Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Remélem mindenki elégedett lesz. :DDD

Live-Die-Respawn

(#2) Dr.F.E.R.I. válasza oriic (#1) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

A hackerek biztosan. :)

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#3) vhw válasza oriic (#1) üzenetére


vhw
addikt

Ezután ez így lesz a jövőben is?
Kicsit b@sztatjuk a szervereket -> kedvezmények = profit?

Ha ebből rendszert csinálnak...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#4) jerry311


jerry311
nagyúr

Szánalmas.

(#5) Bjørgersson válasza vhw (#3) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Már az első mondatot sem sikerült végigolvasnod?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6) kovsol


kovsol
titán

Ha nem adnak semmit akkor az a baj, ha adnak akkor meg azt kritizalja mindenki. :U

May the Force be with you!

(#7) Pöttön


Pöttön
őstag

Szerintem ez teljesen korrekt hozzáállás.
Arról a Sony se tehet hogy tele van a világ ilyen idióta gyökér hackerekkel akiknek ez a kikapcsolódás...

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#8) Crafter32


Crafter32
őstag

Szegény Sony nincs a csúcson most.

[link]

(#9) ldave


ldave
félisten

Érdekes, hogy a Sony és az MS megkapta, de a Nintendo-t békén hagyták :)

Amúgy nem vagyok otthonos a témában, de lehet ilyen támadás ellen egyáltalán védekezni? Mert ugye azt mondták hogy az is a céljuk volt, hogy megmutassák, milyen gyenge tud lenni a rendszer.

A Slime draws near! Command?

(#10) vhw válasza Bjørgersson (#5) üzenetére


vhw
addikt

De végig olvastam, épp ezért kérdeztem.
Most már némi hackertámadással ki lehet "kényszeríteni" kedvezményeket?
És ha ez "rendszerűvé" válik?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#11) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#9) üzenetére


Dr.F.E.R.I.
addikt

Külföldi fórumozóktól az jött le, hogy ezek ellen a túlterheléses jellegű támadások ellen nagyon nehéz hatékonyan védekezni. De valamit ki kell találniuk, mert így sem lesz jó, ha marad minden.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#12) exec79


exec79
tag

hát ez nagyon sovány...

(#13) Garada válasza kovsol (#6) üzenetére


Garada
őstag

Na ja, ez általában így van... :U

(#14) #72042496


#72042496
törölt tag

Ha jól tudom, 25-e és 26-a között voltak problémák, ezért én éppen elfogadhatónak érzem ezt a kárpótlást. Egyébként a támadás csak a multit érintette, vagy az egyjátékos módhoz is kell(ett volna) kapcsolat?

[ Szerkesztve ]

(#15) mentoloshypo válasza #72042496 (#14) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Offline játékhoz nem kell PSN kapcsolat. Csak a multit érintette.
Én egész leállás alatt Far Cry 4-el játszottam, minden gond nélkül.

(#16) kovsol válasza #72042496 (#14) üzenetére


kovsol
titán

Single megy offline is.

May the Force be with you!

(#17) #72042496


#72042496
törölt tag

Köszi, ez a jobbik eset. :)

(#18) #56230144


#56230144
törölt tag

Egyébként elkapták a "Lizard squad" tagjait ( ők voltak akik lelötték a PSN-t és XLIVE--t) szóval már nem kell miattuk aggódni.

(#19) oriic válasza #56230144 (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Elvileg csak egy embert tartózttak le.

Live-Die-Respawn

(#20) mentoloshypo válasza oriic (#19) üzenetére


mentoloshypo
senior tag

Reméljük az is elég ahhoz, hogy többet ne forduljon elő ilyen.

(#21) Garada válasza mentoloshypo (#20) üzenetére


Garada
őstag

Biztos vagyok benne, hogy ebben az évben is lesznek ebből gondok.

(#22) haddent válasza ldave (#9) üzenetére


haddent
addikt

Röviden nem. Maga a Sony nagyon nagyon keveset tud tenni ez ellen. Az egész internet hálózatot kéne modernizálni és biztonságosabbá, erősebbé tenni a védelmet pl. a tenger alatti routerek esetében (a hackerek saját bevallásuk szerint ezek sebezhetőek voltak ez esetben pl..)

