Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Az ajánlott gépigény az 4K/144 FPS, vagy csak idő előtt küldték el az optimalizáló brigádot? :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#2) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

(#3) Dilikutya válasza Sirandrish (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 144 fps-re nem mernék mérget venni, de a 4K helytálló lehet. Sok egység ide vagy oda, a Croteam játékok mindig jól mentek az átlagos gépeken, 1080p-nél nem is lesz gond, 4K-ra meg amúgy is kell a hardver.
Az egyszerre renderelt százezres szörnysereget túlzásnak tartom amúgy még vérbő daráláshoz is, szerintem az csak valami marketingszöveg, nem hinném, hogy ténylegesen lesz is annyi egyidejűleg a képernyőn.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Sirandrish válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Sirandrish
legenda

Így vagy úgy, a látvány nem igényel szerintem 1080at...legalábbis szerintem.
Bár az mindenképp dícséretes hogy emelett, a minimum gépigény meg a béka segge alatt van :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Ez egyszerűen nevetséges, még akkor is, ha több száz egység van a képen. Ennek egy 1060-1070-es szinten el kellene futnia, fullHd maxon. :C

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) Dilikutya válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Dilikutya
félisten

De valószínűleg az ajánlott már 4K-hoz van szánva.
Egyébként a sok egység nagyon nem mindegy.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#7) Heroes fan válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


Heroes fan
őstag

1060 mára nagyon gyenge lett, el lehet lenni vele még de maxon 60 fps-ről ne is álmodj.

(#8) GodGamer5 válasza Heroes fan (#7) üzenetére


GodGamer5
addikt

A Death Stranding pl egész jól fut rajta, ez meg ahhoz képest ocsmány ahogy kinéz, kb az előző rész szintje. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9) Z10N


Z10N
veterán

Mondjuk 720p/30fps minimumhoz az rx470 egyaltalan nincs rendben.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#10) Heroes fan válasza GodGamer5 (#8) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jó de ne hasonlítsd össze egy sétaszimulátorral.

(#11) doooo válasza Heroes fan (#7) üzenetére


doooo
veterán

Hát azért a "nagyon gyenge" elég erős kifejezés rá...

(#12) Heroes fan válasza doooo (#11) üzenetére


Heroes fan
őstag

Hát a megjelenésekkor se volt nagy szám, ez volt az alap aki gamelni akart normális fps mellett.

(#13) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Meg egy játéknak nem a grafika határozza meg a gépigényét, hanem hogy mit kell megjelenítenie, lehet csilli villi ha nem sokmindent kell megjelenítenie. Itt meg az is játszik hogy kb 1 generációt ki is hagyott majdnem és ps5 xbox series x-re is kiadják, tehát nem lehet holmi core 2-es fostalicska gépigénye.

(#14) doooo válasza Heroes fan (#12) üzenetére


doooo
veterán

A megjelenésekor szinte az előzőleg csúcs 980 szintjén volt, játékok alatt mindenféleképp (papíron lehet, hogy gyengébb, de a modernebb architektúra, optimalizáltság stb. jól megdobta az esélyeit, és főleg ezek miatt időtállóbb is), pedig elvileg a 960 utóda volt. Hatalmas ugrás volt a 10xx széria.

(#15) Heroes fan válasza doooo (#14) üzenetére


Heroes fan
őstag

Úgy mint most a 20-ról a 30-ra. És hozzá kell szokni az ilyen igényekhez a konzolok érájában.
Mindig ez volt váltáskor, gépigények duplázódnak triplázódnak ha olyan és a régi elavult kártyák még lowon is kevesek lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#16) kwzatz válasza Z10N (#9) üzenetére


kwzatz
őstag

Igen, nekem is ez jutott eszembe egyből, hogy 720p/30 fps-hez azért nem mondanám, hogy szóra sem érdemes. :D

(#17) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Majd letesztelem hogy tényleg kell e ilyen szörnyeteg mint az enyém. 2060 gondolom a ray tracing miatt van egyébként.

(#18) batman91


batman91
őstag

Én már elővásároltam, alig várom a megjelenését. Ebben az évben ez az egyetlen játék amit várok.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#19) GreatL válasza doooo (#11) üzenetére


GreatL
őstag

Pedig jobb már nem lesz. Egyre nagyobb gépigényű játékok jönnek ki. Az új minimum lesz alacsony felbontásokhoz és 30 fps-hez.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#20) doooo válasza GreatL (#19) üzenetére


doooo
veterán

Egyszer biztosan. De nem most, és főleg nem egy nyamvadt Serious Sam alatt.

(#21) Decsi97


Decsi97
csendes tag

1060 - medium. Jó is!

kápé kápé kápé

(#22) Heroes fan válasza doooo (#20) üzenetére


Heroes fan
őstag

De bizony most mivel itt vannak a konzolok.

