Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

Na, ez egy fokkal baratibb arban van, mint a zotac cuccai, meg ha ebben csak celeron van is...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) dgabor80


dgabor80
tag

Tényleg érdekes találmány...mondjuk egy gyerkőcnek a családban...amíg csak netes vagy ilyen kis egyszerű játékokkal játszik...nem is rossz...régebbi laptop winyó és használt monitor mindig akad otthon...ha máshol nem a hardveraprón :)

Monitorra szerelve pedig elég kompakt a dolog..tetszik!

Reméljük nem tör azért világuralomra az apróság :DDD

[ Szerkesztve ]

„Nem kell megtenned, a túlélés nem kötelező.” W. E. Deming

(#3) vittorio7


vittorio7
őstag

Ez lesz a jövő. Előbb utóbb ekkorák lesznek az asztali PC-k. Persze kell még pár év.

(#4) kukulec


kukulec
őstag

nekem ezekkel mindig az a bajom, hogy nem lehet rendesen kapni őket. egyébként szövegszerkesztésre és netezésre egy ssd-vel nagyon jó gép volna. az ára is emberinek tűnik.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#5) F34R


F34R
nagyúr

Az ar persze ssd es memoria nelkul van, igy mar azert elgondolkodtato hogy mast rakjak ossze.

(#6) lenox válasza F34R (#5) üzenetére


lenox
veterán

Miert, tudsz olcsobbat?

(#7) kzkz


kzkz
őstag

Van benne venti? Ha nincs, akkor már kéne is :)

(#8) BatchMan


BatchMan
senior tag

A cucc jó, de mi az a vizuális bootmenedzser? Milyen van még? ;]

(#9) Kobaljov válasza kzkz (#7) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Van, ez még aktív hűtésű, de a pletykák szerint hamarosan jön a passzív változat is (addig meg ott vannak pl. az Akasa passzív NUC házai)

(#10) Prof


Prof
addikt

Milyen magas HDD-t esznek ezek meg? 15mm-es 2TB-os belefer?

(#11) Mercutio_ válasza lenox (#6) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ebben már van 2GB ram, 320GB HDD, és bill+kijelző is és mobilisabb használatot tesz lehetővé;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#12) lenox válasza Mercutio_ (#11) üzenetére


lenox
veterán

Erdekes mini pc. Akkor ebbe a vesa mount is benne van, meg 3 ev gari? Mert amugy 2 gb ram meg egy vinyo az kb. 60 dollar, szoval 200-bol kijon rammal vinyoval...

(#13) Mercutio_ válasza lenox (#12) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem itthon az EUR/Ft árakat kellene nézni, nem azt, hogy amcsiban minek mennyi az ára.
Erre a cuccra van 2 év háztól-házik gari, "kicsit" több vas van benne, mint a nuc-ban, másrészt kétlem, hogy minden eladott nuc-t monitorok hátuljára fognak felrakni :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#14) atus72 válasza Mercutio_ (#11) üzenetére


atus72
senior tag

Az almát hasonlítod össze a körtével... latop <> asztali "pc"

(#15) atus72 válasza Mercutio_ (#11) üzenetére


atus72
senior tag

Még valami a 2x1.5Ghz az kisebb mint a 2x2.4Ghz, jelentősen!

(#16) F34R válasza lenox (#6) üzenetére


F34R
nagyúr

osszerakni, hogyne tudnek.

(#17) cairojack


cairojack
aktív tag

Szakadnának bele, hogy ez is aktív hűtéses. Hát már sosem lesz gyárilag passzív, mozgó alkatrészektől mentes, HTPC?

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#18) F34R válasza cairojack (#17) üzenetére


F34R
nagyúr

olyan is van , csak nem ekkore meretben. hiaba nem birjak megoldani a ho elvezeteset pedig csak 7 wattrol van szo.

(#19) kromatika


kromatika
veterán

tetszik.és az ára is elfogadható.

(#20) Findzs


Findzs
addikt

ez nem is rossz ár érte és lesz az még olcsóbb is :)

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#21) bunevo válasza F34R (#18) üzenetére


bunevo
tag

Én is meglepődtem, hogy 7,5 wattal nem passzív. Bár azon még jobban, hogy ilyen olcsó. Szerintem még játszani is lehetne rajta: CS 1.6, GTA 3, N64 emulátor, Minecraft, ezeket csak elviszi és ugyan mi kéne még? ;)

(#22) Prof válasza bunevo (#21) üzenetére


Prof
addikt

GTA V :D

(#23) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nocsak, fizikailag megváltozott.. vajon a melegedési gondok miatt, ami az elődnél volt?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Mercutio_ válasza atus72 (#15) üzenetére


Mercutio_
félisten

Köszönjük Emese... :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#25) DoItYourself válasza F34R (#18) üzenetére


DoItYourself
addikt

És a többi alkatrész nem fogyaszt? Akkor miért adnak hozzá 35W-os tápot? Ennek a fő profilja a HTPC, szerintem úgy kellene értékelni, véleményezni is.
De ha már HTPC, akkor milyen szoftvert lehet rá rakni? Elfut rajta vmi konyhakész linux is, amihez rendes driverek vannak, vagy jön a szívás a Windows-al?
Nagyon régen csináltam Windows-os HTPC-t, többet kellett matatni a Windows-os felületen, mint amennyit HTPC-ként használtam. Leváltottam, azóta nálam a HTPC=egy Realtek chip-es médialejátszóval, a felhasználása kimerül a filmnézésben (néha diavetítés), ugyan tudna még mást is, de minden más gyorsabb a PC-n...