De persze fúj szar sony nincs a toppon rohadjon meg, hogy megtámadták tényleg :DDD

(#23) gianni85 válasza haddent (#22) üzenetére


gianni85
veterán

A Sony Pictures hack után sokáig fogják kapni az ívet mindenhol, még akkor is ha, mint ez esetben, vétlenek :)

(#24) haddent válasza gianni85 (#23) üzenetére


haddent
addikt

Én azt sem hinném el feltétlenül abban a formában ,mint amit a nagyrabeszült "szaksajtó" leközölt mindenhol. :B

(#25) Bjørgersson válasza vhw (#10) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Szerintem nem feltétlenül az efféle kedvezményekért DDoS-olták le ezt a három nagyobb hálózatot, sőt.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#26) mrhitoshi válasza haddent (#22) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ja, de biztosan lehetne trükközni. pl.: miért érhető el a PSN azon része, ahol fut maga a Playstation szolgáltatás, egy kívülálló gépnek, mondjuk egy számítógépnek ?
Le lehetne zárni kívülről, és a szerver tükörképét lehetne mutogatni a webes felületen. (?)
Nem kell világot megváltani, csak kicsit észbe kapni.

Egyébként a probléma utáni hozzáállással sose volt gond a Sonynál. Ezt is korrektül csinálták.

PS4

(#27) Bjørgersson válasza Bjørgersson (#25) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja igen, azt kifelejtettem, hogy ha egy ilyen támadásra képesek voltak, akkor szerintem semmibe sem került volna nekik ingyen beaktiválni a játékokat a saját fiókjukra.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28) #72042496 válasza Bjørgersson (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem értek a lovakhoz, de szerintem meg ez két teljesen különböző dolog. Egy DDoS támadáshoz nem kell sok agy, játékokat észrevétlenül aktiválni már kategóriákkal keményebb diónak tűnik. Van rá egy söröm, hogy ezeknek se fiókjuk se normális életük nincs. :)

[ Szerkesztve ]

(#29) energy4ever válasza Bjørgersson (#27) üzenetére


energy4ever
addikt

Az aktivalos dolgokkal mindig is bajban voltak. Nem nagyon tudtak lopni maguknak barmit is.
Feltortek a Microsoftot is, elloptak az Xbox One fejleszto programjat, de aktivalni mar nem tudjak.

...Eleg erdekes...----> Lehet nem is tornek fel sose semmit, csak onreklam mindig minden? Ez a leallas is magyarazhato sok dologgal.
Sot az is elege erdekes, hogy egyszerre tamadjak az MS-t, meg a Sony-t is. Raadasul egyikse tud mit tenni.

A Nintendot miert nem tamadtak? A jatek gyartokat se nagyon szoktak tamadni. Olyanrol meg nem is hallottam, hogy letolto kodokat szivarogtattak ki, stb.

[ Szerkesztve ]

(#30) Bjørgersson válasza #72042496 (#28) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én meg még annyira se, de akkor talán mégse kellene őket hackernek nevezni... :)

(#29) energy4ever: A Battlelogot is támadták, csak valamiért egy hírben sem említik.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#31) #72042496 válasza Bjørgersson (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezek úgy hackerek, ahogy én szakács. Egyszerűbb kajákat meg tudok főzni aztán annyi. :)

A rosszindulatú támadókat amúgy is crackernek hívják ha jól tudom, bár manapság sok helyütt összemossák a kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#32) cskamacska válasza vhw (#10) üzenetére


cskamacska
addikt

Akkor mi lesz? :U Kizsarolnak még pár nap ingyen PSN Pluszt ami max beetetésre jó(hisz mindenki aki multizik folyamatosan előfizet), meg pár 10%-os kupont amivel a Sony zsebeit direktben tömhetik használt játékok cserélgetése helyett? Mindeközben folyamatosan veszélyeztetik a biztonságukat, mert ezért mindenhol börtön jár. Kuponokért.. az eszem megáll. :DDD

más

Who’s in the Lizard Squad?
Ha tényleg pár nagyszájú tizenéves volt, akkor szégyen a Sonyra nézve, ha viszont csak balekokat kaptak el, akkor lehet tovább rettegni. :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) Samus