(#23) kwzatz válasza Heroes fan (#22) üzenetére


kwzatz
őstag

És? Gyakorlatilag semmi köze hozzá. Új konzolokra még nem jön idén, PS4-re és Xbox One-ra is csak 2021-ben a Stadia exkluzivitás miatt (és talán akkor majd PS5-re és az új Xboxokra, mert még ez nincs megerősítve elvileg, persze valószínű). Ha 720p/30 fps-hez ilyen vas kell, PS4-en és Xbox One-on hogy fog futni? :D

(#24) Heroes fan válasza kwzatz (#23) üzenetére


Heroes fan
őstag

10 fps-sel. A generációváltásokat ha megnézed tanulhatsz hogy nőttek az igények.
Most jött a maffiának is az 5 napja pletykált igénye 1080-vagy 5700 na és az csak remestared ez meg nem az.

(#25) Dilikutya válasza Heroes fan (#24) üzenetére


Dilikutya
félisten

Igazából a Mafia sem remastered, hanem teljesen újraalkották az 1. részt a 3. rész alatt is használt engine-el. Remaster az Age of Empires volt a megnövelt textúrafelbontással.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#26) Heroes fan válasza Dilikutya (#25) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az is október 15-én jön. Ha a whatch dogs legiont is megnézzük bekapcsolt ray tracing mellett már bika gép kell hozzá.

(#27) kwzatz válasza Heroes fan (#24) üzenetére


kwzatz
őstag

Ahogy írtam, ez szép dolog, de egyrészt még az új konzolokat sem lehet kapni, másrészt a régi konzolokra is csak jövőre jön, harmadrészt az új konzolokra még be sincs jelentve hivatalosan. PC-re és Stadiára jön, a gépigénynek kb. semmi köze az új konzolokhoz vagy a generációváltáshoz. Emellett szinte biztos vagyok benne, hogy nem 720p/30fps-re lesz elég egy 470 szintű kártya, mert ha igen, már most könyvelhetik is el a bukót.
A Mafia pedig nem remastered, hanem remake, gyakorlatilag 0-ról felépítve. A videók alapján a Mafiához képest pedig a Serious Sam 4 látványban még a kanyarban sincs.

[ Szerkesztve ]

(#28) Heroes fan válasza kwzatz (#27) üzenetére


Heroes fan
őstag

november 10-én jön az xbox a ps 5 is novemberbe jön ma este 10-kor fogják mutogatni.
Igen jövőre jön nem mondtam hogy nyitócímet csinálnak belőle. 470-es vidikari meg már vérszegény a mai címekre.

(#29) kwzatz válasza Heroes fan (#28) üzenetére


kwzatz
őstag

"470-es vidikari meg már vérszegény a mai címekre."
Nekem 570 van (kb. 5-10%-kal erősebb), de a játékok 99%-át 1080p high/60 fps-sel nyomtam. Tény, hogy a "problémásabb" játékokkal (új AC-k, RDR2, Horizon pl. - annak ellenére, hogy az utóbbiból nyertem egy példányt :D ), meg azzal a kb. összesen 5 másik játékkal, amihez már kevés (mediumon még azokban is jól megvan), nem játszottam. Ultra és high beállítás között általában sokkal nagyobb a különbség gépigény tekintetében, mint a látványban, szóval csalóka, hogy mi "vérszegény" és mi nem.
Abban igazad van, hogy valószínűleg most jön el az a periódus, amikor már tényleg kevés lesz a high-hoz, meg kell elégedni majd a mediummal vagy venni egy új kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#30) Heroes fan válasza kwzatz (#29) üzenetére


Heroes fan
őstag

Nagyon jól jön akkor a csere egy 3070-re ég és főld a kettő és élvezni fogod a gamekat.

(#31) Dilikutya válasza Heroes fan (#30) üzenetére


Dilikutya
félisten

RX570 helyett egy RTX3070 szerintem nem reális váltás. Megjelenéskor lesz az 180-200 ezer forint is. Nem épp egymás váltótársai, de a játékot ilyenek nélkül is lehet élvezni.
Milyen retardált dolog már az, hogy az angol game szót ragozza valaki magyarul, miközben nem mondhatnám, hogy nehéz lenne magyar megfelelőt találni neki.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#32) doooo válasza Dilikutya (#31) üzenetére


doooo
veterán

És még azt is abszolút hibásan teszi...

(#33) Heroes fan válasza Dilikutya (#31) üzenetére


Heroes fan
őstag

Azért gondolhatod, hogy nem fog 60 ezer lenni soha, és versenyezni egy középszintű kártyával ami a mai címeknél kezd elavulni. Teljesítménye hozzáképest vagy 4-szerese ha nem több, ezek alapján nem tudom mért nem érné meg.

