Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovadika


kovadika
őstag

Ocsmány, kényelmetlennek tűnik.

(#2) Graphics válasza kovadika (#1) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudhatod :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Ugyanolyan bukta lesz, mint a többi. Miért olyan nehéz normális formatervvel és erős hardverrel kiadni egy telefont? Ha az újonc kínai gyártók teljesen jó első/második telefont csinálnak, akkor nekik is kellene mennie. A régi BlackBerry filozófia már nem piacképes, váltani kellene.

(#4) kovadika válasza Graphics (#2) üzenetére


kovadika
őstag

Elég ránézni. Már a Sony Z sorozata is túl szögletes kényelmes használathoz, főleg egy kézzel. Ha ehhez még a qwerty is jön, akkor szerintem az teljesen ellehetetleníti az egykezes kezelést. Remélem, hogy csak prototipus.

(#5) bloomberg válasza Dr. X (#3) üzenetére


bloomberg
tag

Mondok egyet: Z10.

Megfelel a kritériumaidnak, mégsem sikeres. Szerintem nem ezen múlik.

Én imádom a Z10-em,a rendszert, a hub-ot; de ez (hányós szmájli 50x)

(#6) pixprop válasza Dr. X (#3) üzenetére


pixprop
csendes tag

Miért lenne bukta? Nagyon jó telefonokat csinálnak, munkahelyemen évek óta nyüstölök 1 9100-ast, itthon pedig egy 9800-Z10 duót.

(#7) NandoXXL válasza pixprop (#6) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Mert a cégeknél is ciki már ez a formaterv. Egy kütyüt el kell tudni adni, ez pedig elég retro mobil.

(#8) Dr. X válasza pixprop (#6) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Gazdaságilag értem. Nehezen képzelem, hogy pár milliót eladjanak belőle.

(#9) pengwin


pengwin
addikt

Gesztusérzékelős billentyűzet... :F egy Torch utód T10 is kéne, az sokkal praktikusabb kialakítású lenne...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#10) KovátsAti válasza kovadika (#4) üzenetére


KovátsAti
csendes tag

Szerintem QWERY-s telefont mindenki két kézzel használ, akármilyen a formaterve.

(#11) sz3lim


sz3lim
tag

Úgysem ilyen lesz.

(#12) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hát elég rondácska szegény, remélem nem ilyen lesz.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13) culas25


culas25
tag

Szerintem sem a legszebb, de ez a billentyűzetbe épített érintés érzékelő jónak tűnik. A fő gond viszont az, hogy az 5"-os telefonokon majdnem ugyan olyan jó gépelni, mint egy apró fizikai gombsoron, ezért akárhogy is erőltetik, nagyon kis réteget tudnak ezzel a koncepcióval megszólítani. Egy kisebb cégként viszont lehetnek még sikeresek, de az élvonaltól már nagyon messze vannak.

(#14) roli543


roli543
őstag

Nekem bejön formailag... Végre valaki mer csinálni valami egyedit, nem csak szappantartó forma... Megnézném élőben is :))

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#15) fi:zi'k válasza NandoXXL (#7) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Inkább az a ciki, ha egy cégnek ciki a formaterv és a használhatóság elé helyezi. Nem jelen eszközre értem, hanem általánosságban.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#16) voyager4.4 válasza roli543 (#14) üzenetére


voyager4.4
senior tag

Csatlakozom ! Bár nekem személy szerint nem jön be ez a koncepció, de a kreativitás értékelendő.
Stílusos. (mint ahogy szerintem az összes BB ;] )
Ez az amit a Samu stb... kb sosem fog meglépni. :DDD

no fate but what we make

(#17) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Nekem már ez is tetszik. Remélem az üzemidőre és az ékezetes írásra is rágyúrnak, mert akkor ez lesz a legjobb telefon.

(#18) phanze válasza voyager4.4 (#16) üzenetére


phanze
aktív tag

+1nekem nagyon tetszik egyedi,férfias...

(#19) #06658560


#06658560
törölt tag

Számok nélkül teljes qwerty?

(#20) halkow


halkow
őstag

vajon a qwerty-s billentyű trackball ként is használható lesz :F

Alcatel onetouch idol2s the king

(#21) Entryy válasza roli543 (#14) üzenetére


Entryy
aktív tag

Pontosan!

A kétezres években mekkora választék volt már a telefonokban!
Moto v70, Nokia 3650,8800,8910i,9500, Siemens sx1, jarjar, htc Kaiser, Sony z7, SE s700 és még nagyon sok másik.

