Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X2N


X2N
senior tag

Tipikus AMD :DDD

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#2) paprobert válasza X2N (#1) üzenetére


paprobert
senior tag

A "Nem változik" itt azt jelenti, hogy marad a régi beállításokon, 10-15%-kal lassabban?
Vagy azt hogy már a frissítettel jön, tehát nincs teendő?

szerk.: nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#3) Wombath válasza paprobert (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Az előbbi. Illetve azt azért tudni kell, hogy az AMD valójában csak lehetőséget adott a gyártóknak, hogy ha akarják, még feljebb húzzák a kártyákat. Ezek a kártyák azok, amiknél a gyártó nem akarja a már eredetileg eldöntöttnél jobban húzni a dolgokat :)

(#4) paprobert válasza Wombath (#3) üzenetére


paprobert
senior tag

Köszi!

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#5) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

A második körben megjelenő és a későbbi szállítmányok már az új bios-szal fognak jönni, így csak az első szériás kártyák lesznek ilyen "mókolás kell nekik" érintettek.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

és van itt valaki aki ilyet akar venni?

Mert szerintem ők nem igazán vannak fent a ph-n, vagyis a leglényegesebb réteghez nem fog eljutni az infó, nem mintha ők tudnának is ezzel kezdeni valamit, mert ált. ez a réteg nem áll neki BIOS-t frissíteni.

(#7) b. válasza Wombath (#3) üzenetére


b.
félisten

tehát az eredeti azt takarja , hogy 12 Gbps ramsebesség és kb 1660 Ti szint?

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#8) sutyi^ válasza b. (#7) üzenetére


sutyi^
senior tag

Régi BIOS (1560-1620 GPU &12Gbps VRAM) GTX 1660S/Ti +10-15%
Új BIOS (1615-1750 GPU & 14Gbps VRAM) GTX 1660S/Ti +18-20% (~RTX 2060)

Két dolog ami számomra lejött:
1. Sikerült jól összekatyvaszolni ezt a launchot a last minute BIOS updattel.
2. A Sapphire PULSE olcsó, halk, hűvös és a korai darabokat lehet flashelni gondolkodás nélkül.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#9) Dingle válasza [CS]Blade2 (#6) üzenetére


Dingle
tag

Jelen! :DD
Bár félek a BIOS frissítgetéstől...

(#10) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Meg lehetne említeni a cikkben, hogy a kiadott új bios-ok Linux alatt erős visszaesést produkáltak. Most jött ki új biosz, ami megoldja a gondot. https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=rx5600xt-linux-vbios&num=1

A teljesség kedvéért...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#11) kolopele


kolopele
nagyúr

Újabb bizonyíték arra, hogy aki jót akar kerülje el az AMD - t. Burleszk már amit művelnek komolyan.

(#12) #11083776 válasza kolopele (#11) üzenetére


#11083776
törölt tag

Mert kiadtak egy olcsóbb alternatívàt,amire az Nvidia 50 dollàrral csökkentette és erre reagàlt az Amd (ha nincs a-50 dodo akkor ez sincs.....àrcsökkenést nem tudnak ,mert ők nem akkora àrrèssel dolgoznak mint az Nvidia,Intel,Apple,Samsung...

(#13) b. válasza #11083776 (#12) üzenetére


b.
félisten

honnan tudod mekkora árréssel dolgoznak? van infód róla? ne viccelj már, nem szeretet szolgálat. ugyan az a GPU van rajta mint az 5700 kártyákon,de azok 400 és 350 dollárral mennek. Mit gondolsz mennyit keresnek azokon, ha ezt tudják 279 MSRP vel adni?szerintem még csak nem is hibásak mind.
kényszer lépés volt ez mert az 1660 super +10 % lett volna alapon, az meg 239 $, nvidia meg közben levágta a 2060 árát így kényszerhelyzetben voltak.
így meg akkor hozták inkább a 2060 teljesítményét olcsóbban, ami jó döntés, csak világosan látszik, hogy baromira meglepte őket Nvida.
ettöl függetlenül én is azt mondom, hogy ennyiért megéri. jó középkategóriás kártya, csak nem mindegy melyik típust veszed.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) kolopele válasza #11083776 (#12) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább dolgoznának nagyobb árréssel ( habár szerintem van ott azért árrés, ingyen senki nem dolgozik), csak ne lenne ennyi gond velük. Hiába adnak majd ki 2080 Ti verő kártyát is netalán olcsóbban, ha a driver ott sem lesz tökéletes. Marad az nVidia és a háromezres széria csúcskártyája majd nagyon úgy érzem.

