Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #04430080


#04430080
törölt tag

"Illegálisnak nyilvánították az Office 365 használatát a hesseni iskolákban"

"A Microsoft szóvivője azt nyilatkozta, hogy örömmel fogadták a hesseni döntést..."

WTF :D

(#2) dtracer


dtracer
tag

Nem értem ezeket a németeket... Gyakorlatilag kétévente jönnek a hírek, hogy a CIA vagy NSA ismét lehallgatták Merkelt. Minden egyes alkalommal bármilyen következmény nélkül.

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"A Microsoft szóvivője azt nyilatkozta, hogy örömmel fogadták a hesseni döntést, és igyekeznek velük közösen munkálkodva jobban megérteni a németek aggályait.": bullshit!

Hessen rulez. én is ezt pofázom már évek óta.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) TomMusic


TomMusic
őstag

Én mondjuk még mindig arra vagyok kíváncsi, hogy mire használja a MS a begyűjtött adatokat? Mi lehet az, ami fontosabb mint a rendszer stabilitása + a felhasználók bizalma?
Egészen megdöbbentőnek tartom, hogy engedte a világ hogy ennyire elkorcsosodjon a MS.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#5) Hieronymus válasza TomMusic (#4) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Én mondjuk még mindig arra vagyok kíváncsi, hogy mire használja a MS a begyűjtött adatokat?"

Bármire használhatja. Akár gyűjtheti is a későbbi felhasználásra. Olyan polémiába nem érdemes belemenni, hogy jóra vagy rosszra használja, mert nem értelmezhető ilyen szempontból az adatgyüjtés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#6) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

A Microsoft szóvivője azt nyilatkozta, hogy örömmel fogadták a hesseni döntést, és igyekeznek velük közösen munkálkodva jobban megérteni a németek aggályait.

A szóvivő talán nem értette meg: ne kémkedjetek az amerikai kormánynak!

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Hieronymus válasza sh4d0w (#6) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ez inkább fordítási hiba lehet, félreértelmezés.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) dajkopali válasza Hieronymus (#7) üzenetére


dajkopali
addikt

"We're thankful the [Hesse] commissioner raised these concerns and we look forward working with [them] to better understand their concerns."
"

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Ixion77 válasza dtracer (#2) üzenetére


Ixion77
őstag

"Minden egyes alkalommal bármilyen következmény nélkül."

Az a helyzet, hogy Németország finoman szólva nem IT nagyhatalom, és nem sokat tud tenni. Az aduk a multi-IT cégek és az USA kezében vannak.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10) bambano válasza Ixion77 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért ne lenne az? írtak saját irodai programcsomagot, van saját vállalatmenedzsment rendszerük, saját linux disztrójuk, meg tudnak oldani mindent házon belül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) Hieronymus válasza dajkopali (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Talán az örömmel helyett hálával vagy köszönettel lenne a jobb szó. Az utóbbi kettő diplomatikus megfogalmazás. Az örömmel szó idióta jelleget kölcsönöz a fordításnak.

Nyilván a Microsoft reakciója arra irányult, hogy a tiltás indoklásában megvannak azok az információk, mai segít megérteni a német és rajtuk keresztül az európai aggályokat. Nem a tiltásnak örültek.

[ Szerkesztve ]

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#12) tomazin válasza Hieronymus (#11) üzenetére


tomazin
veterán

Koszonettel lesz az, az a corporate bs.

(#13) Ixion77 válasza bambano (#10) üzenetére


Ixion77
őstag

Mert nem az. Én is írtam már sok mindent, mégsem vagyok világpolitikai tényező. Nézd meg hány német cég van a világ top 100-ban... Aztán tedd meg ugyanezt pl. gépipar területen és hasonlítsd össze az eredményeket...
És ha még mindig nem győztelek meg: Észak-Koreának is van mindene amit leírtál, mégsem IT nagyhatalom.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#14) t72killer válasza TomMusic (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Eladják keményvalutáért bárkinek, aki megveszi. Az adat a legértékesebb nyersanyag manapság.

