Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gondwana


Gondwana
addikt

Csòkolom, az X100T menü-ùjdonsàgait vàrjuk az X100s-be.
(Egy fejlettebb vakurendszert meg szintén vàrunk)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2) Mercutio_


Mercutio_
félisten

1 kilós obi , kellett mint egy falat kkenyér:D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#3) madgie válasza Gondwana (#1) üzenetére


madgie
titán

Azt várhatod :D

Én meg olcsó használt X100(s)-re várok :D

(#4) k1csi


k1csi
senior tag

Ezek a speckók alapján még lehet, hogy a Fuji is összeszedi magát videóban (legalábbis papíron).
Nem tudom mennyi idős az 56 1.2, de nekem azért meglepő, hogy máris új verziót hoztak ki belőle. Ezek a fujinál tényleg komolyan gondolják a fejlesztést...

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#5) orbano válasza madgie (#3) üzenetére


orbano
félisten

tépjél sorszámot :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#6) Mercutio_ válasza k1csi (#4) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sokan panaszkodtak, hogy lassú, lehet ez csak egy hibajavítás kis "polírral" újracsomagolva.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#7) madgie válasza k1csi (#4) üzenetére


madgie
titán

56/1.2: ez csak egy variáns, előnnyel és hátránnyal is.

(#8) optikus


optikus
senior tag

23 lencsetag, beteg...

Buy books not gear.

(#9) k1csi válasza madgie (#7) üzenetére


k1csi
senior tag

Akkor ezek szerint a régi verziót is párhuzamosan forgalmazni fogják (nem írták)?
Nincs kétségem, hogy ilyen obinál vagy itt vagy ott kompromisszum van, de mindesetre szokatlan, hogy több verziót hozzanak ki hol erre, hol arra optimalizálva.
Persze marketing szempontból nem lenne hülyeség, techno buzulósak ugyis megveszik az összes variánst (szóval nem rossz üzlet még több obit eladni).

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#10) madgie válasza k1csi (#9) üzenetére


madgie
titán

Tuti marad a régi is, ennél az APO variánsnál azért jóval kevesebb a valós transzmisszió.

(#11) k1csi válasza madgie (#10) üzenetére


k1csi
senior tag

Mennyivel kevesebb? Azért ha ez lényeges, illene egy fényerős obinál megadni. Rászokhatnának már a T értékre fotóban is, az f/akármi geometriai reláció helyett.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#12) madgie válasza k1csi (#11) üzenetére


madgie
titán

Még nem olvastam utána, de nekem T1.7 körül érték rémlik. mondjuk az még nem vészes, de egy f1.2-es objektívet nem biztos, hogy ezért vesz meg az ember (de nem is baj, tuti marad a normál verzió).

(#13) madgie válasza madgie (#12) üzenetére


madgie
titán

T1.7, ott van piros betűkkel a tubuson :D

(#14) k1csi válasza madgie (#13) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha így van (egy sima googlival nem találtam) az annyira nem rossz, mert f/1.2-es obik már alapból T1.4 közeliek (legalábbis mindkét 1.2L Canon ilyen), szóval ahhoz képest fél fé veszteség. Ennek ellenére azért márt tényleg megéri külön verziót kiadni (ha tényleg így van, mert ezt sem ártott volna kiemelni). 1 low light verzió, meg 1 bokeh mániásoknak.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#15) madgie válasza k1csi (#14) üzenetére


madgie
titán

(#16) k1csi válasza madgie (#15) üzenetére


k1csi
senior tag

Ja hogy van 1 T skála meg 1 f skála, elég korrekt.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#17) Stauffenberg válasza k1csi (#9) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztosan marad a régi is, nem is ugyan abban az árban lesznek, szóval szó sincs cseréről. Az XF 56mm kerül 999 dollárba, míg az APD verzió 1499 dollár lesz, szóval nem kevéssel drágább.

Nekem igazából a sima 56-os bokeh karakterisztikájával sincs semmi bajom, de az tény, hogy bizonyos helyzetekben elképesztően sokat tud dobni egy apodizációs filter, de ezt igazából fillérekből meg tudod csinálni DIY és akkor legalább nem áldozol fel a valós fényerőből akkor sem, mikor a hatása teljesen irreleváns.

(#18) madgie válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


madgie
titán

Ez egy újabb szeletke, ahol a Fuji azt mutatja, hogy mi nem vagyunk kommersz MILC gyártók.

(#19) madgie válasza madgie (#18) üzenetére


madgie
titán

Rosszul fogalmaztam: ezt a képet igyekeznek kivetíteni.

(#20) k1csi válasza Stauffenberg (#17) üzenetére


k1csi
senior tag

Ha ennyire egyszerű (lenne), hogy pl. obi szétszedés nélkül megoldható (lenne) akkor elég lenne 1 verzió és adnak egy vagy előre vagy hátra betekerhető "szűrőt" gyárilag. Szóval tartok tőle a DIY megoldás olcsó, de nem fogja a gyári szintet hozni (rossz esetben a közelébe se lesz).
Sőt 500 dolcsi eltérés simán beindítaná valakik üzleti fantáziáját, ha ez tényleg annyira egyszerű lenne, hogy alap verziót konvertáljanak APD-re ipari mennyiségben jóval kevesebb mint 500 dolcsiért...

Szóval röviden: nem igazán hiszek ebben a DIY megoldásban ebben az esetben, legalábbis a gyárit közelítő minőségben aligha.

Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

(#21) Stauffenberg válasza k1csi (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Biztosan nem lesz olyan minőségű a DIY megoldás, mint a gyári, nem is ezt mondtam. Csak láttam már APD objektívet (eddig főleg a mozizásban használták, jó drága dögök) és a DIY filterek hozzá képest nincsenek olyan nagy lemaradásban.

Persze ez már az a szint, ahol ugye hajszálnyival jobb teljesítményekért is alaposan sarcolnak.

De nem akarok előre ítélni, várom szeretettel a tesztfotókat. Bízom a Fujiban, mert az objektív tervezéshez veszettül értenek.

(#22) Gondwana


Gondwana
addikt

Mikor vćltozott vissza a cikk meg a topik címe háromról két objektívre? Eredetleg szó lett volna a 18-55 IS WR-ről is, de utána mégse lett?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.