Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

Ennek is ugyanazt érzem bajának (nem közvetlen tapasztalat persze), mint a Phanteks ITX házikónak, hogy a képek alapján a VGA túl közel van a táphoz. Az én rendszeremben egy passzív 750Ti dolgozik, szerintem simán meg is főne egy ilyen elrendezésű álló házban.

A mostani (még átalakítás előtt álló) házamban is hasonló volt a helyzet. Na jó nem főtt meg semmi (közel sem), de jóval magasabbak (+10-12 fok) voltak a hőfokok a dVGA-t illetően, mint a ház elfektetése után, így most tökéletesek a hőfokok, maximum 55-60 fok játék alatt, épp ezért az új házam is ilyen vízszintes alaplapi elrendezésű lesz. Mondjuk nálam minden passzív, ez is közrejátszik a dologban, még egy ház venti sincs... De már készül a v3.0-ás típus, az majd orvosolja a bajokat. ;)

ITX házaknál szerintem igenis van létjogosultsága a felsőtápos elrendezésnek (Cooltek U2-t nyúztam anno), de méginkább az alaplap alá (mögé) elhelyezett tápnak (Carbide Air 240), hogy a VGA kapjon levegőt. Persze ez magánvélemény.

Maga a ház formára és szolgáltatások tekintetében amúgy nagyon tetszik. :K

[ Szerkesztve ]

(#2) bsh


bsh
őstag

sosem értem meg, mi értelme az ilyen "itx" házaknak. az itx-nek pont az lenne a lényege, hogy kicsi lehet, erre csinálnak ilyen bazinagy házakat... 245 x 426 x 450 - ez például majdnem akkora (sőt térfogatra nagyobb), mint a full atx házam...

(#3) Sebaj Fóbiás válasza bsh (#2) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Számból vetted ki a szót.

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#4) joe979


joe979
aktív tag

Szép lett ez a bukósisak .

Szissz

(#5) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Szép egy buborék. 1999 körül voltak ilyen felesleges műanyag burokba burkolt gépek.

(#6) Snip3r_HUN válasza imibogyo (#1) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Elfér benne két slim radi push-pullventikkel,vagy 2 vastagabb radi 1 sor ventivel,szerintem ezt inkább vizes háznak szánták és ott nem baj ha közel van a táphoz a vga.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#7) AxBattler válasza bsh (#2) üzenetére


AxBattler
félisten

+1, ez már ATX méretkategória. :U
Még a nemrég megjelent Fractal Design Define S-nél is nagyobb, és értelmetlenebb.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#8) nismoka


nismoka
addikt

A házikó nevéből is ítélve valószínű vizes rendszerhez lett kitalálva.

(#9) Televan74


Televan74
nagyúr

Jól néz ki! Mini-ITX -et csak így vizesen lehet frankón lehűteni,a két radinak meg kell a hely. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Ijk


Ijk
nagyúr

Jó a kialakítás, Lian-Li példát vehetne róluk is hogy kell vizes házat tervezni, mert hiába szépek ha nem lehet normális radiátorfelületet beléjük építeni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#11) Snip3r_HUN válasza Ijk (#10) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Az árazásról is példát vehetnének ,elég vastagon szokott fogni a Lian-Li ceruzája...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#12) he7edik.


he7edik.
addikt

Gyönyörű

Égő szöveg a flém vázon

(#13) SkS7891


SkS7891
tag

Egy itx ház.

Ennek a tegyünk bele egy itx alaplapot egy atx méretű házba felfogást valahogy nem értem. :)

(#14) Snip3r_HUN válasza SkS7891 (#13) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Nyilván ha nem a vizes megoldásra ment volna rá az nzxt, akkor a ház sem lett volna ekkora...

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy kis kék és lila színnel már egész SGi Octane lenne.

(#16) AGE-T


AGE-T
senior tag

Ez a ház úgy néz ki, mintha egy magas fov-os kamerával lőttek volna pár fotót egy normál házról. Nem tudnám elképzelni, hogy egy ilyen legyen az asztalomon.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#17) Ijk válasza Snip3r_HUN (#11) üzenetére


Ijk
nagyúr

De a szálcsiszolt alumínium drágább is mint az acél meg a műanyag. Ettől függetlenül tényleg drágák de nem is mondjuk ehhez kell viszonyítani.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#18) #65675776 válasza bsh (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudod milyen a szovjet mikrocsip? Pont olyanok ezek a "mini" ITX házak.

