Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tornas


tornas
őstag

Érdekes...Nekem tetszik...

Az alábbi videót pedig 1 millió FPS-sel vették fel: [link]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#2) TigerCat válasza tornas (#1) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem is bejön. A zenével együtt kellemes egészet alkot.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3) xmaas


xmaas
őstag

Durva , elfogadnek egy ilyen kamerat itthonra bohockodni ezzel aztan tenyleg "mindent "lehet rogziteni :)

(#4) Menthirist


Menthirist
veterán

dettó, szerintem a zene is kellemes, és jó párost alkot a videóval is.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Egyéb nyalánkság egy ugyanilyen kamerából

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#6) Kasya


Kasya
nagyúr

Akkezdet Phiai klippje is hasonlo volt anno.
Szeretem az ilyeneket. Foleg ha a zene is jo ra :)

(#7) kromatika


kromatika
veterán

Ez komoly.tetszik.

(#8) kiszi07


kiszi07
senior tag

Tetszetős

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#9) banhammer


banhammer
veterán

Ebben mi a jó?
Inkább a szuper lassú kamerákat kéne fejleszteni.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) htc07 válasza tornas (#1) üzenetére


htc07
addikt

hát ez tuti nem 1 millió fps :N

bár most nem fogok nekiállni kiszámolni.

(#11) kakuk.tamas válasza htc07 (#10) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Szerintem se. Ez olyan 120-200 között van ahogy nézem.

Szegény macska ugye nem sérült?

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#12) gyulank


gyulank
addikt

Áhhá. Szóval azért nem láttam még lézerkardokat, mert nem fogtam fel. :D A csaj meg vagy 5-ször teleportált énekelni. Az 50km/h/mph és 5s alatt ~14/22m/s-al teleportált. Vagy nem ugyanaz volt?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#13) DonToni


DonToni
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hányszor vették fel.... :))

-Anti-

(#14) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Nahjó, lehet nem 120-200 fps, hanem kicsit több, de ez a videó fantasztikusan gyönyörű, ahogy fut a kutya.
[Kutyus 1600fps-el]

És egy ilyen, csakhogy nyerjek :DD
[1.000.000.000.000 fps]

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#15) schawo válasza htc07 (#10) üzenetére


schawo
titán

Nem vagyok fegyverszakértő, de tegyük fel, hogy egy ilyen lövedék olyan 20mm hosszú. Ezt az úthosszt 0.6-0.7mp alatt teszi meg a videóban, tehát youtube 30 fps mellett 20 képkocka alatt. Egy átlagos átlagos 9mm-es sebesség 1000m/s a becsapódás pillanatában. Tehát a 20mm-t 1/50000 másodperc alatt teszi meg. Ez idő alatt elkészült 20 képkocka. Magyarul a kamera 1 000 000 képet rögzít másodpercenként.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#16) Bjørgersson válasza tornas (#1) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ezt a videót meg végtelen fps-sel; [link]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#17) schawo


schawo
titán

Mindenesetre nagyon jó lett a videó. Mondanám, hogy a világ legolcsóbb videója, hiszen csak 5mp volt felvenni. ;] De ennél nagyobb hülyeséget nem is mondhatnék, egy vagyon volt ezt így összehozni. Kihozták a maximumot a koncepcióból, nagy gratula, hogy nem csak lassított felvétel technikájára futotta, hanem egy egész bonyolult jelenetre. Sokan csak egy béna proof of conceptet csináltak volna.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) Bandi995 válasza banhammer (#9) üzenetére


Bandi995
aktív tag

Komolyan ilyen begyepesedett vagy? Örülök, hogy nem kell ennyire fekete-fehérben látnom a világot :(

ON: Baromi jó! Kellemes zene, a klip brutáljó, a kamera meg... nem is mondok semmit inkább, csak elmorzsolok egy könnycseppet. :)

(#19) turorudi


turorudi
aktív tag

Természetesen a klip elkészítéséhez nem volt elegendő 5 másodperc. Jó lenne nem hülyeségeket leírni. Nyilván a forgatásról akar a cikk szerzője beszélni, de ott is oda kellett menni, be kellett állni, világítani kellett, újra forgatni, stb. Aztán persze az utómunka, zeneillesztés, stb. Tehát ez minimum kétnapos meló.

(#20) schawo válasza turorudi (#19) üzenetére


schawo
titán

Nem tudom, hányszor futottak neki, de tuti, hogy nem egyszer, nem kétszer, mire ez így összeállt. Ha ez megvolt 5 nap alatt, megeszem a kalapom.

