Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

Atyaúrég mekkora jóság... :R

Érdekes lenne kipróbálni benne más játékokat is... :DDD

(#2) Zola007 válasza atike (#1) üzenetére


Zola007
veterán

el tudnám viselni.
Nekem egyébként a projektor szimpi :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#3) oriic válasza Zola007 (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja nagyon vadállat. :) :C

Live-Die-Respawn

(#4) Helmoras


Helmoras
őstag

3000 forintost olvastam... reggel van mégnekem... :D

Egyébként volt már a video pár hete nem? vagy másutt láttam volna ?:S

(#5) rodrigez


rodrigez
senior tag

És bár furcsán hangzik, nem is durván túlárazott a maga ~1.2 milliós árával, hiszen a 3 projektor és a 2 Radeon önmagában 800-900 ezres összeget képvisel. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) ledgeri válasza Helmoras (#4) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én is félreolvastam, és én is láttam már... (nov. 17-i a feltöltés, belefér a pá hét...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) oriic válasza Helmoras (#4) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nálunk biztosan nem. Mondjuk a videó jó régi már, de én még csak most bukkantam rá.

(#5) rodrigez

Itt a teljes konfig:

-Projektoren: 3 x BenQ TH681 Full HD 3D DLP
-Touch-Interface: Selbstgebautes Amaturenbrett mit 3 Treckstor Ventos 10.1 Surftabs, Software: Roccat -Power Grid
-Sprachbefehle: VoiceAttack Software mit Voice-Feedback
-Headtracker: TrackIR (passiv rückwärtig)
-Gestenerkennung: nicht aktiv im Video: LeapMotion Controller
-HOTAS Joystick: Saitek X52 Pro
-Tastatur: Logitech G19
-Grafik: Crossfire 2x Sapphire RADEON R9 290 Tri-X OC mit AMD Eyefinity, Auflösung 5760 x 1080
-Sound: Logitech z 5500 5.1

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#8) Helmoras válasza oriic (#7) üzenetére


Helmoras
őstag

okok nem szemrehányásnak szántam klassz video :)

(#9) Zola007 válasza Helmoras (#4) üzenetére


Zola007
veterán

nem vagy egyedül, én is annak olvastam először :)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#10) Chrys_ válasza oriic (#7) üzenetére


Chrys_
addikt

Ez a Voiceattack a Microsoft hangfelismerését alkalmazza, ami nagyon gyenge. PC-re kellene a Google-féle rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#11) Zola007 válasza Chrys_ (#10) üzenetére


Zola007
veterán

az ugyanaz mint amit a skype használ?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#12) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nekem egy OFFLINE Elite: Dangerous lenne az álmom. :)

(#4) Helmoras:
Bejött az unorthodox gazdaságpolitika, és már 1:1-ben váltják a fontot. :D

[ Szerkesztve ]

(#13) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Kár, hogy a vélemények alapján a játék szimplán sz@r :(

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) Zol01


Zol01
tag

Hát a videó után nem kicsit érezném kényelmetlenül magam a játékban, itt a 22-es monitorom előtt. :))
Csúcs szuper! :K

(#15) Vesa


Vesa
veterán

Jó cucc nagyon!
Nem tudom a játék miatt, vagy miért, de ilyen hardveren erősen gáz, hogy néhol laggol a game.
A másik amit nem értek, ha már ilyen összegeket szántak a rendszerre, akkor pont az egyik leglényegesebb elemet, a HOTAS-t, miért a finoman szólva nem a minőségéről híres Saitek-el oldották meg? Amikor olyan drágakövek vannak a piacon, mint a Thrustmaster HOTAS Warthog.

A tudomány a valóság költészete!

(#16) hoax válasza Vesa (#15) üzenetére


hoax
aktív tag

Lehet, hogy azért, mert a Saitek pont a felébe kerül mint a Warthog... Elég sok Thrustmaster kormányt eladtunk az év végi hajtásban, és meglepően sok hibás darab jött vissza. Ennyit a nimbuszról...! :( 3K Font az még odakinn sem kevés, az meg, hogy egy konkrét játék miatt rakta így össze, megszállottságra utal!

