Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tin


Tin
veterán

zsír lett, csak eléggé drága is...

azt nem értem, miért csak markolattal megy a boost... gondolom marketingfogás. meg fura, hogy a grip plusz aksikkal megy, bár aki sokat használja, annak nyilván van +2 tartalék...

ezt az oldalra kidönthető kijelzőt viszont nem értem. akkor már miért nem kihajtható és forgatható?

[ Szerkesztve ]

(#2) Fandango


Fandango
veterán

Vajon az X-T1 kap e még érdemi firmware frissítést ezek után, amiben tényleg lesz újdonság vagy jelentősebb változás?

(#3) rottenbull


rottenbull
senior tag

Wow, ennyiert akar rendes kamerat is lehet kapni.

(#4) ROBOTER válasza rottenbull (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem te sem értetted, amit leírtál.

(#5) DrojDtroll válasza rottenbull (#3) üzenetére


DrojDtroll
addikt

fejtsd már ki kérlek

(#6) taranis válasza DrojDtroll (#5) üzenetére


taranis
addikt

Inkább ne.

colorizer.net

(#7) ROBOTER válasza taranis (#6) üzenetére


ROBOTER
addikt

Megelőztél. Pusztul az agyunk a chemtrailtől, nem kell még ez is. :)

(#8) Lacok válasza Tin (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Valóban nagyon finom kis masina lett és hát a minőségnek nagyon megkérik az árát.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#9) Bici


Bici
félisten

Én arra számítottam, vagyis reméltem, hogy a T2 vázát kényelmesebbé, jobban kezelhetővé teszik.
Szerintem ez a retro forma nem feltétlenül tesz jó a készüléknek.
Az Edigitaban fogdostam csak meg eddig a T1-et, de nem tudnám elképzelni, hogy sokáig használjam.
Persze ez ízlés dolga is.
Ezt leszámítva kiváló portéka.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) rottenbull válasza ROBOTER (#4) üzenetére


rottenbull
senior tag

Megnyugtatlak, en ertettem :D
Siman megvitathatjuk egy sor mellett egyszer, de itt sok ertelme nem lenne.
Mindenesetre APS-C, Full elektronikus extrakkal es limitalt lencse keszlettel ennyiert igen sok, szerintem.
Annyiert adjak, mint a 7d mk2-t, ott meg van sok jo uveg, olcso vakuk, kiegeszitok hada, stb.
Nem rossz ez az uj Fuji, de ennyiert inkabb nem, mar az elodje is draga volt sajna.
Ez az en allaspontom, ha mase nem ez, az is rendben.

(#11) ROBOTER válasza rottenbull (#10) üzenetére


ROBOTER
addikt

A 7D mk II egy évtizeddel van lemaradva szenzorban ettől, ma a legrosszabb ár/érték arányú váz képminőségét tekintve.

Legalább 80D-t írtál volna, az csak 3..4 évvel, és ott már kompenzál a Canon objektívválasztéka, az nagyon versenyképes kombináció.

Nem apróságokról beszélgetünk, szakadékokról.

Ok, a Fujira nem tudsz értelmes 400mm-es obit tenni. Se 500, se 600-ast. És van olyan AF-C helyzet, hogy a Fuji a fasorban sincs. De amikor a 7D II-ben belehúzol az árnyékba egy kis +EV-t, és feljön a '70-es évek zaja is vele, az már gáz.

[ Szerkesztve ]

(#12) rottenbull válasza ROBOTER (#11) üzenetére


rottenbull
senior tag

Legyen, nem veszunk ezen ossze.

(#13) ROBOTER válasza rottenbull (#12) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nézd, nem vagyok DXOMark rajongó, ahogyan azt már többször kifejtettem. Náluk a 80D/1DX mark II előtti időkben a Canon DSLR vázak dinamikában a csúcskompaktokkal versenyeztek. Én nem vagyok ennyire szigorú, de tényleg szakadéknyi néha a különbség.

7D-vel készültek életem számomra legfontosabb képeinek jelentős része. Az ergonómiáját, a sebességét, a logikáját, az autofókuszát nem adnám egy Fujiért.

De 2016-ig kellett várnunk, hogy a Canon kidobja a technológiát, amivel bő 10 éve még vezető szerepet játszott a 20D korszakban. A 7D II az időhatáron született: csúcs elgondolás, régi szenzorral. Ha most kezdenék el madarakat vagy repülőgépeket fotózni APS-C árszinten, újra lehetne Canon vázat választani (80D). Aki viszont az élet adta fényszegény környezetben (belső terek) akar művészkedni, a Fuji jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#14) rottenbull válasza ROBOTER (#13) üzenetére


rottenbull
senior tag

Nalam sincs nyalcsorgatas egy kameratol ( bar az uj HB megemelte a pulzusom par masodpercre ), de amennyiert ezt adjak a kit obival ( ami jo, tudom ), annyiert vettem az 1dsMK3-at 5000 expoval.
Ennyiert mar van uj 5dmk3 vagy d800/810, vadi uj. Oh mondd, te mit valasztanal ?