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#26) cairojack válasza F34R (#18) üzenetére


cairojack
aktív tag

Én nemrég vettem egy Windows 8.1-es tabletet, abban egy 4 wattos Z3730-as Bay Trail Atom van, és azt kell mondjam, tökéletesen elég. Nem játékos gép de munkagépnek (nekem ez Office) és HTPC-nek, meg letöltő gépnek ez már tökéletes lenne. Gyors, simán fut minden, álom szépen játssza a Full-HD-s filmeket. Mi kell még?
Ebből lehetne építeni egy tökéletesen néma gépet, de nem, zúgjon csak, mert az olyan jó. Főleg, ha egész nap ezt kell hallgatnia az embernek. Pfff. . :(

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#27) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

az a kerdes hogy mire ? lessz ez elegendo ?!!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

30971.98 Hungarian Forint + Afa = 39.333 joo Magyar forint.

> draga. ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#29) Graphics válasza Dr.FantastiK (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért nem sok... Van 8GB memória a notimba, átdobok 1 modult... Van 32GB-os SSD-m rendszernek elég, ámen. Mi kell még?

40-ért simán megvenném, még kintről is, hisz minden szükséges alkatrészem van hozzá.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) M@trixfan


M@trixfan
addikt

HTPC felhasználás esetén fontos lenne a 23.976 Hz. Igazán jól Intel alapon csak a Haswell alapú gépek tudják, de ott állítólag tényleg perfekt a frekvencia. Nem tudom, hogy ez NUC hova sorolható ilyen szempontból.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#31) lenox válasza Mercutio_ (#13) üzenetére


lenox
veterán

A cikkben milyen ar volt? Szerintem az a kicsit tobb hardver egy mini pc-hez haszontalan. Es ez ujabb hw, regebbi hw mini pc-bol is van olcsobb. Meg amugy ha tok mas hw-rel jossz, akkor johetnel akar raspberry pi-vel is, az is masra jo, de sokkal olcsobb.

(#32) Mercutio_ válasza lenox (#31) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jó, hagyjuk, neked van igazad, totál semmi köze se hw, se felhasználói kör terén a kettőnek egymáshoz :R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#33) lenox válasza Mercutio_ (#32) üzenetére


lenox
veterán

Es tenyleg :) .

(#34) KFChicken


KFChicken
tag

Egyvalamit hiányolok ezekből a kis gépekből, azt hogy valami normálisabb vga-t lehessen hozzájuk kapcsolni.

(#35) Findzs válasza KFChicken (#34) üzenetére


Findzs
addikt

ez igaz egy port -ot nyomhattak volna rá

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#36) KFChicken válasza Findzs (#35) üzenetére


KFChicken
tag

talán a gigabyte mutatott be olyat most lasvegasban, de nem talán csak egy videó közvetítésben láttam

(#38) Findzs válasza KFChicken (#36) üzenetére


Findzs
addikt

hátha egyre több gyártó fog jelentkezni ilyen megoldással :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#39) tntmax válasza nbg (#1) üzenetére


tntmax
aktív tag

Pontosan azért olcsóbb mert ebben Celeron van, semmi másért. Ha megnézed, egy 4500U proci ára mire eljut a felhasználóhoz önmagában 100 ezer, míg a Celeron N2820 legfeljebb 25000-et tesz ki a gép árából.

Az Inteleket is lehet majd kapni biztos 4500U procival, na annak az árát lesd majd meg.. :(

(#40) lenox válasza KFChicken (#34) üzenetére


lenox
veterán

Mini pc-bol eleg sok fajta van. Ezek 7.5 wattos procival nyilvan nem lesznek tul erosek gpu-ban, de van feljebb intel es amd apuval is. Ha mar egy asztali amd apu nem eleg, akkor kellhet bele normalisabb vga, de az kerdes, hogy azt miert akarna valaki ilyen piciben, mivel nyilvan sokkal komolyabb hutes kell hozza, tehat ekkora meretben jo hangos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#41) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Intel NUC KIT D54250WYKH Review – Finally a 2.5-Inch Drive Fits

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#42) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem is olyan undorítóan drága.

(#43) Findzs válasza bandras0226 (#41) üzenetére


Findzs
addikt

elfogadnám, elég lenne a legolcsóbb is :K

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44) Bibikey


Bibikey
csendes tag

Sziasztok!
Talán segíthet a történetem azoknak, akik nem vérprofik PC élesztésben.
Alapból az ember nem gondolná, hogy a PC élesztést BIOS frissítéssel kezdje :Y ,
pedig ezt kellett tennem, mert bár felismerte a gép a memóriát, de nem tudta használhatóvá tenni.
BIOS frissítés után már működött, szerintem nagyon jó kis PöCök. :K

Ezeket próbáltam párosítani:
http://www.intel.com/content/www/us/en/nuc/nuc-board-dn2820fykh.html
http://www.kingston.com/us/memory/search/?partid=kvr16ls11/4

Képeken látszik, hogy felismeri a memória kártyát, de rendszer memóriaként nem tudja használni.
Total Memory: 0GB az első képen, és 4GB a második képen, elég félrevezető :W , de csak akkor jó,
ha mindkét helyen ugyanazt az értéket írja.


Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.