Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoceeHunt


JoceeHunt
őstag

Alakul a MILC világ :), még a végén rászánom magam, fél éve gondolkodom komolyabb gépet venni, de valahogy nem vitt rá a lélek...

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#2) Put2


Put2
tag

Ígéretes, de tesztképek kellenének..

(#3) szilagyiv


szilagyiv
senior tag

Arra lennék kíváncsi, hogy az objektív rögzítésénél hogyan oldották meg a vízállóságot?

(#4) Cobra. válasza szilagyiv (#3) üzenetére


Cobra.
őstag

Gondolom egyszerű gumitömítés az objektíven és a gépen.
Az ára meg egész tűrhető.

(#5) .mf


.mf
veterán

Hűh. Erősen gondolkodtam /-ok a fgép mellé strapakompakton, eddig csak az tartott vissza, hogy azoknál a kezelés és állíthatóság is kompaktos, pl. nem lehet rekeszt sem állítani. Ez már sokkal jobb lenne, s a 10-100-zal univerzális túragépként is jól teljesítene. Egy kicsit még drága, remélem majd olyan tempóban esik az ára, mint a J1-nek, s majd fél- vagy harmadáron benevezek rá ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) KevinMulder


KevinMulder
tag

Ütésálló MILF-et olvastam :)

(#7) spanyoll


spanyoll
addikt

Meg kell várni szépen, míg lemegy az ára, aztán akkor egyre még én is benevezhetek a 27es ekv fixszel :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#8) Parci válasza .mf (#5) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

+1 :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#9) Sotho


Sotho
őstag

2m-ről betonra leesik azt éli túl vagy ha vízbe esik vagy ha a víz alatt esik 2 métert? :D

(#10) JoceeHunt válasza KevinMulder (#6) üzenetére


JoceeHunt
őstag

Egy olyan már igazi kihívás... :D

joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

(#11) Ijk


Ijk
nagyúr

Jó drága játékszer. Elég egyedi a milc-ek között, de úgy érzem a nikon nem akarja komolyan venni a tükör nélküli gépeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#12) blaca83


blaca83
őstag

Szuper kis gép! :C

Ilyen kellene nekem mindenképpen ,de a közel 200 K-s árat még így is sokallom érte egy kicsit. :(((

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#13) Byk01 válasza blaca83 (#12) üzenetére


Byk01
senior tag

A közel 200k az USA-ban értendő, itt lesz 250k is.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#14) blaca83 válasza Byk01 (#13) üzenetére


blaca83
őstag

Igazad van, akkor főleg drága lenne számomra. :(((

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#15) Mici80


Mici80
tag

Csak tudnám, hogy mi a bánatnak lényeg ekkora megapixeles felbontású gépeket csinálni. Nem ez a lényeg. Megnézném ki akarna molinót nyomtatni. Egy A3-s nyomtatáshoz elég 8-9 mp...

---

(#16) nemdan


nemdan
senior tag

Még mindig inkább DSLR..

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#17) Sza_Sa válasza nemdan (#16) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Csak egy átlag dslr-hez egy vízálló tok sacc/kb 1500 dodó, a műanyag zacskó tokokat meg el kell felejteni. Tudom, mikor a Vörös-tengerhez mentem én is szerettem volna venni egy tokot, csak majdnem annyiba került volna mint egy főre egy 15 napos ott tartózkodás.

A gép meg faja, venném ha mostanában mennék értelmesen fotózható (Vörös-tengerben ~20cm-től színes halak ezrei úszkálnak körülötted) helyre.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#18) Mr.Csizmás válasza Ijk (#11) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

persze, mert a pv system D600, 610-nek fogynia kell. pure FF.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#19) tetrix


tetrix
tag

édesvízben vagy sósvízben? :D

(#20) .mf válasza nemdan (#16) üzenetére


.mf
veterán

A nap facepalm-díjas posztja....

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#21) Mr.Csizmás válasza .mf (#20) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ez olyan mint a vallas, vannak szektasok, elvakultak, meg olyanok akikkel szot lehet erteni ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) Stauffenberg válasza Mici80 (#15) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ez a kijelentés annyira igaz, mint azt mondani, hogy ha lezuhansz akkor túléled. A kijelentésből csak egy kulcsfontosságú mértékegység hiányzik. Milyen magasból?

Hogy a 8-9 megapixel elég A3-ra az biztos. Csak éppen nem 300 DPI mellett, ami már alapvető ha fotólabor minőséget akarunk. Ha elég messziről nézed, akkor a 8-9 megapixel óriásplakáthoz is elég.

A3-hoz 300 DPI mellett már elkél a 18 megapixel (de inkább 20-22 megapixel a vágás miatt amit a képarányok eltérése okoz). Ha elég az A4 is és marad a 300 DPI, oda is kell 10 megapixel (szintén figyelembe véve a minimális vágást).

Persze maradhatunk alacsonyabb minőség mellett is. Mondjuk 150 DPI-vel elég A3-hoz az 5 megapixel is és kapsz egy poszter minőséget.