(#15) ROBOTER válasza rottenbull (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

A kifutó és a frissen bejelentett kamerák ára soha nem lesz arányos. Obiválaszték és a céljaim metszete dönthetne.

(#16) DaGuardian válasza ROBOTER (#13) üzenetére


DaGuardian
tag

Izé, szerintem Canon esetében még várjunk egy kicsikét, hiszen ugyan van új szenzor, de igazán gyors és hatékony követő autofókusz még nincsen akciófotózásra. (Igaz, videóra például teljesen jó a dual pixel autofókusz és az érintőképernyő miatt.)
Esetleg ha a 7d2-es autofókuszát megkapná a gép, meg persze megnövelnék a silány 7 képkocka/másodperc sorozatkép készítési sebességet, akkor elég jó lenne mozgó témák fotózására. (7d3?!)
Dpreview követő autófókusz teszt

[ Szerkesztve ]

(#17) nord_ válasza rottenbull (#10) üzenetére


nord_
veterán

Limitált lencsekészlet? Így van... Ha valaki a fényerős fixeket preferálja, a Canon labdába se rúghat a sor nagylátó végefelé. De szó se róla, f/setét zúmokból Dunát lehet rekeszteni... nagyszerű! ;]

Hosszú évek alatt használtam Nikont, Canont, de sajnos* a Fuji baromira ráérzett az APS-C vonalra. Kiváló ergonómia, képminőség, kereső(méret), és még hosszasan lehetne folytatni a sort. A Canon még mindig a 20D, 350D, 5D hírnevéből él.

*a pénztárcám szerint... :)

(#18) Gpety


Gpety
tag

Inkább egy jó bridge gépet készítenének a HS sorozatba. Nagyon elszomorító, hogy ez a kategória kihalt.

Intel Xeon X5650, 12Gb RAM, RX480 8Gb

(#19) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

4k video, le a kalappal:R Jön fölfele a fuji videóban is, mint a talajvíz:R

"Kitben, az XF18-55 mm objektívvel 1900 dollárért juthatunk majd hozzá, míg a vakuért 450 dollárt kér a gyártó." - khmm, asszem itt látok némi problémát:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) ROBOTER válasza DaGuardian (#16) üzenetére


ROBOTER
addikt

Ez így egymagában nem referencia. A valóban szar váztól a User errorig bármi lehet.

500D-t használtam repcsikre (könnyű téma AF szempontból) 2 éve, gond nélkül.

(#21) jjeahh válasza rottenbull (#12) üzenetére


jjeahh
nagyúr

És videóra melyik kamu fullHD-s canon dslr-t ajánlanád 1dx II alatt? :D Mert ahogy elnézem ez a fuji valszeg már abban sem rossz.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#22) Hamuuuu


Hamuuuu
tag

kár,hogy nincs 1-2 kép illetve videó csatoltva,hogy mégis milyen aza minőség

"A fizika elsőszámú törvénye : a testek igyekeznek megőrizni nyugalmi állapotukat."

(#23) Vikthor


Vikthor
nagyúr

tetszik ez a 3 tárcsás elrendezés és rendszer!

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem rossz.

(#25) rottenbull válasza jjeahh (#21) üzenetére


rottenbull
senior tag

En nem videozok, nem tudom melyik jo es melyik nem. Eddig csak a fenykepezes miatt velemenyeztem barmit is.
Azaz, van egy GoPro-m, de csak kirandulasoknal hasznalom, nagy ritkan.

(#26) jjeahh válasza rottenbull (#25) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én és még egy halom user viszont igen, szal a canonok alapból kiesnek, sőt kb az összes dslr, ez van :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#27) t72killer válasza jjeahh (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1:R Olympus e-pl5-re váltottam anno d7000-ről, a különben videóban nem nagy lumen oly kész megváltás volt a nikonhoz képest. Videóra soha többet DSLR...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) taranis válasza jjeahh (#26) üzenetére


taranis
addikt

Jó eséllyel pár hónap még az 5D4-ig, várjuk meg, hátha. 1DXII után van miben reménykedni, a szenzor jó, csak szerintem a 4K60-at nem kapja meg, 4K30-ra tippelném a tetejét.

colorizer.net

(#29) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Mi a bánatért nem tesznek ISO 200 alatti értékeket ezekbe a vázakba???

