Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zzola


zzola
félisten

Aki megveszi sok zsozsóért, azok megkapják júliusban. A W7/8 tulajok meg majd? LOL...

(#2) LordX válasza zzola (#1) üzenetére


LordX
veterán

:F

(#3) Воланд válasza LordX (#2) üzenetére


Воланд
titán

biztos az a baja, hogy nem engedi ra a frissitest az ms tobb szaz millio gepre egyszerre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) rocket válasza Воланд (#3) üzenetére


rocket
nagyúr

Nagyon optimista vagy, ha azt gondolod tobb szaz millioan szeretnenek win7-8-rol 10-re valtani julius 29-en, hiaba ingyenes, lesz szivas regebbi hardverekkel driver fronton, ugyhogy sokan varni fognak.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#5) Bloksma válasza zzola (#1) üzenetére


Bloksma
aktív tag

A majd az szerintem nem 1-2 hónapot jelent, hanem 3-10 napot. Ami szerintem nem rossz, főleg hogy ingyen adják...

[ Szerkesztve ]

(#6) Воланд válasza rocket (#4) üzenetére


Воланд
titán

itt most nem arrol van szo, hogy ki szeretne valtani juli 29-en es ki nem, hanem arrol, hogy ki tud majd valtani aznap. mert jelenleg az ot millio windows insideren kivul senki nem tud majd, csak kesobb lesz elerheto hullamokban a frissites.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) vaakuum


vaakuum
addikt

Bolti win8-am van, ami időközben upgradelte magát win 8.akárhányra.
Nyilván amikor újra kellett rakni, akkor mindig az elejéről kellett kezdeni, mert patch formájában volt csak hajlandó a win8-on túllépni, nekem meg ugye csak win8 kulcsom van.

Kérdés 1) itt mire kell/lehet számítani? Letölti magát, mint egy patch, és ha engedélyezem, akkor win10-ként fog elindulni a frissítés után? Vagy ad egy új kulcsot is, és ha valamiért újra kell pakolni a rendszert, akkor rakhatom egyből a win10-et, vagy végig kell szívni a win8 telepítéstől kezdve az egész procedúrát?

Kérdés 2) ha esetleg másik vinyóra szeretném felrakni úgy, hogy később az legyen a boot vinyó, a mostani meg majd adatvinyó legyen, akkor ott mire kell lelkileg rákészülni? (azon kívül természetesen, hogy szerzek egy másik ssd-t, amit majd bootnak szeretnék?)

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#8) BlackSoft


BlackSoft
addikt

És mennyibe fognak kerülni? Mert arról még nem nagyon hallottam... Nekem 8.1 Enterprise van, gőzöm nincs megkapom-e valamilyen úton módon, a mennyiségi licenszre a frissítést, lehet meg kell vennem. Csak az a nem mindegy, hogy pl 25k lesz mint a 8.1 vagy 80ezer, mint a 7 volt...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#9) Воланд válasza BlackSoft (#8) üzenetére


Воланд
titán

annyi lesz, mint a windows 8.1.

"Volume licensing customers will be able to download Windows 10 Enterprise and Windows 10 Education on Volume Licensing Service Center (VLSC) starting on August 1." [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) XtremLor válasza BlackSoft (#8) üzenetére


XtremLor
őstag

A forras linkjet ha megnezed ott alul 100-150 euros arak vannak home/pro verziok eseten.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11) BlackSoft válasza Воланд (#9) üzenetére


BlackSoft
addikt

Letölteni bárki le fogja tudni tölteni MSDN forrásból, csak az a kérdés, a kulcsot milyen formában fogja elfogadni :D Ez ami nekem van kulcs, ez Windows 8 kulcs. Jött a 8.1, leszedtem MSDN-ről, feltettem, és elfogadta a 8-as kulcsot gond nélkül. Na a kérdés, hogy ez ilyen formában fog-e majd működni a 10-nél is, vagy sem. Mivel nem én vettem 175ezer euróért windows, nekem nincs hozzáférésem a VLSC-hez, aki meg intézte, az nagyban tesz a dologra magasról szerintem, és ahol a többi rendszer is fut, ott sem érdekel senkit, mert annyit értenek hozzá, hogy windows/pc megy/fut, lehet dolgozni.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) kalozhun100 válasza vaakuum (#7) üzenetére


kalozhun100
őstag

Ha felrakod a win10et, vagyis upgradelsz, a kulcsod win10es lesz, szóval ha visszaakarod rakni win 8-at, nem lesz jó a serial. Legalábbis én így képzelem el.

