Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MK VII


MK VII
veterán

Meg is lepődtem volna, ha a Windows 10 "szórásában" ne lenne pendrive opció.
Nem is tudom mikor volt utoljára optikai meghajtó a gépemben.. Talán 6-8 éve..

(#2) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nagyon szép, elegáns tálalás, és az hogy ugyanannyiért adják mint a lemezest az is nagyon korrekt. Kár, hogy még párszor a mai alaplapokkal is sokat lehet szívni, ha USB-ről rakod a rendszert.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#3) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Teljesen jó kezdeményezés bár már a 8.1-nél megléphették volna.
De pozitív egyre szimpatikusabb az ms műszaki hozzáállása a dolgokhoz.

(#2) GeryFlash: Miért kell szívni ?
Van az összes alaplapnál usb hotkey boot. (nagy általánosságban az F11-F12 szokott lenni)

[ Szerkesztve ]

(#4) csƵ


csƵ
őstag

A filmek is elterjedhetnének így...

(#5) vaakuum


vaakuum
addikt

Ezek bootolós pendriveok, és a folyamat közben kérdezik meg, hogy melyiket kellene telepíteni?
Illetve ha mindkettő rajta van, akkor a felhasználó dönthet, hogy a kódjával a 32 vagy 64 bites verziót teszi fel?

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#6) Televan74


Televan74
nagyúr

De jó.Ilyenből kell majd egyet vennem.Ki tudja meddig marad meg a Win7 -s ingyenes update lehetősége.
Bár nekem már "tiszta" win10 van telepítve,mivel a telepítő kulcs ki lett olvasva.

Mondjuk én a DVD meghajtót már csak csalási videók rögzítésére és régi lemezes játékoknál használom néha.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#7) MK VII válasza GeryFlash (#2) üzenetére


MK VII
veterán

"Kár, hogy még párszor a mai alaplapokkal is sokat lehet szívni, ha USB-ről rakod a rendszert."
Ha be szoktál tépni telepítés közben ahhoz jó partnerek az alaplapok igen...
Amúgy nem értem miért kéne szívni az usb-s telepítéssel. Nemhogy az új lapokkal, de még a régiekkel sem volt semmi ördöngösség az usb-s telepítésnél.

[ Szerkesztve ]

(#8) XtremLor válasza Televan74 (#6) üzenetére


XtremLor
őstag

"Bár nekem már "tiszta" win10 van telepítve,mivel a telepítő kulcs ki lett olvasva."

Erre sincs szukseg, az aktivalt gepen amint belepsz az ms acc-al hozza tarsaitja a licenct...tiszta telepites utan kell csak belepni megint, product key-t meg se kell adni! Belepes utan egybol aktiv a rendszer!
Lehet formazni a teljes lemezt is nem szamit!

[ Szerkesztve ]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9) dqdb válasza XtremLor (#8) üzenetére


dqdb
nagyúr

Erre sincs szukseg, az aktivalt gepen amint belepsz az ms acc-al hozza tarsaitja a licenct.
Nem mindenki Microsoft fiókot használva telepíti/használja.

Ez a pendrive úgy lenne az igazi, ha kapna ahhoz szoftveres támogatást, hogy pár havonta egy frissített telepítő kerüljön rá.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#10) Dilikutya válasza GeryFlash (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

Amióta a Microsoft maga is ad ki pendrive-os telepítő készítéséhez eszközt (Windows 7 óta), nincs vele gond szerintem. Az USB-ről bootolást eleve régóta támogatják az alaplapok, nekem telepítéssel sem volt soha gond még laptopoknál sem. A Windows XP nem támogatta, azzal lehetett gond, én nem is tudtam 3rd party eszközzel használható telepítőt csinálni, de ez is szoftveres gond, az alaplapnak semmi köze hozzá.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#11) Dilikutya válasza XtremLor (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

A licenc nem az MS acc-hoz kötődik, aktiválódik nélküle is. Friss telepítésnél ilyen esetben a hardvered kap egyedi ID-t, azzal aktiválódik a Windows, csak a legelső telepítéskor kell a kulcsot beírni. A frissített Windows-nál pont ez van, miután megtörtént az upgrade a működő, aktivált rendszer alól, a Windows 10-et már kulcs nélkül is újratelepítheted.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12) Pearce válasza Televan74 (#6) üzenetére


Pearce
aktív tag

"Ki tudja meddig marad meg a Win7 -s ingyenes update lehetősége."