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#30) Alabástrom válasza taranis (#28) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Az nagyon más árkategória lesz...

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#31) Fandango válasza Alabástrom (#29) üzenetére


Fandango
veterán

Minek?

(#32) 80hun válasza Alabástrom (#29) üzenetére


80hun
addikt

Van benne kiterjesztett iso100. :)

(#33) t72killer válasza 80hun (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, szexelni is lehet gumival a kamionparkolóban, csak az vhogy nem az igazi;) A kiterjesztett iso-kkal sokszor az a gond, hogy nem hozzák azt a dinamika/színvilág/zaj-fejlődést, amit elméletben elvárnánk tőlük.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) 80hun válasza t72killer (#33) üzenetére


80hun
addikt

Tudom :)

A kérdésre válaszoltam hogy van iso100 ha nagyon kell. :)

(#35) Alabástrom válasza Fandango (#31) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Tág blendével vakuzni.
OK, hogy ND is van a világon, de mibe kerülne szoftveresen beletenni 100-at meg 50-et RAW-nál is.
(de lehet, hogy tévedek, és nem csak egy egyszerű szoftveres manőver lenne...)

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#36) t72killer válasza Alabástrom (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ld #33. Szoftveresen persze nem nagy cucc, csak épp egy érték után semmi értelme.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) Alabástrom válasza t72killer (#36) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Ja, ezek szerint az ISO csökkentésével csökken az érzékelő minőségbeli teljesítménye?
Azt hittem, arra gondoltál az előző hsz-ben, hogy a JPG only kiterjesztett ISO miatt nem hozza dimaika/színvilág/zaj-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#38) t72killer válasza Alabástrom (#37) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

RAW-ban gondolkozom, a jpg 8bites dinamikáját ma már egy okosteló kiszolgálja:R. Nem rosszabb nem lesz az iso200-nál, csak az elméletben elvárt zaj/dinamika-fejlődés mondjuk felét-harmadát kapod. Bár a mai világban, amikor a szenzorok <1/3FÉ-t fejlődnek generációnként még ez a kicsi előrelépés is "komoly tétel".

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) Alabástrom válasza t72killer (#38) üzenetére


Alabástrom
senior tag

OK, akkor továbbra sem értem, miért nem teszik bele.
Nekem sem a jobb minőség miatt kellene, hanem hogy legalább a kettes ND szűrőt elfelejthessem. Gyakran pont ennyi kell, hogy ne égessenek a vakuk.

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#40) t72killer válasza Alabástrom (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

piacszegmentáció. A drágább gépekben általában van.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) 80hun válasza Alabástrom (#39) üzenetére


80hun
addikt

Mármint mit akarsz hogy beletegyenek?

ISO100 van a fujiba ha kell (x-t2-be tuti) , sztem raw-ban is.

Az olyba (o-md-be tuti) is van iso100 raw formátumban , csak az alap iso 200.
Az iso 50 meg a FF gépek kiváltsága főleg :)

[ Szerkesztve ]

(#42) Alabástrom válasza 80hun (#41) üzenetére


Alabástrom
senior tag

Az X-T10-nél az extended ISO csak JPG-nél megy, azaz ISO 100 RAW nincs (ez nekem is meglepetés volt, mikor megvettem a T10-et). Tudtommal ilyen téren nincs különbség a T10 és T1 között, és feltételezem a T2nél is ez lesz a helyzet. És igen, azt sem értem, hogy az ISO 50 miért a FF kiváltsága.

Persze nem nagy ügy az egész, hiszen ott az ND és különben is nagyon kevés fotósnak és kevés esetben hiányzik, egyszerűen csak nem értem. Feltételezem, hogy semmibe nem kerülne... A piacszegmentáció is gyanús, mert az X-Pro2 dettó, ezeknél profibb/drágább meg nincs a Fujinál (egyelőre, bár ugye a KF pletykák... :F ).

Azt tudom még elképzelni, hogy az érzékelő működése fizikailag úgy van kiélezve, hogy az ISO 200 az optimális, és az alatt is elkezd finoman romlani a minőség, és ha lenne benne ISO 100/50, akkor a pontozós teszteken rosszabbul szerepelne. És hát manapság amit a számok mutatnak... Semmi más értelmes okát nem látom.

De nem akkora ügy, mint amilyen régóta offoljuk vele a topicot. :B

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#43) szaby_gyerek válasza Alabástrom (#42) üzenetére


szaby_gyerek
tag

Igen, ennek valami ilyesmi magyarázata van: a magasabb ISO teljesítményre vannak optimalizálva. Ezért indulnak 200-tól. Tudna alacsonyabbat is, csak nem lenne olyan dinamika, stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.