Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gutriqper


gutriqper
tag

Érdekes. Eddig minden más tesztelőnek rommá tört a hátlap (pont úgy, mint az előlap).

(#2) rodrigez válasza gutriqper (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Minden másnak biztosan nem, mert én kapásból 2-őt láttam amikor nem lett baja az üvegnek, max. a fém keret nylódott el itt-ott. :)

(#3) Router


Router
őstag

Rücskösebb betonnál pókhálóra lehet számítani. ;)

www.reballing.hu/forum

(#4) gutriqper válasza rodrigez (#2) üzenetére


gutriqper
tag

https://www.youtube.com/watch?v=QozCc2wX85U
https://www.youtube.com/watch?v=gdkPKeOVOrk
stb. Igazából tényleg az számít, hogyha valóban az utcán leejted, és pofával, vagy hátlappal leesik, akkor széttörik-e vagy sem. És igen, széttörik. Attól, hogy igen jó az üveg keménysége, azt nem jelenti, hogy szívós is. Sőt, inkább azt jelenti, hogy nagyon rideg, azaz a dinamikus terhelést kevésbé bírja, kevés energiát tud elnyelni. Ezért törik

(#5) tzsolesz válasza gutriqper (#4) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Így van. Ezért sem lehetett szinte összetörni párom volt LG Optimus One P500-át. Annak valamilyen rugalmasabb műanyag/plexiből volt a kijelzője. Gyerekek hányszor földhöz csapták, pofára esett kismilliószor, apró darabokra hullott az egész, de a kijelző nem tört össze. Összeraktuk, és ment tovább a telefon. :D
A GG üveggel valóban az a baj, hogy nagyon rideg, ezért nem hajlik valami jól.

(#6) papi77 válasza gutriqper (#4) üzenetére


papi77
addikt

Most majd azért megy a sírás,hogy miért nem műanyagból van,mert az rugalmasabb. :))

Az első: NOKIA 1611

(#7) Dinsdale


Dinsdale
tag

Ha ezek a telefonok mindenféle mechanikai behatásnak ellenállnának, nem lenne szükség strapatelefonokra.

(#8) tzsolesz válasza papi77 (#6) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Valamilyen szinten a törésállóságot áldozzuk föl a karcállóság oltárán.

(#9) maximilian4


maximilian4
addikt

Mióta végre jó minőségű anyagokból készülnek a galaxy telefonok, megjelentek a műanyag imádók. Eddig az volt a baj, hogy műanyag, most az a baj hogy minőségi. Tipikusan "nekem semmi sem felel meg" emberek. Egyébként mind2 videóba igen jól bírja a terhelést a teló. Csak sokadik nekifutásra tört össze. Igen életszerű, hogy fejmagasságból (azon túl) dobálja betonhoz az ember a telefont. De úgy látom a második videón még a gyerek is meglepődött hogy gyakorlatilag semmi baja nem lett a telefonnak, annak ellenére hogy 2 méteres magasságból dobja le az első dobásnál.

Maxi

(#10) rodrigez válasza gutriqper (#4) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én nem azt mondtam, hogy nem lehet, csak azt, hogy nem igaz, hogy minden más tesztben összetört. :)

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én is épp azt néztem, hogy nem betonra ejtik, sőt az ütés hangja alapján az a műanyag lap se nem kemény, se nem vastag, úgy kong, vagyis elég sok energiát el tud nyelni rugalmasan, a telefon helyett.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Én azt nem értem, miért arra büszkék a GG-nál, hogy vékonyabb, de annyit bír, mint az előző. Inkább legyen vastagabb, és bírjon többet! Persze ami üveg, az törni fog, bármit is adnak hozzá, és bárhogy kezelik is. Akkor már legyen vastagabb! Szörnyű, hogy sokaknak az számít, hogy 6-7mm legyen a vastagsága a mobiljuknak, ahelyett, hogy erősebb lenne kicsivel, és 8mm vastag.

A másik meg a vízállóság, amit most vettek el. Kifizet valaki negyed millát, aztán a telóját a gyereke leönti kólával, vagy csak kocogás közben elkapja egy erősebb nyári zápor...

(#13) khron78


khron78
őstag

Honnan ejtik le?
Vicc ez a teszt.
Kb. megmutatja a nagy semmit.
Ezt bármelyik telefonnal el lehetne játszani. Semmivel se rosszabb, vagy jobb, mint a többi.

