Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erkxt


erkxt
tag

Az ucsó videót nem lehet megnézni. Sajna nem tudtam kimenni pedig nagyon élveztem volna. :(

(#2) szbalogh


szbalogh
őstag

Ez most gyorsított felvétel vagy tényleg ilyen gyorsan repülnek? :Y durvaaa

Nick: HE_Storm

(#3) rudi válasza szbalogh (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Ezek ilyen gyorsak. Az egyenesben az alacsony kapukkal is felhúzták 60-80-ra. Az utolsó, közvetítési videót megfogta valami youtube szerzői jog vétő okosság, helyette betettem Fröccs 81,87 másodperces körét, ami a 3. legjobb magyar menet volt, összesítésben pedig az 5. helyre lett elegendő. Ha nincs benne egy komoly korrigálás, akkor akár a legjobb is lehetett volna.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) Joccc07 válasza erkxt (#1) üzenetére


Joccc07
addikt

Kicsit unalmas volt. Repültek 2 percet majd fél órát álltak. Aztán majdnem elindultak és megint álltak. Azért meglátszott, hogy első verseny volt.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#5) Jester01


Jester01
veterán

Nagyon korrekt beszámoló, teljesen egyetértek :R

Leszámítva azt a kis apróságot, miszerint "a propellerek lapátjainak szöge a légcsavaros repülőgépekéhez hasonlóan fix". A repülőkön sem fix az állásszög csak egy fordulaton belül nem változik (helikopteresen szólva csak collective van, cyclic nincs).

Jester

(#6) szbalogh válasza Jester01 (#5) üzenetére


szbalogh
őstag

Szerintem mindegyik repülőgép amiről eddig szó volt :D
Jó kis móka lehet ez a drónozás.

[ Szerkesztve ]

Nick: HE_Storm

(#7) #58450688


#58450688
törölt tag

Bocs de ide illik :D
" A multkori DRONE verseny utolsó túlélője a Lupa tónál" :D

(#8) Bishi


Bishi
tag

Gratula a cikkhez. Annyit hozzátennék, hogy szerintem szerencsésebb lenne a quadrocopter kifejezést javítani quadcopterre. Ezen terület a köztudatban most kezd elterjedni, jobb, ha egységes nevezéktan alakul ki.

(#9) strogov


strogov
senior tag

A szervezés jó volt szerintem, de a tópart nem jó választás. Gondolom szponzor miatt jöttek ide, de itt mindig szél van. Sárkányozni járok ide, de pár száz méterrel odébb van a kitesurf-ösök kedvelt helye.

A pilóták sajnos még nem álltak a helyzet magaslatán a szél pedig sokszor megtréfálta őket. Az első futamokon az is nagy szó volt ha meg tudták tenni a 3 kört. Ehhez jött még 15-20 perc futamok közötti tisztogatás. Volt aki úgy jött el, hogy egy bukás után már össze se tudta rakni a gépét. A nézők száma az első óra után erősen megcsappant úgyhogy a legjobb időket nem is látták.

Nagyon szép versenyt raktak össze a szervezők, de jó lenne ha lenne legalább 10-12 pilóta is hozzá, mert ez így élvezhetetlen. A riporter heroikus küzdelmet folytatott az üresjáratokban, de a 4 futam és 1.5-2 óra után volt talán 3-4 mért idő. Egyébként látványos és jó móka lenne.

(#11) durma77 válasza strogov (#9) üzenetére


durma77
csendes tag

@strogov:
Helo! Most mint versenyző írok. Őszintén szólva a legkisebb baj a szél volt. Igen, volt hogy megviccelt minket, de nem volt kritikus. Nem tudom, úgy érzem nem repültél még ilyennel, megmutatom mi mit láttunk:
https://www.youtube.com/watch?v=v2XgMXxrLes
Ez több dolog miatt volt ilyen borzalmas. Egyrészt, a magyar szabályom maximum 25mW teljsítményű videóadókat engednek meg, ami 5,8GHz-en nem érnek sokat. Értsd, semmit szinte. 200mW alatt nem is nagyon működik a dolog. Ha nem próbáltad a pályát, akkor hiába mondom hogy kegyetlen nehéz volt, de kegyetlen nehéz volt. Igen, nagy szó hogy a 3 kör meglett, mert mint látod mi nem láttuk mit csinálunk, ami ebben a sportágban a halálos ítéletet jelentheti. Igen, a 15-20 perc várakozás valóban nem volt jó, de sajnos a technikai rész miatt nem lehetett gyorsabban abszolválni a dolgot (Ha érdekel mi volt leírom...), illetve a homok ha belement a motorokba azok nem indultak el újra. Én (lekopokom) álltalában végigmentem, de ha láttad a ,,mi" (drone racing hungary álltal kiadott) videót, látod én voltam az aki leszállt a szélső kockára majd végigcsúsztam a másik 3-on és bele érkeztem a homokba. Ez után a leszállás után 4-ből 4 motorom nem mozdult meg, nagyjából 10 perc alatt lehetett kitisztítani őket.

