Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) johnyblaze


johnyblaze
aktív tag

mac-re nem jön?

"don't fulfill her desire, just up away and retire"

(#2) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Lehet, hogy velem van a baj, de a videok alapjan en alacsonyabb gepigenyben remenykedtem.

(#3) XuChi válasza Felesbandi (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Kicsit én is sokkallom, de ha a necro-val kimaxolt csonti sereggel megindulsz, lehet elkél alá az erő :D

Anno mikor még p1 233mhz + 64MB RAM + 4MB VGA-m volt, necro-val nem tudtam játszani, mert megette a gépet a csonti sereg :D

(#4) Daelion válasza XuChi (#3) üzenetére


Daelion
őstag

Nekro nekem battle neten is okozott gondokat.

Túl sokáig játszottam 1 játék szobán belül akár csak egyedül is, volt hogy kivágott vissza a menübe meg akkora lagokat csinált hogy csak. :D 'fekete falba ütközés a mapon aztán disconnect'

Amikor meg 2 Nekroval mentünk gyorsabban is jelentkeztek ezek a gondok.

[ Szerkesztve ]

(#5) Sirandrish válasza Felesbandi (#2) üzenetére


Sirandrish
legenda

Én már ott tartok hogy már nem tudom eldönteni hogy mi számít kedvező és/vagy nagy gépigénynek :D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#6) Necroman_Mk2 válasza Felesbandi (#2) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Manapság szerintem egy gaming laptopnál is ez a minimum, feltéve, ha a játékos aktuális játékokkal is akar játszani.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#7) Felesbandi válasza Necroman_Mk2 (#6) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Persze, ertem en ezt. Csak ugye ez erosen fugg a jatektol is.

Nekem 1070-en siman megy 4k 60FPS-sel a Forza Horizon 4 atlag kozepes graffal (azaz van amit maxra huztam mert kell nekem, mast meg alacsonyra tettem, mert annyira nem erdekelt).
Es ugye a D2 felujitasa nem hiszem, hogy egy szinten van vele latvanyban. Plane, ha az izometrikus kamerat is belevesszuk a kepletbe.

Itt a rendszerkovetelmeny alapjan meg ugye 1060 kell 1080p-hez, amirol azt se tudni, hogy ezt 60 vagy 30fps eleresehez irtak-e. 1070-nel meg ennek fenyeben sokkal feljebb nem lehet kapaszkodni.

(#8) Heroes fan válasza Felesbandi (#7) üzenetére


Heroes fan
őstag

Mivel a 1060 már nagyon gyenge a 60 fps-hez akkor sok választás nincs hogy 30 fps-re lőtték be.

(#9) Felesbandi válasza Heroes fan (#8) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Az, hogy mi mihez gyenge továbbra is jatekfuggo.
Egy dolog, hogy 2021 van es a 1060 meg nem mai darab, mas dolog az, hogy jelen esetben a D2 felujitasa nem epp egy next-gen csucs grafikat hoz.

(#10) Shing


Shing
őstag

A min igényhez való 9 éves GPU-k még megjelenéskor sem voltak combosak. Nem hiszem hogy sok gond lenne egy 1060-al, még magasabb felbontáson sem.

Prociban is ha elég egy ezer éves i3-as, miért lenne szükség egy mai 6 magos i5-ösre ajánlottan? Alig van manapság grafikai elem ami magasabb szinten a CPU-t terhelné.

Szokásos bullshit leírás szerintem.

(#11) Raysen623


Raysen623
addikt

Végól csak rávettem magam hogy ránézzek a Blizzcon Diablo bemutatókra és hát khm. A D4 még évek, de amint látom bonyolítják a harcot, nem lesz elég csak végigfutni és annyi. D2 Resurrection konzol port meg lehet befigyel.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#12) Heroes fan válasza Felesbandi (#9) üzenetére


Heroes fan
őstag

Sok játéknál meg se közelíti már hacsak lenem vesz a beállításokból.

