Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) energy4ever


energy4ever
addikt

"A 32LM550BPLB maga a megtestesült belépő szint, HD felbontással, okostévé rendszer nélkül."
Az jo lesz "HD+"-nak. A HD 1280x720, nem pedig 1366x768.

Igy a mostani cim szerint 127.488-al kevesebb pixelbol all, mint a valosagban.

Vagy en tudok valamit rosszul? :B

(#2) Cifu válasza energy4ever (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csakhogy nincs ilyen, hogy HD+.

A HD Ready logó / pecsét azt jelenti, hogy legalább 720p (720 sor) fizikai felbontást meg tud jeleníteni.
Régen, mikor a HD Ready volt az elterjedt, minden esetben 1360x768 vagy 1366x768 pixeles fizikai felbontás volt.

Én nem találkoztam olyannal, amely fizikailag is 1280x720 pixelt tudott volna...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) Zalanius


Zalanius
tag

HDReady ide vagy oda, a 75k ruppós ár kicsit erősre sikerült, ha ugyanettől a gyártótól 43" méretben a 4K-s tévé elvihető 100k környékén.

--= Zalán =--

(#4) koby11h


koby11h
aktív tag

Ez a 75000 Ft kb. a duplája annak amit nagyon végszükség esetén egy ilyen tv-ért kiadnék, még akkor is ha LG

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#5) Cifu válasza Zalanius (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ebből hamar meg lehet állapítani, hogy nem a panel maga a fő árképző tényező...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Cassi válasza Cifu (#5) üzenetére


Cassi
senior tag

Az a panel az árképző tényező, ahol a készülék célközönsége lakik :DDD

(#7) azbest


azbest
félisten

ekkora méretben, ilyen felbontással már lehetne aktív led mátrixos a mai technikával ;]

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem olyan tv kellene amiben jobb a tartalom,csak nincs. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) jbush válasza Cifu (#2) üzenetére


jbush
tag

De van, az 1600x900 a HD+.
Én az LCD TV-k hőskorában találkoztam olyan plazma TV-vel is, ami 1280x720-as fizikai felbontású volt (japán, még nem Vestel beles JVC, már nem emlékszem, milyen kijelzővel, illetve Philips).
LCD-kben valóban gyakoribb volt az 1360/1366x768, de ott is akadt egy-egy 1280x720-as, de láttam 1280x768-asat is.
A korai plazmák 800x480-járól meg inkább ne is beszéljünk... 42"-on "kézbe lehetett fogni" a pixeleket, akkorák voltak :DDD

(#10) orion1025


orion1025
őstag

Ezt még az én belépős ezer éves Samum is lekörözi....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#11) #22743424


#22743424
törölt tag

Grafikus- és kijelzőfelbontások
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Nekem a Full HD és a HD elnevezés sem tetszik. Hiszen a teljes HD, az maga a HD simán, ami annál kisebb meg mondjuk lenne fél HD. :D Ez jóval pontosabb elnevezés lenne, persze tudom, modern társadalmunkban hülyébbnél hülyébb termékelnevezések valósulnak meg, ráadásul eklektikusan és esetlegesen.

(#13) MZperX75


MZperX75
addikt

1024x768-as TV-knél írták ,hogy HD ready az első pana plazmák ilyen felbontással mentek. 16:9-ben torzitott pixelekkel,számítógép meg is hülyült ,ha rákötöttem.

(#14) Akula


Akula
őstag

Még egy vacak RGBLED csík sem fért bele a kávába ennyi pénzért? ;]

@ (#3) Zalanius: +1

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#15) M@cika


M@cika
őstag

Ja, 75k-ért lehetne full HD. A többi nekem teljesen elég, semmi extra xar nem kell bele. Én elég okos vagyok, hogy a computert rákössem és onnantól minden okosítós xar elbújhat mögötte tudásban. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#16) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Ez komoly? Mert viccnek elég rossz

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#17) Béééla


Béééla
őstag

Amikor egy százasért 50" 4k tepsit veszek, ez közönséges rablás.

Bélabá

(#18) ALBY


ALBY
senior tag

Most akinek mindenképp csak 75 rugója van tévére (és később se képes többet rászánni),
szerintem vegyen inkább használtan egy olyat, amit két éve, de nem eleve gagyinak gyártottak.

Amúgy az jó hogy le van csupaszítva és nem kell a semmirekellő okostévés kacatokat is kifizetni,
a panel a lényeg, de ha az is gyenge akkor kár a gőzért. Komoly képminőség mellé meg ki kell fizetni ezernyi értelmetlen szemetet is.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#19) azbest válasza ALBY (#18) üzenetére


azbest
félisten

hát.. 65-80 közt már 32-43 colos fullhd tévéket lehet látni a boltokban. Vagy navon noname tévében 40 colos 4k is van 80 alatt.

Gondolom ez az LG sem valami prémium low end :D

[ Szerkesztve ]

(#20) warrior93 válasza azbest (#19) üzenetére


warrior93
tag

Azért a technics és az LG között van egy kis különbség.
Low-end noname büntetés. Kép van rajta, de a hang...
Pár éve beüzemeltem egy, akkor 65khufért utánam dobott LG 32" TVt, fényévekkel jobban szólt, mint ugyan az az árkategória Samsung (pedig az aztán nem noname) vagy Grundig vagy a hetvenötezeré 4k Tesco sajátmárka.

Üdv. Woules

(#21) Egzee


Egzee
őstag

A szüleim ennyiért vették kb 5 éve a Samsung 32" full HD tévéjüket...

(#22) Khaal


Khaal
őstag

Lesz ez még olcsóbb is, addig mg ott az LK500 60 ezerért, lényegében csak a fogyasztás terén gyengébb, egyébként kb. ugyanazt tudja mint ez.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.