Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Vagy 6 éve nincs TV sehol ahova költözöm... Mert nem veszek, anyámnak néha ranezek mi van... De a 20 percenkénti 5-10 perc reklám nekem nem ér egy fillert se... Játékra meg ott a monitor

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#2) DjFlanker válasza Kolbi_30 (#1) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

70" tévém van, imádom. És eszembe sincs tévé műsort nézni rajta, kivéve élő sportközvetítések. Film, sorozatok annál inkább.

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#3) Pro Koryak válasza Kolbi_30 (#1) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... és ez kit érdekel?
Egyszerű, lapozz tovább, ha tévé témájú cikket látsz.

(#4) sztanozs válasza Kolbi_30 (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

TV != Tévéadás :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#5) rumkola válasza Kolbi_30 (#1) üzenetére


rumkola
veterán

Én 2012 óta nem használok monitort, 55" TV van erre a célra, 99% játék.
2 éve most TCL van (pont az input lag és a képminőség miatt), nagyon meg vagyok vele elégedve. Eszembe sem jutna már a monitor, jöhetnek itt felőlem a gsync meg 1ms baromságokkal, 32colon 200+k-ért. :DDD
Szóval játékra ott a TV.

[ Szerkesztve ]

(#6) Partz


Partz
senior tag

"Elvileg itt a kék OLED alapvilágításból a nano méretű kristályok alakítják ki a vörös és zöld alpixeleket."

Szerintem ebben a bekezdésben a cikk író keveri a Samsung féle qd-oled megoldást, a TCL féle nyomtatott rgb (quantum-dot, quantum-dot, oled) sub-pixel megoldásával. Ilyen prototípust mutattak CES-en, a PE oled a diákon pedig a perovszkit alapú quantum-dot, oled sub-pixel struktúrára utal.


Itt egy dia, hogy érthető legyen.

[ Szerkesztve ]

(#7) akaido válasza sztanozs (#4) üzenetére


akaido
addikt

:K TV-t lehet nézni...adás nélkül is, pl. rajta van még a borotva? Ha nincs, ellopták.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8) Depression


Depression
veterán

Csak én vagyok olyan balfék, hogy azt hiszem, hogy a "tv nézés" jövője max 6,3 "-on lesz? Persze én is azok közé tartozom már így 40 év felett, hogy azt sem tudom mikor kapcsoltam be a tv-t utoljára, de a fiataloknál is azt látom, hogy tv=xbox/ps, néha youtube.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#9) #72042496 válasza rumkola (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egy 32"-os monitor 200 ezerért nem feltétlenül vészes pedig. Nekem legalábbis az OLED tévéhez képest nyilvánvalóan gyengébb kép mellett is megért annyit, hogy ne 65"-on (ami tévének számomra még kicsi is sajnos) kelljen böngészni meg excelezni. Illetve hogy kényelmesen, asztal mellől tudjak billentyűzet-egeres játékokat tolni.

Kényelmesebb így, mint amikor egy darab 49-55"-os kijelzőn oldottam meg mindent. Az se volt rossz pedig, de a külön monitor és tévé más azért.

[ Szerkesztve ]

(#10) sBc válasza Depression (#8) üzenetére


sBc
aktív tag

X generáció vagyok. Nézek tévét, igaz csak tematikus tévécsatornákat (doku, humor, sport), valamint letöltött filmeket és PS-el is játszom, néha interneten böngészek rajta.
Van táblagépem amit máshol tudok használni és kifejezetten ellenzem a nagy kijelzős telefonokat. :D

...és kedveltem a 3D-t, tévém azt is tudja.

[ Szerkesztve ]

(#11) sBc válasza rumkola (#5) üzenetére


sBc
aktív tag

Milyen tévéd van?
Most akarok venni és TCL és LG ben gondolkodom. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Fura hogy ilyen közel vannak, de nem forgalmaznak itt. Talán azokkal van valami szerződése, akiknek bedolgoznak és vállalta, hogy saját márkanéven nem jelenik meg.

Az milyen, hogy RGB háttérvilágítás? Mondjuk érdekes lehet, hogy zónánként nem csak a háttérvilágítás fényereje, de színe is finoman állítható, plusz előtte vannak színszűrésre a subpixelek. Ahhoz mondjuk kell egy spéci vezérlőchip is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) mad823 válasza Partz (#6) üzenetére


mad823
őstag

De ettől még nem látszik, hogy hogyan oldanák meg ezzel az OLED bajait.

