Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

Közben az LG-nél:

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2) .mf


.mf
veterán

"Ennek az oka az, hogy a Sakai, azaz a Sharp, azaz a Foxconn másokat is kikosarazott, így most jó néhány piaci szereplő (állítólag például a Sony is) a fejét fogva rohangál, és keresi, hogy honnan is tud majd megfelelő mennyiségű LCD panelt szerezni idén. Ez egyébként némi árdrágulással fog járni, szóval végső soron mi azaz a végfelhasználók járunk megint rosszul."

Az egész onnan indult, hogy a Foxconn a Sharp márkát azzal akarja újra felfuttatni, hogy elárasztja a piacot velük. Tehát a másoktól hiányzó panelek nem eltűnnek, hanem ugyanúgy piacra kerülnek, csak Foxconn-Sharp tévékben, a kínált össz-mennyiség nem változik. Szóval a kínálat szűkülésére hivatkozva emelnek árat, miközben a kínálat nem is szűkül?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

...és pont az olcsó belépő/alapkategóriás tv-k árát fogják emelni, ami majd valóban meg is éri nekünk. @nyátokat!!!

(#4) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Csak úgy kérdezem..a Samsung miért állitotta le azt a kijelzőgyárat?

(#5) MK VII


MK VII
veterán

Na.. Akkor végre normális kijelző panelek lesznek a Samsungokban is? ;]
Még a végén jó vétel lesz egy Samsung TV is. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) Interceptor válasza aprokaroka87 (#4) üzenetére


Interceptor
addikt

Gondolom, így mégolcsóbban megúszták eddig. Az alsó szegmensbe kb mindegy mi van, az szinte mindig a sz@rral egyenlő.

(#5) MK VII: Ez most csak egy vicc volt gondolom :)

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#7) pantsuboy


pantsuboy
csendes tag

remélem márciusban még nem lesz érezhető mert oda van betervezve a tv vásárlás. Vagy márkát váltok a tervben.

Amúgy van esély rá hogy csökkennek az alsó/közép kategória árai? Lévén jobban odalép a sharp és a versenytársaknak is közbe kell szólniuk hogy ne nagyon essenek ki a piacról. Ebből fakadhat árcsökkenés a verseny miatt vagy túl naív gondolat?

Év poénja: Azért vettem ezt a monitort mert az Indexen azt írtàk jó

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

Amugy se vettem volna Samsung tv-t, ha esetleg meg az eletben fogok... de nem hinnem. :D

(#9) Viktor677


Viktor677
csendes tag

Na legalább akkor nem fognak lángolni, mint a mobiljaik!

(#10) MK VII válasza Interceptor (#6) üzenetére


MK VII
veterán

Nem.. Nem vicceltem...
Az ott tényleg egy ördögi vigyor... :)

Tavaly karácsonyra vásároltam édesanyáméknak egy TV-t.. Nagyon sokat koslattam TV-k után. Sokat megnéztem.. A Samsung fasorban sem volt kijelzőélesség, színhűség terén az LG-vel szemben. Egy nagy áruházban kb 2 órán keresztül kapcsolgattam állítottam a TV-ket.. Az eladó is segített.. Ő természetesen a Samsungot ajánlotta ( mi mást ). Nézegettem az LG-ket és feltűnt, hogy mennyivel élénkebb és szebb a kijelzője mint a Sasmungnak.. Beállítottuk mind két kijelzőt ugyan olyanra és messze jobb volt az LG képe...
Aztán mikor felvetettem neki, hogy miért is a Sasmungot ajánlja, hisz az LG képe sokkal szebb ugyan azért az árért, na erre már nem tudott magyarázatot adni, de elismerte, hogy igazam van...
Természetesen LG-t hoztam el a boltból.

(#11) Interceptor válasza hemaka (#8) üzenetére


Interceptor
addikt

hemaka (#8) (#10) MK VII: Ja mennyivel jobb már a Sony és az LG IPS kijelzős lcd-je a közép és a felső közép kategóriában is az 1xxx:1 kontraszt arányával :C Amúgy melyik két kijelzőről volt szó típus szerint? Gondolom most az alsó szegmensről beszélünk.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#12) tserrof77


tserrof77
senior tag

Én ebből azt szűröm le, hogy a SAJÁT tv-ikbe tartják meg az olcsó paneljeiket, és SAJÁT zsbeükben akarnak több pénzt. Részben érthető, de kérdés, hogy mi van a szerződésükben, jogilag a samu tehet-e valamit, hogy a Sharp/Foxxconn így beintett nekik.