(#23) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Elve rá kellene hegeszteni a 10/2.8-at. Víz alá minek ez a setét zúm?

(#24) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

igazából akarok egy ilyet :U :B
10/2,8 aw-vel és az új 10-100-zal

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#25) Stauffenberg válasza PRO-peller (#23) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vagy egy picivel nagyobb látószögű fixet. Szerintem sok olyan sportvideós van aki nem annyira extrém, hogy tényleg szüksége legyen egy GoPro-ra, de egy kis ütés meg vízállóság nem jönne rosszul. És akkor nem csak a GoPro-nál jobb minőségű videód lenne, hanem a GoPro-nál csilliárd fényévvel előrébb járó fényképezőgéped is (ami a GoPro-ból kiesik fotó néven az vicc).

(#26) spanyoll válasza Sza_Sa (#17) üzenetére


spanyoll
addikt

Vagy nézz utána, hogy mennyire tévedsz, vagy keresd fel m3ss kollegát :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#27) Sza_Sa válasza spanyoll (#26) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Utána néztem annak idején. De inkább azt kellett volna írnom onnan indul.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#28) mumk1


mumk1
addikt

Ilyen magas IP védettségű eszközöknél, azért bennem mindig felmerül, hogy vajon hol húzza meg a határt a gyártó a garanciális problémáknál. Adott esetben mit szólna egy beázott Nikon 1 AW1-hez? :U

http://www.flickr.com/photos/airsmile/ --------- http://www.fotovesely.com/sk/kontakt/

(#29) fury71 válasza szilagyiv (#3) üzenetére


fury71
aktív tag

Vannak már hands on videók is. :)

Az élet valójában egyszerű, csak mi ragaszkodunk hozzá, hogy bonyolulttá tegyük.

(#30) spanyoll válasza Sza_Sa (#27) üzenetére


spanyoll
addikt

Meg ne haragudj, de akkor vagy régen néztél utána, vagy felületesen.
Vannak nagyon jó zacskók, amikkel lehet fotózni, csak értelmesen kell megválasztani, és akkor az ember megússza olcsóbban mint 1500+ $ :)
Amúgy a tokok tényleg horror áron vannak, ezt alá kell írnom.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#31) Freddy76 válasza spanyoll (#30) üzenetére


Freddy76
addikt

Azért m3ss is eléggé bizonytalan volt a zacskót illetően, csak éppen ő eléggé bevállalós típus (konkrétan nekiesik csavarhúzóval meg imbuszkulccsal a fényképezőjének, ha valami nem klappol). Sokan nem mernék beletenni abba a zacsiba a gépüket...

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#32) spanyoll válasza Freddy76 (#31) üzenetére


spanyoll
addikt

Működik, fasza képeket tud vele csinálni. A többi majdnem mindegy szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#33) Mici80 válasza KevinMulder (#6) üzenetére


Mici80
tag

Az szép lenne amúgy! ;] Abból én is kérnék egyet saját használatra! :P

---

(#34) Mici80 válasza Stauffenberg (#22) üzenetére


Mici80
tag

Valahol igazad van de itt a profi fotósokról beszélgetünk akiknek nagyon is számít a kép minőség.
Ez a gép átlag felhasználóknak készült, nem csúcskategóriás cucc... /A komoly gép kategória nálam csak a DSLR./
Szóval erre mondtam, hogy átlag usernek fölösleges ekkora felbontás, mert a büdös életbe nem használja ki csak fölöslegesen tárolja a több gigányi képet amit java részt LCD néz vagy felpasszolja fb-re...

üdv.Mici :)

---

(#35) Freddy76 válasza Mici80 (#34) üzenetére


Freddy76
addikt

"Ez a gép átlag felhasználóknak készült, nem csúcskategóriás cucc... /A komoly gép kategória nálam csak a DSLR."/

Filmes középformátum pl. már komolytalan?

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#36) .mf válasza Mici80 (#34) üzenetére


.mf
veterán

Csizmi, tévedtél, EZ az igazi szemellenzősség, bigott vakság. A másik egységsugarú csak nem bírta felfogni, hogy nincs vízálló-ütésálló dSLR, így hiába is hasonlítgatja azokhoz, nem alternatíva.