(#19) Plexicushio


Plexicushio
senior tag

Ez gyönyörű!

(#20) Szanya válasza SkS7891 (#13) üzenetére


Szanya
tag

Oké, de miért egy óriás kólás dobozzal demonstrálod? :N

''Szanya csak egy van.''

(#21) tmate82


tmate82
újonc

2x vettem itx házat az elmúlt öt évben, mert milyen jól mutat már..(egy olcsóbbat, egy drágábbat) de mindig túladtam rajta, erősebb, netán kicsit húzott proccal, dVGA-val meg léghűtéssel egyszerűen trópusi a klíma benne még ha az összes lehetséges helyen pörög is valami. Pedig régi házban lakom ahol mindig hűvös van. Nyáron hűt...télen hűt. :D

Egyébként jó kis ház ez, szeressem ezt az NZXT-féle lemezes-takarós kábelrejtést. Formára mondjuk tényleg csalódás, de csak optikai :) . Az X-com UFO-i jutnak eszembe róla.

(#22) Ribi válasza joe979 (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kicsit sem bukósisak, csak valami művészlélek ennyire elcseszett fotókat készített széles látószögűvel...

(#23) imibogyo válasza Snip3r_HUN (#6) üzenetére


imibogyo
veterán

Azért írtam, hogy számomra. Én már kinőttem a vizezésből. Most a passzív korszakomat élem. Bár az is igaz, hogy mivel nem nagyon szoktam venni gyári házat, inkább tervezek és építek magamnak egyet, így lényegében ez a ház sem érint, inkább csak úgy átfutott az egész gondolatsor az agyamon. :B

(#13) SkS7891: neked. Másnak meg más. Nem vagyunk egyformák. El nem tudnám képzelni, hogy mondjuk az i5-ömön a gyári hűtő pörögjön. :N

[ Szerkesztve ]

(#24) joe979 válasza Ribi (#22) üzenetére


joe979
aktív tag

Az lehet , nem értek a fotózáshoz , de ettől még tetszik a kuckó .
Bukó ide bukó oda, a házon nem változtat.

[link]

Szissz

(#25) Payskin válasza joe979 (#24) üzenetére


Payskin
tag

Hehe, pont ezt akartam linkelni, milyen jó, hogy előbb végigolvastam a kommenteket! :)

(#26) Lacok


Lacok
őstag

"Törpének óriás, óriásnak törpe" :DDD de ettől függetlenül nem néz ki rosszul!

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#27) prolad


prolad
őstag

Nagyon szép,még a nagy méret ellenére is kéne. :C

(#28) tmate82


tmate82
újonc

Nem olyan rosszak ezek a képek, a videóban is ilyen ez.
Marha jó az átlátszó oldallap, szemből tisztára mint a régi grundig tv-m. :)

"Rendes" házam már nekem sem lesz, egy Lian Li T60-on levegőzik a cucc már egy ideje, azt hiszem ezzel pont került a dolog végére.

Kinek mi a kicsi. Pár éve még esélyes volt, de lehet hogy már nem építenék HTPC-t második gépnek vagy médiacenternek (pedig nincs is jobb mint egy gépösszerakás :) ) , akármilyen kicsi is, inkább vmi Windowsos vagy Droidos kütyüt a tévén a zúesbébe.

(#29) zed1983


zed1983
őstag

Számomra az ITX-hez nagy ez a házikó :U

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#30) Ribi válasza joe979 (#24) üzenetére


Ribi
nagyúr

Pont a kinézetén változtat, mert ha a videót megnézed, akkor látszik, hogy a széles látószög sokat javít a kinézeten. Videón pedig már csak olyan mint a többi kis ITX ház.

(#31) imibogyo válasza joe979 (#24) üzenetére


imibogyo
veterán

Így még jobban tetszik. A videót megnézve lett is pár modding ötletem. Az a hátsó I/O-panel világítás állat. Néha jól jön... :K

(#32) Snip3r_HUN válasza imibogyo (#31) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

NZXT házak alap tartozéka általában,legalábbis nekem is volt gyárilag a Switch 810-ben.