(#13) Mart10000


Mart10000
aktív tag

Ha minden igaz, akkor a Diablo 4-et is hajtó grafikus motor miatt lesz ekkora a gépigény. :U

(#14) Z10N


Z10N
veterán

A 30GB asset jol felhizott. A vga meg elmegy, de a 6 mag es a 16GB viszont tulzas.

https://eu.shop.battle.net/en-gb/product/diablo_ii_resurrected

Minimum Requirements
Operating System
Windows® 10

Processor
Intel® Core i3-3250/AMD FX-4350

Video
Nvidia GTX 660/AMD Radeon HD 7850

Memory
8 GB RAM

Storage
30 GB

Internet
Broadband Internet connection

Resolution
1280 x 720

Recommended Specifications
Operating System
Windows® 10

Processor
Intel® Core i5-9600k/AMD Ryzen 5 2600

Video
Nvidia GTX 1060/AMD Radeon RX 5500 XT

Memory
16 GB RAM

Storage
30 GB

Internet
Broadband Internet connection

Resolution
1920 x 1080

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#15) ddekany válasza Heroes fan (#8) üzenetére


ddekany
veterán

"Mivel a 1060 már nagyon gyenge a 60 fps-hez"

Kíáncsiságból rákeresetem árgépen, és a 3G-s változat 170e Ft. Szóval manapság az már egy komoly kártya. ;]

(#16) oriic válasza Z10N (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A hírben ugyanez a gépigény olvasható.

Live-Die-Respawn

(#17) wjbhbdux válasza Felesbandi (#2) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Ennél gyengébbet egyszerűen nem lehet megadni, mert nincs hivatalos támogatás. Win8.1 mondjuk támogatott még 2 évig de úgyse használja senki aki gamer. Nvidia / AMD meg ezekhez a kártyákhoz ad még ki drivert.

/s

(#18) Z10N válasza Z10N (#14) üzenetére


Z10N
veterán

A cikkekben levo helyesirasi hibak javitasara is ilyen gyorsan reagalsz?

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) reelc válasza Z10N (#14) üzenetére


reelc
veterán

Vedd figyelembe azt is, hogy ezúttal 8 fős multiplayer lesz.
Ha lesz benne több nekró egy halom csontival, nos ez nyilván erőt kíván.
Meg amúgy is, sok mob lesz. :)
Dynamic lighting is lesz.

Szerintem nincs gond a gépigénnyel.
Mondom úgy, hogy a 720p-s követelmény alatt van a VGA-m, a procim meg alig jobb.

Most megnéztem gyorsan 1-2 játék adatlapját a műfajon belül. Ami tavaly jött ki, vagy idén fog. Hasonló gépigények vannak feltüntetve.

(#20) Daelion válasza Mart10000 (#13) üzenetére


Daelion
őstag

Erről hivatalos infó még nincs, hogy milyen engine fut alatta.

#19 reelc

Eredetiben is 8 volt, bár azt mondták interjúban hogy nem volt egyszerű megoldani hogy itt is működjön. :D

Kártya igényt én is sokallom egy kicsit de hivatalos gépigényeket nem is lehet szentírásnak venni mert sokszor köze nincs ahhoz ahogy valójában fut a játék megjelenéskor.

[ Szerkesztve ]

(#21) Silenzio válasza Felesbandi (#7) üzenetére


Silenzio
addikt

Teljesen mindegy, izometrikus-e vagy sem. Valószínűleg real time 3d grafikáról beszélünk az eredetit hajtó sprite-os papírmasé megoldás helyett. Disco Elisium is "izometrikus", mégis az állad keresed a földön, ha meglátod.
A Path of Exile, mikor kijött, kb. a kotyogóson elfutott, most meg a 1660 Ti-t is megizzasztja.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#22) ddekany válasza Silenzio (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Igazából az a lényeg, hogy skálázódjanak lefelé is. Mikor pár éve néztem POE-t, a i5 Haswell IGP-jén is teljesen használható volt, és szerintem nem nézett ki rosszúl. Elég hamar túl sok plusz teljesítmény kell túl kicsi javuláshoz a látványban.

(#23) reelc válasza Daelion (#20) üzenetére


reelc
veterán

Nem multiztam sosem a 2-vel, a Diablo 3 miatt azt hittem abban is 4 volt. :)

Szerintem irreálisan szemléli az, aki 1080p 60FPS-t, meg 4K-t meg mit tudom én mit akar, de ne legyen hardveres követelménye.
Meg xy játékban megoldották... nos más engine alatt, másmilyen típusú játékot, nyilván vannak akik ügyesebben optimalizálnak és trükköznek amivel csak lehet a jobb futás miatt.

