Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit komolyabbat (drágábbat) kellet volna venned tesztelés céljából, vagy mindkét végletből egy egy példányt.
Ha gyengén szerepel, nem sokan fognak bezöldülni energia témában. :)

Várjuk a folyt.

Samsung Galaxy S9 Plus & Xiaomi Mi 10T 8/128 GB 5G Cosmic Black & Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB

(#2) Imy válasza pusszycat (#1) üzenetére


Imy
veterán

Ez igaz. :)
Éppen PH-n volt egy cikk, ő is hasonlót vett...
Lehet körbe kellene néznem más típusból, habár nem tudom, hogy melyik lehet jobb... (mondjuk csak a kíváncsiság hajtott) De még a napelemes részét ki sem próbáltam, hogy hogyan is tölti fel, ha feltőlti. :D

(#3) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

A mérőeszközről tudnál infót adni, akár cikk akár webshop formájában?

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#4) Imy válasza HyP3b0y (#3) üzenetére


Imy
veterán

Igen, itt a link, én ilyet használok.

(#5) HyP3b0y válasza Imy (#4) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Köszönöm! :R

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#6) cadtamas


cadtamas
tag

Na basszus két ilyen power bankom van úton.
Ha nem tölt a napelem tökönszúrom magam. :(

(#7) Imy válasza cadtamas (#6) üzenetére


Imy
veterán

Ezekbe 12.000mAh-t ígérnek? Nane, el sem férne benne... :U Jah és annyiért, amenyiért az enyimet küldték anno.
Plusz ha megjön számolj be, hogy a napelemes része tölt-e valamennyit.

Szerintem ha megjön, indítsad is a refoundot paypalen...

(#8) cadtamas válasza Imy (#7) üzenetére


cadtamas
tag

Kimértem.
Csontra 3000mAh-t vett fel és 1600-at volt hajlandó leadni.
Kértem refundot és szó nélkül visszautalta mindkettő árát. :)

(#9) Imy válasza cadtamas (#8) üzenetére


Imy
veterán

Háát igen sajnos tényleg nagyon kevés. Akkor ez mind fake. A napelem hogyan muzsikál nálad? Tölt?

(#10) cadtamas válasza Imy (#9) üzenetére


cadtamas
tag

Rá van írva, hogy 200mA-el tud tölteni.
Nem próbáltam még, mert nincs megfelelő fogyasztóm, de kipróbálom majd azt is.
Az előzőek fényében tuti kamu az is.

(#11) Imy válasza cadtamas (#10) üzenetére


Imy
veterán

Merítsd le, és tedd ki a napra x időre, és nézd meg, hogy mennyit tudsz kivenni belőle. Nálam szinte nulla volt amit beletöltött... ;)

(#12) spanglee001


spanglee001
addikt

én tudtam hogy ez mind kamu, viszont vettem egy tplinket 10400mah 8000ft és valóban leadja amit kell

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#13) Imy válasza spanglee001 (#12) üzenetére


Imy
veterán

Napelemes, vagy csak sima power bank?

(#14) parlamentpc


parlamentpc
csendes tag

...már az a baj h én is rendeltem belőle, mert valami hülye barom halálra dicsérte a PH-n!!!

Üdv.: Computer üzlet 1054 Garibaldi utca 1 www.parlamentpc.hu info@parlamentpc.hu T.:(061) 3010328 (0670) 4261308

(#15) parlamentpc


parlamentpc
csendes tag

..és ha valaki el is szeretné olvasni akkor:
https://logout.hu/cikk/a_nap_ereje/elso_darab_masodik_darab_ertekeles.html

Üdv.: Computer üzlet 1054 Garibaldi utca 1 www.parlamentpc.hu info@parlamentpc.hu T.:(061) 3010328 (0670) 4261308

(#16) Imy válasza parlamentpc (#15) üzenetére


Imy
veterán

Inkább nem akarom olvasni, és nem értem, hogy miért nem írja le az igazat, aki írta.... :W

(#17) gojko.m


gojko.m
senior tag

Sziasztok!
Lehet, hogy buta kérdés lesz, de talán tudtok okos választ adni rá... :)
Van nekem egy ilyen powerbankom. A ráírt adatok szerint Li-Polymer akkumulátor van benne. A kérdésem az lenne, hogy ha tönkremegy a benne található aksi, akkor tudnám-e helyettesíteni más aksival (aksikkal), elemmel (elemekkel)? Pl. egy 3,7V/3500mAh Lithium-ion telefon akkuval, vagy egy 9V-os alkaline elemmel (egyirányú töltésre)? Szóval, a powerbankban található elektronika hasznosítható lenne-e valamilyen módon?

(#18) parlamentpc válasza gojko.m (#17) üzenetére


parlamentpc
csendes tag

Szia, először is meg kéne mérni h mennyi áram/feszültség leadására képes az elektronika. Ha ezen adatok a belehelyezett új aksi/elem stb töltési paramétereinek megfelel akkor miért ne!

Üdv.: Computer üzlet 1054 Garibaldi utca 1 www.parlamentpc.hu info@parlamentpc.hu T.:(061) 3010328 (0670) 4261308

(#19) gojko.m válasza parlamentpc (#18) üzenetére


gojko.m
senior tag

Szerinted, a Lithium-ion telefon aksit tölteni is lehetne ennek a powerbanknak az elektronikájával, vagy itt is csak egyirányba, leadni tudná a benne tárolt energiát?

(#20) parlamentpc válasza gojko.m (#19) üzenetére


parlamentpc
csendes tag

elvileg igen, de azért nem 100%-an biztos!

Üdv.: Computer üzlet 1054 Garibaldi utca 1 www.parlamentpc.hu info@parlamentpc.hu T.:(061) 3010328 (0670) 4261308

(#21) gojko.m válasza parlamentpc (#20) üzenetére


gojko.m
senior tag

Értem... Köszönöm a választ! :R

(#22) parlamentpc válasza gojko.m (#21) üzenetére


parlamentpc
csendes tag

..egyébként nekem is "behalt" a cuccos (se kép, se hang), úgyhogy ha esetleg neked összejön az "akksi tunning" akkor írj!!!

Üdv.: Computer üzlet 1054 Garibaldi utca 1 www.parlamentpc.hu info@parlamentpc.hu T.:(061) 3010328 (0670) 4261308

(#23) Imy válasza parlamentpc (#22) üzenetére


Imy
veterán

Miért, a napelem része tölt neked valamit? :F

(#24) gojko.m válasza parlamentpc (#22) üzenetére


gojko.m
senior tag

Rendben. De nekem szerencsére még bírja a gyűrődést ez a powerbank. Igaz, nem is használom gyakran. Csak a biztonság kedvéért hordom a hátizsákomban túrázások során. Ugyanis, van egy régi androidos telefonom, amit gps-ként használok. Ha lemerülne egyszer-kétszer még fel tudja tölteni. Viszont, a napelemes része tényleg használhatatlan.

Egyenlőre az akku cserét sem tervezem. Kíváncsiságból már szétszedtem a powerbank- ot, és ránézésre engem sem győzött meg a leírásban szereplő adatokról a benne lévő aksi. Egyrészt, ezért is jutott eszembe a lecserélése telefon akku-ra, ami sajnos a mérete miatt nem fér bele.

Ha esetleg az aksi "halt meg", az e-bayen ezt is lehet kapni (link).

Ezen videó alapján úgy látszik, hogy egy feszültség szabályzó is elegendő, ha 9V-os elemmel akarunk telefont tölteni. Valószínűleg a powerbank-unk elektronikája ennél valamivel többet tudhat... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.