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#33) imibogyo válasza Snip3r_HUN (#32) üzenetére


imibogyo
veterán

Én megmondom őszintén most látom először ezt, pedig a 810-et is ismerem képekről, de ez a részlet valahogy kimaradt. :B

(#34) iMaverick válasza Szanya (#20) üzenetére


iMaverick
addikt

Figyelem! A műsorszámban termékmegjelenítés található... ;]

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#35) gianni85


gianni85
veterán

pöpec cucc, ha PC-t építenék lehet ő lenne a következő "áldozat" :)

(#36) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sok CRT monitor maradt meg és most újrahasznosítják?

(#37) Dr. Akula válasza Ijk (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

miniITX-be nem kell rezsó, oda passzív hűtésű proci + deszka való.

(#38) LordX válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


LordX
veterán

Szerintem sem az i5-6500-am, se a R9 390-em nem dijazná, ha passziv hűtést kapna..

(#39) Dr. Akula válasza LordX (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És annak miért kéne ilyen minikunyhó? VGA, táp. procihűtő mind foglalja a helyet, és akkor még semmi bővítés nincs benne, meg a kábeleknek és főleg a légáramlásnak kihagyandó hellyel nem is számoltunk. A miniITX irodai / 0-24-es letöltőgépnek való.

(#40) LordX válasza Dr. Akula (#39) üzenetére


LordX
veterán

Hülye kérdés. Minek kell bazi toronyház, ha elég a kicsi?

Értelmes ITX házban (pl. Phanteks Evolv ITX) bőven elegendő légáramlás van, batár hűtővel és batár VGA-val gyönyörűen elfér minden. 2000 óta egyik gépemben sem volt semmi más kártya, csak a VGA, szóval teljesen fölösleges az ATX lap nekem, egy kisebb lap úgyis kevesebbet fogyaszt. Árban meg kb. ugyanannyi.

(#41) imibogyo válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem ezt mindenki eldönti magának, hogy mit akar. És nem kell egyformán megközelíteni a dolgot. Szerintem két fő irányt lehet felfedezni az ITX-ezők között:

- minél kisebb méretű gépet építeni - teljesítmény kompromisszumok árán is
- minél nagyobb teljesítményt/eszközt belezsúfolni minél kisebb helyre (és nem feltétlenül a legkisebb helyre)

Jómagam is az utóbbiak közé tartozom. Próbálok minél kisebb helyre bezsúfolni egy teljesen passzív, de játékra és munkára még alkalmas gépet. De ebből nem következik az, hogy mondjuk egy 20x20x20 centis ház lenne az álmom (megpróbáltam, de nem jött be). Az ilyen nagyobb házaknál pont az a jó, hogy ugyan messze nem a legkisebb házak (ahogy a Phanteks Evolv ITX, vagy a Fractal Define Nano S sem az) viszont beléjük lehet zsúfolni (ha igény van rá) egy virgonc kis konfigot, akár komplett vizezéssel is (ahogy fentebb már említették), amit mondjuk ATX méretben csak messze nagyobb házzal tudsz megoldani (próbáld meg a fenti konfigomat ATX méretben összehozni, bizony lenne bőven különbség (tudom, mert próbáltam)).

És azt sem szabad elfelejteni, hogy nem mindenkinek végtelen a pénztárcája, tehát mondjuk nem engedhet meg magának 2-3 gépet a különböző célokra, de mégsem akar nagy házat. Tehát nem jó neki egy ultra-mini kis konfig, meg mellé egy külön nagy játszani-dolgozni, hanem a kettőt akarja/kell vegyítenie. Nekem van vagy 6-7 gépem különböző teljesítménnyel és kialakítással (ATX i7 + 980Ti-től egészen szintén teljesen passzív ITX J1900-ig), mégis elkezdtem ezt az "általános", vagy ha úgy tetszik "közepes" gépemet favorizálni és most már csak erre fókuszálok, mert úgy érzem (egyre jobban), hogy minden igényemet kielégíti, főleg család mellett. Szóval nem egyformák az igények. ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.