,,de jó lenne ha lenne legalább 10-12 pilóta is hozzá, mert ez így élvezhetetlen" Nem tudom hol voltál, a fekete sátrak alatt mi jórészt pilóták voltunk :) Összessen 37 ember indult ami elég is, tekintve hogy 4-en (se) tudtunk egyszerre repülni, hiába voltak méregdrága diversity vevőink patch és gombaantennákkal, így is nagy volt az interferencia. Sajnos legálisan csak az 5,8 GHz-et használhatjuk videójel továbbításra. Ha ezt megnézzük akkor maximum 5 versenyző lehet a levegőben egyszerre, mert egy videójel nem kis sávszélességet foglal el (hidd el nagyon sokat rágózunk mi ezen a témán). Szval marad a kevés versenyző.

Remélem pár dolgot sikerült tisztáznom,
további kellemes napot,
Durma77

(#12) Ipadipad válasza durma77 (#11) üzenetére


Ipadipad
tag

mélygarázsba vagy valami extrém pályán nem lesz verseny ?

L26bKz

(#13) DEx- válasza durma77 (#11) üzenetére


DEx-
tag

Hi durma,

Te mint bennfentes kiv. lennék a véleményedre, a ringen is ennyi állóidő lesz? A nézők sztm amiatt adták fel, mert mem nahyon ment át nekik, hogy miért kell 20p-et várni 2 futam közt. Mi volt az oka annak, hogy nem lehetett gyorsan váltani egymást miután mindenki összeszedte a qcopterét?

D3xt3r-

(#14) Jester01 válasza DEx- (#13) üzenetére


Jester01
veterán

Mindenki értette, hogy azért kell várni mert a gépeket tisztítják/javítják.
Az mondjuk a helyszínen nem volt nyilvánvaló miért nem ment addig másik futam, de a cikkben ez is benne volt: így nem kellett az FPV rendszert átszerelni ami megint idő lett volna. Na ha abból is lenne kettő az lenne a király (ha ez technikailag kivitelezhető).

Ja ha úgy érted a mért futam és a következő gyakorló futam között miért volt szünet, hát az az említett átszerelés volt.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#15) hemaka


hemaka
nagyúr

Meg egy autos RC-t megnezek, ha nagyon muszaj, de a dronok valahogy nem mozgatjak meg a fantaziam.

[ Szerkesztve ]

(#16) DEx- válasza Jester01 (#14) üzenetére


DEx-
tag

Mindenki értette, hogy azért kell várni mert a gépeket tisztítják/javítják.

Ezzel pontosítottad a kérdésemet ami most így hangzik:
A nézők számára szerintem nem volt egyértelmű, hogy miért kell ott helyben a lezuhant gépeket javítani ahelyett, hogy gyorsan visszavonultak volna a "box"-ba és rögtön átadták volna az ülőhelyet a következő csoportnak.

A cikkből idézve ez kellett volna hogy megmagyarázza a helyzetet?:
Ezáltal sikerült kiküszöbölni az FPV képközvetítő rendszer átszereléséből adódó késlekedést két futam között, hiszen mindenkire csak egyszer kellett feltenni.

Milyen közvetítő rendszert kellett átszerelni?
Volt összesen 4db 25mW-os adó és azt kellett fel-leszerelni és továbbpasszolni másnak? :)

D3xt3r-

(#17) DEx- válasza hemaka (#15) üzenetére


DEx-
tag

Ez igen, köszönjük barátom.

D3xt3r-

(#18) Chal válasza Jester01 (#5) üzenetére


Chal
addikt

Ez sem igaz, mert többféle megoldással szerelik a repülőkre a légcsavarokat. Van állítható állásszögű, és van fix. Szóval ez egy feature, vagy tudja az adott típus, vagy nem. Persze erősen függ a dolog a mérettől is, fix légcsavar jellemzően az UL-eken és a kisebb gépeken van, de vannak ellenpéldák mindkét esetre.

[ Szerkesztve ]

(#19) Jester01 válasza Chal (#18) üzenetére


Jester01
veterán

Jogos. :R

Jester

(#20) rudi válasza Bishi (#8) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem vagyok benne biztos, hogy az angol szerint képezett quadcopter helyesebb-e a latin alapú quadrocopternél. Ha azt nézed, hogy a hatosnál és nyolcasnál nem sixcopter illetve eightcopter az elterjedt kifejezés hanem a hexacopter és az octacopter, akkor éppen a quadcopter tűnik helytelennek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza DEx- (#16) üzenetére


rudi
nagyúr

Milyen közvetítő rendszert kellett átszerelni?
Volt összesen 4db 25mW-os adó és azt kellett fel-leszerelni és továbbpasszolni másnak?

