Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Tehát akkor elsősorban nem a szűkös hely hanem a strukturális hiba az akkuban volt a fő probléma?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Kár a Note7-ekért...
Ugyanakkor, ha nem most vezetik be a szigorúbb akkuellenőrzést, hanem már korábban is alap dolog lett volna náluk, akkor most lenne egy állati jó készülékük a boltok polcain, és taroltak volna a piacon.

aelod: valahogy úgy.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#3) szami777


szami777
addikt

Bár sokat nem értettem belőle, azért próbáltam. :DDD

Köszi a magyar összefoglalót. :R

(#1) aelod
Nekem az jött át, hogy nagyjából az egyik okozta a másikat.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#4) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Segítő szándékú trollkodás. A cím nyelvtanilag nem okés. Vagy "Íme, ez okozta..." vagy "Kiderült, mi okozta...", de ez így nincs rendben, szerintem javítsátok :K

(#5) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Reméljük a többi gyártó is tanul az esetből, és senkinél nem fordul elő többet ilyesmi.

(#6) nyisziati


nyisziati
veterán

Tehát gyártási hibaként vezették elő.
Csúf dolog, de ha nem lett volna ez a vékonyítási láz, akkor a hibák sem biztos, hogy ennyire fatálisak lettek volna. Vastagabb rétegek esetén a forrasztás se böki át a felső réteget.
No meg az erőteljesebb minőségellenőrzés is hiányzik, gyakorlatilag az "as-it-is" gyártás terjedt el rohamosan az elmúlt években - egészen egy brutális baleseteket okozó hibáig.
Persze a Samsung most szigorít, de erősen kételkedem benne, hogy a többi gyártó is fog.

[ Szerkesztve ]

(#7) Bone123 válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Az ismertették jól is hangzik, köszi!

(#8) WiZARD válasza nyisziati (#6) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, a kettő együtt kellett.

Feltehetően az eddigi lazább gyártási pontosság egy kevésbé kiélezett konstrukció esetén nem okozott gondot. De itt a határokig mentek a mérnökök az akku tervezésekor, és nem számoltak a gyártás minőségével. Így egy jónak tervezett (bár a gyártási pontatlansággal nem számoltak) akkumulátor mindkét gyárból hibás lett.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#9) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Ebből a nagy mesetengerből egy dolog nem derül ki: Az összes akkumulátor rossz volt, vagy csak azok voltak rosszak, amelyek elfüstöltek? Mert ha az utóbbi akkor teljesen más a gond, mint amiről beszélnek...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Érdekes, de kicsit sem csökkent a bizalmam a Samsung iránt, inkább csak sajnálom őket. :(

A vékonyítási láznak mondjuk szerintem is jó lenne, ha vége volna, mert semmi extrát nem ad szerintem a 6mm-es teló a 9mm-eshez képest, viszont a sérülékenységet fokozza, meg talán több az esély a gyártási hibákra is. Használnék boldogan 1,2-1,5 centi vastag telót is, ha cserébe kaphatnék normális akkut, meg jó esés- és ütésállóságot!

(#11) PrinceHerceg válasza WiZARD (#8) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

"lazább gyártási pontosság" => profit mindenek felett... vicces ahogy próbálják kimagyarázni a dolgot! :C

(#12) #06658560 válasza WinstonWolf (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Samu akkuk mindegyike, a másikok pedig gyártási szórás alapján lutri.

(#13) #06658560 válasza nyisziati (#6) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem hiszem, hogy ilyen teszteket nem végeztek eddig is bármely nagy gyártót is nézzük. Ezek ugyanis a standard megfelelőségi követelmények, x darabbal tesztelve. Ha átmennek, akkor mehet a gyártás szériában.

Ami a kérdés, innentől a nyolc pont CC, de vajon 100%-os tesztelés is lesz mindig? Ha igen, akkor senki nem fog új akkukat kapni, csak ilyen-olyan módon már használtat.