(#14) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A Mini-LED az pontosan mit takar? Van erre valami szabvány? Mert én csak azt látom, hogy egy sima LCD-nél zónákba osztották a LED-eket, de ez egyáltalán nem újkeletű dolog. Legfeljebb annyi, hogy több zónát használnak manapság, ráadásul ez is gyártókként eltérő.

Szóval nem csak pusztán marketing, amivel azt akarják elérni, hogy az egyszeri vásárló a Micro-LEDdel összekeverje (á la QLED vs OLED)?

(#15) Partz válasza mad823 (#13) üzenetére


Partz
senior tag

Amit itt sokan általánosan oled problémának gondolnak, az összes self-emitting technológiánál fenn áll. Igen a hőn áhított micro-ledet is érinti a különböző színek eltérő öregedése, ebből adódóan a beégés. Csak, hogy érzékeltessem a jelenlegi Lg féle woled panelek élettartama 150.000 óra, az általános tv-kben használt led-eké 60.000-100.000 óra között mozog. Akkor miről beszélünk?

Mint korábban volt róla szó jelenlegi prototípusoknál azért használnak kék oled-et, mert bizony hosszabb az élettartama a hasonló quantum-dotos megoldásoknál.
Ha meg kifejezetten a kék problémája foglakoztat, nézz utána tadf és a hyper-fluorescence oled anyagok hol tartanak manapság.
Sajnos még nagyon messzi vagyunk attól, hogy ez quantum-dotos megoldásokkal is megvalósítható legyen. Mármint megvalósítható csak rosszabb végeredménnyel.

(#16) zetor2000


zetor2000
senior tag

"2010 után, ha lehet, még jobban rákapcsoltak: megszerezve a BlackBerry és a Palm márkát, a TCL tovább építette mobilos birodalmát, és a televíziós iparágban is komoly hídfőállásokat építettek ki."
Ismereteim szerint a Blackberry szervezte ki a gyártást a TCLnek, de a brand maradt Kanadában. Azaz nem lett kínai a Blackberry. USA-nak be is tett volna.
Az, hogy nincs új Blackberry, már a kanadaiak hibája, mert készüléket nem fejlesztenek épp. A tudást, ami viszont náluk volt, nagyjából megkapták a Samsung telefonok. Ami Knox képes, abban van BB tudás. És ez talán jobb lépés, mint készüléket gyártani / fejleszteni. Ez utóbbi megy a koreaiaknak, a tudást meg Kanada intézi bele -részben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17) joey04 válasza Kolbi_30 (#1) üzenetére


joey04
titán

Tv előfizut éppen most mondom fel. De miért ne kéne TV?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) mad823 válasza Partz (#15) üzenetére


mad823
őstag

Lehet, hogy érinti, csak olyat még nem láttunk fáradni/beégni, OLEDet meg igen.
Ha pedig az általad írt élettartam igaz is lenne, akkor is ez - gyanítom - a fényerő 70%-ra csökkenését jelentené úgy, hogy nyélen megy a cucc az adott időtartamig. Na most eleve tudjuk, hogy az OLED néhányezer óra alatt be tud égni, másrészt egy LEDet (a két háromszoros fényereje miatt) jóval a maximum alatt fogsz hajtani ugyanolyan fényerő eléréséhez, tehát feltehetőleg az élettartama ezáltal jóval kitolódik.
Szóval én örülnék neki, ha valaki kitalálná a tutit, de a gyakorlatban még nem tartunk ott.

(#19) janeszgol válasza Depression (#8) üzenetére


janeszgol
félisten

Én szívesen vennék pl okos TV-t, hogy azon menjen a HBG Go, a youtube, lehessen rajta netezni stb. Csak éppen az a baj, hogy a mai okos TV-k hamarabb elavulnak szoftveresen, minthogy hardveresen tönkre mennének.
TV előfizetésem meg nincs, nem is kell.
Én játékra még a monitort többre nézem, mint a TV-t. Csak a nagyobb ppi miatti jobb olvashatóságért.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#20) Prof


Prof
addikt

Orvendetes az eros verseny a TV/kjelzo piacon. Sajnos tartalom amivel etetni lehet (ertsd jo jatekok, hardver/konzol ami kepes 4k szinten nagyon nincs verseny.
Szerintem a kijelzok nagyon elszaltak az elerheto tartalomhoz kepest.
Legyen szo felbontasrol vagy magas kepfrissitesrol a tobbi hardver nem tud veluk kozelrol se lepest tartani csak milliomos kategoria szintu csucshardverekkel.
Alapvetoen a GPU szinten nincs igazi verseny ami a kepet generalna es egyre jobban le vannak maradva az uj kartyak is 3 eves szintet hoznak dragabban...