Most meg... a mobilarena tesztek is úgy kezdődnek, hogy egyformák a telók

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#22) roli543 válasza Entryy (#21) üzenetére


roli543
őstag

Azok a régi szép idők, mikor minden egyedibb volt.... imádtam a különc telefonokat, van is itthon pár a gyűjteményben:)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#23) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Nekem tetszik a formája

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#24) nuke7


nuke7
veterán

:K jónak tűnik. különösen a gesztus vezérléses bill. lesz érdekes.

https://youtube.com/user/nuke7

(#25) C$abi


C$abi
aktív tag

Ez a telefon elég ronda lesz.
Meg nem értem hogyan lehet, hogy annak a QWERTY-nek miért olyan pici helyet szorítanak, a kijelző meg az egész telefon 80%-át jelenti, sőt, az alján semmi támaszték nincs, nem úgy mint a Q10-nél vagy Q5-nél, így gépelésnél simán kicsúszik a kezedből, mert nem a közepén hanem az alján fogod, így fejnehézzé válik.
Emellett a BlackBerry minek erőlteti ezt az idétlen, 1:1-es képarányt, amikor a saját bőrükön érzik mindezt (Q széria), mert a fejlesztők nem hajlandók még egy képarányra megtervezni az alkalmazásokat, így lényegesebben kevesebb app érhető el a Q szériás modellekre, mint mondjuk egy Z szériásra, még úgy is, hogy a Google Play is benne van, mert ott is csak 16:9-es meg 4:3-as kijelzőre készített alkalmazások vannak.

(#26) lmisi


lmisi
senior tag

Nekem kezd szimpatikus lenni ez a BlackBerry. A gombsor csúnya, de van ugyebár gombsor nélküli telefonja a bb-nek. Mer újjítani agyártó és ez becsülendő. Én eléggé android fan vagyok, de amit a gugli művel az androiddal mostanában az nagyon lehangoló (Microsd kártyák használhatatlanságig tiltása, saját cuccaik erőszakos nyomulása, a rootolás tervezett üldözése a kitkat utáni verziókban). Ezért kell az életképes ellensúly, hajrá bb!

(#27) Luck Dragon

BB-nél sok volt a túlórázás? Hihetetlen hogy ilyent mernek mutogatni...

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#28) WinPho


WinPho
senior tag

Elég perverz vagyok, ha ez nekem tetszik? :DDD

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#29) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Ez jó. Miután a Q10/Q5 gyakorlatilag megbukott, ugyanazt a koncepciót viszik tovább, mert nyilván ha kicsit növelnek a kijelzőn meg érintésérzékeny lesz a fizikai billentyűzet (wtf???), na akkor majd tuti vinni fogják.

Be kellene végre látni, hogy a fizikai qwerty gombsor iránti valós kerslet 2014-ben már olyan kicsi, hogy arra még a Samsung se repül rá, pedig ők aztán tényleg minden rést be akarnak tömni (incl. nem létezőket is). Na de majd a BB ismét megmutatja, ahogyan az elmúlt években is.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) V B A válasza KovátsAti (#10) üzenetére


V B A
aktív tag

Már sokadik billentyűzetes telefonomat nyúzom, nagyon sokat használom egy kézzel.

(#31) ak76 válasza dreamdancer (#29) üzenetére


ak76
senior tag

"Na de majd a BB ismét megmutatja, ahogyan az elmúlt években is."

Megmutatja hogyan kell beleállni arccal előre a betonba..? :(( .
Úgy tűnik nem sikerült teljes mértékben a vállalat megújítása,különös tekintettel a valós piaci igények,a vásárlók felhasználási szokásainak megismerése,megértése,akkor amikor szó szerint MINDENKI full érintőkijelzős készülékeket használ,ráadásul olyan "virtuális gombsorokkal" amiken kb egyszerűbb a gépelés mint a fizikai billentyűzeten,kijönnek egy ilyen,izé....broáffal...

(#32) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Innovatív, remek fejlesztés, előremutató technika!

Volt már egy hasonló módon reklámozott autó... Talán ismeritek! :D

EDSEL! :DDD

Technikailag pazar fejlesztés! Független felfüggesztés a merev tengelyes világban! stb, stb.. :K

Akkora szívás volt, hogy a gyártó behalt! /Ezt is oktatják, mint a Nokia-buktát a gazdasági főiskolákon. :C /

Rém ronda, de technikailag nagyon fejlett. Edsel

A Blackberry bekapja az Edsel fiaskót? :F

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#33) Forest48


Forest48
aktív tag

MSM8974...azért mellé írhatták volna h ez a snapi 800.
Vagy legalább egy órajelet, hogy tudja a jártasabb olvasó.

[ Szerkesztve ]

(#34) Májkülnájt válasza roli543 (#14) üzenetére


Májkülnájt
tag

Csatlakozom!! Egyedi! Szép! Amúgy látszik h le van kerekítve a két oldala hátrafelé....

(#35) Májkülnájt


Májkülnájt
tag

Ahogy olvasom a kommenteket elég megosztja a népet... Egy jó, egyedi teló érdeme ez:)

(#36) moleculez


moleculez
veterán

Vótmá

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#38) Sn00k


Sn00k
veterán

Akárcsak a csokitó , ronda, de finom:d Szépnek ez sem nevezhető , de 2 kezes használat mellett szerintem praktikus lesz az a qwerty bill...
Bár ez a teljesen szögletes forma , nálam már annyira nem bejövős.

