Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gianni85


gianni85
veterán

Végre szállingóznak már a 4GB RAM / 64bit Win8.1 tabletek. Az egy év gari viszont elég karcsú. Továbbá nekem még mindig drága, na majd ha ennyiért egy HDD-s dokkolós billentyűzetet is adnak hozzá, akkor komolyan elgondolkodok egy ilyen cuccon.

[ Szerkesztve ]

(#2) saelin


saelin
veterán

Mikor jönnek az olyan wines tabletek, amik hasonlóan dokkolhatóak mint az asus transformer szériája androidon? Semmi értelme így pucéran egy érintős kijelzővel. Gondolom dokkolóval lenne vagy 200+ ezer huf, annyiért inkább egy notebook.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#3) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ha mondjuk olcsóbb lenne, olyan 100e körül el is gondolkoznék rajta de így sok érte... akkor már inkább hozzá rakok még egyszer ennyit és egy surface 3 Pro ami alatt hardver is van rendesen és notit kis tudom váltani vele... ez így vicces.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4) Polllen


Polllen
nagyúr

Én is többet vártam volna ettől. Ezt most ilyen céges környezetbe ipad helyett gondolták?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) MongolZ


MongolZ
addikt

Kár, hogy a konkurencia termékei nem kaphatóak...

(#6) Crytek


Crytek
veterán

Majd akkor veszek Windowsos tabletet ha kapható lesz majd egy ilyen:

8-9' , 64GB tárhely ( 128GB jobban hangzana) Win 10, Cherry Trail és 4GB ram (mondjuk 3GB-al is megelégednék)
(Bárcsak az AMD is ingyen osztogatná a soc-jait akkor még játszani is lehetne a tableteken.)

Next PC Upgrade: 2022

(#7) rudi válasza saelin (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Nagyon gyorsan. A Transformer Book Chi T90-et szerdán kapom kézhez, és a Colre M-es Chi T300 is érkezőben van.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) rudi válasza Polllen (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

Alapvetően valószínűleg igen. Van egy komolyabban támogatott modellsorozata is a HP-nek, az Elite Pad, de ott már olyan árak vannak, hogy ihaj.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"...az eddigi legcombosabb, Bay Trail alapú Z37985, melynek négy magja..." -- 2. oldalon hiba, szerintem a 8-as fölösleges.

Jó kis teszt kösz. :C
Az új Y sorozatú Brodwell procikat, ami már 14nm-es mikor kezdik már felhasználni ilyenekhez? Nem is értem.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) rudi válasza tibaimp (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Fene tudja, milyen a valódi Broadwell-Y ellátottság. CES-en rengeteg Core M-es gépet jelentettek be, bár többségében 11-14 colosnotebookokat. Lehet, az Intel nem is adja el tabletbe, illetve annyira drágán adja. Eddig a legkisebb és legolcsóbb asszem az Asus Chi T300-as amit 700 dollárra írtak ki (az lesz vagy 200 000 Ft) és 12,5"-os.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#11) Crytek válasza tibaimp (#9) üzenetére


Crytek
veterán

Az Y sorozatú Brodwell procik arany áron mennek. Kb mint a pc-s csúcs i7-ek. Sajnos. Pedig ezekben már rágyúrtak valamilyen szinten az igp-re is.

Next PC Upgrade: 2022

(#12) rudi válasza Crytek (#11) üzenetére


rudi
nagyúr

Hát, az Y-ban eléggé sajt IGP van. Új játékok alacsony beállításon, 640x480-ban sem nagyon futnak. Brutálisan kicsi az a 4-6 wattos TDP keret.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) kenand


kenand
veterán

"Monitorral és beviteli eszközökkel lényegében asztali PC-ként is működhetnek, teljesítményük vetekszik egy Core 2 Duo vagy nagyon alap Core i processzoros gépével, ami egyszerű dolgokra, kis internetezésre, levelezésre, szövegszerkesztésre még éppen elegendő."

Hát aki ezt karja asztali gépnek, az nem tudja mire kell használni egy asztali gépet. De hajrá

(#14) Polllen válasza kenand (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fuss neki még egyszer. Nem asztali gépnek veszik ezeket, de annak is jó. Mint a rovar meg a bogár.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) AxBattler válasza rudi (#8) üzenetére


AxBattler
félisten

Jah, egy éve volt is róla hír: HP ElitePad 1000 G2
Ha ez a Pro Tablet is ilyen körítéssel jönne, akkor okés lenne, de így? Üzleti környezetbe? Áhh... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#16) silmatauki


silmatauki
őstag

"kapacitív toll"? Ez minden, csak nem "Pro".