Ergo lesz itt olcsó TV, ugyanazzal a panellel, de más néven. Na bumm...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#13) dementor


dementor
senior tag

Nincs ezzel semmi gond. Honfitársak mindketten. Még szép, hogy segítenek egymásnak ezzel is segítvén piaci részesedésük szinten tartását vagy növelését.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#14) Departed válasza MK VII (#10) üzenetére


Departed
őstag

Ott a pont, ritka hogy ne az LG érje meg jobban samsung helyett. :K

Vajon a samsung fizeti őket hogy azt ajánlják, ne pedig a jobb ár/érték arányú LG-t? :U

(#15) dabadab válasza MK VII (#10) üzenetére


dabadab
titán

"A Samsung fasorban sem volt kijelzőélesség, színhűség terén az LG-vel szemben."

Kijelzőélesség LCD-n?...

DRM is theft

(#16) MK VII válasza Interceptor (#11) üzenetére


MK VII
veterán

32"-os szegmensről beszélünk igen... De ez itt miért fontos? Ha arról beszélünk akkor természetes, hogy a Samsung kijelzői szarabbak? Vagy mi?
De tudod mit? Ne is válaszolj kérlek... Úgyis minden sorodból jönne a Samsungos ömlengés, hogy milyen jó és biztos velem a gond meg az összes eladóval.. Illetve most nem fogok tudni említeni neked, hogy milyen paneleket néztem.. Ki volt állítva kb 10 féle Samsung meg 10 féle LG abban a kategóriában amit néztem és az LG mindenhol jobb volt...

(#15) dabadab
Hagyj lógva jó? Leszarom a szakmai tudásod, meg, hogy mindent észreveszel amibe bele lehet kötni.. Nem érdekel az LCD felépítése sem, meg az, hogy melyik milyen elven működik.. Nem érdekelnek a további válaszaid sem.. Engem egy dolog érdekel.. Melyik kijelző szebb.. A választ megkaptam személyesen. Abban a kategóriában ahol én nézelődtem az LG-é... Pont.

(#17) Syl válasza dabadab (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha van 1000 dolláros HDMI kábel, akkor legyen már "élesebb" LCD kijelző is :DDD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Tigerclaw válasza MK VII (#5) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Remélhetőleg nem az M+ panelekről van szó. Azokat inkább ássák el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Milka 78 válasza dabadab (#15) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Méé...a széle éles nem??? :D

(#20) #65388800 válasza Viktor677 (#9) üzenetére


#65388800
törölt tag

Hö-hö-hö-hö-hö-hö

(#21) Duree válasza MK VII (#16) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van mindenben.Én is úgy látom , hogy az LG panelek színei természetesebbek szebbek.A Samsung kicsit túlszaturált mesterkélt.

duree54

(#22) #72042496 válasza MK VII (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Engem egy dolog érdekel.. Melyik kijelző szebb.."

Ezt mondjuk éppen nem lehet bevásárlóközpontban szemre belőve eldönteni, na mindegy.

(#23) Medocsabi válasza #72042496 (#22) üzenetére


Medocsabi
addikt

Miért ne lehetne?ha szar fényben is szebb a kijelző akkor normálisban?....

(#24) Stan648


Stan648
tag

Ez érdekes egy dolog ám.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#25) Vertic válasza MK VII (#16) üzenetére


Vertic
aktív tag

ha senki más véleménye nem érdekel, másokat miért érdekeljen a tied? :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#26) --ka válasza Duree (#21) üzenetére


--ka
senior tag

Azért az LG színeit - úgy általában - természetesnek nem nevezném. Harsányabb. Mintha hallucinogén anyagok hatása alatt néznék full digitális rajzfilmet. ;]

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#27) #72042496 válasza Medocsabi (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Teljesen más otthon. Eleve gyengének fog látszani mindegyik amint kiveszik a demó módból, otthon viszont ugyanaz a demó mód használhatatlan például.

Az is megér mondjuk egy misét, hogy a "szép" kép valójában kinél mennyire színhelyes. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) moleculez válasza --ka (#26) üzenetére


moleculez
veterán

Az ugye megvan, hogy kb olyan szintű vita ez, hogy szőke, vs barna, sovány vs teltebb?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) dabadab válasza moleculez (#28) üzenetére


dabadab
titán

Főleg, hogy nagyjából bármilyen LCD kijelzőt be lehet kalibrálni olyan szintre, hogy szemmel nem látszik a különbség a referenciaszínekhez képest.

DRM is theft

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Na megvan az ok miért lesznek drágábbak a tv-k. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) Medocsabi válasza moleculez (#28) üzenetére


Medocsabi
addikt

miért lenne vita?
A teltebb szőke egyértelműen :D :D :D

[ Szerkesztve ]

(#32) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem szeretem az LG-t, de jelenleg valszeg tőlük fogok vásárolni monitort mégis. Örülnék neki, ha másoktól kaphatnék azonos áron olyan tudást, megbízhatóságot, ár-érték arányt! :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Interceptor válasza MK VII (#16) üzenetére


Interceptor
addikt

Kicsit zaklatottnak tűnsz, semmi kompromittálót nem írtam szerintem. Ha azt akarod, hogy ne válaszoljak akkor minek teszel fel kérdést? :F Az alsó szegmens általában úgy ganyé ahogy van márkától függetlenül, de nyilván ha az ember ebből választ akkor nézze meg jól melyik éri meg neki legjobban. A lényeg hogy te mint vásárló a lehető legelégedettebb legyél, de ha semmi konkrét érvet nem tudsz leírni akkor minek osztod meg ezt a történetet velünk? Mondjuk a közép vagy a fölötti szegmensben már biztos nem egy ips paneles LG-t vagy Sony-t választanék.

