Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PuMbA


PuMbA
titán

Egy kis javítás:

"Ez a "remekmű" az első, végig IMAX3D kompatibilis formátumban forgatott, renderelt, masterelt (stb.) és vetített, "teljes estés" mozi. "

Ez nem igaz,mert az IMAX az 4k-s felbontást jelent (4096 x akármennyi) és az Avatar "csak" 2k-s(2048 x akármennyi). Az Avatar RealD 3D-ben készült. Ezért írták egyes emberek,hogy nem volt teljesen éles a kép IMAX-ban és ,hogy jobb megnézni sima 3D-ben.

Forrás wikiről: "Several films produced in the RealD 3D process for release in conventional theatres have also been presented in IMAX 3D, including Dreamworks' Monsters vs Aliens, Columbia Pictures' The Little Engine That Could, U2 3D and Avatar."

[ Szerkesztve ]

(#2) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Mikor megjelent a film én is meg akartam nézni 3D-ben, mert csodákat hallottam róla, hogy ennyire meg annyira jó (csak hát 231 km-re van a mozi...)
Aztán megnéztem itt nálunk a moziba és a mai napig nem értem, hogy mit esznek az emberek ezen a filmen.
Az rendben van, hogy látványos, de rettenetesen unalmas és olyan semmilyen ez a film.
Hatalmasat csalódtam benne, nálam ez az egyszer nézhető kategóriába esik.

Amúgy szép mesés leírás :K :R

(#3) Xirtam


Xirtam
veterán

Fúú te ez az írás...fájt az olvasása. Érdekes egy figura lehetsz, így mozizás közben és semmivel nem vagy megelégedve. :U Látszik nem voltál még kisvárosi moziba....

Áhh hadjuk :W

(#4) ArGab


ArGab
őstag

Ahogy PuMbA is írta, az Avatar messze nem valódi IMAX tartalom, mivel csak 2k felbontásban renderelték és forgatták, majd ezt "felskálázták" 70mm-es filmre, hasonlóan az összes korábbi IMAX-ben vetített egész estés filmhez. Az egyetlen film, ami valódi IMAX tartalmat is magában foglalt eddig, az a The Dark Knight volt. Egy 70mm-es filmre forgatott valódi IMAX tartalom sokkal több képi információval rendelkezik, mint a 2k felbontás, de még 4k-nél is többel.
Az a zavaró/darabos mozgás pedig abból adódik, hogy egy normál moziban minden képkockát 3* villantanak fel, így elérve 24-ből 72 képkockát. Bár ugyanaz a tartalom jelenik meg egymás után, a szemet már sikerül becsapni, hogy folyamatosabbnak hasson a mozgás. IMAX 3D esetén a szemenkénti 24 képkockát csak 2* vetítik ki, így szemenként csak 48-48 képkockát látsz, amit sokan már zavaróan darabosnak éreznek, köztük én is. Ezen kívül a szalagról történő vetítés hátránya, a finom rángatózása a képnek szintén kellemetlen, főleg 3D alatt. Részben ezért is fárasztja messze jobban a szemet az IMAX.
Ha igazán jó képélményt akarsz, akkor Dolby3D (Cinema City mozik és Corvin) teremben nézd meg a filmet, ott 2k digitális vetítővel (2048*xxx felbontással) vetítik. Itt nem polárszűrős a szemüveg, hanem egy ahhoz hasonló megoldás. Az r-g-b színek frekvenciatartományait felosztva két részre vetítik a két szemnek szánt képeket, ráadásul szemenként 72-72 képkockával, 3* vetítve egymás után mindegyiket. Nálam sokkal jobban működött a dolog, sokkal élesebb, tisztább és színesebb volt a kép és a 3D élmény sokkal jobban összeállt így.

[ Szerkesztve ]

(#5) BloodyEddie válasza Xirtam (#3) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Én voltam, mégis tapasztaltam hiányosságokat az IMAX-ben :U

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ennyit készülni egy mozizásra bazmeg. :DDD Ez kegyetlen, mintha valami életbevágó dolog lenne.