(#17) kenand válasza Polllen (#14) üzenetére


kenand
veterán

Nem jó asztali gépnek, még notebooknak sem, hiába van hozzá billentyű... egyszerűen másra való.
Komolyabb munkát nem lehet vele végezni.

Ugyan ez a SOC eegy kis dobozban SATA porttal, nagyobb HDD-vel/SSD-vel egyszerűbb munkára talán, de ilyen formában nem jó asztali gépnek...

[ Szerkesztve ]

(#18) saelin válasza rudi (#7) üzenetére


saelin
veterán

Ezen átsiklottam! Tetszik. :C

Viszont úgy gondoltam a kérdést, hogy az asuson kívül.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#19) Samott válasza rudi (#7) üzenetére


Samott
addikt

En speciel pont a chi T100-ast varom, remelem elobb-utobb kaptok olyat is. ;)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#20) Polllen válasza kenand (#17) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az asztali gép nem egyenlő a munkagéppel, ez ne keverd össze.
Pl. nagyon sok embert ismerek, akinek egy ilyen tablet (nyilván nem ez 150k forintért) elég notebook-nak, asztalinak és tabletnek is.

Attól, hogy másnak nem, ettől még nem dől össze a világ.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) kenand válasza Polllen (#20) üzenetére


kenand
veterán

Az emberek nagy részének nem kell klasszikus" asztali" gép.
De még egy jó Noti sem tud helyettesíteni egy asztalit rendszeres komolyabb munka esetén.
Fiaim elkobozták az aszatli gépemet. Évekig 2 notit használtam, de mindkettő meg is sínylette. elsőnek megfőtt a GPU-ja, másik -macbook white- háza repedt szét a hőtől.
Folyamatsos nagy gépigényű munkára nem való egy Noti sem..sokkal kevésbé hatékony a ház hűtése.

De most újra lesz aszalai gépem :) , a fiúk levetett alkatrészeiből most raktam ösze egyet.
Levetett 775-ös lapba okosítottam egy alacsony fogyasztású 4 magos Xeont, noti meg marad noti

[ Szerkesztve ]

(#22) Dominó85


Dominó85
veterán

Aki szerint a 2GB memória az alap modelleknél kevés, azoknak tudom ajánlani a Chuwi Vi8 tesztemet a logout oldalon. Ha olyan nagyon nem hiszi senki, akkor levideózom mennyire gyors és smooth a rendszer az itt lesajnált 2GB memóriával is. Hja és abban egy Intel Z3735F van csupán, ami a fenti cikkben is mutatva bizony ezt a nagy pajtást is megszorongatja. ;] Lazán megy 1280*800 Low beállításokkal a CoD4, ugyanezen felbontáson kimaxolva a CoD2 és bizony hamarosan lesz rá duál boot rendszerfrissítés is (Android 4.4 és Win 8.1) Értem én hogy a cikkben a mindig újabb és több a jobb. Na meg nyalizni kell a gyártók felé is, hogy kapjatok továbbra is teszt készülékeket... De jelenleg az Intel részéről van gáncsolva az egész Win8.1 tabletrészleg a kiforratlan Intel HD firmware miatt. Egy biztos, hogy kíváncsi leszek hogyan megy majd ezen a SoC-on az android KitKat, mert jelen állás szerint androidos laggoló tabletet én soha sem vennék. Talán a lollipopp majd segít ezen is.

kenand
Ezzel totálisan egyet értek veled. A Chuwi-n szépen elszaladnak a 207-ig kiadott játékok, de az asztalimban annyi a nyers erő még mindig, hogy se noti, se médiabox, semmi nem tudja kiváltani. :N

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#23) kenand válasza Dominó85 (#22) üzenetére


kenand
veterán

100 x ezer erősen túlárazott szerintem is.
Kicsit gyengébb SOC-kal 100 USD körül lehet venni, 200 USD-ért meg már 9.7" retina képernyős is van.
De nekem Táblának a 15 000Ft-osra jóárasított TESCO tábla tökéletes. Minden másra ott a notim és az asztali gépem. 9.7" egy kicsit iurdaléja az oldalamat mivel képregény olvasása jobb lenne, de még 200 USD is sok nekem erre. (Főleg most, hogy a dübörgő gazdaság ellenére olyan gyengus a Forint)

Valamint nagyon szívesen látnék egy kis dobozos gépet SATA porttal Intel SOC-kal 100 USD alatt.
(Kiszerelésben a kis MeLE A2000G-m, csak Intel SOC-kal).

