... hiába sokkal szegényebb ország India mégis 1 milliárd felett van a populáció, így nagyobb piac. Ott egyébként egy nagyvárosban (legyen mondjuk Új Delhi, vagy Mumbai) mennyi egy havi átlagkereset?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) Anulu79


Anulu79
addikt

Ez a baj, hogy még mindig a külföldi megjelenésről van hír. Mikor jön már haza? :)

(#13) tjb007 válasza keIdor (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

134 rúpia, durván 600 Ft (kerekítve).

(#14) zazahoho válasza tjb007 (#13) üzenetére


zazahoho
őstag

az azért nem semmi :Y ,abból azért nehezebb összehozni a c7-t.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#15) B1T3


B1T3
addikt

Ha én egy új okostelefon vásárlására adnám a fejem, házon belül mindenképpen jobban megérné nekem inkább az N8-at venni.

(#16) =Mentor= válasza B1T3 (#15) üzenetére


=Mentor=
őstag

Nézőpont kérdése, jószerével 3 dologban különbözik a C7 az N8-tól, "csak" 8 GB belső memória, fixfókuszos kamera, HDMI csatoló hiánya... Aki ezeket nélkülözni tudja, 25 ezer forintot spórolhat KB. Személy szerint nálam a kamera miatt kiesik a számításból.

Anulu79: Már megérkezett, Origo GSM-nél 120 ezer 2 éves gyári garanciával, viszont csak December 7-re ígérik a szállítását!

[ Szerkesztve ]

(#17) B1T3 válasza =Mentor= (#16) üzenetére


B1T3
addikt

Nem csupán annyi a különbség a kamerák között, hogy ez fixfókuszos (előnyösebb technológiával), az N8 pedig nem. :)

(#18) vans? válasza zazahoho (#14) üzenetére


vans?
őstag

Sanszos, hogy nem azok vesznek ilyet Indiaban, akik 600 ft-nyi osszeget keresnek. Bar ezt gondolom te is tudod, nem tudom minek okoskodok.:)

Itthon masfelszer annyi lesz, nem?

hábm bábm

(#19) LA_COSTE válasza BiP (#5) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Szerinted ez igaz? Ugyan már!!!! Hol van az indiai és a német átlagfizetés közötti különbség ahhoz, hogy csak ennyivel adják olcsóbban? Egy hazugság az egész.

(#20) Anulu79 válasza =Mentor= (#16) üzenetére


Anulu79
addikt

Ez az én bajom, hogy decemberben érkezik meg. Nekem pont mára kéne. :)

(#21) gPéter válasza tjb007 (#13) üzenetére


gPéter
tag

szerinted ez reális szám?... :D

(#22) Anulu79 válasza gPéter (#21) üzenetére


Anulu79
addikt

Lehet, hogy óra bérre gondolt. :)

(#23) Valentino K.


Valentino K.
senior tag

Belsőre teljesen rendben van a telefon, viszont külsőre egy lekerekített 5800-ra hasonlít.
Unalmasak a Nokia telefonjai :(

Nikon D500 / Sigma 18-35 F1.8 / Nikon 300mm F4 PF / Asus ROG

(#24) tjb007 válasza gPéter (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, reális.
Ennyi a napi (nem órabér) átlagkereset Mumbaiban ami még így is a nemzeti átlagkereset háromszorosa.

(#25) AMD Power


AMD Power
titán

Nekem tetszik ez a C7... bár a cpu nem gyenge benne egy kicsit!?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#26) Anulu79 válasza AMD Power (#25) üzenetére


Anulu79
addikt

Kicsit én is ettől tartok így látatlanban meg tudatlanul, de szerintem sok múlik az optimalizáláson ha jól gondolom. De engem is érdekel a dolog.

(#27) tjb007 válasza AMD Power (#25) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha az N8 -ban elég akkor ebben is elég lesz :)

(#28) Karma válasza tjb007 (#27) üzenetére


Karma
félisten

Mert ott elég? :F

“All nothings are not equal.”

(#29) tjb007 válasza Karma (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Erre csak azt tudom mondani, hogy valakinek a 6 magos processzor is kevés és van akinek az 2 magos is sok.

Mindenkinek mások az igényei.
Az, hogy a Pistának meg a Gézának akad rajta a Crysis engem hidegen hagy.

(#30) joey04 válasza tjb007 (#29) üzenetére


joey04
titán

nem a "krájzisz" akad, hanem maga az alap rendszer is... ez a baj.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#31) DummyBoy válasza joey04 (#30) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Te sem láttál még akkor S^3-as Nokiát ...

Life is shor...