(#7) janos666 válasza PuMbA (#1) üzenetére


janos666
nagyúr

Hmm, ezek szerint a formátumról is valamiféle tévhit élt bennem. Pedig azt is sok helyen olvasni, hogy 16:9-es képarányban forgatták, és néhány jelenetnél épp a lényeg marad le a 2,35-ös képarányú mozikban. Ez sem cáfolta meg a dolgot, hogy az IMAX-ek vásznára szánták a forrásanyagot.
De köszönöm, be is szúrtam erről egy megjegyzést az első oldalra. :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8) Jaffafa válasza Xirtam (#3) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

+1

Én 3D-ben néztem Bécsben. Bár a filmeket jobb szeretem én is eredetiben, nem zavart, hogy szinkronos. Simán odamentünk, vettünk 4 jegyet, beültünk, megnéztük, jó volt. Még az sem zavart különösebben, hogy féltávnál volt egy szünnet (sör ftw).
Én kellemeset csalódtam, mert manapság trendi mindent fikázni, ahogy ezt a poszt is teszi. Rossz, gagyi filmre számítottam és meg kell, hogy mondjam, ha nem is über fasza kategória, de egy jó 10-es skálán 8,5-et simán megérdemel nálam. Mondom ezt úgy, hogy marhára nem vagyok oda a "popcorn" filmekért. Viszont ez a történet plusz a 3D együtt szerintem böven megéri a pénzét. A 3D részek mind ok voltak, lehet, hogy Imax-ben szar, javallom próbáld ki a "sima" 3D-t is, hátha az jobban bejön.

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#9) daninet


daninet
veterán

Real3D-ben is szaggatott néhol a film, és Xirtam-al ellen kell szálljak, engem annyira zavart, hogy nem bírtam nézni... A film közepén 10 percet feküdtem csukott szemmel. Kicsit érzékeny vagyok az ilyenekre. Számomra 0/10 volt a 3D élmény, de ez sajnos a szervezetem problémája pedig úgy mentem oda, hogy "Ez most jó lesz".
A színek fakók voltak, és ahol nem lőtték be pontosan a két kép közötti távolságot homályos volt. Mert volt ilyen. Lehet ezen egy nézőpont csere változtatott volna.
Kíváncsi vagyok imax milyen lenne. Barátnőm nézte az alízt, ő azt mondta fázott a keze a kólától, mert nem volt pohárt tartó. :D mod: (most látom ezt te is írtad)

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) Sifre


Sifre
senior tag

Nem gyenge történet :) nem beszólásképp mondom, de először is ott rontottad el, hogy rossz helyre vettél jegyet. Tudom hogy a hülyék meg a nepperek hamar lerabolják, és nagy szerencse kell egy jó helyhez, de ami nem megy, nem kell erőltetni.

Röviden összefoglalom hogy nálam hogy mentek a dolgok: neten (igaz, isteni szerencsével), találtam 2 helyet egy két héttel későbbi előadásra, a leghátsó sorba, majdnem középre. Kb. 10 mp alatt megbeszéltem a tesómmal hogy megyünk. Lefoglaltam. Az esemény előtt 1 órával megérkeztünk, majd elborzadtunk a pénztárnál álló tömegtől. Egy gyors iránymódosítással a jegykiadó automata felé vettük az irányt, és fél perc elteltével a kezünkben volt a két frissen nyomtatott, ropogós jegy. Mivel a többség még sorban állt, így egy üres pultnál megvettük a popcornt meg a kólát és vártunk. Nemsokára kitolták a szemüveges kocsit, még a tömeg előtt választottunk 2 viszonylag jó szemüveget (tényleg döbbenetesen sok a selejt). Ezután kis várakozás után nyugodtam leültünk a saját helyünkre, pozitív hozzáállással megnéztük a filmet és simán távoztunk.

Amit a technológia és a terem hiányosságaival kapcsolatban írtál, azzal teljesen egyetértek. Sötét, alacsony kontrasztú, fakó kép, darabos mozgások (bár ez utóbbit sikerült vhogy megszokni). A pohártartó hiánya és a szűk székek (pedig nem vagyok kövér) különösen zavartak.

Imaxbe többet biztosan nem megyek, ha nem javul a képminőség. Összehasonlításként még megnéztem real3d-ben és nagy meglepetésre sokkal szebb volt a kép, nem voltak darabosak a mozgások (volt pohártartó :) ). Egyedül csak a hang volt gyengébb.

Ami még fura, hogy veled ellentétben az imax után éreztem úgy magam, mintha nem a saját testemben közlekednék (illett a filmhez), koncentrálnom kellett pl. a lépcsőknél. A sima 3d után nem volt ilyen.