(#24) sb válasza Dominó85 (#22) üzenetére


sb
veterán

Nem értitek, hogy az asztali nem egyenlő az erős géppel + munkával.
Egyszerű példák:

1. Excellel meg hasonló, nem túl bonyolult progival dolgozik egy rakás ember. Kell hozzá erő? Nem. Ellenben egy rendes mérető monitor 10-15" helyett? Igen. -> desktop gép

2. Dolgozni sem kell hozzá, netezni, otthoni csip-csup feladatokra is jobb lehet egy normális méretű kijelző + a normál bill és főleg rendes egérrel való irányítás. Rengetegszer ülök oda asztali géphez akármit megnézni, megírni laptop helyett. Tablet már más kérdés, az van amire hatékony az érintőkijelző és a valóban mobil méret miatt.

szerk: Ez a Chuwi Vi8 nem rossz. :K

[ Szerkesztve ]

(#25) rudi válasza sb (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Sőt a munka sem feltétlenül egyenlő erős képpel! Ma pl. reggeltől dolgozom, interjú kérdéseket fordítottam magyarról angolra, ThinkPadek kapcsán kerestem információkat, egyeztettem további tesztjeimet, cikkeimet és közben két Dell notebook méréseit jegyezgettem fel. Asztali gépet használtam mindehhez, mert itthon csinálom, helyben és nem vagyok hajlandó notebook előtt görnyedni, de a 3,4 GHz-es, négymagos processzorom egyetlen pillanatra sem kapcsolt 1,5 GHz-nél följebb (többnyire 800 MHz-en ment), a 8 GB memóriámnak negyedét használom, azt is csak azért mert lusta voltam becsukogatni a böngésző tabokat és így koradélutánra már vagy 20-30 van megnyitva belőlük. Mindehhez vastagon elég lett volna a billentyűzetem egerem és monitorom végén egy Bay Trail alapú tablet is.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Victorio


Victorio
aktív tag

Ezeket a Z37xx procikat is legacy státuszba tette már az Intel?
Vagy ezekhez még van rendes támogatás?

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#27) kenand válasza sb (#24) üzenetére


kenand
veterán

Arre a munkára amit írsz nem kell asztali gép. Arra noti+monitor is jó.

De asztali gép kell normális játékra/ program fejlesztésre, 3D grafikára, szinkronizáláshoz, video kódoláshoz, vido vágáshoz és sok minden máshoz, ezekhez sem árt a nagy monotor, de az asztali gép az alap.
És ennek a tábla árának töredékéért összedobok egy asztali gépet ami a fentiekre alkalmas.

De az offolást befejezem, a cikk nem erről szól, az köszönjük a tesztelőnek.
Minden esetre én ilyen táblát, ennyiért nem veszek.

(#25) rudi
Fordítási munkához nem kell asztali. A noti és monitor nagyon jó kombó.
Évekig használtam így én is. (de a video kódolás stb egyik notium sem díjazta)

[ Szerkesztve ]

(#28) _Csaba_


_Csaba_
senior tag

Ha ez a gép kijön akkor amikor az ipad 1. generációja kijött, akkor mai napig biztosan nagyobb fejlesztésen ment volna keresztül és sokkal használhatóbb lenne mint ez.

(#30) Peter13


Peter13
senior tag

Srácok, már annyiszor feljött, és én is annyiszor akartam kérdezni: van valahol olyan topik, hogy ki mire használja a gépét? Komolyan érdekelne. Vagy link egy prohardveren kívüli forráshoz? Annyiszor elhangzik hogy átlag felhasználás, meg hogy egy ilyen-olyan proci az semmire sem elég, és néha úgy tűnik mintha mindenki folyton compiler-t futtatna, 3D modellezne, videokódolna vagy részecskemodellezne otthon, .

Nekem a gépem otthon szinte folyton idle-ben csücsül, kivéve ha játszom, vagy filmeket konvertálok, és bevallottan ezért tartok arősebb gépet otthon, különben rég lecserélltem volna (néha még esetleg az asszony akasztja még hasba egy-egy 80-100megás makrókkal durván teledűzdelt excel táblával) .

Az általam használt irodai dolgokra bőven elég lenne a címben tárgyalt tablet hardvere, és vannak még az épületben párezren akiknek szintén tuti elég lenne (excel, word, ppt, outlook, intranet, vállalati alkalmazások).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#31) sb válasza kenand (#27) üzenetére


sb
veterán

De olcsóbb az asztali+monitor, mint a noti+monitor.