(#14) TheSaint


TheSaint
aktív tag

Látom a Samunál ezerrel hajtják a ködgépeket, mondjuk mit is várhat az ember....
Kicsit fura, hogy a meglévő tesztek nem dobták ki tömegesen ezt a problémát....
Most akkor volt jó sorozat is és csak néhány lett problémás???
Az a tömeges tesztelésről készült kép elég érdekes, ha az egyik elszólja magát, kb, leég az egész gyár..?

(#15) papi77 válasza PrinceHerceg (#11) üzenetére


papi77
addikt

Igen,és szerintem nem is mondtak el mindent! :U

Az első: NOKIA 1611

(#16) Hennet


Hennet
aktív tag

Majd elsírtam magam a videón, pocsék zeneválasztás az innovációhoz. :O

"Ööü... Én meg már azt hittem, hogy mivan, pedig mégsem."

(#17) draco31


draco31
veterán

Akkor igazából kellene egy úja akkut tervezni, és ki is lehetne adni a telefont akár más néven.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#18) dredbiro


dredbiro
senior tag

Végigolvasva a cikket, tulajdonképpen gyártási hiba után jött a dominó elv. Tesztelni biztosan tesztelt a nagy nevű vállalat, itt merülhet fel a kérdés, hogyan? Épp kifogtak a több ezer darabból egy normális értéket produkáló darabot? Bizonyosodni látszik ebből a minnél többet eladjunk hozzáállás is. Remélhetőleg a jövőben jobban odafigyelnek ezen hibák kiküszöbölésére.

Good hunting,STALKER !

(#19) nyisziati válasza #06658560 (#13) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát olyan túl szigorúak nem lehettek azok a tesztek, ha most egy kétoldalas kimerítő pontosságú anyaghoz kb. 3 hónapos igen részletes, külső szakértők bevonását is igénylő nyomozás kellett...

(#20) alcsa


alcsa
senior tag

Vajon most szet perelik az akku beszallitokat? :U

(#21) samu74 válasza TheSaint (#14) üzenetére


samu74
addikt

Itt szerintem a tervezési hiba(tűrés meghatározása) és a gyártási szórás (jó lesz az úgy) miatt nem tudták behatárolni hogy melyik széria volt jó.
Ezért inkább ment a levesbe az egész.

-----------

(#22) TheSaint válasza samu74 (#21) üzenetére


TheSaint
aktív tag

Ez rendben, de akkor életbe lép az első felvetésem, a meglévő tesztek nem dobáltak tömeges hibát már a gyártáskor??? Nehezen tudnám elképzelni...

(#23) zozzo72


zozzo72
aktív tag

Ezt még előnyükre is fordíthatják ...
Ezután a legesleg biztonságosabb készülékeket fogják gyártani...

(#24) csongi


csongi
veterán

Semmi gond, majd ugy is nalunk gyartanak akksikat :)
Miert nem tudom sajnalni oket?
A nagy maszlag. Ujra ertelmezzuk a biztonsagot mi?
Me eddig hogy ertelmeztek? :) Belex@runk dol a le...juhheee.
A nagy biztonsagi duma a meglevo vasarlok megtartasara lehet elegndo, uj vasarlok bevonzasara harmat geyenge. 300K cuccrol van szo, 1000Euro, egy tenyernyi tomegcucc.
Nah mindegy, remelhetoleg jo lecke volt, es a tervezett bevetel kieset remelhetoleg nem az alkalmazottak utcara kerulese, vagy bermegvonasaval igyekeznek rompitani. Bar ezen sem lennek meglepve.

(#25) Bossyy


Bossyy
tag

Nem volt hülyeség a cserélhető akkumlátor, amit sokáig használt az iparág, majd a Nokia N8 és Apple kijött az unibody házakkal. Most csak új akksit kellett volna adni minden vevőnek és a jövőbeli készülékekhez már olyat adni és nem ment volna a levesbe minden.