Érdemes lenne megnézned sima 3d-ben, de asszem sajnos azt már nem játszák. :(

(#11) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Cameron legnagyobb alkotása a Terminator!!! :C
Amúgy az avatar tetszett, még a nagy hisztéria előtt néztük, tehát nem vártam tőle sokat. Imaxban sikerült megnézni. Imax ilyen szinten csalódás volt, nem nyújtott többet mint a sima 3d vetítés (persze leszámítva a nagy vásznat) de a filben kellemesen csalódtam, mert nem akartam megnézni, de nagyon tetszett.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#12) ArGab válasza janos666 (#7) üzenetére


ArGab
őstag

1.78:1-ben készült, mert Cameron szerint jobb így a 3D élmény miatt, sokkal jobban kitölti a néző előtt a teret, a 2D változat viszont 2.35:1, szintén Cameron szerint így jobb a 2D élmény. De ennek ellenére a moziknak megadták a lehetőséget, hogy a 3D verziót kiválasszák (1.78:1 vagy 2.35:1), hogy minél jobban kitöltse az adott mozi vásznait. IMAX-ben adta magát a dolog, hogy 1.78:1-ben vetítik, hiszen az eredeti IMAX képarány 1.44:1.

(#13) Tom5 válasza Xirtam (#3) üzenetére


Tom5
addikt

Hadjuk az mit jelent? :Y :F

(#14) #40835072 válasza Xirtam (#3) üzenetére


#40835072
törölt tag

ezt kinek írtad?:R

szerintem jó folm volt 2 d be is és egyáltalán em volt unalmas és vére nem 100 perces hanem 166 perces film! nagoyn tetsett :R

[ Szerkesztve ]

(#15) Jaffafa válasza Sifre (#10) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

Hadd tegyem hozzá az elözö kommentemhez, hogy Bécsben mindenki zsír új szemüveget kap, amit ha akar ott hagyhat a vetítés után, de el is viheti. Használt? OMG

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#16) #40835072 válasza Jaffafa (#15) üzenetére


#40835072
törölt tag

az allee ban meg mammutban is el lehet vinni! :R

(#17) Tom5 válasza Jaffafa (#15) üzenetére


Tom5
addikt

Jó, de mi Magyarországon vagyunk.
Mikor én néztem 3D-s filmet olyan foltok voltak rajta mintha....ezt inkább had ne írjam le. :W
Ennek ellenére is: Magyarország, Én így szeretlek!

tankagogy :Y

[ Szerkesztve ]

(#18) marcias válasza Jaffafa (#15) üzenetére


marcias
őstag

Jajj. Itthon még a wc-papír is használt, ne izélj már... :)

Steam: marcias88

(#19) janos666 válasza JoolsNOS (#11) üzenetére


janos666
nagyúr

Hát igen, én is pont arra gondoltam, mikor leírtam azt a mondatot. Szerintem is 100x jobb és biztos maradandóbb is lesz a Terminátor, mint ez a film, csak hát ezzel mégis többet kaszált inflációval átszámolt dollárban is, sokkal több díjat kapott érte, stb...

(#10) Sifre
Legközelebb inkább sima 2D-ben nézem majd meg itthon Blu-Ray-ről.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#20) Jaffafa válasza marcias (#18) üzenetére


Jaffafa
aktív tag

lol

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#21) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Érdekes olvasmány volt. Én nem mentem bele ennyire a techniakai bakikba, minössze azt mondom, hogy úgy mentem oda, hogy "ez jó lesz", (2 hétre előre foglalat hely, felajzva, utánaolvasva) és úgy jöttem el, hogy "ez nem értem meg a mozijegy árát".

Nekem leginkáb a 3D-vel volt bajom. Cameron a 3D technológia új mérföldköveként és megrefolmálásaként állította be saját filmjét, ami egy egyszeri néző szemszögéből semmivel sem volt komolyabb, mint mondjuk a Végső állomás 3D. Azzal a különbséggel, hogy ott többször elkaptuk a fejünket, mert annyira tűnt valóságosnak...szerintem klisés történet, gyenge 3D, de nagyon szép látványvilág jellemzi a filmet. Úgy gondoltam sosem fogom többször megnézni, de a napokban láttam egy képet a BD változatból, és lehet megnézem, és meg megerem kockáztatni, hogy HD-ben élénk szinekkel, tűéles képpel nagyobb élményt fog otthon a tv előtt nyújtani, mint az IMAX 3D.