Minek noti, ha Gizike mindig ugyanott ül és ugyanazt csinálja?
Egyszerűbben még egyszer a lényeg: Noti és asztali gép között nem az erő a különbség hanem, hogy hordozod-e. Ha nem kell hordozni akkor jó az asztali.

Ha hordozni kell és kell a nagy megjelenítő is, akkor jöhet a drágább noti+monitor kombó.
Vagy a még drágább tablet+monitor, ahogy itt is van. Te magad is írtad, hogy ez így drága. Épp ezért, mert másra is jó: hordozni, "zsebbe".

Szóval van amire asztali KELL az erő miatt, de nem minden asztalinak kell erősnek lennie.
Hordozható meg akkor kell, ha hordozni is kell. Ezt elég egyszerű belátni.

(#32) sb válasza rudi (#25) üzenetére


sb
veterán

Ezt írtam az első pontban...
Számítógéppel végzett munkánál mindenkinek a 6 virtuális gép, a java környezetek futtatása meg hardcore kódolás jut eszébe amikor 10-ből 9 számítógépen dolgozó ember az Excelben tilitolizik vagy a Dos-os könyvelőprogramba lépked ki-be.

Ezekre bőven elég a Bay Trail is, viszont egy 10-15"-os kijelző megöli az egészet. Ahogy egy kicsi billentyűzet is. Ráadásul hordozniuk sem kell sehova. Szóval elég egy olcsó asztali vagy (ha létezik) olcsó mini gép.
Vagy ha hordozni kell és/vagy nem drágább akkor jöhet a hordozható.

(#33) .mf


.mf
veterán

"De ezzel vége is a pozitívumoknak, mert a csatlakozókínálat szerény, de ennél is szomorúbb, hogy a HP mostohagyerekként kezeli ezt a modellt, így se billentyűzet, se dokkoló nincs hozzá."

Hja, kár érte, főleg az egyetlen micro-USB2, az is az alján :(
Lassan már a CoreM utódja is kijön, mire ezekből végre kihozzák, amit már a 0. pillanatban ki kellett volna, csak addigra már senkit nem fognak érdekelni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#34) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Ennyiért már laptopot kapni :(

(#35) MongolZ válasza Goblin12 (#29) üzenetére


MongolZ
addikt

És EZ?

Tudom, olyan 2/3 olyan erős, viszont 1/4-ébe kerül...

(#36) NandoXXL válasza saelin (#2) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Az üzleti kategória ez lenne:

aksis billentyűzet ami gyári tartozék (mint ASUS, teljes értékű netbook), és opcióként valódi dokkoló (igazi probook dokkoló kompatibilitás)

(#37) Simon02 válasza Dominó85 (#22) üzenetére


Simon02
tag

Egyáltalán nem értek egyet, 2Gb ram nagyon kevés sajnos! Böngészésre és videózásra elég max csak. Valószínűleg nem vetted figyelembe, hogy a lapozófájl szépen megnöveli ezt az értéket, de az emmc sebessége elég messze van a ramétól. Kapcsold ki, vagy vedd le 512-re és megtudod mennyire elég! A Transformers T100-asomon pl már bőven kaptam túl kevés memória hibaüzenetet, pl BlueStacks alatt antutut futtatva szépen megállt az app.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#38) zsola32 válasza Simon02 (#37) üzenetére


zsola32
őstag

nekem még sohasem sikerült a T100-on elérni, hogy szívoskdjon a kevés memória miatt.
a tesztelt gép szerintem túlárazott, és a billentyűzet hiánya is fájó pont.
a T100-ban ugye "csak" 2 giga van, de eddig nem volt még bajom vele, viszi rendesen az 1080p filmeket, szövegszerkesztésre, illetve böngészésre is teljesen alklamas, nálam még mindig ez a nyerő gép - bő egy év használat után

(#39) Centre válasza NandoXXL (#36) üzenetére


Centre
aktív tag

Split x2?

(#40) buvartacsko válasza kenand (#21) üzenetére


buvartacsko
addikt

a fehér macbook háza nem a hőtől reped, hanem mert szarul van megcsinálva, garancián túl cserélik. [link]

(#41) Simon02 válasza zsola32 (#38) üzenetére


Simon02
tag

Ez igazából felhasználás kérdése. Ahogy írod: szövegszerkesztés, böngészés, filmnézés. Ezzel tényleg nem fogod átlépni, bár mivel multitask rendszerről van szó, így akár még is (flash játék, netes videóstream, úgy hogy mondjuk nincs minden program bezárva). Amit mondtam pl elég egyszerűen előidézhető, nem kell semmi különösebb hozzá. Még csak azt se lehet mondani, hogy nem hétköznapi igény, hiszen egy érintőképerényős tableten sokan akarhatnak pl egy androidos játékot játszani. A szűkös tárhely miatt pedig visszább veszik a lapozófájl méretét és hopp ki is futottak a memóriából (pedig nálam még csak böngésző sem futott, ami 5-600 megát elég könnyen megeszik, de ennek a duplája/triplája se ritka).

