Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) julius666 válasza BomiBoogie (#99) üzenetére


julius666
addikt

Nem tudom az okosabbak mit csinálnak, nekem is ez az első ilyen gépem. :P

De én mindenképpen ezt várnám egy ilyentől, vizet, kábeleket, beszorulást vegye észre és vagy kerülje ki, vagy álljon le egy helyben, hogy magát legalább ne tegye tönkre. Az, hogy mennyire okosan járja be a szobát, az nem kritikus.

Persze 30 rugóért eszembe se jut reklamálni azért amit kaptam, csak leírtam a tapasztalataimat.

(#102) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok,

Nem tudom, melyiket vegyem:

V5S Pro - 120$ (32e)
X5 - 129$ (35e)
V7 - 139$ (37e)
A4S - 158$ (42e)

- 50nm a lakás
- főleg csempe és laminált a padló (1-1 szőnyeg van pluszban két szobában)
- halk legyen, a lehető leghalkabb
- programozható/automata
- találjon vissza a töltőhöz
- felmosás funkciót sztem nem fogom használni
- küszöb nincs

Árban most a V5S pro a legjobb, kérdés, a többiek nyújtanak-e vmi pluszt a felárért? :R

üdv

(#103) Mr.Csizmás válasza werszomjas (#102) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

iLife robot vacuums comparison chart: V5 vs V5 PRO vs X5 vs V7 vs V7S vs A4

tényleg kellene egy robporszi topik :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#104) arcsin


arcsin
senior tag

Mosógépben a felmosó mosásáról vannak tapasztalatok?
Amúgy tök ügyesen kiejtettem a hepa szűrőt a konyha ablakon tegnap tisztítás közben, hálisten nem lett meg, de jó hogy van pót :DD

(#105) bloggiold válasza arcsin (#104) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Felesleges mosógépben mosni, kézzel szoktam 10 másodperc.

https://fontecone.blog.hu/

(#106) werszomjas válasza Mr.Csizmás (#103) üzenetére


werszomjas
őstag

Köszi, érdemi különbséget nem vettem észre, így megvettem a legolcsóbbat, V5S Pro, 32e ft, meglátjuk milyen lesz :)

V7 jó lett volna még a kefe miatt, de azon meg csak 1 söprögető van, így viszont kevésbé hatékony lamináltan és csempén.

üdv

(#107) arcsin válasza bloggiold (#85) üzenetére


arcsin
senior tag

Környéken már mindenhol kérdeztem a desztillált vizet és mindenhol csak vasaláskönnyítőt tudtak adni. Autósbolt előtt még a "nagyteszkóba" megnézem, de ha csak ioncserélt van az is jó?

(#108) bloggiold válasza arcsin (#107) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Jó persze az is, amit én használok az speckó cucc. Az autómosókban használják, az a lényege, hogy teljesen foltmentesen szárad (nem kell az autót mosás után áttörölgetni).

https://fontecone.blog.hu/

(#109) arcsin válasza bloggiold (#108) üzenetére


arcsin
senior tag

Cool! Értem,köszi :)

(#110) BomiBoogie válasza Mr.Csizmás (#103) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jöjjünk át ide vagy nyissunk külön topikot az ILIFE/CHUWI/kínai porsziknak?

Szerintem elbitorolhatjuk a meglévő topikot is, nincs ott nagy élet. :D

(#111) Mr.Csizmás válasza BomiBoogie (#110) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már írtam :C

lehet ez lesz a szülinapi ajándékom magamnak :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#112) BomiBoogie válasza Degeczi (#43) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tudom, hogy ez nem egészen az a topik, de akkor 22 EUR (vagyis kb. 25 USD) alatt bármit tudok rendelni és minden többletköltség nélkül megérkezik, ugye?

(Gondolom, ezért nem éri már meg pl. telefonokat rendelni Gearbestről.)

(#113) wierra válasza BomiBoogie (#112) üzenetére


wierra
senior tag

Hivatalos álláspont.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#114) BomiBoogie válasza wierra (#113) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm szépen!