Nálam egy grammyt ér ez a klip.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#21) turorudi válasza schawo (#20) üzenetére


turorudi
aktív tag

Ügyes klip, lehet, hogy még hosszabb idő volt. De semmi esetre sem 5 másodperc.

(#22) schawo


schawo
titán

83 statisztát számoltam össze + énekes.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#23) schawo


schawo
titán

Egyébként négyszer futottak neki, mire így összeállt.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Nem gyenge kamera, a klip mondjuk még sem nagy szám...

(#25) micafighter válasza gyulank (#12) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az énekest szerintem utolag tették oda, a hátteret kell figyelni.

(#26) PC-rev-RM válasza tornas (#1) üzenetére


PC-rev-RM
tag

A linkelt videó jobb zenével: LINK

Engem régen totálisan transzba ejtett, közben arra gondoltam, mikor a ballisztikai zselés rész volt a szétnyíló tölténnyel, hogy ez történik egy élő szervezettel, amikor találat éri. Hátborzongató.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#27) scope2007


scope2007
addikt

nagyon jó, látványos
sőt végig is néztem, ez ritka :)

köszi a megosztást

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28) szab.tam válasza xmaas (#3) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"...elfogadnek egy ilyen kamerat itthonra bohockodni..."

és mit vennél fel vele? :U

1. asszony a rántást keveri.
2. asszony ránt.
3. szomszéd macskája tisztálkodik.
4. szomszéd.

mind izgalmas, nagy fps-t igénylő témák. :DDD

****

lajoska!
egészen véletlenül verd le a poharat az asztalról, mert apa filmezi.
jajj, persze, hogy nem verlek meg, mint amikor megtapostad béluskát...
de úgy csinálj, mintha tényleg véletlen lenne!
vazze fiam! hányszor mondjam, hogy ne nézz közben a kamerába! :((
csináld már rendesen, mert nyakon váglak!
tudod! pont úgy, amikor béluskát megtapostad!
( :DDD )

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#29) elefant válasza szab.tam (#28) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát azért én látnék benne potenciált.

- belerúgok egy focilabdába
- teniszezek
- légpuskával lövöldözök
- frizbiziek
- a kutyám elkapja a labdáját a levegőben
- hogy sül a szalonna
- beleütök a boxzsákba

stb. stb.

(#30) szab.tam válasza elefant (#29) üzenetére


szab.tam
nagyúr

"- hogy sül a szalonna"

ezzel meg is győztél.
nincs több kérdésem.
de tényleg. :K :D

***

a következő a félresikerült 3d b*ulás után az lesz, amikor a többi érzékszervünket használják.
azaz próbálják használni a marketing céljaik eléréshez.
a filmes szagokra már volt kísérlet, játékokban a tapintásra is, de az lesz az érdekes, amikor a filmekben ezek kombinálva jönnek.
tehát: beülünk a fotölybe, majd látjuk, érezzük, szagoljuk a filmet.
az ezután következő ugrás az lesz, amikor pl. a 2 főszereplő vacsorázik, és érezhetjük az általuk elfogyasztott kaja ízeit.
(sokan ilyen élményekre vágynak, de én remélem, hogy ezt már nem fogom megérni.
bonyolult lenne kifejtenem, off-os is, de tényleg így gondolom...)
:)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#31) ledgeri válasza szab.tam (#28) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Aztán renderelés a Core Quadon, csak a nosztalgia kedvéért...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#32) wertigo1984


wertigo1984
őstag

A zene egesz jo, pedig nem az en stilusom de tetszik, a video fantasztikus es az a repulo cica oriasi. :C

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#33) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

A három és fél perces szuperlassú videót a valóságban öt másodperc alatt rögzítették.

Betették egy autóba, bekapcsolták a felvétel gombot, és ötvennel végighajtottak egy romos ipari telepen,

És milyen autóval mentek, hogy 5mp alatt végighajtottak egy romos ipari telepen? Most vagy a telep volt miniatürizált, vagy nem 50-el mentek az új ABT-s A6-os Audival... :U

(#34) schawo válasza KaiotEch (#33) üzenetére


schawo
titán

Az 50km/h = 14 m/s. 5mp alatt 70 métert lehet megtenni bármilyen autóval.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#35) twine


twine
addikt

Sem a zene, sem a klipp nem adja :( Ettől még nem gondolom hogy sz@r, még mielőtt kitalál valaki,,csak nekem nem hozza a hangulatot,,,De a nagy sebességű felvételeket nagyon szeretem!