Samsung Galaxy S7 Edge

(#13) vaakuum válasza BlackSoft (#11) üzenetére


vaakuum
addikt

Mi az az MSDN? Van/volt olyan hivatalos 8.1 install verzió, amit a 8-s kulccsal lehetett rögtön telepíteni?

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#14) rocket válasza kalozhun100 (#12) üzenetére


rocket
nagyúr

Elvileg eloszor upgradelni lehet, onnantol mar legalis win10 kulcs lesz belole, es legkozelebb mar mehet a clean install.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#15) Воланд válasza BlackSoft (#11) üzenetére


Воланд
titán

nem fogja elfogadni a kulcsot.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) Воланд válasza vaakuum (#13) üzenetére


Воланд
titán

telepiteni egyik 8.1-et sem lehet 8.0-as kulcssal, de aktivalni igen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#17) Воланд válasza rocket (#14) üzenetére


Воланд
titán

kulcs konverziorol jelenleg nincs szo.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"amelyhez ugyan szükség lesz internetelérésre" - tudom nem annyira lényeges, de telefonon is lehet aktiválni, nem muszáj net hozzá.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#19) vaakuum válasza Воланд (#16) üzenetére


vaakuum
addikt

Jó, csak valamikor/valhol olvastam olyat, hogy kreáltak valami telepítőt, ami elvileg már tartalmazta a 8.1 patchet is... és ezért nem volt tiszta számora ez az egész...
Talán még nekem is van valahol egy ilyen eltárolva a vinyón (talán még dvd-re is kiírtam), csak azt hiszem, nem tudtam használni, mert nem ment fel nálam. Mindig a gyári 8-as lemezzel kellett kezdeni.

[ Szerkesztve ]

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#20) BlackSoft válasza vaakuum (#13) üzenetére


BlackSoft
addikt

Telepíteni tudod a 8/8.1-et kulcs nélkül, aktiváció már használatkor kell. MSDN-ről tudod leszedni az iso-kat. Ha enkórról leszedsz egy Win-t, annál is írja 99%-ban, hogy MSDN, és az is jogtiszta. Akkor lesz belőle warez, ha valami 5kbyte-os aktivátorral szöszölve megkerülöd az aktiválást. Ha beírod a hivatalos, érvényes kulcsodat, akkor jogtisztán beaktiválhatod azt is.

(#19) vaakuum: Dobozosan kapható a 8.1, és az iso kép is fent van MSDN-en, mindenféle verzióval (home, pro, enterprise, x86 x64 stb)

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#21) Воланд válasza vaakuum (#19) üzenetére


Воланд
titán

ms oldalarol barmikor le lehet szedni a 8.1-es telepito mediat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#22) #72042496 válasza rocket (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

És ha teszem azt két évvel később újrateszem a Windows 10-et (mondjuk mert új platformra váltok), akkor a Microsoft oldaláról így le tudok tölteni és tudok aktiválni egy frissítéseket már eleve tartalmazó, friss rendszert?

A lemezes Windows 7 újratelepítésekor marha kellemetlen hogy fél nap mire felmennek rá az update-ek.

(#17) woland_y2k:

Magyarul a fenti esetben előbb fel kellene tennem a Windows 7-et, majd frissíteni 10-esre?

[ Szerkesztve ]

(#23) Renok


Renok
senior tag

Milyen license-t kell vennem ahhoz, hogy akárhányszor újra tudjam rakni majd a Win10-et, akár alaplapcsere esetén is?

(#24) Воланд válasza #72042496 (#22) üzenetére


Воланд
titán

"akkor a Microsoft oldaláról így le tudok tölteni és tudok aktiválni egy frissítéseket már eleve tartalmazó, friss rendszert?"

nyilvan elerheto lesz mindig az aranylag legfrissebb rendszer.

"Magyarul a fenti esetben előbb fel kellene tennem a Windows 7-et, majd frissíteni 10-esre?"

hat, attol frissites a frissites. jelenleg csak annyi publikus, hogy ugyan azon a gepen fel lehet tenni a win10-et tiszta telepitessel, ha egyszer mar frissitve volt. arrol meg meg nincs publikus info, hogy a mar meglevo frissitest hogyan elhet atmozgatni masik gepre, retail frissitesi alap eseteben az egy eves akcio lejarta utan.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) Воланд válasza Renok (#23) üzenetére


Воланд
titán

dobozost. jo, mondjuk ez igy hulyen hangzik. :DDD a lenyeg, hogy ne oem legyen. felteve ha a windows 10 is a klasszikus oem licencelessel fog rendelkezni es nem lesz belole personal system builder valtozat, ahogy a 8.0 eseteben volt.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#26) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Érdemes venni inkább win7-et vagy egyből 10 legyen ?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#27) #72042496 válasza Воланд (#24) üzenetére


#72042496
törölt tag

Köszi, akkor várok még, aztán majd kiderül. Ha ez így nem működik, maximum dobozos verzió lesz belőle, már az a fajta amelyikben a kód van.

