Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

....240 000 forint.... 50 Hz... (eddig olvastam a cikket) :R

(#2) Cs1csó válasza GIJoe (#1) üzenetére


Cs1csó
félisten

:D

Kicsi, lassú (50Hz) de legalább DRÁGA és rája van írva: PANASONIC
Idáig silányult ez a még 90-es években is nagynevű cég, a SONY-val kézenfogva eltűnhetnének már a búsba.

(#3) junior11 válasza Cs1csó (#2) üzenetére


junior11
veterán

Évek óta a nagyobb gyártók többségénél már csak a drágább készülékek 100Hz-esek. Valamint pár hónap és olcsóbbak lesznek a tévék, nem kell rohanni megvenni nyitóáron.

A környezetemben élő ismerőseim közül a Panasonic az, amelyikre a legkevesebb a panasz.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#4) kikikirly válasza junior11 (#3) üzenetére


kikikirly
senior tag

De a 60hz-nek elég alapnak kéne lennie 2020-ba.
Nem tartozom a magas képfrissítést(100+hz) preferálók közé,60FPS,de már 45-tel is elvagyok,monitorom is 60hz-es. De ennyi legyen má na.
Elhiszem hogy műszakilag és szoftveresen megbízható a Panasonic. :)

(#5) junior11 válasza kikikirly (#4) üzenetére


junior11
veterán

A Panasonicnak már tavaly sem volt 100Hz-es LCD tévéje, kivétel a 75"-os GX9xx-as széria. Sajnos évről évre feljebb tolják a minőségibb, jobb tévéket a gyártók, elég megnézni, a Samsung is mit művelt a középkategóriával.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#6) dabadab válasza kikikirly (#4) üzenetére


dabadab
titán

De a 60hz-nek elég alapnak kéne lennie 2020-ba.

Az 50 az nyilván úgy értendő, hogy 50/60 Hz, inputtól függően.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#7) dabadab válasza junior11 (#3) üzenetére


dabadab
titán

Évek óta a nagyobb gyártók többségénél már csak a drágább készülékek 100Hz-esek.

Ez tulajdonképpen mindig is így volt. (Másrészt viszont a TV-k ára amúgy meg esik rendesen.)

DRM is theft

(#8) dabadab válasza GIJoe (#1) üzenetére


dabadab
titán

Ez egyébként nem lenne nagyon rossz 70+"-es méretben - de hát ez 40"-es :DDD

DRM is theft

(#9) TIT


TIT
veterán

Elég ez,pont jó,most 37-es van és még az is elég,nagynál a fejem szétmenne,de ez szutyok edge ledes,lesz szép bevilágítás.
Fater panája is 10 éves és semmi baja,philips szutyok 2 és 5 év után kampeca.samu dettó,talán még az lg ami jó,de valakinek az is beszart hamar.
6 éve ennyiért 100Hz-et adtak de legalább a képformátumokat támogatja.
Talpa is jó,nem ez a gagyi 2 oldalt,hogy leesik az állványról ha kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tigerdavid


Tigerdavid
csendes tag

Azért egy 40-es 240-ért úgy, hogy nincs semmi extra benne elég húzós.
Mit tud többet mint a tavalyi 43UM7100 teljesen alap LG 100-ért?
Mert most az Egde Led nem hiszem ,hogy előny lenne a Direct Ledel szemben.

(#11) sting2


sting2
addikt

Te, amott" az nem az Sony XE sorozat talpa?..
:)

[ Szerkesztve ]

Sound & Vision : Marantz- Sony - Playstation

(#12) AxBattler


AxBattler
félisten

Displayspec-en ahogy nézem, ez egy alap, 40 "-os, VA paneles tévé lesz... 240k HUFért.
Namost egy 50"-os, VA paneles LG kerül 130-150k HUF-ba.