#9: nem tudok elképzelni olyan iskolai feladatot a vb makró íráson kívül, amire ne lenne openszósz alternatíva. Ha meg a jövő fiatalságát oktatjuk, tanuljanak inkább python/jupyter/egyebekben szkriptelni mint a szerencsétlen excelben.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#15) dajkopali válasza Hieronymus (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

igazad van :R

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) #88470784


#88470784
törölt tag

Végülis mi baj lehet abból, ha feltöltök, megosztok, tovább küldök stb néhány dolgot, adatot.
Nah majd pont rám kiváncsiak...
Engem ugyan nézhetnek nincs titkolni valóm...

Mintha már olvastam volna ezeket a legyintő hozzászólásokat.
[link]

(#17) Hieronymus válasza #88470784 (#16) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nah majd pont rám kiváncsiak...
Engem ugyan nézhetnek nincs titkolni valóm..."

A dolog ennél bonyolultabb.
Egyrészt az adatgyűjtés a lehető legteljesebb körű. ha ma még nem pontos a profilozás, majd pontosabb lesz.
Ha ma még nem vagy érdekes, nem jelenti azt, hogy 10 év múlva sem leszel az.

Másrészt minél pontosabb a profil, annál pontosabb reklámot tudnak rád nyomni. Jobban tudnak befolyásolni.
A manipulálás végén nem a nyertes oldalon fogsz kikötni. A legrosszabb felállás amikor rosszkor voltál, rossz helyen és ezt ki is használják.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#18) tomazin válasza Hieronymus (#17) üzenetére


tomazin
veterán

A linket megnyitottad?

(#19) Hieronymus válasza tomazin (#18) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Melyiket?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#20) tomazin válasza Hieronymus (#19) üzenetére


tomazin
veterán

Ami a hsze aljan van a bevandorlasi hivatal legujabb okossaga.

(#21) bambano válasza #88470784 (#16) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a linkeden szereplő cikk szerint implicit bevallották, hogy hozzáférnek mindenki levelezéséhez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#22) kilua


kilua
senior tag

"Illegálisnak nyilvánították az Office 365 használatát"

Úgy van, remélem jól megkapja a magáét benn a sitten aki használja

(#23) I02S3F


I02S3F
őstag

"vagyis az adatok átkerülnek az USA-ba, ahol a vonatkozó nemzetbiztonsági törvények miatt a hatóságok bármikor hozzájuk férhetnek." - Az Usa nem pont ugyanezt kifogásolta a Huawei ügyben?

(#24) Depression


Depression
veterán

Amikor egy kormány hozzáfér egy iskolás adataihoz: [link]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) TomMusic válasza Depression (#24) üzenetére


TomMusic
őstag

Ez hogy a manóba jön ide? :F

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#26) kymera válasza #04430080 (#1) üzenetére


kymera
senior tag

Ez nekem is tetszett :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#27) nuke7


nuke7
veterán

teljes körű vagy érvényű...? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) oszi666 válasza bambano (#10) üzenetére


oszi666
őstag

saját irodai programcsomagot és linux disztró?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#29) sh4d0w válasza oszi666 (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

StarOffice? Suse?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#30) Laraxior


Laraxior
titán

Én pont Hessen tartományban lakom :D

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#31) Pötyi válasza TomMusic (#25) üzenetére


Pötyi
őstag

Hát pont erről beszélünk: ha a hatalom hozzáfér az adataidhoz, akkor azt kihasználhatja ellened. Most még csak egy taknyos orrú gyerek vagy. De ki tudja, hogy mi leszel tíz év múlva? Aztán amikor majd beszállnál a politikába, mint Vágási Feri az Internetbe, akkor egy lejáratókampányban egy kormányközeli lap véletlenül hozzájut a tíz évvel ezelőtti böngészési előzményeidhez és lehozza, amint középiskolásként éppen kéttenyérnyi, tizenhat kilós, színhús pinákat nézegettél az Xhamsteren és máris kompromittálva vagy. Ez lesz a főcím: Pógárok! Egy ilyen züllött erkölcsü ember ne induljon a mi szeretett vezetőnk ellen a választáson!

Kiegészítés:

Orwell 1984 nem mond semmit? A totális megfigyelés?

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.