Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Beri78


Beri78
őstag

Maradok a benzinkútnál. A forgalmiban elfér a bizonylat is...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#2) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Besétáltam a benzinkútra (tankolni úgyis kell néha) és megvettem, ennyi.
Van hogy a jól bevált módszer a legegyszerűbb...

Minden szavam magánvélemény!

(#3) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Ez a kényelmi díj az egyik legpatkányabb dolog az ilyen szolgáltatásoknál. Pont, hogy olcsóbbnak kellene lennie, hogy nem a kutast zaklatom ilyen dolgokkal (is). Ez különösen igaz volt akkor, mikor még tényleg matrica volt a matrica és le kellett gyártani meg kiszállítani, de akkor is pont a digitális vásárlás ellen játszottak.

A legtöbb helyen az online szolgáltatások, vásárlás, olcsóbbak. Nem véletlenül: te csinálod meg az adminisztrációt, választod ki az árut, fizeted ki, stb., nem élő munkaerőt kell fizetni. De nyilván ezeket a kényelmi díjakat is zsebre teszi valaki.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4) tatararpad válasza Dark Archon (#3) üzenetére


tatararpad
őstag

Azért ez ennél egy fokkal árnyaltabb, ha az OTP ugyanannyiért kapja a matricát mint a kút, akkor az OTP számára pont közömbös hogy a másik csatornán éppen milyen költségek vannak az árban. Viszont ő nyújt egy szolgáltatást, azt a kényelmet hogy neked nem kell kommunikálni másokkal, vagy elsétálni egy parkolóautomatáig. Ezért pedig kér egy felárat, amit vagy elfogad az ember, vagy nem. Én sem szeretem mikor a 150 forintos parolásomban 50 forint kényelmi díj van, de ez van, nem feltétlenül a köztes embernél kell elsőnek keresni a hibát.

(#5) JamesHun válasza tatararpad (#4) üzenetére


JamesHun
addikt

ha csak 50 ft lenne a parkolás felár, de szerintem már a 100 ft ot is túllépte ha mindent beleveszel

SeriesX: JamesSHun

(#6) pontazire


pontazire
csendes tag

"a néhány perccel későbbi pótlás is jogosulatlan úthasználatnak minősül"
Hát igen, az állampolgárnak nincs joga tévedni. Nincs joga annyira sietni, hogy később, mondjuk 24 órán belül vegye csak meg a matricát.
Némi jóhiszeműség elkelne államunk részéről.

(#7) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Benzinkút vagy banki online vásárlás lesz, éves matrica, és jövő ilyenkorig nincs gond.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#8) StLui


StLui
veterán

Parkolásnál sem vagyok hajlandó kényelmi díjat fizetni, nemhogy ilyen évi 1-2 alkalommal történő vásárlásnál, mikor úgyis járok benzinkúton. A 2000ft-os mozijegyet is csak azért veszem meg online a 40Ft-os plusz költség ellenére, mert 20 Ft-ot (1% bármennyi vásárlásra) visszaad a hitelkártya cég, és 100ft levásárolható bónt ad a mozicég.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#9) tomazin válasza tatararpad (#4) üzenetére


tomazin
veterán

Lehet ezt ám több oldalról is nézni.
Azért, hogy őket válaszd mint bankot, sok kényelmi szolgáltatást nyújt. De nem, inkább megsápol. Szóval csak nézőpont kérdése a dolog.

Ez a kényelmi díj meg a legnagyobb pofátlanság. Neki azzal, hogy nem kell embert alkalmaznia (azaz csak azt aki üzemelteti a szolgáltatást) költséget spórol meg, és még rádveri egy díjat is, mert neki jó.

[ Szerkesztve ]

(#10) tatararpad válasza tomazin (#9) üzenetére


tatararpad
őstag

A cikkben említett dolgokra pl. én a Simple-t használom, amihez csak egy bankkártya kell, amúgy bankfüggetlen a dolog, csak éppen az OTP áll mögötte, így ők a kényelmi szolgáltatást nem tudják bankszámlába építeni. Nem mellesleg az alkalmazás fejlesztésnek és az értesítési láncnak is van költsége, nem csak a kutasnak, amihez mint írtam a Simplenek lehet semmi köze, mert ő nem spórol azzal hogy nem kell ember, mivel az ember alapból nem az övé. Ha ők olcsóbban kapják e a terméket, amit neked továbbadnak, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11) Zoley


Zoley
csendes tag

Bezzeg a hulye Briteknel ha fizetos szakaszra tevedsz (van par hid/alagut ami utdijas, egyebkent minden ingyenes) akkor 1-5 napod van (utfuggo) utolagos online fizetesre barmilyen extra vagy kenyelmi dij nelkul, rendesen kitablazva. Nincs mit tenni, ezek a mocskos imperialistak mar csak ilyenek.