(#26) #06658560 válasza nyisziati (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Sose lehet tudni. Ha hétszáz ember kellett a megfejtésükhöz, az nem egy könnyen kibukó hiba. A nem Samu akkuknál akár az is lehet, hogy nagyon kicsit változott a hegesztésnél használt anyagok összetétele, ami bőven belül volt a tűrésen, ettől jobban fröcskölt, ami szintén belül volt a tűrésen, de rossz helyre. Oda írta egy másik oldal, hogy egy szigetelőt is néha kihagytak. A Samu akkuk esetében valószínű nem tervezési hiba volt, hanem a gyártás során változott valahogy a folyamat, esetleg valami biztonsági okból egy tizedmilliméterrel hosszabbra vágták az elektródákat, s már gondot okozott.

(#27) e-newsee


e-newsee
addikt

Nem a kedvenc gyártóm a Samsung. De legalább közzétették az eredményeket, és elismerik, hogy igen, gyártási hiba volt, és igen, nekünk is van benne sarunk. Nem verték rá a beszállítókra az egészet. És egy szigorúbb akkuellenőrzési szabvány javaslatot is letettek az asztalra. Gondolom a szabvány még mindig olyan teszteket írt elő, amik az ezelőtt X évvel aktuális akkutechnológiákra vonatkoztak. A maiak meg azokat teljesítették ugyan, de az új kockázatok kivédésére nem kötelezte őket senki. Magyarán így utólag csapkodhatjuk a fejünket, hogy baaaaszus, ezek alap tesztek lennének, de gondolom előre ezekre senki sem gondolt.
Mivel volt pár visszahívott akku a tarsolyukban :), akár mindet is végignézhették ellenőrzésképpen, és ezek jöttek elő, mint hibák. Arra még kíváncsi lettem volna, hogy a vizsgált tételek hány százalékánál találtak ilyen gondokat.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#28) hemaka


hemaka
nagyúr

Igy jar, aki kokanyol.

(#29) nyisziati válasza Bossyy (#25) üzenetére


nyisziati
veterán

"Nem volt hülyeség a cserélhető akkumlátor, amit sokáig használt az iparág, majd a Nokia N8 és Apple kijött az unibody házakkal. Most csak új akksit kellett volna adni minden vevőnek"
Így van. Én is ezért vettem a telót különálló aksival. Egy gonddal kevesebb. Az előző telómban pl. fél évesen halt meg az akku. 3 ezerért pikpakk megvolt a csere.

(#30) Ste


Ste
addikt

Akkor most akku vagy összeszerelési probléma? A cikkben lévő, az akku jobb felső sarkánál lévő benyomódás simán lehet utóbbi is.
Az pedig, hogy milyen minőségű telepet gyártanak: amit el lehet adni, s amit a piac megfizet. Nem hiszem, hogy a csúcs, presztizs készülékeket leszámítva fog ez az akku tesztelési metódus bármin is változtatni

(#31) Ueda


Ueda
senior tag

A grafitról, az ábráról + az előzmények ismeretében (füst, robbanás, égés) Csernobil jutott eszembe.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#32) mg1992mg válasza zozzo72 (#23) üzenetére


mg1992mg
senior tag

Nyilván...

(#33) Richie86


Richie86
senior tag

Remélem, ez tényleg jó lecke volt, és nem csak a Samsung-nak, hanem minden mobilgyártónak, mert a biztonságnak kell állnia mindenek felett.

(#34) moleculez


moleculez
veterán

Szóval tervezési hiba, oké rendben. Végülis ha most újraterveznék az akksit, akár piacra is dobhatnák a telót. Nyilván nem fogják, de simán lehetne. Tanultak belőle.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#35) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Mindenesetre korrekten jöttek ki belőle, megtehették volna hogy csak hallgatnak.

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#36) Dominó85


Dominó85
veterán

Talán nem kellene hosszúkás, hangyafaxnyi telepeket tenni a telefonokba. És nem kellene mindent a qrva trendeknek beáldozni, mint az abnormális vékonyság, pehelysúly és társaik. Akinek nehezére esik 250 gr-ot fél óráig egy kézben tartani, az menjen le gyúrni vagy váltson életmódot.

Továbbá pont az ilyen gigavállalatok, mint a Samsung és Apple, fordíthatnák meg a szinte megfordíthatatlan trendeket. De mint tudjuk nekik sem kenyerük a sok SoT elérése csúcs hardver mellett. Bírjon jó esetben 1 napot és 3,5-4 óra SoT-ot oszt jó napot.

