Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) No-kia


No-kia
őstag

huh, jóhogy nem iphone-t áldoznak, vagy miért nem kezdik el megkeresztelni a telókat?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2) -bh- válasza No-kia (#1) üzenetére


-bh-
aktív tag

szép új világ.. ;] nemsoká DJ lessz az orgonista, a ministránsok esetleg VJ-k,, a pap pedig coder lessz :D :O

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#3) No-kia válasza -bh- (#2) üzenetére


No-kia
őstag

:DDD :DD

megértem hoyg fejlődni kell a korral, az rendben is van, de minek ekkor a hype neki?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#4) rootkiller válasza -bh- (#2) üzenetére


rootkiller
őstag

:D

Artengo TR 990 Pro

(#5) Morden24


Morden24
nagyúr

iPray, iSacrifice ;]

És mutitouch keresztelő a gyerekeknek, a pap most már két ujjal is húzhatja a keresztet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem jó, hogy ilyen híreket is olvasni lehet róluk, hogy rájöttek, a Föld gömbölyű és nem minden csillagász máglyára való, aki ezt mondja...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) #40553216


#40553216
törölt tag

iMacönyv :) Egy Ubuntu CE-t erre is fel lehet tölteni. :D

(#8) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Hé srácok, valaki hisz is ebben... Ha haladunk a korral, azt fikázzátok, ha nem, akkor meg begyöpösödöttek vagyunk... :(

(#9) #40553216 válasza WonderCSabo (#8) üzenetére


#40553216
törölt tag

Az iphone-ban vagy az iBreviary-ban? itt senki nem a hittel viccelődött, csak a formával. erről pedig nem állíthatjuk - ha nem akarunk az eretnekség bűnébe esni, hogy Istentől való lenne.

[ Szerkesztve ]

(#10) WonderCSabo válasza #40553216 (#9) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Morden és bh hozzászólása elég durva volt... Inkább a hitre gondoltam, nem ezekre az ima-kütyükre.

[ Szerkesztve ]

(#11) -bh- válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


-bh-
aktív tag

elnézést,, úgylátszik félreértettél... sz'al inkább amiatt élcelődtem ezzel, h kb 500év kellett, h elteljen, mire beismerték, h mégis mozog; most meg egyből ráharapnak a digitális imakönyvre....nem rossz az, ha vki tartja a lépést a korral, sőt....(ha már itt tartunk: ha jól emléxem, Pál evangéliumában írják: " Ne emeldi ki őket a világból,hanem tartsd meg őket benne..." Inkább, mintha az egyház is elpártolna az írástól (könyvek, kódexek...), amit évszázadokig magáénak tartott (szinte csak papok és szerzetesek tudtak írni évszázadokig...) - szerintem ez így eléggé groteszk... egyházra gondoltam; a hittel sosem volt bajom..a 2nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

"Boldogok a trollok, mert övék a világ hálója."

(#12) leviske


leviske
veterán

Nem értem a Katolikusokat... Egyre inkább viccet csinálnak a vallásból. :F Még, ha el is vonatkoztatunk attól, hogy valaki hisz, vagy sem. Az már milyen, hogy az evolúciót elfogadják ("csak az első mag lett teremtve"), de az abortuszt és a kondom használatát elítélik. :F

Na mind1, nem megyek bele ilyenekbe. Jobban tették volna, ha maradnak a napimádatnál, az úgyis jövedelmezőbb volt...

[ Szerkesztve ]

(#13) Morden24 válasza WonderCSabo (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nézd, a hitet magát nem figurázom ki, de miért ne tehetném ezt meg szolgáltatásokkal? Mondjuk persze joggal tenném fel a kérdést, hogy ugyan a hitet vagy a hívőket miért ne lehetne kiparodizálni, de ilyen nem állt fent.