(#115) Degeczi válasza BomiBoogie (#112) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Kivéve az ebben a topikban is említett "EU express" és hasonló nevű szállítás, amit egyre több kínai webshop kínál: olyankor először egy EU lerakathoz küldik át valahogy (az ő dolguk, talán eleve lazább ott a vámellenőrzés, talán van vmi elkerülő módszerűk), és te onnan továbbítva kapod kézhez.

Olyankor a 22 EUR fölötti cuccok, telefonok is simán bejönnek, hiszen EU-n belüli a feladó is.

(#116) bloggiold válasza BomiBoogie (#112) üzenetére


bloggiold
aktív tag

,,Gondolom, ezért nem éri már meg pl. telefonokat rendelni Gearbestről.) - Nem jól gondolod. A kosárba helyezés után az Europe Registered szállítási módot kell kivállasztani telefon esetében (HK,HK2 raktár, 2kg alatt)Bécsbe küldik majd onnan jön Magyarországra. Ha 2 kg felett van a termék (pl. porszivó)ott az EU Express-t kell választani Kínából áthozzák Angliába ott vámkezelik EU küldeményként jön. Nincs vám áfa béfa meg kutyafüle.
Nálunk ezek új szállítási opciók, a lengyeleknél már régóta megy.

https://fontecone.blog.hu/

(#117) BomiBoogie válasza bloggiold (#116) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszi!

Tehát ez a szállítási mód az, amit mondasz? Ha igen, akkor ennyit mindenképp megér:

(#118) bloggiold válasza BomiBoogie (#117) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen az a szállítási mód, ja ennyit bőven megér.

https://fontecone.blog.hu/

(#119) bloggiold


bloggiold
aktív tag

X5 ILIFE5EU kuponnal 120 dollár EU raktárból.

[ Szerkesztve ]

https://fontecone.blog.hu/

(#120) BalanceR


BalanceR
addikt

Ilyenem sem lesz soha, nem tudnék vele mit kezdeni , felesleges itthonra egy robotporszívó, ha nincs sehol a lakásban robotpor...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#121) BomiBoogie válasza BalanceR (#120) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Haha... :DDD

Akkor ezúton tájékoztatlak, hogy ez nem csak a roborpor ellen véd! Sőt, tulajdonképpen az ellen nem véd.

[ Szerkesztve ]

(#122) BalanceR válasza BomiBoogie (#121) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha nem tévedek ezek a kütyük robotok, és úgy takarítanak, hogy forgó kis kefékkel dörzsölik az alattuk lévő felületet, ebben az esetben mindkét anyag , még ha minimálisan is, de kopik, a padló is, és a robot is...
Tehát, a robotporszívó hosszútávon robotport hagy hátra, ami leülepszik a lakásban, emiatt indokolt lehet egy robot-por eltávolításra hivatott robotporszívó? (robotporszívó-port szívó robotporszívó)
Szerintem logikus, bár, ezután megint csak marad hátra minimális melléktermék :robotporszívó-port szívó robotporszívó-por.... de azt már összeseprem Magam! ;]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#123) enterlaci


enterlaci
senior tag

Nem találtam semmi konkrét infót és mert nálunk vannak küszöbök tök jó lenne ha valaki meg tudná mondani tapasztalatból akár hogy mekkora a max amin átmegy a gép? :R

Jó írás! köszi szépen!

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#124) BomiBoogie válasza enterlaci (#123) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Hmm, hát küldj egy képet a küszöbről, szerintem nincs megadva konkrét "gázlómagasság" ezeknél. :D

(#125) BalanceR válasza enterlaci (#123) üzenetére


BalanceR
addikt

Átmennek ezek mindenen...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#126) enterlaci


enterlaci
senior tag

Na, hát kb 2 cm itt gázló magasság :)

BalanceR de nem szívesen festetnék vele gyanús barna csíkokat :D

[ Szerkesztve ]

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#127) bloggiold válasza enterlaci (#126) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Ezen a küszöbön nem megy át. Kitakarít és átrakod a küszöbön.

https://fontecone.blog.hu/

(#128) enterlaci válasza bloggiold (#127) üzenetére


enterlaci
senior tag

Nem örülök a válaszodnak! 🙂
.. sejtettem, épp ezért is kérdeztem tapasztalatok szerint.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#129) bloggiold válasza enterlaci (#128) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Azon a küszöbön a drágább gépek sem mennek át.

https://fontecone.blog.hu/

(#130) enterlaci válasza bloggiold (#129) üzenetére


enterlaci
senior tag

Itt volt vendégségben az előbb Robotzsaru és neki ment simán! :D

Komolyan, szerintem benne volt az előző válaszodban is, legalábbis én így értettem. Köszi!