Eléggé aberrált és degenerált világban élünk. Lassan azt is elvárják egyes kényelmesebb embertársaink, hogy más törölje ki a nemesebbik felüket.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#37) alcsa válasza raskolnikoff (#35) üzenetére


alcsa
senior tag

Eleg nagy bukas volt, ahhoz, hogy csak hallgassanak s szonyeg ala soporjek.

(#38) e-newsee


e-newsee
addikt

Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy a dizájner megalkot egy formát a telefonnak, a mérnökök meg a hajukat tépik, amikor meglátják, hogy mibe kellene nekik beletervezni a mobilt magát.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#39) dredbiro válasza raskolnikoff (#35) üzenetére


dredbiro
senior tag

Nem biztos, ha a lakásod, vagy autód ég le egy ilyen hibás mobil miatt, esetleg égési sérülése legyen az embernek, tudom, sarkalatos dolog, viszont megtörtént.

Good hunting,STALKER !

(#40) #06658560 válasza Dominó85 (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ok, hol lehet befizetni ujjhosszabító műtétre?

(#41) atike


atike
nagyúr

Ennek az új tesztelési módszernek egyenes ági "következménye" a termék drágulása...? :U

(#42) moleculez válasza atike (#41) üzenetére


moleculez
veterán

Természetesen, semmi sincs ingyen.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#43) Dominó85 válasza #06658560 (#40) üzenetére


Dominó85
veterán

Ebben is pont hogy támogatnálak. 4,0-5,2" között kellene ezeket telefonnak, 5,5-6,9" között phabletnek, a felett meg tabletnek nevezni. Bár én ezzel a phablet elnevezéssel sem vagyok kibékülve.

* Péter - 06302461862 *

(#44) slimshady válasza WinstonWolf (#9) üzenetére


slimshady
senior tag

Erre en is kivancsi lennek.

Nem tervezik kiarulni a Note 7 raktarkeszletet uj akukkal? :)

üdv.: SlimShady

(#45) #24536576


#24536576
törölt tag

Nem tudom melyik a viccesebb. Az indoklás, vagy, hogy egyesek még sajnálják is a samsungot. Gondolom amikor a fejesek összeültek, a gyártási hivára szavaztak, mint legkisebb "imageromboló".

[ Szerkesztve ]

(#46) myckie2 válasza Dominó85 (#36) üzenetére


myckie2
őstag

Egyéb probléma? :)

(#47) atike válasza moleculez (#42) üzenetére


atike
nagyúr

....akkor a következő csúcsmobilokon behozzák a Note7 veszteségét... :) Na meg a további drágulás is meg lesz támogatva még egy érvvel...

(#48) kop8


kop8
őstag

Szerintem nagy ködösítés az egész, ráfognak mindent az akuk hibájára..
Minden telefonban ki lehet cserélni az akut, a note7 ben is ki lehetett volna ha az lett volna a baja...

Ezért nem is fogják kiadni a telot kicserélt aksikkal mert az lehetetlen...

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#49) Obyboy válasza alcsa (#20) üzenetére


Obyboy
addikt

Ha csak az akku beszállítók sara lenne a dolog akkor már rég leverték volna rajtuk.
Lehet Samuék kérték/erőltették az akkugyártókat erre a megoldásra a méretcsökkentés kedvéért.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#50) e-newsee válasza kop8 (#48) üzenetére


e-newsee
addikt

Csak amíg nem jöttek rá a konkrét hibára, addig nem tudod, mire cseréld le. Az A akksinál még azt mondták, hogy oké, akkor cseréljük a B akkura őket, az jó lesz. Aztán az is rossz volt.
Ezek alapján szerinted az teljesen reális megoldás lett volna, hogy a Samsung gyorsan keres egy harmadik gyártót, aki sepercalatt meg tud tervezni egy Note 7-be való akksit, amiben nincs bent az a hiba, amit még nem is tudtak pontosan, hogy mi, és abból le is tud gyártani hetek alatt sokszázezer darabot. Miközben a piacon meg ott vannak az időzített öngyújtók.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.