2016. július 29-ig. Akkor telik az 1 év, amíg lehet váltani.

(#13) bteebi válasza dqdb (#9) üzenetére


bteebi
veterán

Ez mekkora ötlet! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Tetszik a megoldás, ideje volt már egy ilyen opciónak is.

(#15) Lacok


Lacok
őstag

Én már beszereztem a Home verziót. Egy kis papírtokos dobozban van a termékkulccsal együtt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#16) LamerGyuri válasza Lacok (#15) üzenetére


LamerGyuri
senior tag

Hogy? Mi? Beaktiválom, feltelepítem a 10-est, majd elmegyek a boltba, és kapok egy Windows10 pendrive-ot?

A hozzászólásodból legalábbis ez jön le.

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#17) AS


AS
félisten

Nagyon jó kezdeményezés.
És gyorsan felmegy igy.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#18) MongolZ válasza Pearce (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Aláírásod Natalie Portman után szabadon? :)

(#19) D.Va válasza csƵ (#4) üzenetére


D.Va
senior tag

azigen... egy blu-ray film 50 GB... tehát egy 64 GB-os pendrive-ra lehetne felrakni... a pendrive drágább lenne mint maga a film... (átlag 8-10 ezer ft maga a pen...) :U + a film... én nem adnék ki 15-20 ezret egy pendrive-os filmért... még a kedvencemért se... :DDD

(#20) vanye


vanye
senior tag

"nagyon ajánljuk, hogy mindenki a 64 bites verziót telepítse"
Oszt mér?... :DDD Persze, értem én, hogy 4 GB felett már 64 bites OS kell, de egyrészt láttam már 2 GB-tal is ketyegni 8.1-et és 10-et is, plusz van, hogy a gép processzora csak a 32 bites operációs rendszereket támogatja, ergo a 64-es Win fel se megy rá.

Stern des Südens!

(#21) jerry311 válasza XtremLor (#8) üzenetére


jerry311
nagyúr

...amint belepsz az ms acc-al...
Na ez az, hogy ehhez kéne MS acc, nemcsak local account. :U

(#22) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez egy nagyon szuper ötlet.
Kár hogy nem szimpatizálok a win10 el.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#23) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Így 2015-ben már éppen ideje volt! :)

Minden szavam magánvélemény!

(#24) Pearce válasza MongolZ (#18) üzenetére


Pearce
aktív tag

Yep. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25) bzoley


bzoley
veterán

Vajon hány embert fog megtréfálni az usb3 miatt megállt telepítés?
Remélhetőleg erre is gondoltak. Bár a rendszert elnézve, nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#26) arn


arn
félisten

Ha lenne kis sutnivalojuk, akkor usbs kulcskent is mukodne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) JanR


JanR
addikt

Évek óta csak USB-ről telepítek. Örvendetes, hogy ilyen formában lehet majd kapni a 10-t. Valahogy optikai meghajtót már nem is tudnék elképzelni a gépemben :)

(#25) bzoley: Erről a "vicc"-ről már én is hallottam, de még egyszer sem futottam bele.

[ Szerkesztve ]

(#28) Tikakukac válasza bzoley (#25) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudnánk mesélni notikban mekkora szívás is olykor mit mibe tudsz és miről telepítesz.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) boeing


boeing
senior tag

Ez nagyon jó. :D

(#30) Lewzke


Lewzke
őstag

írásvédett a pendrive?

(#31) Chrys_ válasza bzoley (#25) üzenetére


Chrys_
addikt

Mi a baj az USB3-s telepítéssel? Nálam az otthoni gépen nem volt gond vele. A tableten USB2-n ugyanarról a pendrive-ról szintén hiba nélkül ment.