Az írást köszönöm, mostanában ritkán olvasok Logout-os írásokat, de érdekes volt, és jó látni, hogy vannak még vélemények. Talán annyi tanács, hogy legyél kicsit optimistább, úgy könnyebb az élet. :)

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#22) #40835072


#40835072
törölt tag

akit eddig hallottam hogy 3D be nézte bárhol is mindenki azt mondta hogy rossz....
Én Simán néztem meg úgy nagyon jó volt!
Nekem eddig 3D be egyedül a KÉmkölykök tetszett....:) kb 2002 ben:R

tom5:: mi ez a :Y ? nekem már 4db 3d szemüvegem van :F

[ Szerkesztve ]

(#23) ArGab válasza #40835072 (#16) üzenetére


ArGab
őstag

Hát az Allee-ba biztos hogy nem adják oda, úgy emlékszem még RFID tag is volt rajtuk. Egyedül a Westend RealD terméből lehet elvinni, ott eleve lezárt műanyag tasakban adják, de szerintem az összes többi polárszűrős MasterImage 3D terembe (Palace mozik Westend kivételével) és a Dolby3D termekbe (Corvin és Cinema City-k) is visszakérik.

(#24) hackeeeee válasza ArGab (#23) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Cinemacity termekből kimenet valahol vannak is detektorok, nálunk legalábbis, szal ha valaki kivinné akkor az szépen be is csipog...

Véleményem szubjektív...

(#25) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

"Zavaró szellemképpel kísért (környezetétől elütő, élénk színű) darabos mozgások. Sokkal zavaróbb volt, mint mikor 60 vagy akár 59Hz-es monitoron nézem a 23.976 fps-el pergő filmet, és oldalirányba mozog a kamera. A szellemképesedés csekély mértékű volt, arról még meg tudtam volna feledkezni, de időnként tényleg durván szaggatott a mozgás (és ilyenkor erősebb volt a szellemkép is).(...)"

Bakker ezt a cikket mintha én írtam volna. Kb én is ilyen fanatizmussal szoktam filmet nézni (néha tönkre is vágja a hangulatot, annyira irigylem azokat akik csak így bemennek, aztán nézik és leszarják)

De a lényeg, hogy nekem olyan szinten szaggatott a film, hogy teljesen tönkreb*szta az egész élményt. Pedig a terem mértani közepére vettem jegyet előrendeléssel. Lehet még ez is túl közel volt, mert kb az egész filmből az jött le mintha megettem volna 2 gramm hallucinogén gombát, és összevissza haluznék... Komolyan mintha betéptem volna...egy kaotikus összemosott szaggatás volt.

Mondom ezt úgy, hogy én előtte a kis fehérvári Cinemacityben megnéztem egy ingyenjeggyel 3D-ben, kb féloldalról, kissé távolabbról (nem töltötte be a szemüvegteret, és ki is láttam alóla a kopasz faszi fejét) DE 1000x jobb volt!!!

Egyáltalán nem éreztem szaggatásnak, szépen kijött a 3d hatás, és folyamatos egyenletes volt a mozgás a gyors jeleneteknél , és a kamera oldalmozgásánál is. Tehát VAN összehasonlítási alapom. Az Imad3D egy nagy fos szerintem, és neten olvasni, nem másoknak is hasonlóan érzékeny a szeme. Valószínűleg az óriási vászon miatt van, ha már közel ül az ember, az érzékeny szeműeknek annyi kb.

De hála égnek, hogy először sima Cinemacity 3d-ben néztem meg, mert úgy maradandó élmény volt, minden percére emlékszem és csodás élmény volt. Csak azt sajnálom, hogy a fos Imax-ra kiadtam egy rakás pénzt, úgy hogy szinte nem jött át semmi a filmből csak a szaggatás. :O :((( Hülye fejemmel rávettem magam hogy Imax-ben a tökéletes, mégegyszer megnézem. Pedig hidd el, ha kis moziban nézed, kis vásznon, 1000x nagyobb élmény.

Szvsz egy a lényeg, nem csak téged zavart.

[ Szerkesztve ]

(#26) sz.zoli25


sz.zoli25
aktív tag

Én megnéztem Imax-ban is meg sima 3D-ben is...Nagyon látványos film!!!
Én nem a hibákat kerestem csak szórakoztam...
Bár az Imax nekem is darabos,volt utána majd leszakadt a fejem...
Nem árt a 3D-re fájdalomcsillapitóval készülni...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#27) sz.zoli25 válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


sz.zoli25
aktív tag

Osztom a véleményt...

http://phmegbizhatosag.atw.hu

(#28) Tomekk.