Samus
addikt

Ugyan nincs egy Sony konzolom sem, de akiknek Store-ban vásárolt játékaik vannak, azok nem tudták letölteni sem őket a leállás alatt? Értem ez alatt, ha nincs dobozos játékom/telepített sem épp a gépen, akkor nem is tudtam volna játszani?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#34) haddent válasza mrhitoshi (#26) üzenetére


haddent
addikt

Pontosan abban a hsz. -ben írtam, amire válaszoltál. Nem feltétlenül arról van szó minden esetben, hogy a Sony gépeit támadják. Épp elég, ha az elérési ponto(ka)t előtte leterhelik, vagy sikerül azokat feltörni és a sony ip -it reroutolni. Ez csak elmélet és egyáltalán nem biztos, hogy ez történt, de lehetséges. Ez ellen a Sony semmit nem tud tenni mivel köze nincs hozzá.
Az, hogy miért érhető el más gépről nem is értem a felvetést, nem gondoltad át.. Nyilván, az a rész nem érhető el. De pl. ha folyamatosan kismillió hibás felkérés érkezik, attól is megrottyanhat, túlterhelődhet. De feltételesen ha tökéletesen jól működik, akkor is telítődik a hibás kérelmekkel és a valós felhasználót nem engedik a vájúhoz.
Tükörkép mutogatás meg már tényleg teljesen absztrakt és technikailag baromság. Itt kétoldalú kommunikáció folyik. Ha tükörképet mutogatsz (gondolom itt redundáns szerverekre gondolsz) akkor annak is bírnia kell az átlagos terhelést, ergo te szeretnéd, hogy legyen a rendes PSN szerverpark, meg egy PSN2 szerverpark csak arra az esetre ha pár hülyegyerek szórakozna :F Mert máshogy ezt nem igen lehet..

..de azt gondolom ez logikus gondolkodással és cseppnyi ismeretekkel kikövetkeztethető.
Azért mondom/juk itt páran, hogy ez azért nem úgy megy, nem olyan egyszerű a helyzet, mint egyesek gondolják. A DDoS azért szemét igazán, mert tulajdonképpen semmi "illegálisat" nem csinál, nem tudják a szerverek kiszűrni nagyon..

[ Szerkesztve ]

(#35) mrhitoshi válasza haddent (#34) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Ja, viszont sehol máshol nem tűnt fel senkinek, hogy valami bibi van.. Ezt elég erősen csak felvetésnek tartom, függetlenül attól, hogy mit mondanak a crackerek.

Az, hogy miért érhető el más gépről nem is értem a felvetést, nem gondoltad át..

Szerintem te nem értetted, amit írtam. Ezt a hsz-od folytatásából le is szűrtem. A forgalmat egyszerűen csak a PS gépekre korlátoznám, más ne tudjon belenyúlni. Ergo csak akkor lehessen adatot kérni, ha az PS-ről érkezik, és ezt az elérést csak a PS gépek tudnák, más nem.

Nyilván, az a rész nem érhető el.

Sony a hibás, mert nem tudja normálisan kezelni a forgalmat. Ergo alapesetben is szar az egész rendszer.

Tükörkép mutogatás meg már tényleg teljesen absztrakt és technikailag baromság.

Mint már mondtam, nem értetted a dolgot. Fentebb leírtam, a dolog másik része pedig lenne az a kép, amit bármilyen gépről el tudnál érni. Ha csak ehhez férnek hozzá a hülyegyerekek, akkor egy kapcsolás, és hello, a másik része a networknek él és virul.

mert tulajdonképpen semmi "illegálisat" nem csinál

De. Milliós kárt termelnek, és üzletet rontanak. Ez körülbelül egy perben 2 perces ügy lenne, és a crackerek egy életre abbahagynák. Egyébként ez egy röpke eszmefuttatás semmi komoly, nem vagyok szakértő, viszont úgy gondolom, hogy mindenre van megoldás.

Mint eddig is mondtam 2-őn áll a vásár, és azt gondolom kis trükközéssel meg lehetne akadályozni ezeket a hülyéket. Én úgy gondolom, hogy semmi nagy kunsztot nem kell itt várni, kb semmi előélettel elkezdtek szórakozni, ezt én is utánuk csinálom. A dolog másik része, hogy A sony szerverei alapból nem 100-sok, és erre még rájön ez is. PSN-en keresztül egy üzenet elküldése 2-3 percebe telik... évente szivárognak a bankkártyaadatok, folyamatosan leállások. Ezek után kicsit a crackerekkel is egyet tudok érteni, mert vicc az egész. :W

[ Szerkesztve ]

PS4

(#36) aAron_ válasza vhw (#3) üzenetére


aAron_
őstag

Milyen profit? :U

What is your ikigai?

