Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

:K

Csak azok a Huano kapcsolók... Sajnos Zowie-ék valszeg soha nem fognak már Omron kapcsolókat használni. :O

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#2) lemusz


lemusz
addikt

szoftvere milyen? Lehet benne 0-ra állítani a LOD-ot?

(#3) jaffa 2843 válasza lemusz (#2) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valószínűleg ugyanúgy működik, mint az FK1-nél.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#4) .mf


.mf
veterán

"Gamer berkekben nem mindenki ismeri a Zowie márkát, amely kimondottan a profi játékosok igényeihez szabott egereket készít. És itt nem süket marketing dumáról van szó, hanem tényről"

Lol.
X évvel ezelőtt, valahol neten láttam filmet Dél-Korea legjobb, hivatásos, tv-n közvetített, milliók által követett SC-játékosáról. A versenyzésből híres és dúsgazdag volt. De ott tényleg komoly szinten űzik, mint egy fizikai sportágban, ő is naponta sok órát edzett a játékban és a játékon kívül is. Tehát ha valakire illett a profi jelző, akkor rá biztosan.
A gémer-láz már akkor is rég hódított. Milyen billentyűzetet használt a versenyen? Sima nónémet. Milyen egeret? Sima egyszerűt, nem gémert.

Nem vagyok profi játékos. Az egerem ugyan MX518, de kényelméért, gombjaiért és megbízhatóságáért választottam; a billentyűzet meg egy ezeréves IBM desktoptól van. Wotban az EUn 1-2 millió játékosból top 20k-ban, azaz min. a top 2%-ban benne voltam, pedig bő 95%-ban szoloban játszottam. Hány piroskának lehet közben soktízezres gémer felszerelése...

Gémer cuccok....

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) Horbal válasza .mf (#4) üzenetére


Horbal
őstag

Valszeg igazad van.

Én azért se a deathadder-em (itthon) se a mionix naos-om (meló) nem adnám valami noname vacakért.

Nem azért mert Gamer (nem vagyok gamer), hanem mert kényelmesek.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) jaffa 2843 válasza .mf (#4) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nem a casual WOT-ra gyártanak normális perifériákat. Egyébként tekintve, hogy mennyien vannak regisztrálva, mennyien játszanak aktívan és ebből mennyi ~12év alatti, azért nem olyan nehéz bármilyen "átlagon felülit" elérni.

Az MX518 történetesen "profi" cucc, szóval az érvelésed már itt megbukik. :D Nem az árától lesz valami jó, sőt, annak van a legkevesebb köze a dologhoz.

Egér szempontjából még midndig az FPS érának van a legnagyobb szüksége a lehető legjobb egérre. MOBA-ra vagy RTS-re viszont egy értelmes mechanikus billentyűzet az, ami még sokat segíthet.

Hangsúlyoznám, hogy egyedül a cuccoktól senki nem lesz profi, de sokat segít a fejlődésben. (Ha az illető képes rá..)

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#7) vhw válasza .mf (#4) üzenetére


vhw
addikt

Hát a wot-ban pont mindegy mid van, talán még a golyós egér is megtenné :))
(a héten volt szerencsém egyhez, ledöbbentem, hogy még létezik ilyen)

Ami a "süket marketing dumát" illeti, van egyáltalán valami hiteles forrása annak (online magazin, a játszott játék hivatalos honlapjának egy szeglete stb...), hogy az ún. profi játékosok milyen beviteli eszközöket használnak - legszívesebben. (Ha történetesen nem vágna egybe az egyéni preferencia és a nyilvános, sponzorok által eléjük/elénk rakott cucc)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#8) jaffa 2843 válasza vhw (#7) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Nagyon nem vág egybe... Pl

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#9) lemusz válasza jaffa 2843 (#3) üzenetére


lemusz
addikt

Aha, és annál hogy működött ez?

(#10) nemlehet


nemlehet
őstag

Igazából ez az egész "gémer" periféria dolog kicsit az audiofilséghez hasonlítható. Egyesek váltig állítják, hogy kihallják a különbséget ha megfordítják a kábelt meg ha ilyen vagy olyan kismegszakító van az előszobai biztosítékdobozban...
Egy bizonyos minőségi szint után már rohadtul mindegy a periféria illetve egy bizonyos játékbeli tudásszint alatt sem számít mivel játszol. Amikor már tényleg nüanszok számítanak egy kiélezett versenyen ott esetleg 100-ból 1x jelenthet előnyt a "jobb" egér de az átlag játékosoknak inkább csak a tudat jelent előnyt, hogy ezáltal magabiztosabban játszanak.