Tomekk.
aktív tag

Kemény, hogy valakinek ilyen nagy esemény egy mozizás. :DDD

(#29) janos666 válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


janos666
nagyúr

Ilyen hallucináció érzésem csak az első pár percben volt, mialatt összeállt előttem a 3D kép. Pár másodpercig még szemüvegen át is simán maszatos 2D-t láttam, majd furcsa, zajos, rajzfilm szerű képpé állt össze, amiben még csak pár térbeli sík különült el. Kb. mintha sík papírra nyomtatott bábukat helyeztek volna el térben. Na, ez tényleg olyan volt, mint ha nem 3D szemüveget, hanem valami pszichoaktív hallucinogént osztogattak volna a bejáratnál, és a "Kamera által homályosan"-t néznénk. :D De 1-2 perc után ráállt az agyam. Először még csak középre bámulva az épp középre eső tárgyakat láttam térbelinek, és élesnek, a többi mintha ott sem lett volna a vásznon, aztán végül megjelent előttem a téglalap alakú vászon is, amin végig térbeli objektumok mozognak (illetve volt még egy köztes fázis, ahol az orrom által kitakart alsó sarkok kiestek a térlátásból, ez később is előfordult, miután megmozgattam egy kicsit a fejem).
De ez bőven végbement, még mielőtt a főszereplő elkezdte volna a farkával széttörni a labort. (Lehet hogy már korábban, csak erre a jelenetre emlékszem, hogy itt már teljes volt a térérzékelés.)

(#28) Tomekk. - Inkább úgy mondanám: "Kemény, hogy épp ez a mozizás volt ilyen nagy esemény." Voltam már mozikban korábban is, ezt most csak azért sikerült kicsit túllihegni, mert a technológiai paraméterek miatt érdekelt az IMAX terem és az Avat film is, de főképp ezek párosa, és persze az tette nevezetessé, hogy csak egy van belőle az országban, tehát nem csak odasétálsz, és veszel egy jegyet, hanem ügyeskedni kell, hogy előre foglalni tudj. A végső lökés, ami miatt még írtam is róla, az adta, amit gondolom olvastál is, hogy összességében csalódás volt.

Érdekesebb és emlékezetesebb dolgok történtek velem a megelőző este folyamán, csak arról nem fogok írni. :))

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#30) Ren Hoek válasza janos666 (#29) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ja ja, én is az általad említett okok miatt spiláztam túl az Imax-ot. Cinema City-snél csak felkeltünk reggel, beültünk faterral az ingyenjeggyel, aztán néztük. Annyi rékészülés volt, hogy nem ittam reggel vizet, hogy ne kelljen brunyálnom a 3 óra alatt :D ... max egy ásványvíz bevíve.

"Érdekesebb és emlékezetesebb dolgok történtek velem a megelőző este folyamán, csak arról nem fogok írni. "

azt majd a 3d reality blogba :D

[ Szerkesztve ]

(#31) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Én nem Pesten néztem de mindenki meg volt elégedve a minőséggel, a film témája már más kérdés, az lehetetlen hogy egy film mindenkinek bejövős legyen.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) eldiablo válasza Xirtam (#3) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Az a "kemény székek és hideg terem" kategória? :D Nincs is annál hangulatosabb.

(#33) Tüzi

Érdekes, én 3* tudtam jó helyre jegyet venni, 3* néztem végig úgy, hogy azon kaptam magam, megint vége a filmnek. Minden jegyet foglaltam, nem ment át a jegy senki kezén. Aztán még itthon végignéztem párszor.

Amúgy szerintem azért szólod le a filmet, mert nem értetted meg a lényegét. Nem láttál bele.
Üdv.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#34) Alex123


Alex123
senior tag

Nem semmi kis írás... :C

Én legutóbb akkor csalódtam ekkorát, amikor megjelent a digitálisan felújított és újraszinkronizált Csillagok Háborúja....

(#35) GyéBen


GyéBen
tag

Jaj... ez az írás borzalmas!

Most komolyan, te ennyire vérbeli kritikus vagy?
Persze igaz, aki alapból úgy megy moziba, mint te, hogy "úgyis szar lesz, aztán meg majd írhatok egy még szarabb szöveget a LOGOUT-ra", az nem is tud ennél normálisabbat írni.
Ettől függetlenül nekem tetszett a film.