Sectumsempra - For Enemies

(#14) Typhoon47 válasza bambano (#6) üzenetére


Typhoon47
őstag

osztom...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#15) Alchemist


Alchemist
addikt

Azt is lehet mondani, hogy most a katolikusok felzárkózhatnak a szcientológia egyházhoz, ahol az E-meternek nevezett bőrellenállásmérő kegytárgynak számít
:))
Az más kérdés, hogy miért kell ehhez az Apple-gettóba belépni, bármilyen PDA-ra meg lehetne ugyanezt csinálni, akár opensource alapon is.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#16) FoxiestFox válasza Alchemist (#15) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Van. Én legalábbis hallottam róla hogy van pda-ra korán is, biblia is, stb... :)

Mod: egyébként Symbianre is van, meg java-s is akad, gondolom. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) WonderCSabo válasza Morden24 (#13) üzenetére


WonderCSabo
félisten

"hogy ugyan a hitet vagy a hívőket miért ne lehetne kiparodizálni"

Hogy miért nem lehet? Mert van erkölcs a világon. Ha meg nincs, akkor itt van ez, olvasd el a vonatkozó pontot.

leviske: Evolúció? Nem csak az első mag, az egész rendszer szabályozva volt/van. Abortusz? Gyilkosság. (Nézd meg a néma sikoly c. filmet.) Kondom? Az elutasításával én sem értek egyet. :)

Alchemist: Szcientológia nem egyház, inkább egy egyház-szerű köntösbe bújtatott piramis-játék. Nem véletlen, hogy pl. Németországban betiltották...

(#18) Morden24 válasza WonderCSabo (#17) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hogy miért nem lehet? Mert van erkölcs a világon.

Ja értem. Tehát lehet kifigurázni a szőkéket, a kövéreket, a kicsiket, az időseket, a csöveseket, a gazdagokat, meg mindenkit, de a vallásra tiltótábla van?

minden olyan hozzászólást, amely faji, vallási, nemzeti, nemzetiségi, nemi, politikai, egyéb hovatartozást sért.

Ha sért valakit, amit leírtam, akkor az bigott és kötöszködő. Nem a dogmákat, vagy a hitet sértettem, hanem közvetett dolgokkal poénkodtam.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) WonderCSabo válasza Morden24 (#18) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem mondtam, hogy leírtad, csak hogy miért nem lehet... Na jó, hagyjuk ezt a totyikot...

(#20) Morden24 válasza WonderCSabo (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Rendben :)
Nem kötöszködni akartam, csak érted... na, téma skip.

Sectumsempra - For Enemies

(#21) cousin333 válasza leviske (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Nem értelek. Az Egyház hirdeti Isten Igéjét. Ebben az esetben ez plusz egy módja ennek. Akkor mi ebben a vicces?

"Az már milyen, hogy az evolúciót elfogadják, de az abortuszt és a kondom használatát elítélik."

Én nem látom az ellentmondást az evolúció elfogadása és az abortusz tiltása között... :F

"We spared no expense"

(#22) cousin333 válasza No-kia (#3) üzenetére


cousin333
addikt

Szerinted ki kelti itt a hype-ot, az Egyház, aki kiadta a programot, vagy a média, aki ezt megírja? :P

"We spared no expense"

(#23) leviske válasza cousin333 (#21) üzenetére


leviske
veterán

Én meg látom. Mert az evolúció elfogadása ebben a formában a Biblia felrúgása... ehhez képest az abortusz csak nagyon szőrszálhasogató szemszögből nézve gyilkosság, a kondom használatának tiltására meg már tényleg nincs más szó, mint hogy vicc...

Egyébként meg azzal szerintem távol nem hirdetik Isten Igéjét, hogy iPod-on, vagy iPhone-on megjelenik pár imaszöveg... Bár abban igazad van, hogy tényleg nem vicces, mert inkább szánalmas.

Na mind1, tényleg ne menjünk bele. :N

[ Szerkesztve ]

(#24) opera11 válasza leviske (#23) üzenetére


opera11
tag

"az abortusz csak nagyon szőrszálhasogató szemszögből nézve gyilkosság"

Miért is? Kinyirsz egy magzatot, egy embert, egy életet. Ajánlom, hogy nézzél meg egy filmet a témáról, azaz egy abortuszról, én már láttam, még középsuliban mutatták jó pár éve, azóta is megmaradt....... Amikor csipesszel szedik ki a magzatot és nem jön ki egyben és mindenféle testrészek (fejek, kicsike lábak, kezek stb) lógnak a tálcában ahová tetszik....Eléggé brutál. Jó persze gondolom te a pár naposra, hetesre gondoltál, amikor egy borsó az egész, de a felső határnál, amikor még legálisan engedélyezett, ott már felismerhetőek a dolgok és az kegyetlen undorító.