Három teljes szett és +2 tartalék videoadójuk volt Csakhogy nem minden gép volt optimálisan vagy mondhatni "kvázi szabványosan" megcsinálva és ugyanez érvényes a sisakokra is. Így aztán elég vívós lett egy-egy kamerarendszer átszerelés. A következő körre lesz sok-sok adószett, hogy ne kelljen átszerelgetni őket.

Aztán ott a szívás a kis adóteljesítménnyel, amit zavarnak.

És végül ott van még az emberi faktor. Keltél hajnalban, kijöttél reggelre, azóta szívsz az inter ferenccel, aki már nem haverod többé, nagy nehezen becsiholod a gépet, 100 méter után lezuhansz feri miatt, egy retek az egész gép, törött is. Vége, jön a következő versenyzőbrigád. Olyan lelki állapotban vagy életed első nagy versenyén ahol a sok-sok ember előtt beégtél, hogy elfelejted leadni a gyakorlókártyát, az adó-vevő is a gépeden felejtődik. Aztán szaladhatnak utánad kajtatva, hogy adjad vissza, mert menne vele a kövi pilóa...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) perempe


perempe
addikt

mennyi volt a jegyár?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#24) Jester01 válasza perempe (#23) üzenetére


Jester01
veterán

Ingyenes volt, bár elvileg volt valami boxutca belépő, azt nem tudom mennyibe került.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#25) DEx- válasza rudi (#22) üzenetére


DEx-
tag

Köszi a választ, akkor állandóan át kellett szerelni az adót emiatt volt a csúszás... Remélem a köv. alkalommal nem a verseny előtt pár órával megy mindenki először a pályán. Eltekintve a technikai problémáktól ez is hozzájárult a gyors lezuhanásokhoz, szerintem.

D3xt3r-

(#26) DEx- válasza Jester01 (#24) üzenetére


DEx-
tag

8e jó magyar forint. Ebben étel és ital is volt.

D3xt3r-

(#27) rudi válasza DEx- (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Ahhoz, hogy ne verseny előtt pár órával mehessenek, kétnapos verseny kellene. Az meg a szállás miatt iszonyat drágává válik. Persze, hosszú távon az lenne a csodás. Első nap kimész gyakorolni, selejtezni, este bandázol a hobbitársakkal. Aztán másnap verseny nézők előtt, ahova már csak a látványos produkcióra képes pilóták mennének. Mondjuk ezt Magyarországon anyagi okokból kissé irreálisnak látom. A régóta zajló, több versenyzőt megmozgató egyéb RC ágazatok akciói jellemzően egynaposak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) perempe válasza Jester01 (#24) üzenetére


perempe
addikt

köszönöm a válaszokat.

boxutca nélkül milyen messze volt a pálya?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#29) Jester01 válasza perempe (#28) üzenetére


Jester01
veterán

0cm ... bizonyos helyeken a hálóig mehettél. Nézd meg a képeket a cikkben.

Ez reprezentatív fotó. A túlvégén a visszafordítónál lehetett egészen a hálóig menni (látni is a távolban az embereket).

[ Szerkesztve ]

Jester

(#30) borg25 válasza Jester01 (#29) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Be kellett volna járnom a pályát, de ugy megörültem a kordon melletti helynek, hogy nem mentem. Pedig a háló miatt szívtam a fényképezéssel, hogy csak manualban lehetett. Gondoltam is rá milyen ötlet lenne a fényképezős jegy, hogy haloig lehessen menni. A box utcasat nem is tudtam meg hogy a másik végén lehet fényképezni :s
A következő már most jobbnak hangzik. Lehet, hogy magyar dogoljon meg a szomszéd tehenés, de hogy zseniálisan talpraesett s mindent könnyedén még jobbá tud tenni az tuti.

(#31) Beerhead


Beerhead
csendes tag

Olyat amúgy nem lehet, hogy a kör közepére tenni a vevőantennát, és onnan kábelen kihúzni? Csökkentené a távolságot.

(#32) Bishi válasza Beerhead (#31) üzenetére


Bishi
tag

Szerencsésebb lett volna jel szempontjából, ha a versenyzők a pálya közepe felé vannak elhelyezve.