Az mondjuk tényleg igaz, hogy a szemcsi egy kis sötétítő réteget rak a képre, de azért nem kellett volna leszólni a 3D-t.

(#36) JoolsNOS válasza Tomekk. (#28) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az. Énis rá szoktam készülni, csak sor közepe, 7.sor (bár ez mozifüggű), ahol a surranóhang közepe van :)
És csakis feliratos film, a szinkron nálam megöli a moziélményt. Emiatt sajna egyre ritkábban járok, mert már mindent leszinkronizálnak :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#37) stevve


stevve
nagyúr

Jó cikk lett. Érdekes olvasmány volt így késői ebéd mellé. :) :R

Köszi, hogy megemlíttettél :B

Én is úgy voltam vele, hogy bemegyek és jól megnézem mondjuk így: "szakmai szemmel", hogy mitől is lett olyan remekmű ez a film, de amikor elkezdődött, annyira sikerült lekötnie, hogy semmi másra nem koncentráltam, csak a 3D-re. :D Úgyhogy végül rájöttem, hogy ezért olyan remek ez a film, mert lekötött és lenyűgöző környezetez varázsolt elém.

Egyébként az elvihető szemüveg téma itthon csak a RealD termekben megy, az IMAX-ban nem adják oda. Ez gondolom inkább hozzáállás kérdése, mint anyagi természetű... ezen is spórolnak talán.

[ Szerkesztve ]

(#38) kpal


kpal
veterán

Jó irás :K . Amugy nem nagy durranás ez a film.

(#39) Ren Hoek válasza GyéBen (#35) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Hát látom te sem fogtad fel az írás lényegét. De az ideböfögött hsz-edből ítélve, nem is várhatunk mást :( :D

Mellesleg még kiegészíteném azzal, hogy ez a 3d dolog korántsem akkora újítás a filmvilág terén, mint a hangos vagy később a színesfilm mondjuk. Ez csak egy illúzió, amit nagyon dúrván túlhájpolnak, mert sok sok pénz van benne. Már a csapból is 3d mozi, fake 3d, 3d TV, 3d vision játékok, 3d projectorok ésatöbbi folyik... Azért annyira nem nagy durranás.

Én még mindig azt mondom, hogy a kis helyi, hangulatos művészmoziban adják a legjobb filmeket 500 ft-ért, és nem úgy jövök ki a moziból, hogy kitört a nyakam, szédülök, és vörös a szemem mint egy betépett nyúlnak :Y

[ Szerkesztve ]

(#40) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

őszintén mit vártál, az emberek nagy részének elég mondani hogy ez meg ez a film jó, és már rázzák is a nyálukat, hogy mekkora mesterművek születtek

a cgi meg, hát szerintem pl. a gyűrűk ura látványvilága sokkal jobb, és ott integrálták a cgi elemeket, és nem kékké tették mindet, hogy látszódjon hogy húdefasza, ez aztán meg van csinálva

(#41) Isee


Isee
senior tag

Hát szerintem nem ez James Cameronnak a legnagyobb dobása életében, anno a Terminator 1-2, a Bolygó neve: Halál, Titanic...stb sokkal jobb filmek voltak :K

Nem is tudom, hogy hányszor láttam már a Terminatorokat, vagy az Alien2-t, de az Avatar egy amolyan "nem rossz, de nem nézném meg mégegyszer" film számomra. Láttam 3D-ben, de engem kivételesen zavart, hogy azon kívül ami előttem van, szinte nem látok semmit. 2D-ben sokkal jobban oda lehet figyelni a részletekre is szerintem, annak ellenére, hogy 3D-ben "élethűbb" tényleg.