(#37) Somebody_HUN


Somebody_HUN
csendes tag

Ezek a "hackerek" egy sima túlterheléses (DDOS) támadást csináltak. Védekezni ellene csak úgy lehet, ha valami brutális teljesítményű kiszollgálót tesznek alá. De a karácsonyi, amúgy is nagyobb forgalom miatt ezt nem lehet megcsinálni.

Pont ugyan az történik ilyenkor, mintha feladnál a postán különböző helyekre címezve 10 millió szimpla fehér borítékba levelet. A posta mit tud tenni, elkezdi kiszállítani de mivel ekkora mennyiséget nem tud egyszerre kezelni, ezért egy csomó levél csak állni fog és vár a sorára, amíg el tudja vinni a postás.
A posta sem tud mit csinálni, hiszen nem tudja megkülönböztetni a rendes leveleket a 10 millió kamutól.

Ugyan ez történik az ilyen támadásoknál is. Meg van fertőzve mailwareel vagy virussal sokmillió pc/mobil eszköz, és ezek ilyenkor (a felhasználó tudta nélkül), elkezdik kérésekkel bombázni a szervereket. Azok mivel sztandard kéréseket látnak elkezdenek válaszolni, de nem tudnak ennyire gyorsan. Ezért szépen felhalmozódnak a kérések, és a felhasználók csak annyit látnak, hogy nem jön be az oldal/szolgáltatás.

Egyébként ezeket a gépeket bérelni is lehet az "igazi" hackerektől, akik a vírust írták. Nem is valami elrugaszkodott összegért, pár tíz ezer forintért sok ezer gépet különböző időtartamokra.
Nemrég hasonló módon állították be asszem az Activision szervereit, mert valami gyökér kikapott COD-ban.

Szóval védekezni úgy lehetne ellene, ha az értelmes felhasználók nem kattintanának rá az összes spamra amit kapnak.(nézzük csak meg a facebook feedünket, hány ismerős szívja meg a kamu bejegyzésekkel...)

(#38) haddent válasza mrhitoshi (#35) üzenetére


haddent
addikt

Nem érted. Rendben, a PS4 tud valami titkosítást amit csak a Sony tud, más gép nem tudja ezt a kulcsot. Ebből következik, ha más gép, pc próbál csatlakozni, akkor el lesz utasítva. Na most ezt próbáld meg 10 millióval megszorozni és máris lelassul az egész, behal, mert nem tud egyszerre 10 millió csatlakozást elutasítani.
Az "illegálisat" úgy értettem (ezért van idézőjelben), hogy egy szoftver szerint nem illegális. Pontosan annyit csinál, hogy próbál csatlakozni, ezt kissebb zombi hadsereggel, ami miatt úgy leterhelődik az egész, hogy meg is nyekkenhet. Mivel teszem azt nem egy accounthoz próbál 500x jelszót megadni (brute force hülyülés), ezért nehéz egy gépnek kiszűrnie az ilyen forgalmat a normál forgalom halmazából.

Én sem vagyok szakértő egyáltalán, de (és most ne értsd félre nem sértegetni akarlak, csak ne akarjuk már mi, se te se én se senki más, egy Sony méretű multinak, de ugye akár mondhatom az MS -t is, megmondani, hogy mit hogy merre..) látszik, hogy te sem vagy az. A te "terveid" szépek és hangzatosak, politikában helytállnál :DDD , de sajnosa kivitelezésük így, ilyen formában jelenleg technikailag nem lehetséges.
Csak most, a Sony lépett valami aprót és a csomagkezeléssel bíbelődött kicsit. Mi lett az eredménye? Valamivel biztonságosabb, elmentek abba az irányba amit te javasoltál (csak technikailag helyesen), ezzel rengeteg játékosnak nem ment az MTU átírásáig a PSN.
Nem egyszerű a történet, sajnos

(#39) xenom0rph


xenom0rph
őstag

Mikor kapjuk meg a 10%-ot?

halahala

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.