Énnemértem'? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#13) Cs1csó válasza AxBattler (#12) üzenetére


Cs1csó
félisten

EJNYE! Már írtam, RÁJA VAN írva, hogy PANASONIC :DDD

(#14) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Ennyiért ekkora méretben már OLED is lehetne. 50Hz EDGE LED, atyaég...

csicso82: Na, ereszd ki magadból, mégis mi a baj a Sonyval tv-s fronton...

[ Szerkesztve ]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#15) Cs1csó válasza GeryFlash (#14) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az ára. ;]

(#16) Fecogame válasza GIJoe (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

Abban viszont jó a gyártó, hogy 5 év garanciát ad a TV-kre :K

Legalábbis 2 éve mikor vettük, akkor annyit adtak rá.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#17) GIJoe


GIJoe
addikt

tudom perverz vagyok, de lassan érdekesebb lesz(nek) a huvej TVi...
jövőre lehet benevezek erre...

(#18) Sinesol


Sinesol
veterán

Ha továbbra sincs rajta HBO GO, akkor a legtöbb embernél elég felejtős, érthetetlen a támogatás hiánya. :(

(#19) sakal83 válasza dabadab (#6) üzenetére


sakal83
addikt

Azert vettem a 2015os kiadasu direkt ledes es 100hzes Pana 48AS640et 160kert.:) a tvk ara nem csokkent jo FTban szamolva egy cseppet sem.

(#20) TIT válasza Tigerdavid (#10) üzenetére


TIT
veterán

Mondjuk a dolby visionnel,lg eleve csak a 8-asokba és nagyobbakba teszi bele.
Lg dd-t se tud ami elég gáz.

(#21) Duree


Duree
veterán

A legolcsóbb Pana tévé áráért veszek egy nagyobb és jobb LGt vagy Samsungot. Drága de nem jobb a Pana tévé
.

[ Szerkesztve ]

duree54

(#22) TIT válasza Duree (#21) üzenetére


TIT
veterán

Valszeg tartósabb a pana,valakinek 230-ért 1 év után vacakolt a samu,2 év után ki is dobhatta,ügyfélszolg.is tojt az egészre,több samunak volt táphibája+egyéb.

(#23) dabadab válasza TIT (#22) üzenetére


dabadab
titán

Ez azért nem tűnik túl nagy mintának :)

A környezetem tele van régebbi (10+ éves) meg újabb Samsung LCD-kkel (meg vannak egyebek is), egyetlen egy romlott el, bőven garanciaidőn belül, kicserélték, ennyi.

DRM is theft

(#24) TIT válasza dabadab (#23) üzenetére


TIT
veterán

Akkor azért mert régebbi,de tudom milyenek a samuk,'93 óta ismerem őket és akkor még kalapáccsal verték,hogy a kép jó legyen mert a kábelek összeértek.
Haver vett egy philipset és leesett az álla mennyivel jobb a képe ami nem csoda.
Mellesleg 2006-ba vette a samut és max.5 évet bírt aztán táphiba,de mások is panaszkodnak rá,én meg alapból utálom a samut amióta létezik.
Haver 10 éves képcsöves samuja is megy de az már a hulladék rövid képcsöves mégse kéne mert remeg mint az állat és vacak képe van.
Akit írtam annak 1 év után meg nem cserélték,sőt elhajtották,ennyit róluk,pedig 230 ropis tv volt.

[ Szerkesztve ]

(#25) dabadab válasza TIT (#24) üzenetére


dabadab
titán

Haver 10 éves képcsöves samuja

2010-ben gyártott képcsöves TV? :DDD Gondolom még fekete-fehér is volt, ha ilyen régi :DDD

Tulajdonképpen szórakoztató meséid vannak (azok a kalapáccsal vert, összeérő kábelek :D ), de remélem, senki nem veszi őket komolyan.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#26) GeryFlash válasza TIT (#24) üzenetére


GeryFlash
veterán

TV szerelő ismerős mondta hogy a Samsung tv-kben (2014 körül mondta) a kondezátorok annyira közel vannak a táphoz hogy nem lehet nem észrevenni a tervezet elavulást, és igen, mindig azok mennek szarrá. Bármikor kifizetem azt a kemény 5-10%-os felárat a japán tv-kért (na nem ennél a szutyoknál, mert ez ennyiért egy vicc).