(#12) tatararpad válasza tatararpad (#10) üzenetére


tatararpad
őstag

*értékesítési lánc

(#13) Dark Archon válasza tatararpad (#4) üzenetére


Dark Archon
addikt

Történetesen OTP-s vagyok, azt a kényelmet, amit nyújt, bőven megfizetem a számlavezetési díjjal. A parkolás is tipikus lehúzás, mikor sms-ben lényegében én regisztrálom magam a rendszerben, nem kell a parkolóórát üríteni utánam meg jegyet nyomtatni. Ezeket a dolgokat meg a szolgáltatóknak egymás között el kellene boltolnia, engem, mint felhasználót nem érdekel, hogyan, ld. bankkártyás vásárlás.

Nem véletlenül cserélgetik le a pénztárosokat sem automatákra a BKK-nál: egyszerűen olcsóbb fenntartani. S durva lenne, ha az automatánál is még kényelmi díjat kellene fizetni.

Felárat egyedi, személyre szabott dolgokért szokás kérni, ha mondjuk szeretnék egy 15 napos matricát, mert csak.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#14) mdav88 válasza tatararpad (#10) üzenetére


mdav88
senior tag

Hétvégén használtam először a Simple alkalmazást, és sikerült duplikált heti matrica vásárlást csinálni. (ügyfélszolgálat szerint lehetetlen). Első körben tranzakciós hibára hivatkozott, majd újra elküldve kétszer vonta az összeget. Ügyfélszolgálat már egy hete hiteget, hogy visszahívnak a probléma megoldásával... :W

Kissé vegyesek az érzéseim.

[ Szerkesztve ]

(#15) Kalandor válasza pontazire (#6) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Pár hete kértem egy adóigazolást a NAV-nál egy bírósági ügyhöz. Két éjszakán át számolgattam a dolgokat, mert egy 6 éves periódust fog át a per, de sehogy nem jött ki a matek, nappal szédültem, éjszakánként már lázálmaim voltak attól, hogy mit rontottam el és milyen következményei lesznek.
Mondtam az ügyvédemnek mi van, azt mondja, nyugi, menj vissza a NAV-hoz. Visszamentem, válasz:
- Bocsi, rossz igazolást adtunk, itt egy új.
Én:
- Elnézést, ha legközelebb én tévednék negyedmilliót, akkor én is mondhatom következmények nélkül, hogy bocsi?

Volt fintorgás rendesen.

Én megvettem kényelmi díj nélkül az ősdílernél és kész.

Zoley: ez 1-2 éve még nálunk is így volt, vettem egyet, miután felhajtottam véletlenül és kész. A közútkezelő is jól járt, meg én is.

[ Szerkesztve ]

(#16) Zoley válasza Kalandor (#15) üzenetére


Zoley
csendes tag

En a 2010 es 2014 dec 31 kozotti idoszakot kihagytam magyar matrica ugyben, viszont igy mar nem ertem, hogy miert nem volt ez jo mindenkinek?
Hogy ne terjek el nagyon a tematol: en az autopalyakezelo weblapjan matricazok (szuleimnek eves megyeit) es csak akkor tepem a hajam amikor az eves megyei matricanal a rendszer berinyal, hogy erre az idoszakra mar van ervenyes matricam mert nem tanitottak meg lekezelni a januari atfedest es keptelen arra, hogy automatikusan felajanlja az elozo idoszak vegetol folytatolagosan ervenyes matricat.

Itt amugy a kapus meg jelados (ertsd: draga es kenyelmetlen) megoldasokat szerelik at rendszamfelismeros fel/teljesen automatara ahol fizettetnek, mindenkinek jobb.

