Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Ez eddig kifejezetten várós... :K

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) Szakiii


Szakiii
addikt

Fú, hiánypótló!

(#3) kisfurko


kisfurko
senior tag

Nem sok köze van a Baldur's Gate-hez... Divinity: Original Sin 3. A 2 is nagy csalódás volt, hát még ez. :(

(#4) atike


atike
nagyúr

Grafikailag rendben van, az tény...

(#5) vitaro válasza kisfurko (#3) üzenetére


vitaro
senior tag

Ízlések és pofonok, szerintem az Original Sin 2 az utóbbi 10 év egyik legjobb RPG-je volt. Ez is nagyon várós! :K

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Inkább Diablonak tűnik mint Baldurs Gatenek, de attól még jöhet.

(#3) kisfurko: A BG2 teljesen rendben volt, főleg lvl 13 után, amikor megkapta a mágus a Project Imaget.

(#5) vitaro: Egyik Divinityre se tudtam rávenni magam, olyan elkomolytalankodott lehetőség volt, Nézel róla egy videót és kb. olyan érzésed támad, mintha egyre mélyebbre dugnád le az ujjad a torkodon.

(#7) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

sose próbáltam.. hát majd most talán

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#8) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Le sem tagadhatná, hogy a Divinity-t készítő csapat áll mögötte. Jó lesz ez, és ahogy a videó komment szekciójában is kiemelték már sokan: különösen szimpatikus az, hogy nem valami scriptelt kamugameplay-t mutattak, hanem nem szégyellték megmutatni a jelenlegi build mindenféle bugjait, hiányosságait is.

@Dr. Akula

Szerintem te nem játszottál még Diablo-val. Ebben mi hasonlít a Diablo-ra, most komolyan? :U

(#9) Dr. Akula válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Szerintem te nem játszottál még Diablo-val."

Akkor hogy lettem a 2-ben legnagyobb magyar classic ladderes? :D

"Ebben mi hasonlít a Diablo-ra, most komolyan?"

Az egész grafikája. Bár tény hogy inkább Titan Questes, ami már a Diablo 3 előtt megmutatta hogy milyennek kellett volna lennie a 2-nek.

[ Szerkesztve ]

(#10) Shepard válasza Fitzgerald (#8) üzenetére


Shepard
tag

+1

Egy kicsit sajnáltam, hogy jobban hozza a Divinity hangulatát, mint a régi Baldurs-okét, de hát ez van. A Larian kezében van, persze hogy jobban hajaz az ő stílusukra. Ettől még nagyon pofásnak tűnik. Közben és a végén a létrás hibáknál végem volt, annyira lehetetlen módon jöttek a képbe. :D

(#11) kisfurko válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nem a BG2 volt a nem jó, hanem az Original Sin 2.
Az Original Sin első része nagy kedvencem, nagyon egyedi. A második óriási csalódás volt, a történet lapos, nincs túl sok motiváció benne, a harc kiábrándító az armor, meg az AI miatt. Ez a "jajjdejó, élőhalott, meg gonosz vagyok" se túl szimpatikus nekem benne.
Engem meglepett, hogy törpe, meg halfling varázsló lehet, meg játszható vámpír... Ez nagyon messze van az eredeti világtól.
Ami teljesen szubjektív, hogy én leragadtam az AD&D 2nd Edition-nél, ami újabb mínusz, de ennek, gondolom, jogi akadálya is lenne.
Talán nem olyan szörnyű a helyzet, mint a Fallout 2 - 3 váltásnál. :)

(#12) kisfurko válasza vitaro (#5) üzenetére


kisfurko
senior tag

Nézd, technikailag, leszámítva az armor systemet, nagyon jó, de nem áll össze egy jó játékká. A csaták egy sakkpartira emlékeztetnek, a legprimitívebb ellenségek is összeszokott csapatként harcolnak, nagyon illúzióromboló. A történet egyáltalán nem érdekfeszítő, már az elején nem érdekelt, hogy miért is kéne elhagyni a szigetet pl. Az NPC-k többségének a személyisége nem valami szimpatikus nekem. A skizofrén párbeszéd is baromira idegesített.

(#13) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon hangulatos az egész. Szorítok nekik, hogy ne csesszék el.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#14) Healbacsi


Healbacsi
őstag

Dr Akula:

Ennek a jateknak semmi koze sincs a diablohoz. Akar rank 1 diablo-s vagy, akar nem, a ket jatek annyiban egyezik, hogy rpg.

Kisfurko:

Az utobbi idok legjobb jateka a OS2. Az altalat problemakent emlitett armor rendszer ad a jateknak egy borzaszto nagy taktikai hatteret. Igen nem mindegy mivel mit utsz, milyen classok melle mit valasztassz, es milyen traiteket hasznalsz. Ergo kell egy kicsit gondolkodni. Nem szemelyeskedesbol, de ha ez gondot okoz, akkor valoban nem a te jatekod. En mar 300+ orat beletoltam, es meg mindig van mit szorakozni vele, gondolok a lone wolf buildekre, akar solo akar dual karakterrel. Rengeteg befejezes a donteseid fuggvenyeben, a zene egyszeruen zsenialis. Illetve a D&D 5th Editiont nezve nincsenek class/race megkotesek. Csak annyit bukik az ember, hogy nem a classhoz legjobban illeszkedo fajjal jatszik, ezt nevezhetjuk nehezitesnek, ami ujabb taktikai melyseget (ami nem az erosseged), illetve ujabb rpg elemeket hoz.

A divinity jatekok mindig tul mutattak az egyszeru rpg-n. A Divine divinity-t pl lehetett jatszani egyszeru diablo clone-kent, viszont akkor az ember lemaradt kb a jatek felerol, rengeteg rpg eleme volt a jateknak, amit az egyszeru jatekosok vagy meg sem talaltak, vagy nem foglalkoztak vele.

