Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Imilenni


Imilenni
addikt

Azért ez durva, kíváncsi vagyok hogy tudták ennyire lecsökkenteni a gépigényt :Y

Press "F" to pay respects.

(#2) energy4ever válasza Imilenni (#1) üzenetére


energy4ever
addikt

Attol fug mi ez a gepigeny...
720p,1080p, 4K?
30,60,120 FPS?

Nem mind1, hogy 720p 30fps ez a gepigeny, vagy esetleg 4k 120fps.
Rendesebb gepigenyeknel leirjak ezeket mire vonatkozik.

(#3) mettek válasza Imilenni (#1) üzenetére


mettek
addikt

Nyilvánvalóan ugy hogy az kb egy laptop hardvere ami alapból 720p kijelzős és felteszem 30fps-sel eldöcög rajta lowon. Hát így.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#4) Polllen válasza mettek (#3) üzenetére


Polllen
nagyúr

Melyik laposban van R7 250x szintű igp? Ez most csak ryzen apu-val érhető el dvga nélkül...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5) Csapoati válasza Imilenni (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Tapasztalat. :) A legrosszabbul talán a Forza 6 Apex futott, annál már a Forza 7 is simábban ment. A Horizon 3-at nem próbáltam PC-n, arról nem tudok nyilatkozni.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#6) PuMbA válasza Imilenni (#1) üzenetére


PuMbA
titán

A DX12 és az optimalizáció együtt csodákra képes...reméljük kihasználták a dolgokat, mert hát ugye sok játéknak a gépigénye azért magas, mert csak :) Ennek kéne a normálisnak lennie...

[ Szerkesztve ]

(#7) Wesder


Wesder
félisten

Xbox One X-en 1080p@60 vagy 4K@30 közt lehet majd vàlasztani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#8) GodGamer5 válasza Imilenni (#1) üzenetére


GodGamer5
addikt

Az FZ3-hoz is elég volt egy gtx970 és itt is benne van az ajánlottban, akkor hol csökkent a gépigény?...Amúgy meg egy dekát nem változott a grafika.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#9) RobbyJr válasza GodGamer5 (#8) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha maradt is ugyanaz az engine, a grafikán pár effekttel tudnak szépíteni a játékon. Én azt hittem valami GTX1070-1080 lesz az ajánlott, de ugye nem tudjuk hogy az ajánlott gépigény 1080P 30ps, 60, 120-ra értendő-e :F

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#10) myckie2 válasza Csapoati (#5) üzenetére


myckie2
őstag

A Horizon 3 borzalmas. GTX 1060 6GB-al játszhatatlan a játék. Forza 6,7 egy megváltás ahhoz a szarhoz képest, mert sajnos azóta se tették rendbe a játékot, csak az elején próbaltak valamit csinálni vele, amikor sokkal szarabbul futott. Playgroundtól már nem számítok semmi jóra PC-n.

(#11) mettek válasza myckie2 (#10) üzenetére


mettek
addikt

Ott akkor más hiba lesz mert nálam 1070-el 1440p-ben high-on simán fut 60 fps-sel a FH3.

Nekem akkor voltak komoly teljesitmény igadozós problémáim pl a battlefieldben amikor nem 2 slotos hanem egy slotos memóriám volt azaz egyszer 16 gb és nem 2szer 8. Plusz az alaplap is egy mitx-es z170-es volt. Ezeket cseréltem és minden rendbe jött. Stabil az fps minden játékban.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#12) Hunpriest válasza myckie2 (#10) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Nekem rx470-en nagyon simán megy, full HD-n, kimaxolva. És annyi bug sincs benne mint az FM7ben.

(#13) myckie2 válasza Hunpriest (#12) üzenetére


myckie2
őstag

Hány FPS-el azt megkérdezhetem?