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#42) rudi válasza Simon02 (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Azért a BlueStacks alatt Antutu futtatás nem egy általános gyakorlat Windows tableten. Milyen reális tartalomfogyasztó vagy tartalomgyártó vagy kommunikációs alkalmazást/alkalmazásokat futtatva fogytál ki a 2 GB RAM-ból?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Kíváncsian várom majd a Windows 10-el érkező táblákat. Remélhetőleg azok már tényleg teljesen alkalmasak lesznek táblagépként és monitorra kötve desktopként is működni.

Minden szavam magánvélemény!

(#44) Simon02 válasza rudi (#42) üzenetére


Simon02
tag

Futtathattam volna egy Plantsd vs Zombies 2-t is (egyébként ott sem volt elég a 2GB), de mondhatok egy másik példát: Battlefield Heroes böngészőből indítható, de standalone online fps-nek se volt elég (pedig még a browsert is kilőttem). De ezek csak példák arra, hogy nem nehéz kifutni belőle. Még egy pl: asztali gépemen a Firefox - amelynek tartalma nem mellesleg szinkronizál a tablettel is, 8-900 MB-ot eszik kb 10-15 tabbal (és ezek nem nagy tárhelyigényű honlapok). Tab-on amikor néztem, 4-500 körül volt 1-2 lappal, ez pedig a teljes tár negyede! Persze meg lehet adni bármekkora lapozófájlt, de én inkább tartalmat tárolnék a tableten. Egyébként recovery-ből felhúzott friss rendszer, mivel nem rég vettem. Most jobb a helyzet, kilőttem a Defendert, ami megint csak szép mennyiségű ram-ot evett - tudom hogy nem ajánlott, de majd figyelek.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#45) Gusztáv válasza Simon02 (#44) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért azt ne vegyük fogyelembe, hogy ez egy üzleti modell akar lenni, ott meg nem épp követelmény az Androidos programok futtatása. Sokkal nagyobb problémának érzem a normális dokkoló, billentyűzet hiányát. Én egy ideig használtam egy Dell Venue 11 Pro-t, asztali dokkolóval, slim billentyűzettel, digitalizáló tollal. Nagyon jó kis masina, és sebességben sem éreztem kevésnek, pedig csak Z3770 van benne. IE11 ugyanúgy szinkronizál, (még a WP-s telefonnal is) és nem zabál annyi ramot.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#46) Simon02 válasza Gusztáv (#45) üzenetére


Simon02
tag

Androidos programot példaként írtam, de említettem mást is. Ettől függetlenül persze, hogy jó kis masinák ezek, én is szeretem. De azért ne írjanak már olyanokat, hogy gyak. ez mindenre alkalmas és elég 2GB ram, mert baromira nem igaz, és még csak extrém körülmények se kellenek (nem írtam, hogy vki sql servert vagy fejlesztő környezetet használhat, mert az azért nem elvárt).
Egyébként pont a Trasformerseknél egész jól megoldották a dokkolást, gyak egy netbook is egyben.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#47) NandoXXL válasza Centre (#39) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Igazi dokkolója annak sincs (asztali).

(#48) Sanya válasza Simon02 (#37) üzenetére


Sanya
nagyúr

Hja, milyen igazad van!
Én is ha a 2gb ramos tableten megnyitom a hatodik virtuális gépet, melyeknek darabonként 1 gb ramja van, akkor nálam is elfogy.

Windows tableten virtuális gépben androidot futtatni? Vannak perverzióid...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49) Centre válasza NandoXXL (#47) üzenetére


Centre
aktív tag

Mi hiányzik a HP oldalán árult dockolókból?

(#50) NandoXXL válasza Centre (#49) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Kérlek szépen, egy billentyűzetes tablethez miért nincs igazi dokkoló? Tudod notebook. Ha normális környezetben asztalnál dolgozol csak rátennéd a dokkolóra (portreplikátor), ami kompatibilis lenne a valódi notebookokkal is. Amúgy ami hiányzik még a HP-ból a régi minőség és az innováció.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.