Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

AMD-nél nincs egy mérnök akinek eszébe jusson alapból ilyen hűtést terveztetni?
Marketing részlegen sem ül senki aki felvetné az ötletet, hogy ilyet kéne tervezni vagy felkérni egy ezzel foglalkozó céget rá?

Nekem nagyon tetszik ez a letisztult desing.

(#2) Ghard


Ghard
őstag

Szerintem el voltak foglalva azzal, hogy értelmes teljesítményt hozzanak ki belőle. :) Ez sem igazán jött össze, a hűtés lehetett a legkisebb bajuk.

(#3) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Állati cuki lett a Fury X. :D Főleg így, vízhűtéssel. Kíváncsi vagyok az r9 Nanoból mit hoznak ki.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

fajin

(#5) Speed® válasza D.Orion (#1) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

AMD verzió egy olcsóbb kompakt, ha ilyen blokk lenne rajta, az áron is látszana.

Erről egyébként jó lenne valami teszt, miként alakul a VRM részleg vele terhelve.

(#6) #85552128 válasza Speed® (#5) üzenetére


#85552128
törölt tag

Nem olcsó egy jó vízhűtés, ha emellett döntöttek akkor spórolni sem kell vele mert ugyanúgy csak feleslegesen növeli az árát szemben egy jobb léghűtéssel...

[ Szerkesztve ]

(#7) t72killer válasza D.Orion (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az pénzbe is kerül;)

Mellesleg én se értem, miért haragszanak AMD-ék a VRM-re :F

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#8) anaqer


anaqer
veterán

Elég brutál pumpa kellhet hozzá... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) csib41 válasza anaqer (#8) üzenetére


csib41
aktív tag

Nincs ezeknek olyan nagy ellenállása.

(#10) #90933760 válasza anaqer (#8) üzenetére


#90933760
törölt tag

Mihez? A prociblokkok ennél ezerszer szűkebbek.

Amúgy meg szokásos EK, szép. Hál égnek a CSQ nem került rá és a matt plexi se.

(#11) katt777 válasza Speed® (#5) üzenetére


katt777
félisten

"az áron is látszana" - :)) A 200%-os haszonkulcsba csak belefért volna. :U

t72killer: A VRM-ek nem megfelelő hűtése a garancia a garancia lejárta utáni mielőbbi tönkremenésre. Volt egy rakás AMD-kártyám, és a legjobb hűtésűn is a VRM-hűtés volt a legszarabb, és mindennél jobban forrottak.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#12) Speed® válasza katt777 (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Rálátsz a fejlesztési/gyártási/marketing költségvetésükbe az új generációt illetően? Ha nem, akkor ilyet leírni kevésbé szerencsés..ne haterkedj.

VRM hűtés régebben pont a ref. karikon volt a legértelmesebb..de "fejlődnek" ők is. A másik oldalt sem kell félteni azért..nonref megoldásokért meg egyiket sem lehet felelősségre vonni, a gyártóké a "dicsőség".

(#13) D.Orion válasza Speed® (#5) üzenetére


D.Orion
veterán

Szerintem nem, nem látszott volna meg rajta.
Hogy miért? :U

Ugyanazon oknál fogva amiért az Inno3D iChill kártyáiban sem jelentkezik a felár az AC hűtője miatt.

Bővebben:
AMD megállapodik az EK-val, hogy készítsenek a Fury-X-re hűtést. EK előáll ezzel a megoldással és AMD pedig megveszi. AMD-nek nem kell mérnökökkel fejlesztenie, tervezgetni, próbálgatni. Egyetlen ember egy email-el lekommunikálja az EK-val ezt. Nagy darabszámban vásárolva biztos lehetsz benne, hogy az AMD kb. 30%-35% -os áron vette volna meg a hűtést, mint amennyiért most majd a boltba kerül.

Ez miért éri meg az EK-nak?
1. Marketing. Az ő hűtésük van a kártyán.
2. Így utólagos formában eladnak belőle majd kb. 5000db-t. AMD-vel összeállva az összes kártyán az ő hűtésük lett volna. Ez hány darab lehet? Mennyi készül ebből a kártyából 50.000db?

Természetesen a kettes ponthoz kéne tudni, hogy mennyit fognak belőle eladni és, hogy AMD mennyi ilyen kártyát gyárt. A számokat csak a nagyságrendek érzékeltetése miatt írtam bele.