(#14) #81187072


#81187072
törölt tag

Én több okból is szeretem a szilikon tokot, ami elöl nyitott, oldalt pereme van és persze hátulja, ami a kamera kiemelkedését is megszünteti. Vékony - de nem túl vékony -, átlátszó vagy füstszínű - mindig profin, esztétikusan néz ki, a telefonhoz simulva nem látszik az se, ha sárgul. Ez szerintem drasztikusan csökkenti a sérülések esélyét, többnyire még a pofára esést is felfogja (a perem), bár a parkolóban levő sódertől egyszer az enyémen is lett egy vékony karcolás a gorillaüvegen. :-) Fóliát sohasem használtam.

(#15) Dinsdale


Dinsdale
tag

Ha már úgyis van gyorsulásérzékelő a telefonokban, szerelhetnének rá légzsákot is. Be is nyújtom a szabadalmat.

(#16) gmaci78


gmaci78
tag

Nem értem miért nem aszfaltra vagy betonra ejtik le, elvégre az ilyen balesetek 90%-a ott történik.
Ennyi erővel dunyhapaplanra is ejthetnék. :)

Geri

(#17) gutriqper válasza tzsolesz (#8) üzenetére


gutriqper
tag

Pontosan ez a lényeg! Köszönöm!

(#18) sparks


sparks
senior tag

Én mondjuk egy murvára ejtem tesztet néznék meg, azt nem hiszem, hogy ilyen vidáman túlélné :U

(#19) gutriqper válasza papi77 (#6) üzenetére


gutriqper
tag

Egy jól megválasztott műanyag biztosan nem fog eltörni. Viszont könnyen fog karcosodni

(#20) gutriqper válasza sparks (#18) üzenetére


gutriqper
tag

Erről van szó. Ez a teszt túl steril. Viszonylag ritkán ejted ilyen felületre a telefonodat. Egyedül beton, aszfalt, murva, kő az, amin van értelme tesztelni. Jó hogy nem egy felfújható ugrálóvárban ejtették le.

(#21) darvinya


darvinya
titán

A Samsung egyetért azzal, hogy a tartósság nagyon fontos a termékeknél, pláne az okostelefonoknál,

Ezt pont Ők mondják, mikor f…ssák a telokat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#22) Dr.Anonymus válasza gutriqper (#1) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

szörnyű milyen szkeptikus vagy :DDD
ez a "Samsung TV" embléma amúgy is garancia a teljesen elfogulatlan tájékoztatásra ;]

(#23) Cathulhu válasza maximilian4 (#9) üzenetére


Cathulhu
addikt

Eddig az volt a baj, hogy műanyag, most az a baj hogy minőségi. Tipikusan "nekem semmi sem felel meg" emberek.

Az esetleg nem lehetseges, hogy ezek nem ugyanazok az emberek?

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) Kasya


Kasya
nagyúr

Ezeket a gyari teszteket minden piacra dobott mobil tulelte eddig :)

Ahogy YT videokon lattuk viszont, ha rosszul esik a betonra, elsore is betorhet. Csodat itt sem kell varni.

(#25) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon jo video. :D

(#26) Brett Shaw2


Brett Shaw2
csendes tag

(#27) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Ha megnézitek a közeli videókat az látszik hogy az a felület sérül amire leesik a telefon. Én nem tudom miből van de tuti nem beton vagy aszfalt, inkább valami műgyanta vagy pvc amire esik, és ott azért nagyon gáz lenne ha pókhálósodna a teló ennyitől.
Ez a teszt elég steril, nem életszerű.
Mondom ezt úgy hogy az edge még tetszik is, de azért a note4-et nem cserélném le rá.

(#28) maximilian4 válasza Cathulhu (#23) üzenetére


maximilian4
addikt

Esetleg lehetséges. De az is lehetséges, hogy ugyanazok az emberek. Tegnap is volt erről vita, és láttam hogy kik kommenteltek és nem véletlenül írtam. :)

Maxi

(#29) razzorr


razzorr
őstag

Majd jön a csóka a turmix gépével és porrá aprítja :DDD

(#30) Garada


Garada
őstag

Csodát sehol sem kell várni.De ismerek embereket akik képesek golyóálló tokot venni és közel sem érdekli őket a súlya.:D

(#31) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Kellenek a tesztek, mert sok a szerencsétlen. :)

(#32) Cogwheel71 válasza tzsolesz (#8) üzenetére


Cogwheel71
tag

Pedig,ha van valami,ami nem karcálló,az az üveg. Még ha gorilla is. A házi porban is lehetnek kvarchomok szemcsék, ezek a zafírüvegen kívül mindent összekaristolnak. A gorillának pont az lenne az előnye, hogy nem törik, de hát ezt sem teljesíti...