(#28) Hellwhatever válasza FIREBLADE78 (#26) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Win7-et most lehet 10 -re frissíteni az biztos. Arról hogy a további verziókkal mi lesz a helyzet nincs semmi hír, én valószínűnek tartom hogy 7-es kulccsal pl 11-et már nem fognak hagyni ingyen aktiválni.

Ebből kifolyólag én megvárom a dobozos 10 -et, azzal valószínűleg fedve leszek egy darabig.

(#29) FIREBLADE78 válasza Hellwhatever (#28) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Akkor várunk,Úgy sincs még meg az új pc.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30) rambustibi


rambustibi
őstag

Azonnali vétel a pro. Tesztelem és nagyon patent.

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#31) qqcqqc válasza #72042496 (#22) üzenetére


qqcqqc
őstag

Telepíted, frissítesz és csinálsz egy rendszermentést. Legközelebb csak azt rakod újra. MI ebben a bonyolult?

(#32) Gusztáv válasza Hellwhatever (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nem lesz új főverzió, a 10-el vége a dalnak, innentől kb folyamatosan fognak érkezni a frissítések, új képességek (legalábbis most ez az álláspont).

Laci

(#33) Reinkz válasza rambustibi (#30) üzenetére


Reinkz
senior tag

Azért annyira nem patent, én is nyomkodom kezdetektől fogva technical pre. Verziót és még bőven lenne hova fejlődni, kezdve a controlpanel es a settings osszeolvasztasaval amit a win8 ota képtelenek voltak megcsinálni.

(#34) =Mentor= válasza rocket (#4) üzenetére


=Mentor=
őstag

Én meg hallatom olyat is aki egy régi hardverrel szívott Windows 7 alatt, a Windows 10-nél meg szó nélkül települt a driver és az eszköz hibátlanul működik. :K

(#35) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Az OEM Win7-esek, Win8-asok fognak akkor rendesen szopni, mert nemhogy telepítő kód, aktiváló kulcsuk sincsen (noti alján már nincs matrica, eleve aktivált kép van rajta).
Ha clean installt akarok, akkor reset recovery-ből majd Win10 upgrade és utána a frissítések. Igaz, most mégnagyobb cumi van, mert sokkal több frissítés van Win8.1 upd után.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#36) Воланд válasza Kapanyél (#35) üzenetére


Воланд
titán

oem win7 eseteben ott van a kod a matrican, oem win8 eseteben pedig a bios-ban. de tovabbra sem kell a kulcs semmihez.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#37) berVi válasza vaakuum (#7) üzenetére


berVi
senior tag

Tanulsag: le kene mar szokni arrol, hogy ujratelepites = manualis torles + manualis telepites. Ott a Reset funkcio a mostani Windows-okban, hibatlanul mukodik, raadasul sokkal gyorsabb es kenyelmesebb is.

(#38) Tyrel


Tyrel
őstag

@berVi
És az letöröl abszolút minden szemetet a rendszermeghajtóról temp file-októl kezdve az öszes telepített program utolsó eldugott kis maradványaiig, csak a Windows-t hagyja meg? Mert ha nem így van, máris rosszabb megoldás...

Na meg ha van mondjuk egy originál Win8-am ami először 8.1-re majd utána 10-re lett frsisítve, az mire fogja vissza resetelni magát? Ugye nem Win8, mer' akkor agyvérzést kapok... :F

Na meg kisebb SSD-k esetén ez a nagyon sok frissítés nem feltétlen jó. Ha egy régi rendszerre feldobsz 666 update-et, köztük főverziókkal is, akkor végig ott lesz a rendszervisszaállítás meg a Windows Update-ben a korábban telepített frissítések uninstallálásának lehetősége, amihez szintén el kell mentenie valamilyen módon hogy hogy nézett ki a rendszer az előtt... ez mind helyet foglal.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#39) Воланд válasza Tyrel (#38) üzenetére


Воланд
titán

igen, le.

windows 10-re.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#41) #72042496 válasza qqcqqc (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Írtam hogy ez az egész platformváltás miatt lesz nekem érdekes; miért raknám fel az új gépre a régiről készült mentést? A Windows 7-et is akkor raktam újra amikor magát a gépet is cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#42) Воланд válasza #32839680 (#40) üzenetére


Воланд
titán

ezt passzolom.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) FLATRONW válasza #32839680 (#40) üzenetére


FLATRONW
őstag

A 400-as és az 500-as sorozat még a fő támogatási rendszerben van, mint AMD esetén az 5000 és 6000-es sorozat.
Amd oldalon már van legacy driver a régebbi kártyákhoz? Gondolom NV majd a megjelenéskor kihoz egy legacy drivert is, vagyis remélem.