Nekem sem tetszik - ahogy írtam a 720p minimumot se nagyon lépem meg VGA-ban - de majd le lesz véve a grafika, árnyék kikapcsolva, élsimítás max 2 vagy 0, stb. levenni amit csak lehet. Ebben már van gyakorlatom. :)

Hamarabb fog elkedvetleníteni pl. a hulladék drop, mint a kinézete minimalistán. :)

#21 Silenzio: ahogy mondod, 3D lett.

[ Szerkesztve ]

(#24) Heroes fan válasza ddekany (#15) üzenetére


Heroes fan
őstag

3 giga ram rég kevés mindenhez és nagyon pofátlan az ára. 45 ezernél többet nem adnék érte.

(#25) Heavylifter


Heavylifter
csendes tag

A minimum hardverigényt arra kell érteni amikor leváltasz eredeti pixelgrafra.
Régebbi procikra optimalizálással-teszteléssel gondolom már nem foglalkoztak.

(#26) Heroes fan


Heroes fan
őstag

Minimum gépigény az csak arra jó hogy lowon betudjon az ember lépni a játékba, az élményre meg szarnak bele.

(#27) Daelion válasza Heavylifter (#25) üzenetére


Daelion
őstag

Az eredeti pixel/Sprite graf az régi Diablo 2 ami egy 20 éves gépen is elfut. :)

Ha megnézted a 40 perces deep dive interjú videót ott elmagyarázták, hogy oldották meg.

Az új engine csak egy vizuális felső 'réteg' ami a háttérben futó régi Diablo 2-re van rárakva.
Ez között lehet akármikor váltani.

Minden játékmechanikai dolog a régi D2-t veszi alapul az új engine csak megjelenítésre van rárakva.
Nem akarták megbuherálni meg elrontani az eredeti játék rendszereit és ezért lett így, D2 még 25 fps rendszeren alapszik meg egyéb régi dolgokon és ez így is marad.

Kicsit macera elmagyarázni meg ők is magyarázták eleget de tömören kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28) janeszgol válasza Felesbandi (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Olyan egykaptafa gépigényeket írnak manapság. Ma mindenre rávarrják a minimum 8 giga ramot, a négy magos procit, vagy a GTX660-at, HD7850-et.
De attól még természetesen lehet igaz.

(#29) janeszgol válasza wjbhbdux (#17) üzenetére


janeszgol
félisten

Ja, hogy ez a magyarázat! Értem! Így már világos számomra is, miért vannak ezek a sokszor igen hasonló gépigények.

[ Szerkesztve ]

(#30) Badlof2k válasza reelc (#23) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Mit ki nem hagytal multival amugy ;] Hunchaten voltak aranykopesek es egyeb erdekes beszelgetesek pl :C

[ Szerkesztve ]

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#31) reelc válasza Badlof2k (#30) üzenetére


reelc
veterán

Elhiszem, de világéletemben elsősorban single player voltam.
Főleg akkoriban.
A D3-ban időről-időre változott a dolog.

(#32) waverider


waverider
senior tag

38 fontért kenjék a hajukra, pofátlanságnak is van határa. :Y

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#33) reelc válasza waverider (#32) üzenetére


reelc
veterán

A konzolgeneráció váltással több cég is bejelentette, hogy az alapjátékot 60 EUR helyett 80-ért fogja adni. Szóval ez jelenleg egy féláras játék. ;]
Mert abban biztos lehetsz, hogy ha majd valamikor kijön a D4, az 80 EUR lesz.
Amúgy meg a tavaly év elején a Warcraft III: Reforged 30 EUR volt.
A két játék között legalább másfél év lesz.

Nekem sem tetszik, de ez van.

(#34) Badlof2k válasza reelc (#31) üzenetére


Badlof2k
senior tag

Tudom , enis , de a sok haver vitt magaval engem is akkoriban :K

"... kb kettot csapva a bossra siman egyhiteled ... "

(#35) reelc válasza Badlof2k (#34) üzenetére


reelc
veterán

Meg se vettem volna a Diablo 3-at, hogy ha nem nyaggat munkatárs. Aztán kiderült, hogy megvan egy másiknak is, egy harmadik meg akkor vette meg, mint én. Kb. fél-egy évet játszottunk sokszor együtt. Jó volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.