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#17) Kr/\toS válasza Cathulhu (#13) üzenetére


Kr/\toS
senior tag

Sok légy nem így látja.

(#18) chipesz válasza Helmoras (#4) üzenetére


chipesz
őstag

Én is, gondoltam benézek már a topikba, hogy hogy a fenébe lehet ilyen olcsó, a hozzászólásodat olvasva néztem meg újra a hírt. 😁

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#19) Diopapa válasza Cathulhu (#13) üzenetére


Diopapa
addikt

Kinek a véleménye alapján? Ahogy én észrevettem, alapvetően az életkor nagyban befolyásolja a játékról alkotott véleményt. Az idősebb korosztály (30+), aki még játszott az ős Elite-el, meg más egyéb régi játékkal (emlékszik valaki a Pirates!-re?) annak nagyon tetszik, a mai fiatalabb korosztály, aki már nem Doom-on, hanem COD 25-ön nevelkedett (értsd: folyton a szájába rágják mit kell csinálnia, mit kell éreznie, mit kell gondolnia) azok nem nagyon tudnak mit kezdeni a nagy open world sandbox szabadsággal. Konkrétan láttam olyan postert a hivatalos fórumon, aki azon nyekergett, hogy minek 400 milliárd naprendszer, mert hogy annyiban elveszik. :DDD Nekik hiányoznak konkrét célok (sajátot kitűzni nem akar / tud / szeretne), nem lehet "kivinni" / "végigvinni" / "kitolni" a játékot.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#20) Cathulhu válasza Diopapa (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Ahany negativ user reviewt olvastam, azok altalaban pont az idosebb korosztalybol voltak. Legfokeppen kiforratlannak, repetitivnek es monotonnak tartjak, es hogy a sok igeretet nem tudtak megvalositani. Mivel nem egy helyen olvastam, hajlamos vagyok hinni nekik, sajat probara nem sok lehetoseget adnak, ilyen visszhangok utan viszont penzt nem adok erte vakon. Azt is erdemes megjegyezni, hogy ezek a reviewk altalaban leszogezik, hogy ez a jelenlegi allapot, idovel nyilvan javulni fog.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#21) Helmoras


Helmoras
őstag

Lesz az elkövetkező pár évben pár űrös zűrös játék próbálkozás, egyik csak jó lesz valamire :)

(#22) Diopapa válasza Cathulhu (#20) üzenetére


Diopapa
addikt

Azt tudja mint az ős Elite, ha jön még a planetary landing ahogy ígérik, akkor pedig azt, amit az ős Frontier csak szebben / jobban / nagyobban. Ha valaki szereti a csillagászatot, a felfedezést, az űrhajós játékokat, akkor szerintem nem nagyon nyúlhat mellé az ember. Tudom nem reprezentatív, de itt a ph-s topikjában is inkább az idősebb korosztály gyűlt össze, nekik tetszik nagyon, fiatalabbaktól olvastam inkább olyanokat, hogy "mit csináljak?" meg "túl nehéz, 3x kezdtem újra!" stb.... Abszolút nem fogja a kezedet, emiatt sokan tényleg elvesznek benne. Mondjuk akinek egy dokkolás is nehézséget okoz, azzal nem tudom mit lehetne kezdeni...

Chris Robertsnek volt egy olyan megszólalása (A Star Citizen / Wing Commanderek fejlesztője), hogy a mai játékok miatt bénák a játékosok, mert játékok túl könnyűek, túl egyszerűek. Nos, az új Elite nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#23) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Picit lehetne univerzálisabb, csak ez miatt az egy játék miatt lett építve? Azonkívül a kábeleket tessék elrendezni :DD

(#24) Vesa válasza hoax (#16) üzenetére


Vesa
veterán

Épp azért írtam, mert a szimulátor beker költsége eleve nem volt kevés. Nem valószínű, hogy egy több milliós rendszernél 250Dollár vágta volna földhöz az illetőt.
A Thrustmaster kormányok nem tudom milyenek, de joyoknál -főként a HOTAS-oknál-, megelakulása óta nincs kihívóva, konkurense a cégnek. A Warthog pedig olyan technológiával és minőséggel bír, amit a Saitek alulról sem közelít meg sajnos. Pedig jó lenne ha a Saitek Rhino HOTAS elhozta volna a kánaánt, de sajnos arról is több rosszat olvasni, mint jót.