3njoy the Lif3

(#39) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem nem valós a kép. Egy gyártó vagy tesz rendes és teljes funkció qwerty billentyűzetet a telefonjára vagy nem tesz semmilyent, mert annak nincs értelme, hogy egyszerre kelljen használni a hardveres és szoftveres billentyűzetet. Ez pedig egy igencsak félresikerült megoldás, főleg a BB billentyűzetek szintjéhez képes. Eleve túlságosan alulra vannak helyezve, hiányzik sok billentyű, amik biztosan nem a letakart legalsó részen vannak, mert az már totál az alja az egész telefonnak, ahova szerkezeti okokból már nem tehetnek gombot. Eddig minden qwerty-s telefonjukon 35 billentyű alkotta a beviteli részt. Ennyi volt a Curve, a Bold, és az új Q szérián is. Ezen meg 29 van csak.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#40) 4Pac


4Pac
csendes tag

Furcsa furcsa, az esztétikára, kinézetre nem valami sokat fektettek, ha eggyáltalán ez a végleges kinézet.
:N

(#41) macskea válasza Polarstar (#32) üzenetére


macskea
őstag

Ez az Edsel téma azért ennyire nem egyszerű, egyrészt a gyártó nem halt bele (van még Ford), másrészt járt a kocsihoz egy kifejezetten szar automata váltó, és megannyi betarttatlan ígéret (a felét nem tudta mint amivel reklámozták). ;-)

Amúgy ez a telefon számomra egy szimpla borzalom, ebből a pénzből a Torch vonalat kellett volna továbbvinni 4:3 vagy 16:9 képaránnyal. Én elvagyok az 1:1-es képaránnyal, de néhány androidos applikáció tényleg nyűgös így (bár jellemzően a gagyibbak, a profibb cuccok faarccal elvannak a négyzeten is). :C

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#42) sz3lim válasza 4Pac (#40) üzenetére


sz3lim
tag

Biztos nem végleges. Ez olyan mint anno a Dev Alpha.

(#43) Entryy válasza dreamdancer (#29) üzenetére


Entryy
aktív tag

Nem is értem!
Nincs igény?
Hogy ne lenne! Csak más formában, mint mondjuk az n97, n900, htc Kaiser nekem pedig személyes kedvenceim voltak a kommunikátorok.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#44) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Jaj, ne!
A BB (vagyis akkor még RIM) tett már le jóval szebb modellt is az asztalra.

Ez - még ha csak alfabétagammadelta - modell is, nem szép, de legalább csúnya.
Faragjanak csak még rajta, mire piacra kerül!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#45) Aucor


Aucor
senior tag

Az összes eddigi blackberry tetszik. Hát de ez nem. Nagyon nem.

(#46) Crafter32 válasza ak76 (#31) üzenetére


Crafter32
őstag

Ez igy nagyon nem igaz. Egyszerűen megetették a népet a virtuális gombbal. Ki van zárva, hogy könnyebben, kényelmesebben, gyorsabban használható az ilyen telefon, mint egy hagyományos vagy qwerty.

Nem hiszem, hogy a BlackBerry továbbra is kockáztat, de most biztos nem erre a telefonra tesz fel mindent. Biztos van oka, hogy kiadnak egy ilyen telefont ennyire brutál HW-el. Nagyon furán néz ki, de senki nem csinált még csak hasonló telefont sem. Az érintés érzékeny Qwerty is elég nagy újdonság lenne a telefonok világában. Végre vmi különleges tudás!

[ Szerkesztve ]

(#47) #06658560 válasza Polarstar (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

A Ford mikor halt bele ebbe a gépbe?

(#48) kovadika válasza Crafter32 (#46) üzenetére


kovadika
őstag

"Ki van zárva, hogy könnyebben, kényelmesebben, gyorsabban használható az ilyen telefon, mint egy hagyományos vagy qwerty."

Pedig de. És a BB helyzetét elnézve nem csak én gondolom így. Ma már nem csak telefonálásról és üzenetekről szól egy telefon. Böngészés, navi, játék, alkalmazások. Ezt jobb nagyobb feluleten végezni. Persze van letjogosultsága a qwerty-nek, de retegtermek.

(#49) macskea válasza kovadika (#48) üzenetére


macskea
őstag

Az eredeti komment, amire a válasz szólt, az konkrétan a gépelésre érkezett. Én sem hiszem el, hogy érintőkijelzőn gyorsabb lenne a gépelés mint fizikai gombsoron. De még hasonló sem. Még egy tableten sem. Nyilván vannak megszállottak, de qwerty oldalon is.

A full érintős készülékek amúgy a tartalomfogyasztás miatt visznek mindent, egyszerűen nagyobb rajtuk a hely, és az abban a szegmensben vitathatatlan előny. (videó nézés, játék pl, de ezt te is írtad)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#50) #06658560 válasza macskea (#49) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azért egy swipe szövegbevitel javaslatokkal nagyon gyors tud lenni. Különösen, mikor már megtanulta az ember szófordulatait.
Ha pedig magxarul akarsz gépelni, de nincsenek ékezetek a billzeten, akkor pláne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.