(#33) Kasya válasza Cogwheel71 (#32) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nem nem torik, hanem jobban birja a hajlitasokat, fizikai terheleseket. Ettol meg nem lesz gumi...

(#34) kalmani


kalmani
tag

Azt nem derül ki, hogy hány telefont használtak fel. Az is lehet, hogy csak a 10. leejtésre sikerült olyat produkálni, hogy nem tört el az üveg.

(#35) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Tök jó, "szeretem" az ilyen teszteket, de új szintre léptek látom, már van gép is, ami segít a tesztelésben. :))

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#36) Emtra


Emtra
tag

Sziklára kellene ejteni vagy valami jóféle kő díszburkolatra tutti beszőné pókember vacsorára :DDD

(#37) tomi940713


tomi940713
csendes tag

inkább nekem adnák mint h összetörik

xD

kardos tamás

(#38) Kasya válasza B4ndiBuild3r (#35) üzenetére


Kasya
nagyúr

A stressz teszt nem ujdonsag. Csak nem mindenki hasznalja fel marketing celzattal.
Lsd. regebbi Nokia tesztek. Dobalas, nyomas, karcolas.

[ Szerkesztve ]

(#39) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Vajon mennyi S6 törhetett szét mire ez a videó megszületett :D Biztos volt jópár.

(#40) Tidzsimon válasza papi77 (#6) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Én visszasírom a műanyagot. Fólia rá és nem kell félteni. Nem mintha hajigálnám. :-)

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#41) Fejvadi válasza Kasya (#33) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Jól mondod :)

(#43) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

A megvágott törésteszt videókat "valamiért" nem tudom hitelesnek tekinteni... :U

(#44) kromatika


kromatika
veterán

Komolyabb teszre számítottam.

(#45) Kasya válasza Felesbandi (#43) üzenetére


Kasya
nagyúr

Mintha a mai videos vilagban barmit is biztositana a vagatlan verzio :U Ha csalni akarnak vele, ugy is tudnak hogy eszre se veszed valoszinuleg.

(#46) Fejvadi válasza Kasya (#45) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

HA csalnak, úgy is kiderül hamar. :)

(#47) Duree


Duree
veterán

Nemigazán hiszem ezt el.

duree54

(#48) kelly416


kelly416
veterán

És mire ejtik? Gumiágyra, párnára? Ahogy elnézem, ez egy préselt lemez padló, tehát fa némi felületkezeléssel, abból is a rugalmasabb kivitel. Ugyanezt miért is nem mutatják be betonnal? Ja? Tudom, mert mindenki csak a szobában ejtheti el. Utcán senki nem telefonál, autóból kiszállva is tuti, hogy a lakkozott padlóra fog kiesni a telefon, amit előtte vezetés közben használtunk és az ölünkbe ejtettük, mert mindenkinek olyan lakása van, hogy a nappaliban tartja a luxusautóját.
Hagyjuk már az ilyen teszteket, vigyázni kell rá, nem kell elejteni, és minden ok. Ha meg valaki akkora balek, hogy egyfolytában elejti, vegyen egy B2100-át vagy hasonlót. Ha meg nem illik a társaságba azzal, akkor vegyen hetente új negyedmillás telót és nem fog kilógni a sorból. Már, akinél ez a meghatározó státuszjelző.

(#49) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Hülegyerek, ne dobáld azt a telefont, nem arra találták ki. :)

(#50) niof


niof
addikt

Szerintem az meglehetősen ritka, hogy egy tükörsima felületre ejti le valaki a készüléket. Sokkal reálisabb lenne a kép, ha utcai körülményeket szimulálnának. Járólap, beton, térkő, kavicsok stb...
Egy tök sima felületen kevésbé valószínű, hogy összetörik, bár ott sem kizárt. Szerintem az emberek sokkal inkább jövés-menés közben ejtik el a készüléket (utcán, zsebből kihalászva menet közben), mint beltérben, parkettára, vagy egyéb sima felületre.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.