(#32) Karma válasza DummyBoy (#31) üzenetére


Karma
félisten

A Mobilarena tesztvideója bőven elég (meg a YouTube összes többije), élőben is olyan. Majd a következő szoftverfrissítéssel javul sokat, de a tényen nem változtat, hogy nincs erőtartaléka a gépnek, a rendszert is csak éppenhogy elbírja.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#33) DummyBoy válasza Karma (#32) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Én ezt mint felhasználó miért nem érzem?

Nincs 1Ghz-es proci benne --- még --- mert tuti lesz ... Mint ahogy S60V5-ön is megoldották ...

De mindenhol azt olvasom, hogy lassú, most hogy mondod : nincs erőtartalék - ésatöbbi.

Egyszerűen nem veszem ezt észre. Mindennapos használat mellett egyszerűen jól használható, gyors, megbízható rendszer, ami ismerve a symbianos telefonokat valszeg még javulni is fog ...

N900-ashoz hasonlítva (Ami 1 parancs kiadása után mindjárt rendelkezett a "szükséges" 1GHz-el ...) sem látom hogy lassú lenne ...

5800-m is volt az N900 előtt ... Ahhoz képest ez nem gyorsvonat, hanem TGV ... az tény, hogy lassúcska volt, de kezelhető - szerethető telefon.

Egyszerűen nem látom mihez kellene az 1GHz ... N900-on is csak a számításigényes feladatoknál váltottam át rá ... többet enne ... azonkívül?

Természetes - van ennél gyorsabb telefon ... De azt nem értem, hogy miért kevés? Videók alapján? Meg kell nézni élőben és el kell dönteni ...

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#34) Karma válasza DummyBoy (#33) üzenetére


Karma
félisten

Valószínűleg más válaszidőhöz vagyunk szokva. Kellően sok email, SMS, netán egy derekasabb weboldal mellett se érzed, hogy lassulna?

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#35) DummyBoy válasza Karma (#34) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Ehhh ... email van sz@rásig :) Ott nem ... sms-eknél sem ... bár nem vagyok nagy sms betyár ...

Böngésző esetén én elqrvultam, ugyanis az Opera Mobil szimpatikusabb volt és nem mellékesen gyorsabbnak is bizonyult mint a beépített ... majd ha kijön a beígért új böngésző, akkor majd megnézem azt is ...

Abban lehet igazad, hogy mivel más más rendszerekhez vagyunk szokva, ezért lehet hogy ha megnéznék egy fullextrás mai top telefont, akkor ahhoz képest lehet lassabnak érezném.

De nem lassúnak! És ez nagy különbség.

Aki esetleg régebbi telefonról - főleg ha S60-asról - akar váltani, annak semmi esetre sem fog lassúnak tűnni ez a rendszer. Akinek ennél komolyabb telefonja van, az pedig nem fog erre váltani ...

Én szeretem, hogy nem kell naponta tölteni, jól működik, szép - gyors - stb.

Tudom hogy van gyorsabb, nem akarok elvakult fanboj-nak tűnni ... De lehet hogy ez a kompromisszum elfogadható, ha figyelembe vesszük a készenléti időket és hasonlókat ...

Life is shor...

(#36) Karma válasza DummyBoy (#35) üzenetére


Karma
félisten

:R

Egyébként közben eszembe jutott még egy, ami anno élőben is szembeötlött: a játékok betöltési ideje.

“All nothings are not equal.”

(#37) DummyBoy válasza Karma (#36) üzenetére


DummyBoy
senior tag

Háááát ... Az Angry Birds és a Sudoku is nagyjából ugyanlyan gyors mint N900-on :D

Ebben nincs összehasonlítási alapom, sorry :)

[ Szerkesztve ]

Life is shor...

(#38) Karma válasza DummyBoy (#37) üzenetére


Karma
félisten

És a Need for Speed? :)
Az nincs előtelepítve?

“All nothings are not equal.”

(#39) AMD Power válasza tjb007 (#29) üzenetére


AMD Power
titán

Ebben igen van valami.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40) joey04 válasza DummyBoy (#31) üzenetére


joey04
titán

de láttam, csak láttam mást is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#41) Anulu79


Anulu79
addikt

Storno. Nem ide akartam írni.

[ Szerkesztve ]

(#42) Magnum_


Magnum_
nagyúr

ha szögletes lenne ez a c7, talán tetszene is.. ez így nekem feminin.

I humbly and respectfully decline™

(#43) roti86


roti86
őstag

Akinek erre van keret, annak az N8-ra is van (ha a Nokiánál maradunk). Ebben pont az van lebutítva, ami az N8-at kicsit kiemeli a többi mobil közül (kamera, hdmi, usb funkció).

(#44) tjb007 válasza roti86 (#43) üzenetére


tjb007
nagyúr

USB OTG -t ez a telefon is tudja.

(#45) roti86 válasza tjb007 (#44) üzenetére


roti86
őstag

Igen, már látom én is, a tesztet is olvastam :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.