(#14) Supr@ válasza D.Orion (#13) üzenetére


Supr@
senior tag

De azt is erdemes am hozzatenni, hogy ez csak egy blokk, ehhez meg kell egy komplett szett, ami azert meg mindig nem tucat cucc, ugy meg mar mindjart nem 650usd lenne az ara. Abba lenne racio, ha esetleg kiadnanak olyant, ami gyarilag pl ek blokkal jon, gondolvan azokra, akiknek nem kell a jatekviz, hanem egybol a sajat korbe kotnek be, lasd evga kartyak pl.

[ Szerkesztve ]

(#15) Speed® válasza D.Orion (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Esélyes, hogy nekik (AMD) így volt a legolcsóbb. EK érdekei nem számítanak itt..

(#16) proci985 válasza Supr@ (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

290xbol volt EK blokkal szerelt megoldas gyarilag.

egyebkent ja, ehhez meg kell pumpa, radi, csovek, csatik meg viz. mas vilag mint a zart rendszer a vegeredmeny, de az ara i.s

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Supr@ válasza proci985 (#16) üzenetére


Supr@
senior tag

Ezt mondjuk nem tudtam. Melyik gyartotol?

Amugy nem lepodnek meg, ha mondjuk az asus adni ki a sima furybol gyarilag ek blokkos verziot (en orommel vennem, nickel plexi veezioban pl:D)

(#18) velizare válasza D.Orion (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

cca. 100 € egy ilyen blokk.
az amd kompakt megoldását a cm szállította, de rajtuk kívül van még vagy 10 cég ilyen termékkel, szóval ilyen téren minden centnek ki volt számolva a helye. más kérdés, hogy az eknak egyáltalán belefér-e a kapacitásába a szükséges darabszám. szerintem rohadtul nem.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19) -Alvin-


-Alvin-
tag

Szrtem hűtés nélküli verziót is adhatnának ki más garancia feltételekkel azt kész :D

(#20) Zeratul válasza katt777 (#11) üzenetére


Zeratul
addikt

És tönkrement egyen is a VRM? GPU hamarabb döglik meg minthogy VRMnek bármi baja lenne, mert eleve magas hőmérsékletre vannak tervezve. Rövidzárlaton kívül eddig csak az nVnek sikerült a GTX590-ren a VRMet extrém tuning mellett, mert nem volt HW túláram korlátozója.

(#21) gyiku


gyiku
nagyúr

mar csak jatekviz nelkuli vga kellene...

hüllő

(#22) Madárpók válasza gyiku (#21) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Egyébként az eddigi tesztek alapján egyáltalán nem lett rossz a gyári játékvíz, halk és teszi a dolgát, habár a pumpa egy kicsit lehetne csendesebb.

(#23) proci985 válasza Supr@ (#17) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

visiontek cryovenom, EUban nem kaphato ahogy tudom.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#24) gyiku válasza Madárpók (#22) üzenetére


gyiku
nagyúr

alapbol nincs vele gond, csak az esik ki a jatekbol, akinek rendes vize van.

hüllő

(#25) Szoszo94 válasza gyiku (#24) üzenetére


Szoszo94
őstag

Miért esne ki? Há' itt a blokk, csak meg kell venni hozzá ;]
Amúgy tetszetős darab, jól mutatna a gépházban, nem tiltakoznék ellene :B

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II Limousine 1.5dCi // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#26) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Nem értem miért nem lehet egy ilyen kis kártyát max 300$-ért adni.. ha mindent teljesítményhez áraznak, akkor gyakorlatilag mindegy a fogyasztó szempontjából, hogy milyen technológia áll mögötte..

Valahogy nehezemre esik elhinni, hogy ez a kártya tisztes haszonnal kerül kerül ennyibe.. Emlékszem amikor a csúcs VGA-k kerültek 30-40 000 Ft-ba, most pedig 250-300 ezernél tartunk úgy, hogy közben a kártyák látszólag nem nőttek. ( egy darabig igen, aztán mostanában mennek megint össze a korábbi szintre ) Igen, nyilván belül jóval bonyolultabbak, de alapvetően a beletett anyag "kilóra" és a vele foglalkozó munkaerő költsége nem változott jelentősen. Most is a legfejlettebb gépsorokon gyártják és akkor is.. ennek az árát akkor is meg kellett fizetni nyilván.. Ez az 500-1000%-os árnövekedés ( Titán 340e is van) gyakorlatilag elképzelhetetlen bármilyen más piacon.. és még ezek sírnak, hogy megy össze a piac.. :W más piac ennél kisebb áremelkedésbe is összeroppant volna.. mi meg nyeljük be a maszlagot évek óta az árak meg szállnak el egyre jobban.