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#27) Duree válasza TIT (#22) üzenetére


Duree
veterán

Igazad van, nálam is tönkre ment a Samsung, nem is vennék soha,viszont van a családban több LG tévé is a legidősebb 15 éves és soha nem volt baja. A többi is minimum 5-6- 7 évesek de mindegyik hibátlan. Ha Japán tévét vennék az csak Sony lenne.

duree54

(#28) TIT válasza dabadab (#25) üzenetére


TIT
veterán

Nokia volt előtte nekik.
Ezek nem mesék hanem tények,valszeg több tv-t láttam mint te '93 óta.
A gyárba csaknem hazudnak de kérdezd meg őket,végülis én voltam ott nem te és igen a kábelek összeértek,nem voltak fixálva,de látod másnak is gondja volt a samuval.
Meg az a süket duma,hogy azért olyan sárgásak mert ázsiaiak,persze a sony,pana nem az mi?

Duree: Na ezaz,nekem is az lg moncsi 9 éves volt amikor eladtam,most is az van 3 éve kb.

(#29) Sinesol válasza Duree (#27) üzenetére


Sinesol
veterán

Nekünk is van egy nyugdíjazott, 17 éves képcsöves LG, pont ugyanugy működik, mint új korában. Amúgy ha képben nem is, de hangban simán odaveri az ujabb tévéinket, azon még korrektül szóltak a dolgok, emlékszem mennyire durván sz@rul szólt az LCD, amikor lecseréltük és azóta sem igazán fejlődtek.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tigerdavid válasza Sinesol (#29) üzenetére


Tigerdavid
csendes tag

Amíg papírvékony tv a cél és vekony síkképrnyős van a piacon amibe nem fér normális hangszóró addig sajnos nem is lesz igazi normális hang.

(#31) sb válasza dabadab (#7) üzenetére


sb
veterán

Nem volt, sajnos valóban visszalépés történt.
A 3D időszaka alatt minden (aktív 3D-s) alsó-közép TV-be is a 120-as panel került. Kis méretben is.

Mióta kihalt a 3D prémium feature lett a 120Hz (Samsungéknál még a 24p is). Nem csak árban szegmentálják de méretben is. 55" alatt évek óta nem létezik. Ill. afelett a belépő/közép modellekből is kiszedték.

Szóval kisebb/olcsóbb modellt nem kapsz ami előtte megvolt.
Ha az 5 évvel ezelőtti 55" 120Hz-eshez hasonlítod akkor nyilván valóban estek az árak.

[ Szerkesztve ]

(#32) Duree válasza Sinesol (#29) üzenetére


Duree
veterán

Sajnos igazad van az LCD tévék hangja egyszerűen botrányos, muszáj valami külső eszközt használni hozzá. És itt mindegy az ára és a kategória mert a másfél millás is szarul szól.

duree54

(#33) Cs1csó válasza Duree (#32) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sőt szerintem ez egyre rosszabb lesz, hiszen a tévék egyre vékonyabbak. Ha eljutunk a feltekerhető tévékig akkor ott már valószínűleg javulni fog ez a helyzet mert ott már valószínűleg külső eszközt adnak zajkeltőnek.

(#34) GeryFlash válasza Duree (#32) üzenetére


GeryFlash
veterán

Szégyen is lenne ha a 1,5 millió Ft-os tvket gyártó cégek abba ölnének pénzt hogy az így is úgyis szar beépített hangszórokat fejlesszék, ezzel terelve arra a vevőt hogy a tv-hez ne vegyen valami értelmes hangrendszert.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.