(#21) Aprósólyom válasza Depression (#8) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Max 6,3"? Kb. 1 évig használtam egy PC asztalon egy 32" TV-t. Kb. 1,2m szem-kijelző távolságban fantasztikus térélményt adott a nagy kép. Filmnézés, YT, gém... Csak az online multik miatt váltottam 144Hz-es kijelzőre. Most "tanác$talan" vagyok, mert nem szívesen fizetnék meg real 120Hz TV-t.
Másnak is javaslom, ha teheti próbáljon ki legalább egy 32" kijelzőt PC asztalnál. Igaz nem árt egy nagyobb féle, ahol messzebb is lehet ülni. Nagyon jó élmény.

Jevons paradox

(#22) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hát, egy kicsit olyan érzésem volt, hogy magyarázzák a bizonyítványt.

(#23) Tigerclaw válasza MeszesKPT (#14) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez gondolom azt jelentheti, hogy a háttérvilágítási zónák szám nagyságrendileg meg van növelve, tehát nem pár tucat, pár száz, hanem több ezer zóna is lehet, ami jobb local dimming-et eredményezhet.

Viszont nekem ez rengeteg potenciális hibaforrást jelent és a fogyasztásra is hatással van. Emellett ez prémium kategóriás feature és ha már extra pénzt adok ki rá, akkor már inkább OLED-et vennék.

Janeszgol:

LG-vel van pár éves tapasztalatom és nincs sok app a WebOS-re, de a fontosak elérhetőek, stabilak és még nem vettek ki semmit sem a palettáról. Talán annyi negatívum van, hogy regionális alapon más stream szolgáltatások érhetőek el. Nálunk mondjuk van Netflix, HBO Go, de nincs Amazon Prime, vagy BBC iPlayer, vagy mondjuk NFL Gamepass és ezekhez hozzá lehet férni legálisan, vagy féli legálisan. Persze mondjuk valamihez amúgy is kell trükközni proxyval. Jobbnak tartanám, ha minden egyszerre elérhető lenne az LG WebOS-es store-ban, mert ha régiót kell váltanom, akkor más tűnik el.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Piftuka válasza sztanozs (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Ám ebben a "derék" liberális világban a kultúrsznobizmus egy újabb, jelenleg erőre kapó fajtája a "kidobtam a tévémet az ablakon" mozgalom, és annak teljes mellszélességgel való hirdetése. :)

"Aquila non captat muscas."

(#25) Piftuka válasza Depression (#8) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is a Te korosztályod vagyok, ám konzervatív módon 99%-ban eredeti funkciójában használom a televíziót. :)

A jó minőségű ismeretterjesztő csatornákat nagyon kedvelem, de főleg az egyre nagyobbra "hízó" DVD és BD filmgyűjteményem megtekintése az, ami miatt különösen fontosnak tartom a kiváló képminőségű megjelenítőt.

És éppen emiatt bízom benne, hogy lesz még kereslet ezekre a jövőben is! Mert akkor kínálat is lesz. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#26) Piftuka válasza MeszesKPT (#14) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem gondolom, hogy bármilyen félrevezetés volt a cél.

Azért "Mini-LED", mert a jelentősen megnövelt számuk miatt (is) szükséges volt csökkenteni a méretüket.

A tavaly az USA-ban megjelent 8-as szériánál ez 25.000 darab ilyen pici LED-et jelent, amit a panel mögött háttérvilágításként elhelyeztek.

A közel 1.000 zónával kombinálva egyébként nagyon hatékony Local Dimming megoldást jelent. Ezt a tesztelők is megerősítették.

Az ára is versenyképes; bár csak lehetne kapni már a Media Markt-ban!

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#27) XORANDOR válasza sztanozs (#4) üzenetére


XORANDOR
kezdő

Ezzel még én vagyok így :D Főleg amióta a streaming szolgáltatásokhoz van jó sávszélesség.

(#28) mad823 válasza Piftuka (#26) üzenetére


mad823
őstag

És feltehetőleg a zónák száma azért volt csak ezer, mert ennyit tudtak vezérelni, ennyire volt számítási kapacitás.1-2 év múlva ezt simán megugorják, úgy pedig fél négyzetcentiméterre jut egy miniLED, ami lássuk be, nem igazán lesz már a blooming melegágya.