Amúgy én egy egy Gigabyte M6880X-et használok, filléres cucc, de igazából nem érzek túl nagy visszalépést a razer nagámhoz képest. Jó, picit olcsóbbnak hat, meg kevesebb a gomb rajta, de konkréten tizede annyiba kerül.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#11) jaffa 2843 válasza lemusz (#9) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

3 mód közül lehet választani. Szoftver nélkül működnek
Cloth mode (Közepes)
Plastic mode (alacsony)
Original mode ("magas")

Plastic mode: Kihúzott állapotban nyomva tartod a mouse4-et és mouse2-t miközben csatlakoztatod az egeret.
Cloth mode: mouse4 + mouse1
Original mode: mouse4 + mouse2 + mouse1

Mindegyiket kihúzott egérrel kell kezdeni és a megadott gombok nyomva tartása mellett csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#12) hue2000


hue2000
tag

Jól néz ki

Az élet mindig drága

(#13) ViZion válasza .mf (#4) üzenetére


ViZion
félisten

Azért ennyire nem kell sarkítani, nagy különbségek vannak az egerek, billentyűzetek között. Nem azt mondom, h a legdrágább a legjobb, de azért túlzásba sem kell esni. Az hogy nem volt márkajelzés a cuccain, lehet, h a reklámok miatt volt, nem örültek volna, ha vki ingyen reklámot kap. Gyakori ez ma is (nem csak esportban). :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14) vhw válasza jaffa 2843 (#8) üzenetére


vhw
addikt

Na most ezek alapján, miért nem vág egybe az egyéni és "hivatalos" marketingelt egér? (már amennyiben a támogatók is ilyen típusokat nyomnak az illetők kezébe)

Gyorsan átfutva Razer, Logi, MS, SS, Zowie teszi ki a listát.
Nem látni ún. "no name" márkákat. Semmi A4tech, Trust... stb.

Ha a fenti "gamer"-ként emlegetett típusok, márkák a profik személyes kedvencei - és nem egyszerű "hétköznapi" modellek - amik reklámozása nem igazán gyártói/sponzori érdek... - akkor mégiscsak számít mit szorongatsz játék közben.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#15) jaffa 2843 válasza vhw (#14) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Azért nem látni noname-et mert, azok rendre sz@rok. Nem azért, mert azok szponzorálják az emberkéket, ami a kezükbe van.
Nagyon egyszerű a képlet. Ezen gyártók termékei közt lehet jó egeret találni (Nem mind az!)

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#16) lemusz válasza jaffa 2843 (#11) üzenetére


lemusz
addikt

Köszi és az az alacsony mód mennyire alacsony? Valami hozzávetőleges érték. Az lenne nekem jó, ha kb nulla lenne.

(#17) jaffa 2843 válasza lemusz (#16) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

A "nulla" LOD nem lehetséges. (több szempontból is problémákat okozhat) Az alacsony az annyit tesz, hogy fekete szövetpadon 1.2mm alatt lesz a LOD. Nyilván ez is csökkenthető vastagabb hyperglide-dal.

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#18) Helmoras


Helmoras
őstag

Eléggé hasonlít a razer deathadder 3,5g re talán ez kicsit laposabb

(#19) emvy válasza ViZion (#13) üzenetére


emvy
nagyúr

Alapvetoen sok mulik azon, hogy ki hogy fogja az egeret. Miota megvettem az elso Mionix egeremet, erzem, hogy az eddigi mindenfele csucs Logitech meg tarsai mennyire messze vannak ettol - szamomra. Masnak mindegy, mert mashogy fogja a cuccot. Ugyanez el az MS Natural billentyuzetemre, vettem belole vagy negyet, hogy mindenhol legyen, ahol csak dolgozom -- mas meg utalja.

while (!sleep) sheep++;

(#20) ViZion válasza emvy (#19) üzenetére


ViZion
félisten

Nekem meg Func van. Eleinte fura volt, mert hatalmas. Viszont jó vele rajzolgatni, játszani is. Sniper gombot imádom. Egyáltalán nem igaz, h bármelyik jó játékra, meg egyéb, precíz munkára meg végképp nem. Photoshop és a vektoros rajzprogik megmutatják hamar, h melyik a gagyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#21) NandoXXL válasza emvy (#19) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ez így igaz, nálad a pont. Vásárlás előtt az általad említett dolgokra érdmes lenne mindenkinek figyelnie.

(#22) Dhampir válasza ViZion (#20) üzenetére


Dhampir
félisten

MS-3?

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Jok ezek a patkanyok.

(#24) ViZion válasza Dhampir (#22) üzenetére


ViZion
félisten

Igen, rev.2. Ez sem tökéletes, de már közel van hozzá... :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#25) zizi7229


zizi7229
tag

genius slimstar 100 és genius pöcsirodaiegér rulez
és megverem a razer deathadderes haverom

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#26) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Vágyok egy Zowie egérre mert még sose volt. De mostanában már nem adok ki annyi pénzt egérre mint régen.
És ezek a Zowie egerek irdatlan drágák.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#27) Kakaduku válasza .LnB (#26) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Tudom, hogy nem itt van a téma helye, de ha már így feljöttek az egerek, akkor megkérdezem. LoL-hoz keresnék egeret, esetleg MMo-hoz is használnám.