(#17) Beri78 válasza mdav88 (#14) üzenetére


Beri78
őstag

ez a simple egy nagyon trehány cucc
az üf és a fejlesztő brigád is.....
nekem csak rossz tapasztalaton van velük

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#18) tatararpad válasza Dark Archon (#13) üzenetére


tatararpad
őstag

Az hogy a számlafizetési díjadban mi van rád és a bankodra tartozik. Attól még ugyanúgy van annak is egy költsége hogy digitálisan vásárolsz, mint ha fizikailag. Hogy ennek a díját mibe számítják bele, annak miért kellene törvényszerűnek lennie? Mivel én is OTP-s vagyok ha netbankban veszek matricát 200 ft a kényelmi díj, ha Simpleben meg 50 ft. Kinél panaszkodjak, az OTP-nél hogy egy appal arrébb alcsonyabb díjú a szolgáltatásuk, vagy a Simplenél hogy 200 forintot kellene fizetnem mert OTP-s vagyok? Az automatás bérlethez volt egyszer szerencsém Debrecenben, ugyanannyiba került mint pénztárnál. Ennyi erővel ugyanúgy kényelmi díjat fizetek autonatás vásárlásnál is, mert hiába olcsóbb az automata fenntartása nekik, mégis ugyanannyit fizettem. A MÁV meg elenged 1%-ot a jegyből ha otthon nyomtatom, pedig ők nem csak a papírt spórolják meg hanem ugyanúgy az előmunkát is. Lerendezik egymás között csak van mikor a költsége ennek a fogyasztóra hárul, de szerencsére nem kötelező kifizetni ezt a díjat.

[ Szerkesztve ]

(#19) Dark Archon válasza Zoley (#16) üzenetére


Dark Archon
addikt

Az átfedés hagyján, de ráadásul nem vonja le a különbözetet értékben az épp vásárlandó matricából. Azt sem értem, hogy miért nem lehet ténylegesen 1 évig érvényes matricát venni aznaptól, amikor szükségem van rá.

Hol az az "itt"? Csak nem Horvátország? Mert épp ideje lenne, agyrém, ami ott megy nyaranként a kapuk miatt. Jeladóval sem vagy előrébb, mert mire eljutsz a külön sávig, majdnem ugyanannyit vársz.

tatararpad: mindegy, most már legalább tudom, hogy van kényelmi díj mentes kényelmes megoldás is, nem kell nekem az OTP-t használni erre.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#20) Zoley válasza Dark Archon (#19) üzenetére


Zoley
csendes tag

Bocs, nem konkretizaltam az ujabb hozzaszolasban is, az itt az Nagy Britannia (nem, nem London ;) )

(#21) szabogabor10 válasza Zoley (#11) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ennek mindenhol így kellene működnie.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#22) bambano válasza tatararpad (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a parkolás szerintem más tészta. az, hogy percre pontosan fizetem a díjat + fix kényelmi díj, nem ritkán olcsóbb, mint nem tudni, hogy mikor érsz vissza, biztonság kedvéért beledobni még 1-2 darab 200-ast és utólag rájönni, hogy kár volt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) tatararpad válasza bambano (#22) üzenetére


tatararpad
őstag

Nekem biztos, mert mikor másra várok sose tudom meddig fog tartani, egy órából volt már 15 perc, és fordítva is.

(#24) kymera válasza pontazire (#6) üzenetére


kymera
senior tag

Ez minket is felháborít . :(((

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#25) vizslakutya


vizslakutya
senior tag

Saját példámból okulva,azt javaslom mindenkinek,hogy a vásárlásnál kérjen egy névre szóló hivatalos számlát! Nem kerül többe,csak kb 2 perc mire kinyomtatja az eladó.
Nekem tavaly kiégett és teljesen megsemmisült az autópályán az autóm és milyen cirkusz volt mire át tudtam íratni a jogosultságot a következőre ,mivel ugyebár a cetli benne volt a forgalmiban,az meg az autóban,így nem tudtam igazolni,hogy valóban volt érvényes matricám.
Persze az túl egyszerű lett volna,hogy régi rendszám bemond,kisasszony beüti a gépbe és lám már ott is van a megvett jogosultság,de ez nem így működik a nagy Nemzeti rendszerekben!! Nekem kellet volna elmenni ahhoz a benzinkúthoz, ahol vettem és kérni tőlük pótigazolást! Őszintén megmondva még a mai napig sem tudom hol vettem meg a 3 megyei matricát,ráadásul nem is egy időben.
Íratsz egy számlát és azt szépen otthon őrizgeted. (az már más tészta,ha lakásod is leég ! :Y )

>vizslát mindenkinek<> Xiaomi Mi 11 Lite 5G >

(#26) fant0mi válasza Zoley (#11) üzenetére


fant0mi
addikt

Tavalyelőtt volt olyan, hogy elfelejtettem, hogy lejárt a matricám, autóztam az M7-esen 50 km-t, és a munkahelyemen jutott csak eszembe. Megvettem még délelőtt online, s nem büntettek meg. Itt is lehet valami türelmi idő, csak nem reklámozzák.