(#29) atike


atike
nagyúr

Jöhetnének amúgy igen. Mármint kis hazánkba... :)

Amúgy ha az IT Café-ról nézem a cikket akkor a szerző polgári neve látszik, ha a Prohardverről akkor meg a nickje... :)

(#30) BiP válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


BiP
nagyúr

Ezt aláírom. 32" 4K.
Szeretnék én is 144Hz-et, de akkor vagy a méretből vagy a felbontásból lejjebb kéne adnom, és az nem megy :)

Nálunk jelenleg se TV, se előfizu. Évekig nem is néztük már amúgy se, meg kisgyerekek vannak, akiknek a szellemi épségére szeretnék vigyázni, úgyhogy nem is lesz egy ideig.
Azt a kevés mesét meg elindítom nekik monitoron. Nekem is meg asszonynak is elég a monitor. Néha elmerengek, hogy kéne egy nagy (>=55") és modern 4K tévé, de mindig belátom, hogy felesleges.

(#8) Depression: Nem azt mondom, hogy max. 6,3", de kétségtelen, hogy a mobilitás (telefon, tablet, laptop), az online és előfizetéses modell felé tolódik el minden. A hagyományos sugárzott TV adás háttérbe szorul. (én nem is értem, aki ma még ilyet néz. Főleg a már említett tartalom/reklám arány miatt, ráadásul a tartalom is olyan ... )

(#19) janeszgol: A szoftveres öregedésre megoldás lehet, ha számítógépre van kötve vagy valami médiabox. Pártízezerből megkapod a legfrissebbet, könnyű cserélni, frissebbet venni stb.

(#31) Chrys_


Chrys_
addikt

Jó jó a 4k TV, de kiadhatnának 21:9 képarányú kijelzőt is 65+" méretben, biztosan ilyen készüléket vennék, ha az 55" Panasonic plazma TV már nem bírja tovább. Mióta 35" 21:9 monitorom van, nagyon ritkán nézek még filmet is a TV-n (mint kijelzőn, TV csatornán keresztül pedig kizárt a filmnézés, tele van reklámblokkal és a csatorna döntése alapján egy rakat jelenet ki van vágva).
És remélem a 3D technológiájuk tényleg összejön.

(#32) Duree válasza Chrys_ (#31) üzenetére


Duree
veterán

Én is örülnék egy 21:9 képarányú tévének de jelenleg egyik gyártó sem tervezi gyártani. Jó pár éve volt a Philisnek ez a képarányú tévéje de nem aratott sikert ezért abbahagyták a gyártását. A TCL jöhetne mert üde szinfolt lehetne a begyepesedett 4márka közé.(Lg,Sony,Samsung,Philips) Sajnos a Sharp még egyenlöre nagyon sújtalan szereplő.

duree54

(#33) AxBattler


AxBattler
félisten

Évek óta várunk arra, hogy a TCL komolyan megmutassa magát a magyarországi piacon is, és bár erről most nem esett szó, de az, hogy meghívtak minket, azt jelzi, hogy talán nem közömbös számukra hazánk sem.
Ez a kulcsmondat: képviselet + szerviz + termékvonal kellene.
Simán vennék tőlük, jó ár/érték arányú TV-ket árulnak, de a fentiek nélkül nekem felejtő.

(#5) rumkola
Milyet/honnan vettél? Mik a tapasztalatok?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#34) Piftuka


Piftuka
veterán

Dear Elefánt, köszi a cikket! :R

Egy megjegyzés: "A Hisense és a Panasonic is bemutatott [..]"<-- Hibás a link a cikkben!

És pár kérdés:

1. Miért nem kérdeztetek rá, hogy mikor lesz magyar képviseletük? (Vagy arra, hogy miért nem?)

2. Lehet tudni, hogy a 65/75 Q825 készüléküknek 60 Hz-es, vagy 120 Hz-es a panelja? (Mindkét verzióra találtam forrást.)

3. Lehet tudni, hogy a fent említett készüléket is elérhetővé teszik Európában? (Vagy "csak" az X10-es jön?)

"Aquila non captat muscas."