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#131) BomiBoogie válasza enterlaci (#130) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Azt akarom mondani Neked, hogy ezen a küszöbön nem fog átmenni! :DDD

(#132) enterlaci válasza BomiBoogie (#131) üzenetére


enterlaci
senior tag

:R :DDD

Komolyan, mekkora a legnagyobb akadály amin tutira átmegy? Későbbikre nézve, praktikus lenne tudnom.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#133) BomiBoogie válasza enterlaci (#132) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ezt centire nem lehet megmondani.

Egy vastagabb szőnyeg szélére (2-3 centi mondjuk) is pl. egyszer fel tud kapaszkodni, más szögből pedig nem. Ez persze egy szőnyegnél nem akadály, mert előbb-utóbb feljut rá, de pl. egy küszöbnél már nem túl jó, ha mondjuk háromszor visszafordul.

Illetve a szőnyeg pereme azért nem teljesen függőleges, tehát kvázi vízszintesnek érzékeli a készülék, csak fizikailag nem tud rámászni, de egy teljesen függőleges szélú küszöbnél, ha beleütközik, simán elfordul és meg sem próbál átmenni rajta.

(#134) tabela


tabela
tag

Nekem ILIFE A4S van kb. egy hónapja. 169 dolcsi volt a Gearbest-nél. EU raktárból itt volt minden extra sarc nélkül 1 héten belül. Aliról rendeltem hozzá + hepa szűrőket, azok még épp úton vannak.
Ebben csak porszívó van, viszont ez 2x olyan erősen szív, mint a V5-ben levő. (Én is szkeptikus voltam a felmosással a tesztek alapján, de van a cégnél olyan kisgyerekes kollégám, akinek egy másik ILIFE modell van, és esküszik rá, hogy nála ez a funkció is jól bevált.)
Összességében annyit tudok mondani: eddig NAGYON elégedettek vagyunk vele. Megdöbbentő mennyiségű port tud összekapni még egy szemre tiszta szobában is, főleg a szőnyegekből. Nálam a hosszú szálú szőnyegre is felmegy, ha elsőre, egyik irányból nem sikerül neki, kicsit visszatolat és megpróbálja más szögből. A töltőre eddig mindig visszatalált, még bonyolult alaprajzú helyiség esetén is. Nálunk be van programozva, hogy az étkezőt és a konyhát éjszaka tegye rendbe, és simán tudunk tőle aludni a szomszéd szobában. (Bezzeg az időzített kenyérsütő minden hajnalban 3-kor felébreszt, mikor elkezd dagasztani.) Nappal többnyire átvisszük egy másik helyiségbe is. Mióta használjuk, a bútorokon is sokkal kevesebb por gyűlik össze. Fontos, hogy minden használat után ki kell üríteni, mert tényleg telerakja a tartályát. Fő ellensége a földön hagyott mobiltöltő, vagy usb kábel, mert azt könnyen feltekeri a forgó kefére és elekad. Vastagabb kábelekkel nincs gondja.
Ha előbb meglátom, lehet, hogy inkább A6-ot veszek (hosszabb üzemidő, kefe helyett gumi forgórész), de az A4S-t sem bántuk meg egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#135) tabela


tabela
tag

+ az A6-hoz van "Invisible Wall" is a csomagban.

(#136) oak


oak
tag

Sikerült már vkinek virtuális falat vennie hozzá?

(#137) Silent77 válasza oak (#136) üzenetére


Silent77
veterán

Persze, működik vele rendesen.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#138) oak válasza Silent77 (#137) üzenetére


oak
tag

Megtennéd, hogy dobsz egy linket?