(#33) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Azért a Parrot cégnek is nagy szerepe volt/van az ilyen irányú hobbi/verseny elterjedésének. Igazából nekik köszönhető, hogy ez a technika átkerült a hétköznapokba.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#34) Bishi


Bishi
tag

Ja meg nem lehetne 600mW-os adókat használni valahogy a versenyen? Nem lehetne engedélyeztetni a speciális alkalomra? Az is sokat segíthetne. Na meg a jogi és technikai szabályozás, hogy pl. lehessen látni más drónosoknak, hogy foglalt a légtér, és akár kötelező legyen ezt ellenőrizniük repülés előtt, akár mobilról. Amcsiknak van erre appjuk, ami mutatja a hőmérséklet, szél, stb-t, és a térképen a légtér használhatóságát. Azért az nem rossz dolog.:)

(#35) perempe válasza hemaka (#15) üzenetére


perempe
addikt

én 1 éve láttam a tiszafüredi szabadstrandon egy nagyobb sárga RC hidropánt, inkább az, mint a drónok.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#36) Napfénysüti

Jó cikk, érdekes verseny lehetett. Azért a videót elnézve nem irigylem a pilótákat nem lehet egyszerű ilyen tempóval repülni.

Més que un club!

(#37) #48613632


#48613632
törölt tag

Akkor ez a verseny, legálisan, gyakorlatilag nem megoldható? Figyelembe véve, a vivőfrekvencia teljesítménykorlátot?

(#38) durma77 válasza #48613632 (#37) üzenetére


durma77
csendes tag

Huha sok lett hirtelen a megválaszolnivaló :D
1.
Szval igen, a csúszás azért volt mert mindig át kellett adogatni a felszerelést egymásnak, illetve azért mert egy kis ,,homokozás" (Ha láttátok a közvetítést valahol 6:22:00- után van amikor leszállok, de a gép lecsúszik a leszállópályáról a homokba) 5 perc kompresszorozást jelent.
2.
Megoldható legálisan, mert mint látod megvolt a verseny :D Ez így legális (csak szar versenyezni). Nem kell ide 600mW. 200 is pont elég. De 25 nem jó szinte semmire. Az eredeti szabály ami miatt szenvedünk rádióamatőröknek lett kitalálva, arra hogy a szomszéd faluk közt lehessen dumálni...
3.
Nem ülhettünk a pálya közepén. diversity vevőnk volt, egy gomba, egy pach. A pálya 1/3- részétől a pach vette a jelet, de nem volt elég (kicsi volt a teljesítmény). Szval ha beülünk középre akkor csak a gomba vett volna és a végeken leesünk :D
4.
Extrém hely kérdése: Ennél isten óvjon hogy extrémebb helyre menjünk. A hungaroringen nem 37-ből 1 hanem 40-ből 5 fog tudni repülni a végére mert a betonon úgy törnek a gépek mint a ropi. Már próbáltam... Illetve mélygarázsba nem mehetünk mert egyrészt a nézők semmit nem látnának (még ennyit se mint most) nem is férnének be sokan. Ráadásul olyan interfenecia lenne hogy fel se tudnánk szállni.

(#39) Jester01 válasza durma77 (#38) üzenetére


Jester01
veterán

hungaroringen nem 37-ből 1 hanem 40-ből 5 fog tudni repülni a végére mert a betonon úgy törnek a gépek mint a ropi.

Nem muszáj ám a betonra csinálni a pályát, a ringen van fű is ;)

Jester

(#40) #48613632


#48613632
törölt tag

ITT még egy cikk, a versenyről ;)

(#41) halowarsss válasza #48613632 (#40) üzenetére


halowarsss
csendes tag

A garázsban ha tényleg annyira necces az interferencia, akkor nekik miért működik simán? https://www.youtube.com/watch?v=FnBwGSUFFaU

[ Szerkesztve ]

(#42) klampfer


klampfer
tag

Nagyon komoly volt a szervezés, tényleg professzionális :K .

Udv, G.

(#43) rudi válasza halowarsss (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor necces az interferencia, ha betartod a magyar törvényi szabályozást. Magasabb sugárzási teljesítménnyel lazán lehet tolni akár kilométeres nagyságrendű távolságba vagy beltérben az FPV jelet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Goldberg03


Goldberg03
tag

Köszönjük a beszámolót. :R

(#45) janos1988


janos1988
addikt

Mekkora az a távolság ahonnan még irányíthatók ezek a drónok és a kamera képe is látható a szemüvegben mindenféle hiba nélkül?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) BaLee válasza janos1988 (#45) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Normál esetben (zavaró tényezők nélkül, mondjuk egy mezőn) több 100m, akár 1km is lehet légvonalban.

(#47) #36268800


#36268800
törölt tag

Ha valakit érdekelnének esetleg alkatrészek, nálam lehet érdeklődni árlistáért és képekért! Új, garanciális holmikat árulok. :))

(#48) #36268800 válasza #36268800 (#47) üzenetére


#36268800
törölt tag

Feltöltöttem egy árlistát, képekkel. ITT elérhető!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.