Mi értelme új technológiát kifejleszteni, ha nem lesz tőle olcsóbban elérhető ugyanaz a teljesítmény? Itt ráadásul meg is mondták, hogy a nyák sokat egyszerűsödött az új fajta memóriának köszönhetően. Nem csak hogy kisebb lett de kevésbé bonyolult is.. mégsem látszik meg ez az árán..

[ Szerkesztve ]

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#27) Speed® válasza Sennalacy (#26) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Cirka 9 milliárd tranzisztor van "összetákolva" ~600mm^2 területen, gondolod az ehhez szükséges technológia költségmentesen fejlődött ki? Nomeg kicsit más volt a pénz értéke is akkoriban, amikor annyiba került egy VGA, amire emlékszel..a fizetésed is hasonlóan kevés volt jó esetben mai szemmel nézve ;p
Egyébként az űber kategória mindig is az űrben nyitott, majd lezuhan idővel.

(#28) jedis válasza Speed® (#27) üzenetére


jedis
senior tag

+1 :K

Egy csúcs VGA kártya mindig is kb. 1 havi fizumba került

1997: Woodoo1 4MB PCI = 37400Ft
2016: GTX980TI: = 230000Ft

;) :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#29) MongolZ válasza Sennalacy (#26) üzenetére


MongolZ
addikt

Mennyi szenilis ember van :)

Ahogy írták előttem, a pénz értéke rengeteget változott.
Valamint nézd meg a kb. 15 évvel ezelőtt VGA-k fogyasztását, majd hasonlítsd össze a mostaniakkal.
Na, ezért nőttek a kártyák.

(#28) jedis: Ez jó :) Nekem mindig is jóval több volt a csúcskártya, mint egy havi fizetésem :D

[ Szerkesztve ]

(#30) [CsuCsu] válasza Sennalacy (#26) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Tech szektorban általában nem a gyártás, hanem a K+F teszi ki a költségek nagy részét. Integrált áramkörökre ez különösen igaz. Felesleges azzal jönni, hogy mennyibe kerül az anyag stb. Nehezen hinném el, hogy az AMD-nek jelenleg egyáltalán van haszna a kártyán, ugyanis eléggé gányul állnak a 980Ti miatt aminek ha jól tudom NV már csökkentette is az árát. Jelenleg piacra van szükségük.

(#31) R.Woodoo válasza jedis (#28) üzenetére


R.Woodoo
tag

Igen, a regi szep idok, amikor egy Voodoo 1 4mb kartyatol az allunkat keresgeltuk, emlekszem amikor haver meglatta a tomb raider-t.. :D Akkor is relative draga kartya volt, de a mostani kartya arak szerintem nagyon elszaltak!

(#32) Whysperer válasza D.Orion (#1) üzenetére


Whysperer
addikt

Mért aki gyártotta a Blokkot hozzá. ott sem volt egy értelmes mérnők aki alapból ilyet ajánlott volna hozzá?

Szaby59 -- egy részben igazat adok. másrészről meg megnézem melyik fogja bírni tovább.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#33) jedis válasza R.Woodoo (#31) üzenetére


jedis
senior tag

Sokáig Amigások voltunk ( Amiga 500+ ) ! Én vátottam anno elősször ,"pécére" a haveri körből. Potom fél éves fizetésem bánta 96'-ban ( 240.000 ) :Y ! Amikor meglátták nálam a Quake-t elősször , a banda egyik fele rituális harakirit követett el magán ! :D A maradék elvakult Amiga fan, pedig rá egy évvel, a Shadows of the Empire ( only Woodoo 1 ) után égette el magát nyilvánosan máglyán ! :D A HC gamer kategória soha sem volt egy filléres hobby :N ;)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#34) MongolZ válasza jedis (#33) üzenetére


MongolZ
addikt

Így van, mi ~97 környékén 160e-ért vettünk pct... Akkor mennyi volt egy havi fizu? :)

(#35) jedis válasza MongolZ (#34) üzenetére


jedis
senior tag

Hát én akkor olyan 40-45EFt körül kerestem, és az egy erősen jó átlagosnak számított !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#36) Luck Dragon válasza GodGamer5 (#3) üzenetére

Cuki? Ez már fanatikuság :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#37) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

aaawww, egy ilyenből 4 egymás mellett nagyon cuki lenne.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#38) MongolZ válasza jedis (#35) üzenetére


MongolZ
addikt

Ugye? :)

Az évek hogy megszépítik az emlékeket... Persze, 1 havi pénzből vettünk akkor is számítógépet... aha...