(#14) Hunpriest válasza myckie2 (#13) üzenetére


Hunpriest
senior tag

El akartam indítani, hogy megnézzem, de az Optimizing for your PC 90%-ánál szétfagy. :W

Bassza meg az MS az összes játékát. Az FM7 is egy bug tenger, akadozó, kb. használhatatlan menüvel, erre most ez a szar se megy. Hogy én ezektől nem veszek elővételben és/vagy extra kiadásban több játékot az 100%. Majd leárazáskor az alapot, ha nagyon jókat mondanak róla.

BTW amikor ment, akkor a fix 60 FPS simán megvolt FullHD-ban. De most el se indul ... :W

[ Szerkesztve ]

(#15) Csapoati válasza Hunpriest (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

FM7 bugtenger, akadozó?

Akkor én valami másik FM7-tel játszom a megjelenés napja óta PC-n és X-en. :)

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#16) myckie2 válasza Hunpriest (#14) üzenetére


myckie2
őstag

Értem, akkor valószínűleg a proci nem lesz elég. Pedig azt hittem egy i5-2500 lazán elég még a játékhoz... Mert nekem anno az RX 470-esen se futott fix 60fps-el medium beállításokon.

(#17) Hunpriest válasza Csapoati (#15) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Most soroljam?

- Az autó választó képernyő használhatatlan - és a support fórumot olvasgatva ez nagyon nem egyedi eset, online lobby-ban kb. esélytelen időben autót váltani, még úgy is, hogy átpakoltam SSD-re. Egy mostani patch kifejezetten fókuszált is erre az issue-ra, de sok javulás így se lett. Mondjuk, most már legalább esélyed van autót váltani, eddig nem nagyon volt :D
- Az autó motorhangja gyakran (mondjuk két körönként egyszer fixen) be akad pár pillanatra, ez egy odafigyelős kanyar közepén/előtt nagy tempónál szinte mindig kizökkent.
- Online futamon pár mp-s akadás, ami alatt a mögöttem lévő elém kerül vagy rosszabb esetben pont a mögöttem jövő elé "teleportálok" és akkor vége a dalnak (gigabites net van és minden LAN komponens gigabites) - az FM4 sose csinált ilyet.
- Az éjjeli futamok rajt után 5-10 másodpercig folyamatosan akadoznak, ez először csak online versenyeknél volt, de most már single-ben is csinálja. Abból ítélve, hogy a lobbiban mások is spectator módra szoktak váltani, ha éjszakai futam jön, ez se egyedi eset.
- A töltési idők általánosan is röhejesek (SSD-n is).
- A verseny végi pódiumot néha kitudja renderelni normálisan a játék, de többnyire valami fekete izé van pódium helyett.
- Miért kell minden töltési fázis után eltüntetni a képet pár másodperce? Mondjuk belépsz a lobbiba, elkezdi tölteni a pályát, közben nekiállsz autót választani, majd ha pálya töltés meg volt, akkor a kép (az amúgy is jól működő autóválasztó) ki fade-el feketébe pár másodpercre, majd visszajön. Jó ez mondjuk nem bug, csak egy nagyon elbaltázott design döntés. Pacsi a UX-nek.
- Lobbiban a menü gyakran random zoomal és offsettel jelenik meg, azaz rohadt nagy lesz és a nagy része kicsúszik a képről. Ezt mondjuk egy random menüpontba lépéssel és azonnali visszalépéssel lehet orvosolni.
- És akkor az FM4-hez képest hiányzó funkciókat nem is érintettem még. (pl. test drive a tuning menüben)

És ezért én adtam 30k-t, előre, úgyhogy az FM4 és az FM6 Apex volt a két utolsó Forza amit játszottam és azok kb. hibátlanok voltak. Az FM8-nál tőlem várhatják a pre-ordert az ultimate kiadásra. A 7-et is refundoltam volna, hogyha lehetne.

Az egészben a legbosszantóbb az, hogy amikor éppen normálisan működik a játék (és az autót is előre kiválasztottam :D), akkor amúgy nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

(#18) Hunpriest válasza myckie2 (#16) üzenetére


Hunpriest
senior tag

Ott más lesz a gond. Én i5 4440-el hajtom, ami szerintem nem sokkal erősebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.