(#28) .LnB válasza Kakaduku (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nézd, ennek a cikknek a címe is butaság szerintem. Nincs ilyen egér, hogy FPS, vagy Moba. Talán MMORPG-re lehet mondani a Razer Naga-t.

Én Dota2-re ilyen egeret használok: [link]
FPS-re: Microsoft Intellimouse 1.1a-t
És mikor több évig WoW-oztam akkor Razer Deathadderem volt.

Magyarország egyik legjobb Dota2 játékosa egy 800ft-os Tesco-s egérrel játszik.. :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) Kakaduku válasza .LnB (#28) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Gondoltam, illetve tudom hogy nincs kifejezetten ilyen egér, de nem mindegy a gombok száma. Vagy rosszul gondolom? :) Elnézést a tudatlanságomért. Nem voltam ilyen stílusban pro gamer. BF sorozattal játszottam magasabb szinten, bár abban sem tartottam magam pro-nak. Néhány kupa, ESL stb. Na de nem ez a lényeg. Kicsit elkalandoztam. A régi szép idők. :DDD

(#30) jaffa 2843 válasza Kakaduku (#29) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Hogy fogod az egeret?
Milyen érzékenységet használsz?
Maximális keret?
Kellenek-e plusz gombok? (oldalt, tetején, stb)
Milyen játékokkal játszanál?
Zavar-e a prediction?

egyéb:
Bármi ami eszedbe jut, vagy fontosnak tartasz. Pl: LOD, forma, súly, kábel, felület, belső memóra, stb..

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#31) Kakaduku válasza jaffa 2843 (#30) üzenetére


Kakaduku
senior tag

Köszönöm a segítséget! Még gondolkozok ezeken a dolgokon. Annyira nem foglalkoztam vele soha ilyen mélyen. BF-et is egy Logitech MX 1000-el játszottam. Azt hiszem. :DDD

(#32) .LnB válasza Kakaduku (#31) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ebben a topikban tudnak segíteni. Vagyis ezeknek a kérdéseknek inkább ott a helye.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) Menthirist válasza .mf (#4) üzenetére


Menthirist
veterán

Én sem tartom magam sportszerűen hc gamernek (de azért sokat játszom, kompetitív területen is), de azt kell mondjam, egy mx510 vagy a mostani g400-am igenis strapabíróbb, kényelmesebb, és jobban beállítható az én igényeimnek. A Tesoro Durandal billentyűzetemen pedig élmény gépelni. Gamer vagy sem, ezek gyakran egyáltalán nem rossz cuccok. Persze itt most nem a gamernek beállított tiritarka 3000 Ft-os noname egereket értem.

a cégnél egy gigabyte 6880 lézeres egerem van munkára, de alig egy év után már alig tudom görgetni előre úgy, hogy ne nyomjam le a gombját.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#34) _ocsisajt válasza .mf (#4) üzenetére


_ocsisajt
őstag

en meg anno starcraft 1-ben szinte minden koreai kozvetitest vegigkockultam es valoban az elejen meg nem volt akkora divat pro "kulfoldi" egerekkel jatszani, de kesobb oda is szepen beszivargott a razer es tsa vonulat... amugy valoszinuleg Te Boxerrel gondolhattal es VALOBAN gagyi billenytuzete volt, viszont az egere nem (persze a kezdeteknel -2000 korul- meg o" is golyos egerrel nyomta van is rola kep)... koreai belso piacos "pro" eger volt az (markara mar nem emlexem, de anno utaneztem)... :)

amugy Boxer nem volt az az APM freak, inkabb volt hires a trukkos, okos huzasairol (ezert is szerettem nagyon)... eleg sokat valtozott a jatek az o" huzasai reven... csak aztan jott a fiatalabb APM generacio es ido utan lemakroztak szepen :(((

viszont lehetett egy fordulopont (par ev utan ugye nagyon beindult nekik a marketing korulotte), mert utana mar eleg sok sc1 jatekost lattam razer es hasonlo egerrel jatszani :)

sc2-t mar nem kovetem, de feltetelezem ott mar mindenki fullproban nyomul :)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#35) #97716736


#97716736
törölt tag

Jó egerek :K

(#36) Dhampir válasza ViZion (#24) üzenetére


Dhampir
félisten

Klassz "kis" egerentyű. :D

(#37) meakín


meakín
csendes tag

Ez a Zowie full steelseries koppintas szarabb kivitelben.Nincs hozza driver, nincs fonott kabel es a kapcsolo is huano, amivel keptelenseg gyorsan klikkelni.

PTR.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.