(#39) Komplikato válasza Sennalacy (#26) üzenetére


Komplikato
veterán

"Emlékszem amikor a csúcs VGA-k kerültek 30-40 000 Ft-ba,"
Rosszul emlékszel, soha nem kerültek annyiba.
Az első Voodoo kártyák 72-74.000+Áfa áron jöttek.
A GF2 220-230 volt, amikor a GF1 még 118-20, nem sokkal később nagy kegyesen beesett 180-ra.
GF4-ből nem véletlen, hogy a többségnek csak 4200-es volt.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40) D.Orion válasza Whysperer (#32) üzenetére


D.Orion
veterán

Hát ez az.

(#41) MZperX75 válasza jedis (#33) üzenetére


MZperX75
addikt

C+4,C64,Amiga 500,A600HD,Pentium2 slot1 Valahogy ebben a. Sorrendben s3+voodoo1 4M

[ Szerkesztve ]

(#42) jedis válasza MZperX75 (#41) üzenetére


jedis
senior tag

Komolyan mondom, az Amigás idők voltak a legszebbek ! :D Milyen isteni játékokat tudtak akkor csinálni 1-2MB -ból ( hagy ne soroljam most fel , meg hát te is tudod nagyon jó ) ! :K :D A haveromat egyszer leordította az anyja szombat reggel 6-kor, hogy hogy a p.csába tud felkelni hajnalok hajnalán csak azért, hogy játszon azzal a qrva géppel ! Ha tudta volna, hogy le sem feküdt ! :D :D :D :D ( Dune2 )

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#43) MZperX75 válasza jedis (#42) üzenetére


MZperX75
addikt

:K

(#44) Anfänger válasza jedis (#28) üzenetére


Anfänger
őstag

Elég nagy baj az. :K

Nichts ist unmöglich? Dann schlag mal ne Drehtür zu! :)

(#45) hemaka


hemaka
nagyúr

Jól néz ki.

(#46) Zeratul válasza jedis (#42) üzenetére


Zeratul
addikt

Jedis: az ne felejtsd el hogy amigára is Assembly-ben low level szinten programoztak, rögzített HW, alacsony szintű elérés gyakorlatilag konzol.

(#47) jedis válasza Zeratul (#46) üzenetére


jedis
senior tag

Hát jahhh ! Végül is a CD32-ő volt az első CD-s konzol, ami szinte az 1200-esre épül :) Ha kicsit több eszük lett volna nekik, akkor most négyszereplős is lehetne a konzolpiac ! :D Nagyon ezt a vergődést látom most az AMD-nél is, mint a Commodore-nál, vagy a 3DFX-nél anno ! Nagyon remélem, hogy átvészelik, ezt a nehéz időszakot, és az új oprendszer, és api-k adnak nekik egy kis löketet , amíg ( ők is ) csíkszélességet nem tudnak váltani mint CPU, mint GPU fronton , na meg rá nem fekszenek egy kicsit szoftveres támogatás csiszolgatására is, igaz nem tudom az új apik alatt ennek mennyi jelentősége lesz majd ! :U

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#48) Zeratul válasza jedis (#47) üzenetére


Zeratul
addikt

AMD szerencsére nem egy lábon áll, bár most mindegyik rogyadozni látszik, de baromi sok helyen az AMD fejlesztése lett az IT iparág által elfogadott. Nézd meg intelt, szerencsétlenkedik a iris proval ami jós esetben tud 30% felmutatni a GPU rész duplázása és beágyazott memória használata mellett. Ha a HBM beválik, mert úgy néz ki igen, nem kell nagy jóstehetség hozzá hogy intel is dobni fogja az iris pro-t, mint ahogy az X64 kedvéért dobta a I64-t, vagy ahogy ők is felszálltak az APU vonatra.

(#49) Komplikato válasza Zeratul (#46) üzenetére


Komplikato
veterán

PC-re is, legalább is normális programozók, még is kellet egy 100Mhz+ Pentium, VGA kártya és hangkártya mire sikerült az Amiga és Atari gépeket utolérni a maguk kemény 6-12Mhz procijukkal. ;]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#50) Komplikato válasza jedis (#47) üzenetére


Komplikato
veterán

A 3DO is abban az évben jött, a Sega Mega-CD + Mega 32x meg még régebbi.
No meg ott volt a balsorsú Philips CDi, Inka és más játékokkal.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.