(#35) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Én meg pont, hogy szeretek tv-zni, mozi+, film+, stb, hétvégi estéken az rtl és tv2 is tök jó filmeket ad sokszor, + a magazinműsorok (autók, trendmánia stb).
A doku csak időszakosan érdekel, sorozatok, híradó és celeb műsorok nem kötnek le.
A reklám meg este zavar, mert elalszok közben, az meg, hogy nem a premier filmeket adják pont nem érdekel.
Arra ott az IMAX 3D vagy HBOGo (Samsung Tizenjén meglepően gördülékeny)
Hétvégente meg belökök 55”-ra valami TombRaidert az xboxba.

Nálam a TV műsor háttérzaj is egyben, ahogy nagyapámnak a rádió volt.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#36) BiP válasza LurkerSheik (#35) üzenetére


BiP
nagyúr

"háttérzaj"
No offense, halálkomoly a kérdés: ez mire kell? Mi az előnye?
Csak mert nekem ilyenre pl. nincs igényem, sőt, viszont rengeteg helyről látom/hallom, hogy akkor is megy, amikor nem nézik, háttérzajnak.

Nekem itt a 2 gyerek, elég zajt csapnak, így is "zsong a fejem" tőlük néha, nem kéne még egy zajforrás :) , plusz egy felesleges inger.
Egyedül utazás közben van igényem, hogy szóljon valami a fülemben, hogy az utazás zajait (pl. metró/vonat) zaját tompítsa, meg addig is hasznosabban telik az idő.
szerk: de, még egy eszembe jutott. pl. ha már fáradt vagyok, szeretek a filmbe belealudni :)

[ Szerkesztve ]

(#37) LurkerSheik válasza BiP (#36) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

“Csak mert nekem ilyenre pl. nincs igényem”
Neked nincs, nekem van!
Nem szeretünk itthon síri csendben ülni, so simple.
Én meg azt nem értem, mit lehet Mindig csendben otthon csinálni. (Tudom, mindenki olvas és tanul-művelődik)
Mikor elmész egy tescoba vagy egy plázába is mennyivel kellemesebb (hangulatosabb) , netán ‘otthonosabb érzés’ ha közben szól valami. Legalábbis nekem.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#38) BiP válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Köszi, igazából erre voltam kíváncsi. Csak szerettem volna megérteni a motivációt/igényt.

(#39) disy68 válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


disy68
aktív tag

Ismerősnek van WebOS-es LG, ott a Netflix-nél pl nincs az interaktív feature benne, ellenben az AndroidTV-s Netflix-szel (bár az is igaz, hogy nincs sok ilyen tartalom még, de nekem tetszik a koncepció).

Nekem Philips AndroidTV rendszerű készülék van, aminél tetszik az ambilight feature, de a menü rettenet, meg kettészedték a tv hangsávot és jack kimenetet valamelyik frissítéssel és a hangerőállító gomb a távirányítón nem kezeli a jack kimenetet, csak a menüből lehet külön állítani (és persze én külön hangfallal használom).

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#40) Gorgonka válasza disy68 (#39) üzenetére


Gorgonka
tag

Van már ilyen interaktiv film a Netflixen, ami már elérhető? Mert kerestem TV-n és PC-n is, de TV-n nem is találtam, PC-n meg csak "emlékeztess" gomb volt. Rányomtam és azt irja, hogy majd bekerül a saját listámba, amikor elérhető lesz. A Black Mirrort és valami Puss in boots-ot próbáltam meg valami hegymászósat, mindegyiknél ez volt.

(#41) Kolbi_30 válasza LurkerSheik (#37) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én a Bánya után pl szeretem a csendet.. Ezért lakom csendes helyen. Ezért nincs a lakásban rádió tv, és a mobil is repülőre vált legalább 24 órára. :DD

[ Szerkesztve ]

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#42) Hobbbyt válasza rumkola (#5) üzenetére


Hobbbyt
őstag

40 colos 4k monitor az és egy 110 colos vetítővászon a 4k-s projektor mellé. ;)
Játék itt is ott is, film csak a vásznan. Sztem ez a tuti kombó.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#43) disy68 válasza Gorgonka (#40) üzenetére


disy68
aktív tag

Nekem magyar netflix account-tal van. Pl Black Mirror: Bandersnatch megy böngészőből és AndroidTV-s Netflix-ből is.

“Yeah, well, you know, that’s just, like, your opinion, man.” — The Dude

(#44) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Valami általános jóslást vártam a címtől, de csak egy új világmárka magyarországi piacszerzési bemutatóját olvashattam el, gyárlátogatással egybekötve. Avagy: működött a clickbait :DDD

(#8) Depression Ha a fő tartalomfogyasztás át is kerül a kis kijelzőkre, a nagyok sem fognak eltűnni. Igény szvsz mindig lesz rá, elvégre egész más érzés filmet és sorozatot nézni nagy képernyőn (moziban meg pláne), nem beszélve pl. a közösségi meccsnézésekről.

