Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kicsako


kicsako
őstag

Juppi :DD :DD
Vegre lehet harmadaron microsoft jatekot venni

(#2) lmno


lmno
őstag

Ez hogy fog működni, kapunk különálló kódot, amit be lehet váltani bárkinek, mint a Quantum Break-nél?
Vagy csak egy saját accounttal lehet beváltani a 2 platformon?

(#3) kicsako válasza lmno (#2) üzenetére


kicsako
őstag

Szerintem a felhasznalon amin veszed latni fogja a rendszer boxon es gepen is. Semmi +kod vagy akarmi nem lesz.

(#4) ribizly


ribizly
veterán

Jól van jól van! Csak így tovább! :C :R
Várom már amikor majd egyszer csak bejelentik, hogy a régebbi kompatibilis game-ket is be lehet így szerezni (pl. Gears of War 2, 3, ...), mert onnantól beindul majd a gépezet.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#5) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

PS-nél is csinálhatnának ilyet :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#6) Taranti válasza kicsako (#1) üzenetére


Taranti
senior tag

Na igen, arra én is kíváncsi leszek még, hogy a PC játékok drágulnak vagy az XBOX játékok lesznek olcsóbbak... ;]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) kicsako válasza Taranti (#6) üzenetére


kicsako
őstag

En arra gondoltam hogy: tesomnak adtam az xboxom, azaz ketten eleg lenne egy jatekot megvenni. De mivel xboxon lehet homeolni massal azaz jatekot megosztani igy kollegam is beszall :D igy annyira nem huzos egy 20ezres jatek sem.

(#8) Polllen válasza Taranti (#6) üzenetére


Polllen
nagyúr

Gyaníthatóan ezek a játékok windows store-ban lesznek elérhetők, szóval a pc-s fog.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#9) ledgeri válasza kicsako (#7) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szerintem abból párhuzamos játék nem lesz, de beosztással működhet- bár úgy less-fun...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#10) kicsako válasza ledgeri (#9) üzenetére


kicsako
őstag

Homolas alatt mindket fel jatszhat egyszerre. Eddig is igy inteztem kollegaval. Max tesommal kellene lebeszelni de mivel ritka hogy egyszerre tudnank jatszani azzal sincs baj.

(#11) ribizly


ribizly
veterán

Lesznek itt vicces kérdések. Jelenleg is oda kell már figyelni, hogy hol is vetted meg a játékot, mert bár van átjárás a rendszerek között (uplay, steam, origin, gog), de ha DLC-t szeretnél venni, akkor nem mindegy honnan van a cucc. Így legalább lesz egy újabb szabadságfoka a dolognak, amire nekünk felhasználóknak kell figyelni. :p

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#12) NandorHUN


NandorHUN
addikt

GoW 4 ?!! Ez komoly?! :Y Egyetlen XO excluziv cím ami miatt még akár hajlandó lettem volna XO venni, erre eladják?? :C

Amúgy gondolom online része külön PC-XO lesz, bár ennél a játéknál nem feltétlen lenne előny az egér-billentyű gyors mozgás, ugrások miatt.

Nem lennék most az XO tulajok helyében :D

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#13) ledgeri válasza kicsako (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#14) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Olyan kettősséget hagy bennem ez a Play Anywhere... egyrészről örömteli, hogy jönnek PC-re is a játékok, másrészől kevesebb Xbox exkluzív cím lesz. Logikus, hogy a Microsoft kiterjeszti a piacait és több bevételt vár a szoftverektől, másrészről logikátlan, mert hosszabb távon a PS4 felé tereli a konzolt vásárolni akarókat, igy több bevételtől eshet el a szoftverek után (ugye nem csak a saját kiadású játékok hoznak bevételt, mindenki licenszdíjat fizet).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#15) kicsako válasza Mister_X (#14) üzenetére


kicsako
őstag

(Szerintem) a tobbseg csak konzolon jatszik nem pc+konzol. Szoval ilyen problema nem all fent. Aki meg pc+ps4 mellett dont mert az xbox jatekokat tudja gepen tolni megint nem hatalmas kieses nekik mert ugyan ugy megveszed a jatekokat. Ez a lepes szerintem eleg pozitiv dolog. Foleg hogy storehoz (javitsatok ki ha tevedek) eredeti windows kell abbol megint csak +penz.

[ Szerkesztve ]

(#16) Polllen válasza Mister_X (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezzel miért terelne ps4 felé? Azt gondolod, hogy asztali pc + ps4-t fognak venni az emberek?
Az emberek zöme szerintem ha már pc-t akarnak venni, laptopot fognak.

Biztosan vannak "és" vásárlók, de ez inkább a valóságban "vagy". Szóval az xo gyengébb eladásai mellé hozzácsapják a pc-t is, ami szerintem marginális lesz. Legalábbis ilyen áron.
A PC játékipart a sok sales tartja életben. A windows store-ban még nem láttam x86-s játékra értelmes árat, max más régióban.

kicsako

A homolás egy alternatív megoldás arra, hogy drága a játék, amit igazából nem erre találtak ki. Ha jobbak lennének a számok, tuti menne a korlátozás, hogy csak egy háztartáson belül lehessen valóban használni.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Én örülök ennek, újabb érv a PC mellett. :)

Bár az MS árazása elég meredek (pl. Halo Wars 2 - 20k/25k), még a Steamen szokásos 60 EUR premier árnál is drágábbak kicsit. Ami azért furcsa mert az MS Store messze nem olyan élhető, mint a Steam.