(#21) Duree : Ez csupán beállítás kérdése, nehogy már ez döntsön a vásárláskor :D Az más kérdés, ha lövése nincs a vásárlónak mit kellene állítani a tv-n, ahhoz hogy "szebb" képet kapjon. Meg így elég nehéz lehet helyes döntést is hozni.

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#34) --ka válasza moleculez (#28) üzenetére


--ka
senior tag

Igen, persze. Tehettem volna off-ba is. Bocs'.
...amúgy meg sportos, de inkább vékony és ha lehet szőke, de valójában mindegy. :R

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#35) moleculez válasza --ka (#34) üzenetére


moleculez
veterán

No problem Bro
Teltebb, derékig érő fekete. (#latinalover)

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#36) IgnisFatuus válasza moleculez (#35) üzenetére


IgnisFatuus
aktív tag

Azért gondolom nincsen olyan sok a derekadig érő nőkből.....kicsit szexista ez a definíció! :)

Ryzen 9 5950x @4,4T5,1GHz, Aorus X570 Master, 32GB Patriot 4400MHz, 500GB Samsung 980 Pro M2, 2TB Intel M2, 2TB Adata M2, 2TB Kingston SATA, XFX RX 7900 XTX Speedster MERC 310, SB AE-5 plus, Asus VG279QM, Ozone Strike Pro, HP Pavilion 14

(#37) viharkabat


viharkabat
aktív tag

Ez alapján akkor most a Samsung átáll IPS kijelzőkre? Eddig elég karakteres határ volt a két gyártó között: Samu VA, LG IPS

[ Szerkesztve ]

(#38) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Na lesz még a végén kínai fejlesztésű és gyártású BOE panel is a Samsungokban ha ilyen fillérb*szók az alsó kategóriában ;).

[ Szerkesztve ]

(#39) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Mindennek megy fel az ára szépen, lejjebb meg max csak a munka bérek mennek :W

(#40) OgreImre


OgreImre
senior tag

új piaci szereplő belépésének nem árcsökkentő hatásúnak kellene lennie?
Nem vagyok közgazdász, de logikusnak tűnne. Arról nem is beszélve, hogy a kínálat se nem nő se nem csökken (inkább nőne ha a Samsung visszaállítja a gyártósorait), de még a kereslet sem változik.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#41) dabadab válasza kriszpontaz (#38) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk köztársaságikínai (tajvani) AUO meg CMO paneleket eddig is rakott a TV-ibe.

DRM is theft

(#42) Olajka02 válasza .mf (#2) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Én is pont ezt akartam kérdezni...!
Nem értem.

(#43) Vikooo válasza dabadab (#41) üzenetére


Vikooo
addikt

Meg szutyok, undorito Chimei panelt

(#44) eTrade válasza --ka (#26) üzenetére


eTrade
tag

Szerintem ez amit leírtál főleg a Samsung-ra igaz. :)

(#45) #72042496 válasza eTrade (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Amíg át nem rakod otthon Movie módra meg Warm 2-re - az utóbbi szériákban ezek rendszerint működnek. De az LG-ben is biztos vagyok, hogy vannak általánosságban ajánlható beállítások, amelyikekkel már nem lesz nagy gond a színekkel. (Ha meg netán bekalibráltatja valaki, akkor főleg nem fog rikítani egyik sem.)

[ Szerkesztve ]

(#46) dabadab válasza Vikooo (#43) üzenetére


dabadab
titán

Az a CMO (Chi Mei Optoelectronics).

DRM is theft

(#47) nismoka


nismoka
addikt

LG től csak OLED-et vagy semmit, a feketét és kontrasztot nem ismerő IPS paneljeit köszònöm nem kérem..

(#48) Duree válasza nismoka (#47) üzenetére


Duree
veterán

Akkor vegyél föl egy szemüveget.

duree54

(#49) Duree válasza --ka (#26) üzenetére


Duree
veterán

Akkor neked komoly gondok vannak a szemeddel.

duree54

(#50) nismoka válasza Duree (#48) üzenetére


nismoka
addikt

Hmm, azért az 1000:1 és a 3500:1 kontraszt különbségét észrevenni nem kell szemüveg. De mindenki azt néz amit akar...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.