Micikém, most javaslom nézd meg pl. DPReview-n a tesztképeket, legyen mondjuk m4/3-os E-M5, E-M1 (hmm, még nincs fent), s a szintén MILC (de amúgy a legtöbb dSLR-hez hasonlóan APS-C szenzoros) NEX-6 vagy -7 vagy újabb -5 variáns, és mondjuk, hogy ne alulról válogassunk, Nikon D7100, a jelenlegi legfelső APS-C-jük. Hasonlítsd össze a képeket alacsony-közepes ISO-n, mondjuk 800-ig. Meg fogsz lepődni... [link]
Szóval mitől komolyabb? Hiszen sokkal életlenebb, rosszabb a felbontása -- a csak 4/3"-es szenzorú E-M5 képminőségben a FF 5Dm3-hoz áll közelebb, mint a "komoly dSLR" D7100-hoz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Mr.Csizmás válasza .mf (#36) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

A komoly gép kategória nálam csak a DSLR.

a komolyanvehetoseg meg itt er veget :N

ujra csak a hitmanes hasonlatot tudom felhozni, hogy el lehet intezni valakit RPG-7-el, meg zongorahurral is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#38) Stauffenberg válasza Mici80 (#34) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezek legfeljebb a te szokásaid. De ugye nem muszáj elhinnem, hogy minden átlagos user pont ilyen? :)

Mellesleg nem kötelező ezeket a fotókat teljes felbontáson tárolni (én sem minden D800-al készült 36 megapixeles fotót tárolok teljes felbontású TIFF-ben, mert 250 MB darabja).

"A komoly gép kategória nálam csak a DSLR"

Nálam meg a komoly vitapartner ott kezdődik, hogy nem állít ilyen marhaságokat. Azért egy Fujifilm X-Pro 1-et elfogadnék... Csak úgy "komolytalankodni" vele... :)

[ Szerkesztve ]

(#39) Parci válasza .mf (#36) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van, de persze meggyőzni úgy sem lehet majd a kollégát :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) sideburns


sideburns
aktív tag

Ez a döntögetős vezérlés elég poén lehet, kíváncsi vagyok el fog-e terjedni másnál is.

Itt megtekinthető:
http://www.youtube.com/watch?v=sR7omFROY4g

Kíváncsi lennék egy víz alatti fotós arcára, amikor reflexből objektívet cserél...a víz alatt. :)

(#41) b.vr válasza Sza_Sa (#17) üzenetére


b.vr
őstag

"Csak egy átlag dslr-hez egy vízálló tok sacc/kb 1500 dodó"

m43-hoz (már amelyik vázhoz egyáltalán gyártanak) is jó piszok drága - ellenben pont a Nikon 1-hez (a többiekhez képest) elég olcsó - ez pl. 130 dolcsi, és 40 méterig jó. Pont ez az _egyik_ ok (még van pár, mint pl. a fókuszrendszere, a nagy raw-buffer, az 1/16 000, stb) ami miatt mostanában kezdek nagyon komolyan elgondolkozni egy (olcsó, első generációs) Nikon 1-en mint másodgép (10-30-cal és 18.5/1.8-cal)

Mondjuk ez a verzió most elgondolkoztatott, kíváncsi vagyok ennek vajon milyen gyorsan csökken az ára.
(amúgy a 15 méteres merülhetőség kicsit furcsa, mert szabad tüdőhöz ez sok, palackkal viszont ennek a duplájáig szabad merülni, az meg nem olyan hogy egyedül úszkálsz (aki már igen az nem ilyen gépet visz) hanem a többiekkel mész - ők meg nem ez lesz a szempont, nem a 15 méteres vízállósághoz fogják a merülést belőni...)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#42) Stauffenberg válasza sideburns (#40) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vízalatti fotósnak nincsenek ilyen reflexei. :D

(#43) Fryskitt


Fryskitt
addikt

A zoom kissé fényerőtlen. Mondjuk az 1000 dollár nem is sok. Bár itthon nyilván 1000 euró plusz áfa, plusz fényképkészítési díj (5ft/expozíció) lesz az ára.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#44) szilagyiv válasza fury71 (#29) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Köszi, ott legalább elmondják, hogy semmilyen más obival nem használható a gép. Tudtam.

(#45) .mf válasza szilagyiv (#44) üzenetére


.mf
veterán

Akkor az valami félreértés lesz. Több helyen leírták már egymástól függetlenül, helyenként képekkel bemutatva, hogy
- vízálló csak a két új vízálló obival lesz
- a két új obi kialakítása miatt nem kompatibilis a többi Nikon 1 vázzal
- viszont az AW1 tudja fogadni a többi Nikon 1 obit (de úgy már nem lesz vízálló).

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#46) szilagyiv válasza .mf (#45) üzenetére


szilagyiv
senior tag

Ott a pont!

(#47) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

ha egyszer úgy lemegy az ára mint 1V1-nek ez lesz másodgépem. :) no még Nikon obi adapter ára is eshetne..

de kétség kívül ez kategóriateremtés.. már rég mondtam hogy kéne.... végre Nikon megcsinálta.. az új döntögetés alapú vezérlés is nagyon jól jön.... ezek azok a dolgok amik tényleg fejlesztésnek nevezhetők.. nem üres puffogás.. v plusz 85 új tök felesleges effekt. v nagy bejelentéssel új szenzor ami a valóságban max hajszálnyival jobb mint előző generáció... nem ez tényleg hasznos lehet.

gratulálok.

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#48) flugi válasza szilagyiv (#3) üzenetére


flugi
tag

ennél is érdekesebb, hogy zoom és fókusz állítás közben mozgó alkatrészek miatt sem szabad lélegeznie az objektívnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.