[ Szerkesztve ]

(#15) Televan74


Televan74
nagyúr

Vigyázni kell mert nem minden RX5600 XT bírja az új biost,könnyen lehet féltégla a kártyából.
Szerintem inkább még árat kellett volna csökkenteni és nem ezzel vacakolni.
Driverrel meg hasonló volt a helyzet a 2019 -es kiadásnál, csak ott a Vega tulajok cumiztak az elején, nekem ott sem voltak problémáim a RX580,RX590 -es kártyáimmal.Kell még egy két hónap mire kigyomlálják a hibákat. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#16) kolopele válasza Televan74 (#15) üzenetére


kolopele
nagyúr

Vagy több....

(#17) joey04


joey04
titán

Ez valami rossz vicc?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) #11083776 válasza kolopele (#14) üzenetére


#11083776
törölt tag

Nàlam tökéletes Msi gaming x,rx5700xt,minden jàtèknàl 144hz freesync,bàr amikor vettem akkor a cod modern 2019 amivel rengeteg embernèl volt -van probléma a klàntàrsaim is azért kifagyogatnak nvidia-val pl 2080 is.nàlam shutter-elt megàllt 2-3 màsodpercre ês ment tovàbb 2-3 mapponkènt
1 szer.De azóta az ujabb driverekkel tökéletes.
DDU val (csökkentett módban,) és utânna a radeon telepítőjével is tiszta telepítés.(a cod miatt eszköztelepítőből raktam fel -de màr nem,januàri driver szuper,-màrmint cod 2019 is,mert a többi mindig is az volt ...
De még szivogatnak nvidiàval a mai napig.

(#19) #11083776 válasza b. (#13) üzenetére


#11083776
törölt tag

Mert 110 euróval olcsobb volt mint a konkurencia :)
(De elsődlegesen a freesync miatt.,)
Meg onnét pl,hogy egy 4 magos i7 7700k 130 k felett van még egy ryzen 3600 os 6 maggal kb 65k meg (most nem keresgetem)
Tudod mikor 2 xeon 20000 $ renderelés 1 óra 30 perc,zmd ryzen 4000$ renderelés 1 óra 3 perc.Innét gondolom....

(#20) #11083776 válasza b. (#13) üzenetére


#11083776
törölt tag

Egyébként egyértelmű válasz van a kérdésedre hogy honnét tudom csak nem akarok rasszista lenni:))))))
A legdrágább termékeknek és legnagyobb cégeknek van egy közös jellemzőjük:)

[ Szerkesztve ]

(#21) Prof


Prof
addikt

Amennyire jok techben/ar/ertekben AMD-nel, annyira borzalmasan rosszak PR/marketing teren... mar-mar Google szint.
Nem igaz, hogy nem tudnak Apple-tol legalabb egy embert elcsabitani...
Vagy valami gyorsetterem lanctol akik billiokat csinalnak emberek mergezesevel es meg tamogatjak is oket...

[ Szerkesztve ]

(#22) Joz76 válasza Prof (#21) üzenetére


Joz76
tag

Na az lenne csak az igazán katasztrófa. Akkor lenne kb. 3 VGA-juk valami ilyesféle névekkel:

- Radeon retina
- Radeon retina XS
- Radeon retina Pro

Specifikációként meg ilyesmit kapnál:

- retina kijelző felbontás támogatás
- 2x-es teljesítmény az iphone TY-hez képest
- forradalmian új csatlakozók
- széles színtartomány
- Facelight Time kompatibilitás
- MHz feletti órajelek

Aztán a minden évben jövő új termékeknek pont ugyanez lenne a neve, csak akkor más specifikációval.

Az apple féle elnevezésktől még az átnevezgetés is jobb.

Joz

(#23) #52931072


#52931072
törölt tag

Csinálhatták volna azt is amit az nvidia. Kiadnak egy új tuningolt szériát és átnevezik 5600xt supernek és még az árát is megvágják, hogy örüljenek az oc-s 5600xt tulajok. Annak nem néztem utána, hogy kiadott az nvidia biost az oc-s 2060 tulajoknak, hogy legyen nekik is superuk?
Azt csinálja az amd, mint a többi piaci szereplő, reagál a változásokra. Ennyi a történet, manapság nem akkora cucc egy bios frissítés.

[ Szerkesztve ]

(#24) b. válasza Joz76 (#22) üzenetére


b.
félisten

:DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) TTomax válasza #52931072 (#23) üzenetére


TTomax
nagyúr

Persze az nVidia még véletlen sem ezt csinálta,mert a 2060S nem ugyanaz a gpu mint a sima 2060.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) Semplar


Semplar
őstag

Asus - nál a két link szemre fel van cserélve.