(#139) Silent77 válasza oak (#138) üzenetére


Silent77
veterán

Bocsi telefonról vagyok.
https://gearbest.app.link/qkdwr1J4wF

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#140) oak válasza Silent77 (#139) üzenetére


oak
tag

Köszi. Csak kissé furcsa, hogy a FAQ tele van ezzel: This virtual wall is for ILIFE X5 only.

(#141) Silent77 válasza oak (#140) üzenetére


Silent77
veterán

Nem kell vele foglakozni.
V5S pro, V7, V7S pro mindegyikkel működik.
A4-el nem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#142) oak válasza Silent77 (#141) üzenetére


oak
tag

Rendben, köszi.

(#143) arcsin


arcsin
senior tag

Hátha kedvet kap valaki itt is:
Pót tartály hepával, kék szürővel
Kék szűrő csak
A kék szűrő általában 7$ akciosan alin, 10$ normál.

[ Szerkesztve ]

(#144) julius666


julius666
addikt

A kis masina utóbbi időben egyre többet hibázott (megállt útközben, nyögvenyelősen fordult, stb), illetve mintha lassult is volna kicsit. Aztán egyik este arra lettünk figyelmesek, hogy elkezdett magas, nyikorgó hangot kiadni gurulás közben.

Az alját megvizsgálva kiderült, hogy a sebességmérő kerekkel lesz valami gond, a kereket kézzel is alig lehetett elfordítani és jött is olyankor a nyikorgó hang.

Szerencsére elég egyszerűen kipattintható egy csavarhúzóval, ilyen gusztustalanság gyűlt be a fém tengelyéhez:

A tengelyt ki lehet a kerékből tolni, nincs hozzáragasztva, szabadon forog rajta. Ilyen mocsok jött ki kiszedve a tengelyt:

Tiszta állapotban a kerék:

Visszapattintva bármiféle ellenállás nélkül meg lehet pörgetni már a kereket. :)

Ha tippelnem kéne, felmosó módban gyűlhetett oda be a szutyok elsősorban, szokott néha maga előtt tolni nedves ragacsos szöszt, amit előtte - türelmetlenségünk okán valószínűleg - nem sikerült felszippantania porszívó módban.

Gondoltam megosztom mással is a tapasztalatainkat.

[ Szerkesztve ]

(#145) bloggiold válasza julius666 (#144) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Köszi, ez hasznos :R

https://fontecone.blog.hu/

(#146) bloggiold


bloggiold
aktív tag

Ismét jóárasítva van az ILIFE V5 Pro EU raktárból V5SEU kódot használva 140 dollár (164 dollár helyet). Korlátozott darabszámban pár napig. Egyre én ismét lecsapaptam egy ismerős részére. Hamarosan megérkezik az új rabszolga robot egy hosszú rávú kapcsolatra. Kíváncsian várom az Alexa Voice Controllal felszerelt néhztüzérséget Andy személyében.

https://fontecone.blog.hu/

(#147) Gsx-rr válasza bloggiold (#146) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Az utolso mondatot hogy erted? Amazon Alexara gondolsz?

(#148) bloggiold válasza Gsx-rr (#147) üzenetére


bloggiold
aktív tag

Igen

https://fontecone.blog.hu/

(#149) arcsin


arcsin
senior tag

Öö srácok,hétfőn sale alkalmából rendeltem aliról egy ilyet.
Estimated Delivery Time:19-30 Days jóvan megrendeltem kínai raktárból jó lesz, úgyis 2 hete rendeltem egyéb tartozékokat és nem is sürgős.
Ma hív a dpd-s futár hogy csomagom jött. Nem tudtam mi, de lementem. Néézem. iLife-os doboz. Baaaazd 2 nap alatt itt volt ingyen dpd-vel aliról az 1.4 dolláros cumó. Ahogy látom most beszörkült a China felirat, de hátha másnak is szerencséje lesz.
Kajak eredeti iLife tartozék :C :C

(#150) Gsx-rr válasza bloggiold (#148) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Es az hogy? Elarulnad? Univerzalis taviranyitoval?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.