(#34) Dilikutya válasza Heroes fan (#33) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ha nem fog versenyezni vele, nem is kell ajánlani helyette. 4x annyi teljesítmény 4x annyi árért annyira nem az évszázad üzlete. Márha valóban van 4x teljesítmény, amiről ugye teszteredmények sincsenek még.
Meg mondjuk lesz 200 ezer az RTX3070, amiatt sem éri meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#35) batman91 válasza Heroes fan (#33) üzenetére


batman91
őstag

Nagyon rá vagy állva erre az új RTX szériára. Nem tudom, hogy miért hiszed te is azt, hogy ha nem megy Full HD-ban valami 60 fps-el ultrán akkor az szar, elavult és nem lehet vele rendesen játszani. Hidd el, sokakat nem érdekli ez a része a dolognak. Megelégszenek a szerényebb beállításokkal, inkább a játék hangulatára kíváncsiak.

[ Szerkesztve ]

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#36) Dilikutya válasza batman91 (#35) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyébként 1080p-hez nem kell a legújabb RTX kártya.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#37) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Csak azért mert ahogy nőnek a gépigények gyengébb karikon egyre rosszabbúl fog menni.

(#38) Heroes fan válasza Dilikutya (#34) üzenetére


Heroes fan
őstag

Meg az Amd eddig nem rakott le az asztalra semmit, ez a big navis kártyái lesznek értékelhető valamire. Mindig csak az olcsó vackokra volt ráállva azt a monitoraikra meg rányomták a 144 herceket, 240 herceket, és most a 360-nál tartanak. Igenám csakhogy kártyájuk meg egysincs a big navin kívül ami kihajtja őket. A 3070 és az 570 két külön kategória, ne is várd hogy hozzádvágjanak egy ilyen karit 570 árával.

(#39) Dilikutya válasza Heroes fan (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én szerintem jobban tudom, hogy más kategória, ezért nem is érdemes egy helyen említeni őket. De az árát akkor se éri meg a 3070. Egyébként az nettó baromság, hogy az AMD-nek nincs értékelhető kártyája. Mostanában már azért újra párban vannak (nagyjából) a két gyártó csúcsai, másrészt mindkét gyártó ezekből adja el a legkevesebbet. Az Nvidia sem a 1080, 2080 Titan eladásokból él.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#40) Heroes fan válasza Dilikutya (#39) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az egyetlen rx 5700 xt, és a big navi lesz október 28-kai bejelentésével, ez ennyi év után édeskevés.

(#41) Dilikutya válasza Heroes fan (#40) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem teljesen jó, ezért a szegmensért nem adnék pénzt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) Heroes fan válasza Dilikutya (#41) üzenetére


Heroes fan
őstag

A teljesítményt nem adják ingyen valamit valamiért.

(#43) Dilikutya válasza Heroes fan (#42) üzenetére


Dilikutya
félisten

Pont ez a szép benne, hogy ennyire nincs mindenkinek szüksége. 24 colos monitoron tökéletesen jó sokaknak az 1080p felbontás, azt meg azért elég jól viselik már az olcsóbb kártyák is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#44) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Birom hogy a 3-dik részhez hasonlítgatják ezt a részét, mikor semmi közük egymáshoz, két teljesen más generációba jöttek ki. Ehhez kell hozzászokni nagy játékok nagy gépigények gyenge géppel gyenge eredmény teljesen le kell butítani, hogy normálisan fussanak.

(#45) Heroes fan


Heroes fan
őstag

A másik meg a crisis jó szokás híven most is teljesen megfingatta az összes videókártyákat.

(#46) Dilikutya válasza Heroes fan (#45) üzenetére


Dilikutya
félisten

Jó, de az egy elbaszott program lett, a tesztekben csak az ára szól mellette, az eredeti tulajdonosainak nem is ajánlják a megvételét. Látványosnak látványos a felújítás, de annyival mégse, ami indokolná hogy egy RTX3080 ne bírjon vele 4K-ban 60 fps-sel. A PC Guru szerint egy processzormagot használ ez is, mint az eredeti. Ez nem megfingatás, hanem kókányolás. Egy mag. 2020-ban. Már az eredetinek sem lett volna szabad 2007-ben egy magra korlátozódnia.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#47) Mascot21


Mascot21
csendes tag

(#48) Heroes fan válasza Dilikutya (#46) üzenetére


Heroes fan
őstag

Jön majd hozzá patch állítólag.

(#49) Heroes fan válasza Mascot21 (#47) üzenetére


Heroes fan
őstag

Na ezért kell ehhez bika gép ebben a rövidke videó is mutatja nagyon jól, és nem a grafika miatt.