Egyébként nem tudom mi a gond, ha meg azt mondták volna, hogy nem engedélyezik, akkor meg a kőkorszaki jelzőt sütitek rá.....

[ Szerkesztve ]

Vicces aláírás helye

(#25) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

Valaki szóba hozta az inkvizíciót, az olvassa ezt el:
http://web.t-online.hu/kesz/jel/03_01/mitosz.html

Amúgy meg:
http://www.depositum.hu

(#26) ApróHird9999 válasza ApróHird9999 (#25) üzenetére


ApróHird9999
csendes tag

A második linken megkapja a választ mindenki a maga kérdésére (abortszusz,fogamzásgátlás stb.)...

(#27) cousin333 válasza leviske (#23) üzenetére


cousin333
addikt

Egyáltalán nem értek veled egyet, de szerintem is hagyjuk... a cikk sem erről szól.

"We spared no expense"

(#28) ngabor2


ngabor2
nagyúr

az egésznek nem a vallás, és mégkevésbé a hit a lényege. mindössze az, hogy a katolikus egyház rájött, hogy a fiatalokat nem lehet most már beterelni csak úgy a templomba, tehát ott kell őket megfogni, ahol a legkönnyebb: a villanykütyüknél. ezentúl nem (csak) papíron lehet a kiválogatott szövegeket olvasni, hanem a telefonjukon is.

túl nagy a szervezet, és túl sokmindenki járna rosszul, ha a hívek száma csökkenne. új hívek meg technikai okokból csak a fiatalok közül kerülhetnek ki.

ha nem lennének vallások és egyházak, akkor nem itt tartana a világ. mind jó, mind rossz értelemben.

[ Szerkesztve ]

(#29) Morden24 válasza ngabor2 (#28) üzenetére


Morden24
nagyúr

Millió éve vannak WM-re, Symbianra vallási dolgok. Biblia, Korán, imaidőpontot kijelző izéke, iránytű Mekka felé, satöbbi.

Ez sokkal inkább szifon-hype meglovaglás, mondhatni piggyback-marketing. Amerikában biztos beválik.

Sectumsempra - For Enemies

(#30) bambano válasza opera11 (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ez a hsz egy nagyon szép példája a funkcionális analfabétizmusnak...

Nem azt mondta, hogy az abortusz nem gyilkosság. Azt mondta, hogy a biblia felrúgásához képest az abortusz már apróság.

Nem hangzott el olyan állítás, hogy "az abortusz csak nagyon szőrszálhasogató szemszögből nézve gyilkosság". Olyan állítás hangzott el, hogy "(a Bibila felrúgásához képest)... ehhez képest az abortusz csak nagyon szőrszálhasogató szemszögből nézve gyilkosság"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Alchemist válasza bambano (#30) üzenetére


Alchemist
addikt

"Azt mondta, hogy a biblia felrúgásához képest az abortusz már apróság."

Akár úgy is lehet fogalmazni, hogy a Biblia ószövetségi részében leírt, Bosszúálló Jehova által elrendelt tömegmészárlásokhoz és más erőszakos cselekményekhez képest az abortusz már igazán apróság.

Mint a képmutatóan vallásos neokon jenkik, akik erőszakosan tiltakoznak az abortusz ellen, ugyanakkor dicsőítik a fegyvertartáshoz való jogot és a katonáik "rendcsinálását" más népek rovására... szinte már közhelyes a kérdés, hogy pl. az "in God we trust" jenkik vajon hány iraki civilt "abortáltak" az utóbbi 5 évben..?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#32) #40553216 válasza leviske (#23) üzenetére


#40553216
törölt tag

#23) leviske: egy kb. hat hetes magzat kb. 1 mm, és már ver a szíve. szerinted mit csinálnak, mikor kikaparják? szerintem megölik!!! ne keverd a gyilkosság-nem gyilkosság kérdését a "kényelemből nem akarok gyereket" ultraliberális gondolkodásmódot. az abortusz gyilkosság, a többi meg csak lelkiismeret-altatás. (az eü/életvédelmi/jogi okokból végzettek más kategória)

ennél mélyebben nem mennék bele, mert az egyház ennél sokkal többet is megérdemelne a múltban Jézus nevében és a hit leple és védelme alatt és a jelenben elkövetett bűnök miatt. sok van a számláján: és ezek miatt kevés lesz az a védekezés, hogy ott is csak emberek vannak.