Ez a Baldur's Gate 3 valoban egy Original Sin 3. Azaz a vilag mas, viszont a teljes grafikus motor a 2. resze, a harcrendszer is hasonlonak tunik elso blikkre.

(#15) vitaro válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


vitaro
senior tag

Hát nekem nem támad. Bizonyos megoldások, mint például a lopakodás, valóban komolytalannak tűnhet a külső szemlélő számára, de valójában ez egy nagyon okosan összerakott, minőségi játék. Ami egyáltalán nem hasonlít a Diablo-ra. Max a kameranézet.

Steam: vitaro, Battle.net: vitaro#21950, Origin/Uplay/Epic: BehindTheRabbit

(#16) Dr. Akula válasza Healbacsi (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mondom: grafikailag. :)

(#15) vitaro: Én már ott nyúltam az Alt+F4 felé amikor valami csirkével rohangált az ipse mint főszereplő. Meg a steampunk shotgunos törpék se illenek bele egy fantasy világba (máshol se, pl. Dungeon Siege), olyan mintha megállna egy BKV busz a várkapuban. Nekem a fantasy a klasszikus Gyűrűk Ura - AD&D vonalat jelenti.

(#17) Zanik


Zanik
addikt

Ugye a legnagyobb negatív visszhangja a turn-based harcrendszernek lett, összevetve a BG1 és BG2 realtime-with-pause rendszerével.
Sokan azt mondják, hogy ez így már nem Baldur’s Gate játék, hanem inkább egy DOS-mod.
Nagy rajongója vagyok az első két résznek, többször végigjátszottam őket. De számomra nem annyira a harcrendszer mint inkább az érdekes történet és küldetések, valamint a remek dialógusok jelentették a hamisíthatatlan játékélményt.
Én nagyon várom, azért titkon remelem hogy Minsc és Boo is feltűnik majd valahogy... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

Szerintem a Pillars of Eternity részei közelebb vannak a Baldurs Gatehez hangulatilag. Ez is nagyon jó lesz ettől függetlenül.

(#19) 0karmacoma0 válasza Zanik (#17) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Én is meglepődtem, hogy a körökre osztott harc váltotta ki a legnagyobb ellenérzést. Személy szerint nekem semmi bajom vele, bár ha ilyen lett volna Baldur's Gate akkor act 2 kb 300 óra játékidő lett volna. Kicsit félek is, hogy emiatt be fog szűkülni a játék.

A felsoroltakon kívül nekem még a szép, előre rajzolt terepek jelentették a BG érzést. Én ezt látom elveszi a bezoomolt, kameraforgatós megoldással. A Rocket Jump is bántotta szemem. Gloves of teleportation helyett repkedünk, hogy megmaradjon a DOS2 merről támadva nem halunk meg első körben feeling. Szerencsésebb lenne, ha simán felmásznának a magaslatra.

Amúgy maga a játék biztosan fasza lesz, ahogy Divinity is az, de kicsit érzékenyebben is nyúlhattak volna a témához.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

(#20) kisfurko válasza Healbacsi (#14) üzenetére


kisfurko
senior tag

Én a szerepjátékot szeretem, nem a tápolást. Neked ez "taktikai mélység", nekem ez out-of-game játék. Nekem a rendes szerepjáték szórakozást kínál, érdekes karaktereket, fordulatos történetet, nem pedig optimális gyilkológépeket.

(#21) Szőrös 


Szőrös 
veterán

Hmm azt hiszem számomra a Pillars of Eternity marad Baldur's Gate trónörökösnek.

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#22) Healbacsi válasza kisfurko (#20) üzenetére


Healbacsi
őstag

Velemenyem szerint egy rpg akkor jo, ha ujrajatszhato. Ha tortenet miatt akkor azert, ha taktikai megvalositas miatt akkor azert.
Megjegyzem az OS2 meg mindig nezett, kelendo es keresett jatek, szoval nem vagyok egyedul ezzel a nezettel.

Hogy on topic is legyen, mint Baldur's Gate mas jatekstilust varnek. Viszont elvileg hozni fogja a legujabb D&D rendszert, varom, hogy kiismerjem.
A Pillars of Eternity jo kivitelezes volt, kivancsi leszek a Forgotten realms hogyan fog muzsikalni ebben a kontosben. Kedvelem a Larian Studio-t, 1-2 kivetelevel az osszes jatekukat megvettem/vegigjatszottam, en szurkolok, hogy jol sikeruljon, es talan hallgatni fognak nemikepp a fan-okra is.

[ Szerkesztve ]

(#23) olymind1


olymind1
senior tag

Első ránézésre nekem Dragon Age Origins jutott eszembe az eredet történet miatt, + a DA2-I a mozis párbeszédrendszer miatt, még a kamerakezelése is olyan Dragon Age-es, ami nem is baj szerintem.

Harcrendszere nekem viszont nem jön be ehhez a stílushoz ez az xcom féle "egyszerre csak egy karakter mozog", túlságos elnyújtottak lesznek így a harcok úgy érzem.

Egyébként a Pathfinder Kingmaker is egy nagyon jó RPG (mostmár a kismillió patch után), ami a 20 évvel ezelőtti RPG-k hangulatát hozza vissza modernebb motorral és grafikával.

[ Szerkesztve ]

(#24) Prof


Prof
addikt

Kivancsi leszek mennyire lesz bugmentes es leginkabb 2020-21-ben hanyan vevok az ilyen lassu jatekmenetre.
Ez nem az a mufaj ahol nagyon kell a csucs grafika igy szerintem pont megfelel amit az enginejukben osszehoztak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.