(#44) t72killer válasza Tyrel (#38) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A vírusokat meghagyja

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) JasL válasza rocket (#4) üzenetére


JasL
senior tag

A driver architectúrát nem módosították, csak javították. Nekem pl. egy igen kényes Tableten, kulön utólag letöltött touch és platform driverrel megy a Windows 10, miközben Windows 8.1-hez lettek lefejlesztve. Kb a Windows 8.1-es driverek 99%-át megeszi.

(#46) djculture válasza #32839680 (#40) üzenetére


djculture
félisten

Gyárilag nincs és nem is lesz (azt hallani hogy a 2-3-4 es sorozat az megy a levesbe de lehetséges az 5 és a hatos is) viszont van modified inf rá (guru3d-n megtalálod)ami támogatja :
NVIDIA_DEV.1088 = "NVIDIA GeForce GTX 590"
NVIDIA_DEV.1089 = "NVIDIA GeForce GTX 580"
NVIDIA_DEV.108B = "NVIDIA GeForce GTX 580"
NVIDIA_DEV.1086 = "NVIDIA GeForce GTX 570 "
NVIDIA_DEV.1081 = "NVIDIA GeForce GTX 570"
NVIDIA_DEV.1082 = "NVIDIA GeForce GTX 560 Ti"
NVIDIA_DEV.1087 = "NVIDIA GeForce GTX 560 Ti"
NVIDIA_DEV.1202 = "NVIDIA GeForce GTX 560 Ti "
NVIDIA_DEV.1200 = "NVIDIA GeForce GTX 560 Ti "
NVIDIA_DEV.1208 = "NVIDIA GeForce GTX 560 SE"
NVIDIA_DEV.1084 = "NVIDIA GeForce GTX 560"
NVIDIA_DEV.1201 = "NVIDIA GeForce GTX 560 "
NVIDIA_DEV.1206 = "NVIDIA GeForce GTX 555"
NVIDIA_DEV.1244 = "NVIDIA GeForce GTX 550 Ti"
NVIDIA_DEV.1241 = "NVIDIA GeForce GT 545"
NVIDIA_DEV.0DE5 = "NVIDIA GeForce GT 530"
NVIDIA_DEV.0DE4 = "NVIDIA GeForce GT 520"
NVIDIA_DEV.1040 = "NVIDIA GeForce GT 520"
NVIDIA_DEV.1042 = "NVIDIA GeForce 510"

NVIDIA_DEV.1207 = "NVIDIA GeForce GT 645"
NVIDIA_DEV.1243 = "NVIDIA GeForce GT 640"
NVIDIA_DEV.124B = "NVIDIA GeForce GT 640"
NVIDIA_DEV.0F00 = "NVIDIA GeForce GT 630"
NVIDIA_DEV.0F01 = "NVIDIA GeForce GT 620"
NVIDIA_DEV.1049 = "NVIDIA GeForce GT 620"
NVIDIA_DEV.104A = "NVIDIA GeForce GT 610"
NVIDIA_DEV.1048 = "NVIDIA GeForce 605"

Amd-sek jobban jártak ott még a hd 5xxx-hez is van driver, de biztos vagyok benne hogy az első sorozatú apu-k miatt támogatják a régi sorozatot...

[ Szerkesztve ]

(#47) Tikakukac válasza Воланд (#36) üzenetére


Tikakukac
titán

oem win8 eseteben pedig a bios-ban

Hogy mekkorát szoptam mikor azt hittem, hogy ez így van mindig. Sajnos nem.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#48) musculus


musculus
tag

A marketingfotón minimum 3 perspektivikus rövidülés van egymásba ágyazva, ráadásul mindig ellentétesen. Ránézek, olyan, mintha vmi négyzet alakú kútba zuhantam volna

Homo sapiens non urinat in ventum - "And so it goes..."

(#49) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Úgy hallottam lesz valami pendrive edition is.

(#50) FLATRONW válasza djculture (#46) üzenetére


FLATRONW
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.