(#33) #40553216 válasza #40553216 (#32) üzenetére


#40553216
törölt tag

bocs, tévedtem: 6. héten kb. 2mm.

(#34) #40553216 válasza ApróHird9999 (#26) üzenetére


#40553216
törölt tag

a 2. linken a bérmálás melletti érv: azt mondja erről a Biblia, hogy a "A Szentlélek leszáll az emberekre ("megkapják"; "kiárad rájuk") ">igen, de nem azért, mert bármilyen ember - legyen az bármily módon is mások fölé helyezve EMBEREK által - azt kierőlteti. Ez már elég speciálisan katolikus hit része, sokan vitatták, vitatják régóta ezeket. de ez lassan így vallástörténeti topik lesz.

fennmaradtak olyan iratok, melyekben tételesen részletezik, mennyi purgatóriumban eltöltött időtől váltotta meg a lelkét az az ember aki ezt vagy azt a - (persze a hívő számára mindegy, de) többnyire persze hamisított - ereklyét vagy annak darabkáját megvásárolja, vagy később csak búcsúcédula vásárlásában tudja le ezt a lelkiismeret-nyugtató cselekedetet. és persze ezek a nagy "bevásárlások" leginkább akkor jöttek hullámokban, mikor az egyházkerület püspökének vagy a szentatyának több pénz kellett volna költekezésre, fényűzésre.

[ Szerkesztve ]

(#35) #40553216 válasza ApróHird9999 (#25) üzenetére


#40553216
törölt tag

az inkvizícióról: lehet, hogy az emberek keverik az "eredetit" a "spanyollal", de az "eredeti" is gyalázatosságokban vett részt: milyen jogon gyilkolnak a szerintük Jézus Krisztustól eredő hitük nevébe, védelmében? Öcsém!!!!!!!!!!!!!!!! kicsit nézz utána a példában felhozott "katharok eretnekség"ének és annak a módnak, ahogyan kiirtották őket a világból. ja, hogy eretnekség volt? miért is? mert sok hatalomvágyó, korlátolt ember hatalmát, gazdagságát veszélyeztette, ha nem egyenirányíthatnak mindenkit? fel szokták hozni végső érvként (és Marian T. Horvat is felhozza), hogy a keresztény világot védelmezendő volt szükség erre a vallási nácizmusra (hangsúlyozom, nem a kereszténységgel van baj, hanem az egyházakkal) ezzel mindössze az a baj, hogy mikor javában dühöngött, akkor külső támadás NEM fenyegette Európát, amikor meg fenyegette, akkor még vagy nem volt hatalom mögötte,(népvándorlás kora), vagy már volt, de ezzel a céllal éppen nem törődtek, inkább a hatalmi játszmákat játszották az európai hatalmak (török veszély). a kettő között volt, és az (Európa nyugati felén legalábbis) akkor még egységes egyház szimplán a hatalmának, befolyásának megtartására használta.
olyan - itt Európában - vallásnak nevezett képződményekről meg már ne is beszéljünk, mint Buddha és követőinek tanai.

(#36) #40553216 válasza bambano (#30) üzenetére


#40553216
törölt tag

logikai levezetésben lehet, hogy igazad van, csak: az abortusz NEM relatíve gyilkosság, hanem abszolút értelemben. nincs viszonyítási alap. az abortusz bármihez viszonyítva nem apróság. ez nem értelmezés kérdése: ott egy élet, elpusztítják>gyilkosság.

(#37) #40553216 válasza ApróHird9999 (#25) üzenetére


#40553216
törölt tag

és már megbocsáss: ez az iromány (http://web.t-online.hu/kesz/jel/03_01/mitosz.html) a középkori eretnekperek iratainak szintjén van, amikor csak a kínzással kicsikart, az egyház embereinek véleményét alátámasztó vallomások írattak le, az eredeti tanokat tartalmazó iratokat - nehogy terjedjen a fertő - és azok birtoklóit tűzzel-vassal irtották.
kit érdekel, hogy a világi hatalommal összefonódott egyház milyen módon magyarázza meg, hogy miért irtotta az embereket ezen hatalom féltése miatt?
asszem, sok voltam, de eldurrant az agyam. befejeztem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.