(#24) Piftuka Liberalizmus helyett inkább az anti-konzumerizmus, aka tudatos fogyasztás a jó szó erre. Azaz csak azért nem érdemes tévét venni, mert társadalmi elvárás, esetleg a szomszédnak/szüleimnek/legjobb barátomnak is van.
Írja mindezt egy laptop + projektor tulajdonú ember. :P

(#37) LurkerSheik No offense, de ha csak "zaj" kell, akkor arra egy telefon + YouTube (vagy bármilyen, ingyenes streaming) kombó is elég, ráadásul még környezetkímélőbb is. Ha viszont szükséges, hogy a szemed sarkában villódzon is valami, akkor nem szóltam...

(#40) Gorgonka Elérhetőek, persze, külön jelezés is van rájuk a kínálat böngészésekor. Milyen felületről próbáltad meg nézni őket?

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#45) Piftuka válasza Necroman_Mk2 (#44) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem ugyanarról beszélünk. :N

Te arról, hogy miért felesleges mindenkinek (aki ilyen eszközt vesz) televízió készülék.

Én pedig arról a "mozgalomról", amelyben sikk lett melldöngetve hirdetni, hogy "én bizony kidobtam a tévémet az ablakon".
És amely mozgalom képviselői a velük egyet nem értőknél, és/vagy az ő példaként előtérbe állított tettüket a gyakorlatban nem követőknél különbnek gondolják magukat. Ezt egyébként előszeretettel hangoztatják is.

"Aquila non captat muscas."

(#46) Depression válasza Piftuka (#45) üzenetére


Depression
veterán

Sem melldöngetés nem volt részemről, és azt sem mondtam, hogy kidobtam volna a tv-met, hisz ugyanott áll, ahol eddig. Csupán a tartalomfogyasztásom átkerült mobilra, tabletre, és néha pc-re.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) Gorgonka válasza Necroman_Mk2 (#44) üzenetére


Gorgonka
tag

Akkor valamit nagyon nem jól csinálok :).
Sony XF8577-en és PC-n is próbáltam. Megnézem majd még egyszer, lehet, hogy csak benéztem valamit. Bár nem hiszem, hogy mind a két platfomron benéztem...fura

(#48) Gorgonka válasza disy68 (#43) üzenetére


Gorgonka
tag

Ketten is irtátok, hogy nálatok van, szóval akkor nálam lesz a hiba. Majd utánanézek.
Jók amúgy?

(#49) Necroman_Mk2 válasza Piftuka (#45) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Igazából elsőre is értettem, sőt, szerintem a két csoport között igen nagy az átfedés.
Persze lehet ezen a "kultúrsznobizmuson" fanyalogni, de azért a konzumerizmus túltolása ("Nekem nagyobb, jobb és drágább tévém van, wazzeg!") is legalább annyira visszatetszést keltő, és ott is akadnak páran, akik lenézik a tévével nem rendelkező "csírákat" :N

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#50) BiP válasza Necroman_Mk2 (#49) üzenetére


BiP
nagyúr

Meg azért vannak átmenetek is. Elég széles a skála, nem csak a 2 szélsőség létezik.
Nem biztos, hogy valakinek azért nincs tévéje, mert ez most a divat - ahogy korábban a "mi csak Spektrumot meg NatGeo-t nézünk" hamukázás volt, hanem lehet, hogy valakinek szándékosan nincs, tudatos választás eredménye.
Ez is egyfajta tudatos fogyasztói magatartás. (utalva Piftuka aláírására). Nem csak az lehet tudatos fogyasztó, aki megnézi, hogy a tévék közül melyik típust veszi és hol, hanem az is, aki azt mondja, hogy nem kell tévé, mert olyan a médiakínálat.
(lehet, hogy túlzóan hat, de én azt mondom, hogy ma a kábeltévé előfizetésre minden elköltött forint kidobott pénz).
Nyilván tévét nem csak kábeltévé nézésére lehet használni, ez benne a jó. Van rengeteg más tartalom, online tematikus előfizetések, lemezek, net, játék, stb. szóval a készüléknek van létjogosultsága. Szóval mindenki mérlegeljen szokásainak, értékrendjének megfelelően.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.