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#27) Hohocali válasza TTomax (#25) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hát kb. ugyanazt csinálta. AMD-re válasz a "super" kártya, különben nem lenne. A GPU ugyanaz, csak kevesebb egység van letiltva (gondolom válogatnak). Viszont a 2060-ból nem tudsz bios update-el 2060S-t csinálni, AMD-nél igen. Most akkor melyik a jobb? ;)

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#28) b. válasza Hohocali (#27) üzenetére


b.
félisten

a 2060 alapból egy 5600 XT. a 2060 S pedig egy 5700 kártya..... szépen lehet még húzni rajta 8-10 % t erőlködés , BIOS frissítés és kockázatok nélkül. Szerintem egy átlag felhasználó, aki nem minden áron AMD-t akar ás van 300 dollárja ez után a után nem fog feltétlenül BIOS frissítéssel és kockázatokkal bajlódni.
Örülni kell a versenynek. 2060 idejében a Vega volt a porondon amit szépen levert a 2060 a maga idejében árban is.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#29) #52931072 válasza TTomax (#25) üzenetére


#52931072
törölt tag

Tudom, le vannak tiltva cuda magok és meg van vágva a mem sávszél, gondolom szoftveresen nem lehet feloldani, csak egy párhuzamot vontam. Ha az nvidia lenne hátrányban simán meglépne egy ilyet, ha látná a konkurens árvágását.

(#30) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Wombath: nagyon hasznos cikk, köszi :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#31) TTomax válasza Hohocali (#27) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csakhogy itt nem erről van szó,nem a versenyröl.Én még nem nagyon találkoztam olyan vgaval ahol a kiadást követően az usernak kellett biost flashelnie,hogy a reviewekben szereplő sebesség meglegyen,már ha elég szerencsés volt,és olyan vgat vett amin lehet,mert ha nem akkor így járt és jól át lett dobva a palánkon,mert nem azt kapta amiért fizetett...,persze tudom megérdemelte,miért nem olvas internetes fórumokat...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#32) kolopele válasza #11083776 (#18) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem csak a 2080 Ti esetében a memória hiba jelentkezett, amit orvosoltak elég hamar, a driverekkel sosem voltak bajaim. Mondjuk kétszer ki kellett cserélnem miatta a kártyát, de azóta nincs vele gond.

(#33) Hohocali válasza TTomax (#31) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Szerintem el vannak tévedve itt emberek... Minden nézőpont kérdése:
nincs senki sem "átdobva a palánkon", mindenki azt kapja a pénzéért, amiért fizet. Vagyis kapsz a pénzedért egy 5600XT-t (old bios). Igen, az eredeti 5600XT-t, ami eredetileg ki lett találva. A teljesítmény rendben van, ezt ígérte az AMD (nem a 2060 ellenfelének lett sose szánva). Az ára is rendben van, mert az 5500 és 5700 között van (100-110k). Nincs itt semmi látnivaló... :) Az már csak 1 plussz, hogy bios update-el gyorsíthatsz rajta, ha akarsz...

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#34) kolopele válasza Hohocali (#33) üzenetére


kolopele
nagyúr

Na és normális driver hány év múlva lesz hozzájuk? A teljesítmény egy dolog, kiadhatják a 2080 Ti verő kártyájukat is, ha fekete képernyőzik, droppol, lefagy, stb.

(#35) Televan74 válasza kolopele (#34) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ne általánosíts, rengeteg embernél megy normálisan.De legtöbb helyen user error, rosszul beállított manuális oc (cpu & system memory). A néhány + fps -ért túlhúzott kártyákról meg ne is beszéljünk. :N

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#36) kolopele válasza Televan74 (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nekem egyik sem szokásom, mégis a decemberben nálam járt két sima és egy XT kártya közül egyik sem működött jól. Leginkább az tetszett amikor a Borderlands 3 fél percenként állt le azzal az üzenettel, hogy akarok e állást menteni a játékban :) Amennyiben nem lett volna baj velük a két lurkónak meghagytam volna őket, főleg a freesync miatt is, de az sem semmi hogy ott mit művelt. Inkább bedobtam két 2060 - at nekik, azokkal azóta sincs baj, szépen megy a Minecraft meg a Fortnite is :DDD

(#37) TTomax válasza Hohocali (#33) üzenetére


TTomax
nagyúr

No akkor nagyon remélem,hogy TE leszel az első aki a fórumon beruház egy "old" biosos 5600XT-re amire már nem is kell új biost húzni,mondjuk egy MSI Gaming X-re,ha már szerinted minden rendben van,és mindenki el van tévedve. :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#38) b. válasza Hohocali (#33) üzenetére


b.
félisten

A január 21. tesztek szerint az 5600 Xt 2060 erősségű kártya.
2 féle teljesítményű 5600 XT lesz a piacon ,nem nehéz ezt felfogni, hisz erről szól a cikk amihez kommentelsz, hogy nem minden 5600 XT fogja megkapni az új BIOS-t mert nem alkalmas rá a gyártó szerint sem...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#39) Hellwhatever


Hellwhatever
aktív tag

Itt a fő probléma az hogy legyártattak a partnerekkel X db kártyát egy adott specifikációval és validációs szinttel, erre megjelenés előtt feljebb tolták a termékek paramétereit úgy hogy a legyártott készlet már ott vigyorgott a raktárakban.