(#32) Dilikutya válasza vanye (#20) üzenetére


Dilikutya
félisten

32 bites gépre ki akar még új operációs rendszert telepíteni? Az olyan régi, hogy nem érdemes már kínlódni vele, pláne internetet is elérő gépnek, még a weboldalak se működnek rendesen. Szerintem ilyen gépre senki sem vesz új Windows-t. A 32 bitest kár is kiadni lemezen, pendrive-on, elég lenne digitálisan terjeszteni. Amire még valóban kerülhet 32 bites, arra úgysem a felhasználó telepíti, pl. tabletek.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#33) bzoley válasza Chrys_ (#31) üzenetére


bzoley
veterán

Nálam sem volt gond. Talán a laptopon sem. Viszont egy régebbi gépen összefutottam vele. Csak panaszkodik, hogy a kiválasztott partícióra nem lehet telepíteni. Lehet vele trükközni kisebb sikerrel, de van hogy csak egy régebbi pendrive segít. Főleg azoknak lehet kellemetlen, akik nem is sejtik miért panaszkodik a telepítő.

(#34) Tikakukac válasza Chrys_ (#31) üzenetére


Tikakukac
titán

Nálad otthon az 1 gép. Nálunk meg bent heti szinten megy 100. Így kicsit nagyobb a rálátás.

Dilikutya: mindenki win10-et akar. Ha kell, ha nem, orrba-szájba tolni akarják. Mindenre. Nem tudom miért, de egyeseknek pénzt is ér, hogy felkendácsolják és aztán ha omlik is néha, de haveroknak lehessen mondani, hogy igen.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Tomcat válasza bzoley (#25) üzenetére


Tomcat
őstag

Ha (elméletben mint operációs rendszer) alternatívaként tekintenék a Windows 10-re én pont emiatt valószínűbb hogy inkább a DVD-s kiadást választanám, mivel az ott van minden új és régebbi gépben és így legalább használva is lenne valamire.

Tomcat

(#36) anulu válasza Dilikutya (#32) üzenetére


anulu
félisten

pl én. jáanyám gépében Athlon 64 X2 4400+ van. 8 ment, a 8.1 a módosult x86-64 miatt már nem. úh 32 bites 8.1-el használja, és a 10-es 32bites lesz. őskövület a gép, de egy SSD-vel amire neki kell, arra tökéletes a mai napig.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#37) t72killer válasza Tikakukac (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolom nálatok netről megy a telepítés, a gigabit gyorsabb az USB3-as pendriveoknál...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#38) zseko


zseko
veterán

Jó ötlet, bár pár kérdésem még mindig függő (vagyis nekem nem egyértelmű a válasz).
1. Ha nem jön be a 10 akkor visszakapom a 7-es winemet?
2. Úgy értelmezem, egyes megoldásoknál hozzáköti a hardverhez, egyeseknél nem. Ha gépet cserélek, márpedig idővel fogok jövő valamikor, akkor működik vele továbbra is, vagy új gép-új win felállás lesz, ami qrvára nem szimpi? MSDN-es win7-em van egyébként.
3. Mennyibe kerül? Mert hallottam már pro változatra alig 30e-et is, ám én csak ~90e környékén láttam, amennyit tuti nem fogok adni érte (pláne többször is) gépcsere miatt.

HR24.hu

(#39) Tikakukac válasza t72killer (#37) üzenetére


Tikakukac
titán

Szép is volna, sajnos nem. Totál más gépek és nem egyszerre vannak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#40) whited


whited
addikt

De mennyi is az annyi ?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#41) ztoldy válasza zseko (#38) üzenetére


ztoldy
senior tag

A win10 figyelmeztet, hogy kb. 1 hónapod van rá, hogy visszatehesd a 7-est, ha frissítéssel tértél át 10-re. Azaz visszavonható a frissítés és használod tovább a 7-et, mintha nem is lett volna win10 a gépen.

Ha új alaplapot veszel, akkor kénytelen vagy új licencet vásárolni win10-re, amit ezt követően akárhányszor telepíthetsz az új gépre. Ha nem veszel új licencet 10-hez az új alaplappal együtt, akkor a win7-et használhatod legálisan.