Hogy milyen kamerával készült, hány frame-el, nem tudom,,sosem néztem utána...(valszeg közel sem 1000) de a "témában" és egyébként is az egyik kedvenc klippem:
Hey Champ-Cold dust girl imádom a hangulatát :))

(#36) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

"Ilyen, amikor 1000 fps-sel vesznek fel egy videoklipet" és 30-al játsszák vissza.

(#37) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Nekem tetszik, jó lenne ilyen kamerával dolgozni, de valami filmnél hosszabb távon :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#38) eclipse006


eclipse006
őstag

Egy szó, zseniális! :R

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#39) Stauffenberg válasza xmaas (#3) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Már elképzeltem, ahogy Józsi kislattyog a kertbe tangapapucsban, ráteszi a 2000 dolláros Manfrotto stativra a 120.000 dolláros Flexet, rácsavarja a 8000 dolláros PL csatlakozós Zeiss objektívet, ami mellé még kelleni fog egy 1000 dolláros focus rig szett és a kompendiumtartó kihuzat. Becsatlakoztatja a tápellátást és a 30.000 dolláros külső rekordert (mert a Phantom CineMag flash meghajtó írási sebességéhez 100 fps a maximum).

Beröffenti a masinát, beállítja a 4K felbontást meg az 1000 fps sebességet, rászól a gyerekekre, hogy most kell elkezdeni dobálni anyut a vízzel töltött lufikkal, megnyomja a felvétel gombot és nem egészen 4.9 másodperc alatt megtelik a 64 GB-os puffer és a gép szépen leáll amíg ki nem tudja írni a felvevőre az anyagot. A 2 TB-os CineMag IV nagyjából 156 másodperc után fogja azt mondani, hogy vége a bulinak, megtelt. :)

Én mondjuk nem így képzelek el egy pihentető vasárnap délutáni szórakozást egy kamerával. Vegyél inkább egy iPhone 6-ot, az a 240 fps sem rossz ám! :D

(#40) twine válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


twine
addikt

:C :C

(#41) koop6


koop6
tag

És a cikk alján a felvétel max 29,97 fps-ben. :)

(#42) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Na csak hogy lássuk mennyi is az 5 másodperc: tényleg rövid making of, persze ez nem preparing of...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#43) VIC20 válasza Stauffenberg (#39) üzenetére


VIC20
őstag

Vegyél inkább egy iPhone 6-ot, az a 240 fps sem rossz ám! :D

Nem bizony! [link]

Nem is értem, mé' nem arra használják ezt a k.gyors kamerázást, amire való... [link]

[ Szerkesztve ]

(#44) htc07 válasza schawo (#15) üzenetére


htc07
addikt

ma is lusta vagyok kiszámolni, így nincs mit tenni, elhiszem neked :DDD

(#45) MrChris


MrChris
nagyúr

Hát ez nekem nem kerek, minél többször nézem annál gyanúsabban mozognak az alakok, tárgyak, mintha oda lennének trükközve. Ha nem is mind de szerintem töredéke volt az eredeti snitten. Van aki kétszer van :D

[ Szerkesztve ]

(#46) gyulank válasza szab.tam (#30) üzenetére


gyulank
addikt

El lehetne játszani vele.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#47) Kasya válasza gyulank (#46) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh no fene. Ennek meg vannak "ujabb" verzioi? Imadtam az eredetit :D

(#48) #54657280


#54657280
törölt tag

Mikor bejött a crane, és dolly, akkor minden filmben az volt, aztán a Steadycam következett (Ragyogás, Rocky, satöbbi), később különféle giroszkópos megoldások (helikopteren, autós kameraállványokon) lásd autósüldözések, aztán jöttek a digitális trükkök, minden tele volt f.sva ilyen értelmetlen izékkel. Aztán jöttek a csillagfénykamerák, meg a valódi IR kamerák a természetfilmekhez. Most ezek a menők: drónnal filmezni, timelaps-et csinálni, nagyon lassított felvételeket készíteni, és icipici kamerákat szerelni érdekes állatokra.

UNCSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

[ Szerkesztve ]

(#49) ledgeri válasza #54657280 (#48) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az új dolgok kitalálása, és elterjedése már csak ilyen...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#50) htc07 válasza #54657280 (#48) üzenetére


htc07
addikt

Követeljük vissza a némafilmeket!!!!!!!4444

;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.