Arról nem beszélve hogy az 5600XT esetében az AMD adja a memória modulokat is a GPU mellé és nem minden 12 GBps-re hitelesített chip tudja a 14 GBps-et. Tisztább lett volna minimálisan tolni a megjelenést 5600 XTX-re átcimkézni azt ami tudja az új specet, mert ez innentől kezdve lutri.

#35: Tessék belelapozni az 5xxx Navi topikba, ennyi user error a világon nincs.
(Ezt már tényleg csak zárójelben, de ha a másik két oldal sebezhetőségeiről a fixet lehozzátok első nap, akkor ezt se ártana megturnéztatni.)

[ Szerkesztve ]

(#40) edward2 válasza Hohocali (#33) üzenetére


edward2
addikt

Így is hozzá lehet állni vagy úgy, hogy ott a 2060 kb ugyanannyiért mint 5600xt ami alapból hozza az új biosos sebességet és lottózni se kell mellé.

(#41) TTomax válasza edward2 (#40) üzenetére


TTomax
nagyúr

És ott még akad némi OC is...nincs koppra járatva.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42) Recke válasza TTomax (#31) üzenetére


Recke
csendes tag

Félremagyarázod a tényeket, amivel Te vágod át a palánkon a user-eket!
A review-ban szereplő sebesség megvan a „régi” BIOS-ban!
(Az új BIOS-szal további plusz sebesség nyerhető))
A cikk éppen arról szól, hogy beazonosíthatóak a flash-selhető kártyák!
Egy IT oldalon vicces a sopánkodás a BIOS flash miatt.
Aki nem olvas internetes fórumokat, az a „régi” BIOS-szal használhatja a kártyát. Esetleg vásárlás előtt kikéri a szomszéd véleményét, majd vesz egy 2060-at!

Minden esetben a nagyobb fizikai erővel rendelkező ebnek van lehetősége a szaporodásra!

(#43) GodGamer5 válasza edward2 (#40) üzenetére


GodGamer5
addikt

Ráadásul a 2060-as kártyák mivel régebb óta vannak a piacon, ezért használtan jobb áron beszerezhetőek. :)

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#44) hokuszpk válasza Hellwhatever (#39) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Ezt már tényleg csak zárójelben, de ha a másik két oldal sebezhetőségeiről a fixet lehozzátok első nap, akkor ezt se ártana megturnéztatni"

hat nemtom. en futtatok vmwaret, es valoszinuleg nemvagyok egyedul ezzel a forumon, de amint az Inteles sebezhetosegekre adott reakciobol tudjuk, az "atlag Jozsit" ez nem erinti.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) Kolbi_30 válasza Hellwhatever (#39) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Én egy pulse 5700 kártyát nyustolok..de 1 játékban volt fekete képernyő december óta 1 alkalommal. És ja ugyan ezek a rinyalasok voltak a Vega topikba meg az rx570 580...st topikokban is. Aztán a végére kiderult hogy user error a hibák 98%. Vagy a viragbolti játék... Stb. Csak egyszerűbb egy márkát vagy más embert szavazni mint belatni hogy idióta vagy. (nem rád értve)

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#46) GodGamer5 válasza Kolbi_30 (#45) üzenetére


GodGamer5
addikt

Nekem Geforce-on a "virágbolti játékok" sem okoznak fekete képernyőt, vagy fagyást... ;]
Egyébként való igaz, hogy divat a radeonokat szidni és bár átlagban több hiba jön elő velük, azért nincs akkora vész. :)
Mondjuk tavaly volt egy ref Vega56-om, azt az ellenségemnek sem kívánnám... ;] :DDD

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#47) TTomax válasza Recke (#42) üzenetére


TTomax
nagyúr

Aham...gondolom nem sok tesztet néztél,csak mert már elsö teszt amit google kidob úgy indul...hogy [link]

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) TTomax válasza Kolbi_30 (#45) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát hogyne,minden szép és jó... [link] Objektivitás ofc ....

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#49) Kolbi_30 válasza TTomax (#48) üzenetére


Kolbi_30
őstag

Nálam hibátlan mindenki más problémája meg nyoszorgese le van szarva. Az"influencerek". meg ugyan ez a kategória

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#50) kolopele válasza Kolbi_30 (#49) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor inkább örülj neki, mintsem a problémákkal küszködő tulajokat hogy is mondjam szépen..................sajnos nem jut eszembe semmi :) Én vállaltam szidni a 2080 Ti - t a memória miatt, egészen addig amíg rendbe nem tették, és ma már senki nem panaszkodik az RTX - ekre, fordítva viszont ez még messze nincs így. Én csak remélem, hogy rövidesen ez változik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.