[ Szerkesztve ]

(#18) negyven2


negyven2
veterán

Itt azért sokmindet megmagyaráznak .

Csak a játék digitális kiadásával működik a dolog, lemezes játékoknál nem (maximum ha a Windows 10-es kiadáshoz kód jár, és azt beaktiváljuk a Windiows Store-on akkor ONE-on is működni fog, de jelenleg, nagyon úgy tűnik, hogy ezekből a játékokból, csak Xbox ONE-on lesznek lemezes kiadások).

A játékok az MS profilunkhoz kötődik majd, nem jön extra kód mint a Quantum Break esetében. Így ha használni akarjuk, akkor ugyan azzal a profilt kell használni Windows 10-en és Xbox ONE-on.

Egyszerre ugyan azt a játékot nem lehet használni Vagyis vagy Windows 10-en vagy ONE-on játszunk, de ugyan azzal a játékkal egyszerre két platformon nem.

Az Achivmenteket nem számolja külön-külön. Hanem ahogyan a mentéseket is, ezeket is szinkronizálja a rendszer.

A játékok árazása is ugyan az lesz, valószínűleg ugyan azokkal a megkötéssekkel, trükkökkel (vagyis ahogy most is van rá mód, hogy kicsit olcsóbban is kijöjjünk)

[ Szerkesztve ]

“The Wasteland’s got its own Golden Rule: Thou shalt get sidetracked by bullshit every goddamn time.”

(#19) NandorHUN válasza Polllen (#16) üzenetére


NandorHUN
addikt

Azért én ezzel nem értek egyet.

Előző gen végén csak a single player excluzivok miatt vettem ps4-et (az más kérdés, hogy fél év alatt kipörgettem mindet) és most is PS4 sokkal erősebb ezen a téren. PC mellett erősen gondolkodom, hogy jövőre beszerzek egy gépet.

Más részről Xbox sokkal erősebb volt multis címekben (Gears of War 2-vel mai napig játszanék, ha lenne gépem + Halo sorozat + Forza), ezeket gyakorlatilag most elkaszálta a Microsoft, gyakorlatilag nincs értelme már XO venni.

Hiszen ha bele gondolunk minek is? Még ha valaki "vagy" is a hozzáállása akkor is:
-PC-n olcsóbb a játék
-PC megkapja az XO excluzivokat
-PC már nem sokkal drágább mint egy XO
-PC re nem kell Live
-PC-n szebb a grafika

Gyakorlatilag semmi érv nem maradt XO mellett, nincs excluziv és drágább szummázva a játék is. Mondom ezt úgy hogy abszolut konzolpárti vagyok.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#20) NandorHUN válasza NandorHUN (#19) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyetlen amiben XO "jobb" jelenleg a használt játék piac. Mivel ha meguntad a címet, vagy nem játszol el tudod adni, árából tudsz egy másikat venni.

Az más kérdés, hogy jelen esetben a digitális vásárlásnál ez nem megy, gondolom Ms célja részben ennek a piacnak a visszaszorítása ezzel a húzással.

Én XO tulajok esetén ezért is magasról lesz...nám ezt a húzását az MS-nek. Ha tehetem ilyen áron biztos, hogy lemezesen venném a játékot a konzolomba.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#21) kicsako válasza NandorHUN (#19) üzenetére


kicsako
őstag

Aki nappaliban ulve szeretne jatszani, vagy gyerekeinek venni az meg mindig egy xbox (vagy ps) mellett fog donteni. Csak nalunk idehaza ahol mindenki szegeny epitenek az emberek 200ezres gepet es vesznek melle konzolt :F

(#22) Polllen válasza NandorHUN (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Logikus érvelés, de szerintem kimarad egy fontos szempont. A casual réteg merre mozdult eddig és merre fog?

Multiplatform címekből rendre konzolon fogy több, több aktív játékos van. Még olyan játéknál is, ahol a fő platform pc volt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#23) adise válasza NandorHUN (#19) üzenetére


adise
őstag

arra leszek kiváncsi, hogy marad-e a multihoz, hogy kell a live gold vagy nem. Mert ugye PC-n nem lesz ilyen. Ez elég nagy lehuzás plusszba, hogy még fizess a multiért

(#24) NandorHUN válasza Polllen (#22) üzenetére


NandorHUN
addikt

Néhány éve még lehet, hogy így volt, de ezzel gyakorlatilag csak ellentétes adatokat találtam: ugyanis úgy fest PC- s eladások jobbak mint kozolosak. Bár ez belegondolva érthető is, PC-n nem nagyon lehet eladni a használt játékot, konzolon egyenlőre igen, így kevesebb az "új" vásárló.

Vagy lehet PC-s warez miatt gondoltad, hogy konzolon a címek jobban fogynak?

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#25) Polllen válasza NandorHUN (#24) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az a baj ezekkel a számokkal, hogy a pc-nél benne van összes mmo/moba himbilimbi.

Most nincs időm jobb bontást találni, de 2015-re.

"The big revenue drivers for PC last year were free-to-play MMOs, which, according to SuperData, make up more than half of last year's earnings, with $17 billion. Social network-based games were also a major contributor, generating $8 billion in revenue for the platform in 2015."

Ezek a játékok eddig nem nagyon voltak konzolra, nem multiplatform játékok és kb. minden laptopon elfutnak, amiben van egy 3xxx-s intel IGP.

Ha ezeket kivesszük, marad az, hogy konzolon több játék fogy a multiplatform címekből.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.