(#27) arnyekxxx válasza vizslakutya (#25) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Persze az túl egyszerű lett volna,hogy régi rendszám bemond,kisasszony beüti a gépbe és lám már ott is van a megvett jogosultság,de ez nem így működik a nagy Nemzeti rendszerekben!!

Hát speciel én pont így írattam át az eladott verdáról az új verdára a megyei matricát.

(#28) StLui válasza fant0mi (#26) üzenetére


StLui
veterán

volt, de ez szűnt meg tavaly

itt egy cikk róla pl

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#29) Gabesz84


Gabesz84
őstag

Felhivnam a figyelmeteket arra, hogy a cikk tobb helyen is santit. Az M9 nem autopalya, hanem autout, es nem fizetos.
Javaslom a nemzetiutdij.hu-n a terkepek bongeszeset.

[ Szerkesztve ]

(#30) MaCS_70 válasza Dark Archon (#19) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akár a tényleges napok számítását is bevezethetnék 1 nap = 24 óra alapon... Mert most, ha mondjuk éjfél előtt veszel heti/havi matricát, egy teljes napot buksz. :Y :W

Persze informatikailag nyilván kivitelezhetetlen az órák és percek nyilvántartása -- amit anno valami rádióműsorban magyarázott valami illetékes teljes komolysággal.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#31) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugtassatok meg, hogy ezek az árak (kényelmi díjak) csak megyei matrica vásárlásra vonatkoznak és nem számítanak fel ennyit egy heti matrica SMS-ben vásárlása után.
(160-270 Ft között szolgáltatótól függően)

Tárgytalan, megy a lehúzás ezerrel. (2015-ben 165 Ft volt, most 270 Ft). :W

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32) fant0mi válasza radi8tor (#31) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem nyugtatlak meg. Tranzakciónként van.
Érdemes felregisztrálni a nemzetiutdij.hu-ra, ott online ingyenes a tranzakció.
A nemzetimobilfizetes.hu-n van tranzakciós díj, de csak 50 Ft/tranzakció.

[ Szerkesztve ]

(#33) Iga007 válasza MaCS_70 (#30) üzenetére


Iga007
tag

Megadható mikortól legyen érvényes nem csak a fizetés pillanatától...így kb. Hetekkel előre megveheted magadnak pl a heti matricát...

(#34) MaCS_70 válasza Iga007 (#33) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem csak napokat számol a rendszer, órákat-perceket nem.

Ha tehát most veszek egy tíznapos "matricát", az 26-án 23:59-kor lejár, nem pedig 27-e 16:07-kor.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#35) emelhu válasza fant0mi (#32) üzenetére


emelhu
aktív tag

Lehetne, hogy ha elektronikusan nyujtok be bevallásokat a zállamnak, akkor én is felszámoljak rá kényelmi dijat? Merthogy nem kell neki adatrögziteni, megtettem helyette.

(#36) StLui válasza emelhu (#35) üzenetére


StLui
veterán

Nem, nem. Azért is neked kéne az elv alapján fizetni kényelmi díjat, hiszen nem kell se postára, se nav-hoz bemenni, és ahogy a matrica vásárlásnál, úgy itt is te rögzíted az adataidat ;]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#37) Dark Archon válasza Iga007 (#33) üzenetére


Dark Archon
addikt

Éves matricáról volt szó, ott nem adható meg. Én tavaly karácsonykor jöttem rá, hogy de jó lett volna mégis egy Pest megye matrica. Persze egy hét miatt nem fizettem 5 rongyot, inkább kerültem. De miért ne vehettem volna meg dec. 25-én úgy, hogy 2016.12.25-ig érvényes?

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#38) radi8tor válasza Dark Archon (#37) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen, ez sajnos nem megoldott. Az éves mindig január 1-től érvényes.