GyéBen: ha tényleges kriitikát akarsz olvasni, és azt akarod kritizálni, akkor ne itt tedd légyszíves, hanem pl ezeken a helyeken: imdb, filmbuzi, port.hu...stb. A Logout nem erre való, hanem arra, hogy saját véleményeket, tapasztalatokat, teszteket, élményeket, gondolatokat osszunk meg a többiekkel. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#42) fpeter07


fpeter07
veterán

Én nem szoktam figyelembe venni a szék/sor számot... Odamegyünk, veszünk jegyet, középen leülünk és mehet a film :) Az durva volt mikor 4-en voltunk egy terembe :U

Nekem tetszett a film, Dual Layeren néztem meg. Mondjuk ahogy megláttam hogy a csaj figyelni még az elején, tudtam hogy vele jön össze. :D Meg mikor a nagy sárkány szóba jön hogy páran tudták megülni. Pár rész könnyen kikövetkeztethető. Még újra fogom párszor nézni. :K

Ha már mozi, Vasember 2-t és a Pörzsia Hercegét várom. Elég közel vannak. 2007-ben olvastam róla hogy lesz PoP mozi... Azóta várom :D

(#43) Don't Panic


Don't Panic
senior tag

nem bírtam végigolvasni. OFF nagyon gáz

(#44) kaliber


kaliber
aktív tag

Én is csalódtam egy kicsit az Avatar IMAX 3d-ben, mert előtte két hónappal megnéztünk egy kimondottan IMAX technológiával készült dínós rövidfilmet, az kitöltöltötte az egész vásznat és tényleg élmény volt nézni (igaz a történet gyenge volt) na ezek után nem volt nagy élmény az átkonvertált Avatar, nem is töltötte ki az egész vásznat. A helyfoglalás ugyanilyen tortúra volt mint a cikk írójának. Otthon megnéztem 46" LCD TV-n HD-ben nagyon szuper volt tűéles képpel.

[ Szerkesztve ]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#45) #13260800


#13260800
törölt tag

A történet értékelésével nem értek egyet. Ez egy egyszerű kis film volt történet szempontjából egyszerű mondanivalóval. Emiatt az emberek 99% tudja és értelmezi is a filmet, úgy ahogy a rendező és az író eltervezte. Ez nem egy réteg film hanem egy tömegfilm. A nézőket pedig igazából nem a történet hanem az "ígért" látvány viszi be a moziba. Én a történetet max -ra értékelem és úgy általában azt mondom ilyet ilyen megvalósításban eddig nem láttunk. Értem én a cikk íróját. De azt is látni kell, ha oda állnak egy bonyolult nehezen követhető történettel akkor elbukik a film akármilyen is a látvány világa (nem értik a nézők, többfajta értelmezés lesz a végén). Szerintem biztosra mentek. Így volt látvány ugye minden idők legdrágább filmje volt és ennek ellenére nyereség is. És nem utolsó sorban megnyitotta az utat a többi hasonlóan látványos film előtt.

[ Szerkesztve ]

(#46) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Hát, ez TOP iras? :F Süllyedünk...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#47) LackoMester


LackoMester
addikt

Piha, nemsemmi egy irás. Érdekes. :U :R a munkáért.
Egyébként én jobban élveztem itthon simán ( 42 plazmán ) HD-be, mint moziban 3D-be, nagyon hazvágta szememet, pedig napi több órát ülök monitotok előtt. :U

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#48) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Ez még nem lerágott csont? :U
Engem egy ideje, ha Avatar-t olvasok, elfog a nem is tudom mi.
Egyszer nézhető mesecucc, de ennyire túldramatizálni...

(#49) Ren Hoek válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Itt inkább az Imax-ről volt szó...

Legalább kiderült, hogy sokunk véleménye hasonló a 3D-ről és az Imax-ről. Nem egyértelmű hogy hozzáadna a filmhez. Személy szerint poénnak jó, de hogy ezentúl fogva már csak így adnának filmeket.... remélem nem.

(#50) marcus.fenix


marcus.fenix
aktív tag

Én otthon megnéztem projektorral 37990*23789-ben, és úgy sokkal jobb volt mint mikor előtte megnéztem a konyhában a 67 colos plazmán, ami csak kicsit volt jobb mint a nappaliban a 280 centis led TV-n, ami viszont meg sem közelítette a sima 3D-s mozis vetítést, ellenben jobb volt mint az IMAX... A kocsiban viszont a kis műszerfali s üléstámlába szerelt LCD-ken elég jól mutatott. Bocs ha ez a nem az a hely ahol leírhatom hogy mim van otthon... :DDD

Mellesleg a film nagyon nem jó, hiába van 8,4-en az iMDB-n sokezer szavazattal, mert én tudom hogy mindenki hülye, és valójában csak én értek a filmekhez, ezért is az örökös kedvencem a "A Svéd Bikinicsapat legújabb kalandjai" című akció-vígjátékdráma...

Na az íróniáról mára ennyit... :N

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.