(#50) Dilikutya válasza Heroes fan (#48) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ami nem fog érni semmit. Ha a program egy processzormagot használ, azt te peccselheted kedvedre. Semmi mást nem kell tenni, csak újraírni a motort. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#51) batman91 válasza Heroes fan (#49) üzenetére


batman91
őstag

Pont, hogy nem kell neki. A Legion System-nek ez a lényege, egy AI-hoz rendel hozzá másik 100+ ellenséget. Így minimálisra csökken CPU igény, nem kell több ezret számolnia egszerre. De majd meglátjuk mozgás közbe is nemsokára.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#52) Dilikutya válasza batman91 (#51) üzenetére


Dilikutya
félisten

Egyébként nincs is brutális gépigénye.
Bár az nem világos, hogy a 8 magos az legyen 8 magos, vagy 4C/8T is megteszi.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#53) batman91 válasza Dilikutya (#52) üzenetére


batman91
őstag

Na az egy jó kérdés, de szerintem jól fog futni. Eddig egyik részének sem volt gondja az optimalizálással.

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#54) Heroes fan válasza batman91 (#53) üzenetére


Heroes fan
őstag

2011-ben még más szelek fújtak.

(#55) PuMbA válasza Dilikutya (#52) üzenetére


PuMbA
titán

Valószínű. hogy 8 mag, hiszen manapság már rég nem 2C/4T a minimum gépigény és a minimumhoz 4 magot írnak :)

[ Szerkesztve ]

(#56) Dilikutya válasza PuMbA (#55) üzenetére


Dilikutya
félisten

De ilyet soha nem is írtak, hogy pl. 2C/4T. Bár nem ördögtől való a 8 mag fiatalabb gépeknél, ráadásul egy Ryzen 7 2700X is megvan kevesebből, mint egy új i5.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57) Heroes fan


Heroes fan
őstag

jaja ez már olcsónak számít nem nagy kiadás.

(#58) Dilikutya válasza Heroes fan (#57) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem olcsót mondtam, csak szélesebb tömegeknek elérhetőt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#59) Heroes fan válasza Dilikutya (#58) üzenetére


Heroes fan
őstag

Meg népszerű lett, és a 4000-ressel meg betonbiztos vevés.
A játék denuvót használ?

[ Szerkesztve ]

(#60) batman91


batman91
őstag

Itt van a story trailer: [link]

Alig várom már! Csak ezt a pár napot bírjam ki valahogy. Még szabit is vettem ki a hétre miatta. :DDD

"A man chooses. A slave obeys." - Andrew Ryan

(#61) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Nagyon helyes, én is nagyon várom.

(#62) Dilikutya válasza Heroes fan (#59) üzenetére


Dilikutya
félisten

Erősen kétlem, hogy lenne denuvós változat, mivel a GOG-on is kapható.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#63) Heroes fan válasza Dilikutya (#62) üzenetére


Heroes fan
őstag

Az jó ma már minden csak denuvóba jön, újabban a pénteken megjelenő maffia is rányomták azt a szart.

(#64) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Na lehet nyomatni mindenki darálásra fel.

(#65) KROK640


KROK640
veterán

Vajon 2GB VRAMmal (GTX960) menne?

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#66) KROK640 válasza Dilikutya (#50) üzenetére


KROK640
veterán

Nyilván azért ír 4 meg 8 magot a gépigénynél mert több magot használ.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#67) Dilikutya válasza KROK640 (#66) üzenetére


Dilikutya
félisten

4 mag untig elég neki.
A gépemmel (AMD A10-6800K, 8GB RAM, Radeon RX570 4GB) tökéletes. Ahogy néztem, elég szegényesek a grafikai beállítások, és nagyon pici különbségek vannak, az egyes szintek között a fény és a terep (talaj, fű részletessége, esetleg távoli tárgyak) a különbség. De pl. a fegyverek, szörnyek, tereptárgyak közelről nem, vagy alig észrevehetően változnak.

Maga a játék elég lapos, a két első epizód ma is sokkal szórakoztatóbb. A finálét leszámítva olyan nagy tömegjelenet nem is nagyon van benne.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#68) KROK640 válasza Dilikutya (#67) üzenetére


KROK640
veterán

nem tudom, sajnos nem megy a gépemen stabilan, miután közli h kevés neki pár perc játék után kicrashel általában :(
nem baj, lesz majd bővités, és megnézem utána is.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#69) Dilikutya válasza KROK640 (#68) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 2GB-os GTX950 lesz a gyenge pont.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#70) KROK640 válasza Dilikutya (#69) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem is ez a gyanúm. Sebaj, új gép betervezve, aztán majd meglátjuk.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.