A tudomány a valóság költészete!

(#25) Vesa válasza Diopapa (#22) üzenetére


Vesa
veterán

Szerintem nem éreztek rá a realitás/játszhatóság arányra. Biztos reális, hogy néhol 15-20percig tart a központi csillagtól eljutni a rendszer peremén lévő bolygóig, de hogy idővel ez baromi unalmas, az biztos. Mondom ezt gyakorló amatőr csillagász létemre, vagyis az a vád nem nagyon érhet, hogy ne szívna be a műfaj. Én szólóban játszom, de őszintén idegesít a kötelező online jelenlét és az, hogy a multiban játszók hatással vannak az én szóló játékomra is. És tele van buggal, nem működik rendesen egy csomó dolog, kevés a hajótípus, sorolhatnám. Talán majd egy év múlva már közelít ahhoz, amit a kickstarteren ígértek.

A tudomány a valóság költészete!

(#26) Diopapa válasza Vesa (#25) üzenetére


Diopapa
addikt

Nem tudom mire gondolsz be nem váltott ígéret alatt, de offline később sem lesz, erre kár várni. Ha jól tudom annyi hajó van amennyit ígértek. (később lesz még több is) Én nem vagyok amatőr csillagász sem, de lenyűgöznek a naprendszerek, a csillagok, az egész mérete. Talán ez az első űrben játszódó játék, ahol sikerült éreztetni a naprendszerek méretét. Itt nem feltétlen arra gondolok, hogy 20 percig kell menni egy-egy állomásig. (amúgy sem ez a jellemző) De az, hogy skyboxon látod a valós csillagokat, a szomszédos rendszereket is, szerintem ez nagyon jó. :) Ha ismered az adott környék égboltját, még navigálni is tudsz, hogy mi merre van.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#27) hoax válasza Vesa (#24) üzenetére


hoax
aktív tag

Az első részével egyetértek...!
Viszont hidd el, hogy -lehet csak lokális probléma- 5 új Warthog-ból 2 eleve sz@r volt már új korában, egy pedig visszajött 2 hónap után. Ezért írtam, hogy nem biztos, hogy megéri azt a pénzt! Emellett valóban nincs hasonló a piacon! Kormányoknál kb. ugyanez az arány. Viszont Saitek joystic-kekkel még nem volt gond...legalábbis nálunk... :U

[ Szerkesztve ]

Don't panic!

(#28) Chrys_ válasza hoax (#27) üzenetére


Chrys_
addikt

Nekem Saitek X52-m volt. Eltört a kéztartó állítócsavarja, és ennél a típusnál zsírozni kell a stick alján lévő műanyag részt, mert kopik. Vagy ha sokat van használva és garis, akkor garanciában javíttatni vagy cseréltetni.
De a gyártó ezt már a Pro verzióval kiküszöbölte, ott már ha jól tudom fémből van ez a rész. Amúgy tényleg jó cucc volt.

(#29) Vesa válasza hoax (#27) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem egy TM F16 FLCS rendszerem volt közel 15 évig. Analóg volt, de egészen addig amíg ki nem vontam a forgalomból (win7 mar nem kezel gameportot), tökéletesen működött. Azóta varacskossal tolom, meg nincs vele bajom. Remelem ez is elmegy 15 evet. Nem vonom kétségbe az allitasaidat, de akkor rossz széria lehetett vagy passz, mert a netes vélemények alapján is ez valóban egy jó joy. Bár a korábbi cougarnak tényleg voltak tervezési hibái.

A tudomány a valóság költészete!

(#30) Vesa válasza Diopapa (#26) üzenetére


Vesa
veterán

Persze, nagyon jó a game alapvetően es nagy benne a potenciál. De a rendszereken belüli utazás néhol túl sok ami egy játékban nem biztos, hogy jó. Egy planetarium programban nincs ezzel baj, de itt kereskedni is kene es mivel a haszon sokszor elég sovány, néha frusztrál a hosszú utazgatás.. A látvány viszont lenyűgöző!

A tudomány a valóság költészete!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.