⭐ Stella

(#39) #40553216 válasza Dark Archon (#37) üzenetére


#40553216
törölt tag

A svájci megoldás is érdekes, mert ugyan ott sincs naptól/órától/perctől napig/óráig/percig, de idénre tavaly dec. 1-től jövő év jan. 31-ig érvényes a matrica. Igaz, ott akkor is kell venni éves matricát, ha csak egyszer átutazol Svájcon, és még autópályára sem mész közben. Mert a határon meg kell venni, bármilyen határátkelőn lépsz be.

(#40) radi8tor válasza #40553216 (#39) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez nem így van. :N Nem kell megvenni minden határátkelőhelyen csak azon, amelyik autópályán van.

⭐ Stella

(#41) StLui válasza #40553216 (#39) üzenetére


StLui
veterán

Svájc: Ez így nem igaz, nyáron voltam, direkt nem autópályán mentünk át, és kerültük a fizetős utakat. nem is volt gond. Unokatesóm ott él, jól csináltunk mindent.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#42) Dezsike


Dezsike
tag

December 27.én heti matricát vettem a Telekomtól SMS-ben, 165 Ft+2 SMS (ami a csomagomban ingyenes) volt a díja. Ilyen drasztikusan árat emeltek volna? Ha igen, inkább áttérek a Simple-re, az üdítőautomata funkciója miatt eddig is használtam, mert adott 10% kedvezményt (most már nem ad, így visszatértem az apróra).

(#43) radi8tor válasza Dezsike (#42) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sajnos igen.

⭐ Stella

(#44) MaCS_70 válasza radi8tor (#38) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, szinte megoldhatatlan... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45) FF23 válasza Zoley (#11) üzenetére


FF23
senior tag

Gondolom még nem tudatosult benned, hogy GB egy sziget :D
Mink európa fontos tranzitútvonalai vagyunk, egy nap alatt átutazható, ezért nem lehet bazírozni arra, hogy 5 nap múlva, majd valahonnan, valahogy fizetni fog.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#46) radi8tor válasza FF23 (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A megoldás az lehetne, hogy a határon feltartóztatják az autót, ha még nem fizette ki az úthasználatot. De erre nincs kapacitás (már alig vannak határőrök).
Angliában gondolom a kompra hajtás előtt beolvassák a rendszámot, és addig nem engednek fel rá.

⭐ Stella

(#47) bambano válasza radi8tor (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem lehetne kapacitás, a rajtunk átmenő tranzit forgalom jellemzően kilép a schengeni övezetből vagy kívülről jön, azokon a határokon pedig van őrzés.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) radi8tor válasza bambano (#47) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azokon van, de Ausztria, Szlovákia és Horvátország felé nincs határellenőrzés.

A kapacitásról annyit, hogy a határőrök felét átrakták máshova. Szóval nincs annyi határőr már a schengeni határokon sem.

⭐ Stella

(#49) MaCS_70 válasza bambano (#47) üzenetére


MaCS_70
félisten

Meg aztán lehetne akár erre vonatkozó jogsegély is.
Van továbbá egy olyan megoldás is, hogy a járműre terhelni a díjhátralékot. A nemzetközi magánjogi lehetőségei ugyan nem tiszták számomra, de van olyan ország, ahol ez a gyakorlat. Egyismerősöm a nem sokkal korábban vásárolt autójával Svájcban szembesült azzal a kellemetlen helyzettel, hogy több milliót kér tőle a rendőr, aki szerint a svájci jogban az autóval együtt a hátralékos bírságot is megvásárolta.

Árnyalja a helyzetet, hogy az autópályadíj formailag polgári jogi követelés, nem bírság.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) bambano válasza radi8tor (#48) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tranzitforgalomról beszélek, a tranzit forgalom jelentős része szerintem átmegy a schengeni határon, tehát vagy akkor ellenőrizhetik, amikor belép az övezetbe, vagy akkor, amikor kilép onnan. és ha tárolják a rendszámokat, mivel a teherautók jellemzően visszatérő vendégek, utólag is behajtható a díjhátralék.

(#49) MaCS_70 "Van továbbá egy olyan megoldás is, hogy a járműre terhelni a díjhátralékot. A nemzetközi magánjogi lehetőségei ugyan nem tiszták számomra, de van olyan ország, ahol ez a gyakorlat.": igen, például Magyarország.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.