Én magyar boltban 50-ért láttam a dobozos verziót, de egy gyors kereséssel megtalálható.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#42) Воланд válasza whited (#40) üzenetére


Воланд
titán

a home ~40.000 huf, a pro ~80.000 huf.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#43) t72killer válasza Tikakukac (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem:(. Talán a géppark lassú evolúciójával megszűnik a probléma... Nekem csak kb 8 gépre van rálátásom install-szempontból, amelyiknek van usb3 csatija, azokkal nem volt telepítési gond. Be is b&#szna, mert 2 laposon (nejem privátja és a saját munkahelyim) csak usb3-as port van már.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) Romvr


Romvr
őstag

Kérdés 1: Ez csak ROM, vagy valóban egy rendes Pendrive, írható-olvasható?
Kérdés 9 és 3/4: Ha nem újraírható akkor lesz rajta ArtistJust matrica / adó kishazánkban azzal az indokkal hogy "De úgy néz ki mint egy pendrive" ?
Kérdés 2: Nem lett volna egyszerűbb akkor már egy USB-ről induló Windows-to-Go rendszer, amin 1 kattintással (asztalra kirakva) indítható a telepítő? Kétlem hogy az MS szakembereinek 3 percnél több időt vett volna igénybe ezt megcsinálni. (vagy ahhoz már jobb pendrive kellene?)

Bár gondolom a Live rendszer, mint olyan, Perzisztenciával csak a Linuxok kiváltsága.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#45) zseko válasza Dilikutya (#32) üzenetére


zseko
veterán

Én úgy vettem észre és azt gondolom, a weboldalak nem azért nem mennek normálisan mert régi gép, hanem az elhízott és rengeteget zabáló böngészők, valamint a flash, js, és minden újabb 'élményt okozó' szarság miatt, amik az érdemi szöveg mellett futnak a weboldal alatt a háttérben elbújva. Most raktam össze egy gépet, Celeron 2.66GHz + 1GB DDR2 ram, de régen nem volt ennyi gond és nem terhelte ennyire a gépet egy weboldal mint most, pedig ettől rosszabb gépet használtam. Youtube video 360p-ben akad ami vicc, szivesen kipróbálnám hogy egy alap vga-val mit tenne (sztem a hardveres gyorsítás miatt simán működne), de csak agp-s foglalat van.

HR24.hu

(#46) ztoldy válasza zseko (#45) üzenetére


ztoldy
senior tag

Próbáld meg úgy, hogy felteszel egy kiegészítőt böngészőbe, ami a flash lejátszót kényszeríti. A html5 meg tudja ölni a régi gépeket.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#47) MK VII válasza zseko (#45) üzenetére


MK VII
veterán

Pontosan leírtad, hogy miért nem telepítenek már manapság nagyon 32 bites rendszert..
Egy netezős gépbe is már alapnak számít a 4gb ram, mert a böngészők és az internetes tartalmak falják a ramot.. 4gb ramhoz meg már eleve nem jó a 32 bites rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#48) DFB


DFB
tag

Sziasztok!

Azt hiszem a Pendrivosból van olyan változat ami "hordozható" nem OEM tehát gépcsere esetén újra telepíthető, nem kell levelezni a MS-al pl komponenscsere esetén. A 8.1-nél volt ilyen verzió.
Vagy nem így van?

(#49) nyunyu válasza DFB (#48) üzenetére


nyunyu
félisten

Ott nem csak a matrican levo kod tipusa volt mas?

Mintha a telepito az ugyanaz lett volna, mint az OEMeknel.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) Dilikutya válasza zseko (#38) üzenetére


Dilikutya
félisten

Te vagy MSDN tag, vagy dörtivindózost vettél? Mert akkor most is teljesen annyira legális, mintha tört változatot használnál, csak még fizettél is érte. Ha még MSDN-tag vagy, akkor automatikusan ott a Windows 10 is, frissíteni sem kell a fent lévőt, ha meg lejárt a tagságod már, vagy sose volt, akkor a Windows 7 licence sem érvényes.

1. Visszaállíthatod Windows 7-re.
2. Az ingyenes upgrade minden esetben hardverhez kötődik, új hardverre meg kell venned a Windows 10-et, vagy telepítheted a meglévő rendszert.
3. Otthonra teljesen fölösleges a Professional.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.