Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) innovoHu


innovoHu
csendes tag

2-es tulajdonosként, nem őrülök ennek a hírnek. Amúgy elég lenne a 2-es is, ha nem szakadna folyton el a szíja. (Már 3x cserélték)

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Sajnálom, lehet egy B2-t beszerzek, pedig vártam a 3-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Obyboy


Obyboy
addikt

Ha már a mobilok piacán nem tudott teret szerezni magának a MS akkor a viselhető kütyük piacán erősíthetett volna egy jó ár/érték arányú sorozattal. Bár az tény, hogy a feltörekvő kínai márkák mellett nehéz a piacon maradni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#4) Balzak83


Balzak83
senior tag

Amibe mostanában a Microsoft belefog abból jó nem sül ki. Évek óta egy versenyképtelen vállalat. Se hardverben nincs ott (soha nem is volt ott igazán), ami meg a szoftver részleget érinti, az meg egyenesen a csőd.

(#5) ddudas válasza Balzak83 (#4) üzenetére


ddudas
tag

Miért is nincs ott HW-ben? Én nem igazán tudnék példát hozni arra, amit mondasz

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#6) Воланд válasza Balzak83 (#4) üzenetére


Воланд
titán

Jaja, a pokolba lovagolnak, meg belaállnak a földbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) DaveJr válasza Balzak83 (#4) üzenetére


DaveJr
őstag

"Se hardverben nincs ott"....ez azért nem teljesen így van. Billentyűzetei és egerei nagyon jók. Nekem az elmúlt 15 évben csak MS egerem és billentyűzetem volt. Minőségben, komfortban nálam a legjobbak (nem játékra). Cserélni csak azért kellett az első billentyűzetet, mert már Win7tel nem működött minden funkciója, de esztétikailag még mindig újszerű, nincs lekopva, kifényesedve.
Fateromnak már az 5. Logitech billentyűzetet veszem, mert elkopott, kifényesedett, tönkrement...stb.
Az, hogy nincs agyontolva az MS hardver reklám szempontjából nem jelenti azt, hogy rossz lenne. Mondjuk lehet, hogy csak kis hazánkban nem látni ilyen reklámokat.

Ha nem trollkodni akartál, akkor azért kíváncsi lennénk, hogy mitől csőd mondjuk a win10....

[ Szerkesztve ]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#8) Balzak83 válasza ddudas (#5) üzenetére


Balzak83
senior tag

Sógorom Microsoft blue laser egere évente cserélős, vagy a receiver hullik szét vagy az optikája. a billentyűzetének sz@r a nyomáspontja, nagyon gagyi az egész pedig nem 2 Forintba került. A Sidewinder kormánya kontakthibás lett. A "friss" telefonok rég elavult hardverrel jönnek ki.

@DaveJr: nekem pont a Logitech jött be, eddig semmi bajom nem volt egy cuccal sem. Marathon egerem évek óta megvan, évente kell bele elem azt kész.

Windows 10? 20 másodpercekre lehal a rendszerem a legfrankóbb anniversary edition telepítés óta. És nem egyedi eset

[ Szerkesztve ]

(#9) ddudas válasza Balzak83 (#8) üzenetére


ddudas
tag

Igaz, a lumia 950 és XL hűtése, az irisz szkenner és a windows hello, a hololens, az xboxok, az összes surface ez mind szemét. Én egy bluetoothos arc touch mouset használok már vagy két éve minden gond nélkül, a sidewinder eszközök pedig elég magas minőséget képviseltek a logitech, saitek, genius és trust szarjaihoz képest. Nem mellesleg a 2000es évek elején/közepén megszűnt az a termékvonal, nem tudom ez a kontakthiba mit akar bizonyítani :-)

[ Szerkesztve ]

Nullum fatum sed quod faciamus.

(#10) DaveJr válasza Balzak83 (#8) üzenetére


DaveJr
őstag

Akkor biztos az én esetem az egyedi. 4-5 általam kezelt gépen nincs ilyen jellegű probléma, pedig azok közül 1 gép mondható újnak. A maradék közül a legfiatalabb is 6 éves.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#11) Godfather válasza Balzak83 (#8) üzenetére


Godfather
aktív tag

Ilyen lehalás nekem is volt, megoldható...

[link]

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényege lényegében lényegtelen,mert a dolgok stilisztikája úgy kopszerválódik,ahogy a tendencia dominál.

(#12) somogyib


somogyib
őstag

Itt mire lett volna használva az RFID technológia?

(#13) Obyboy válasza somogyib (#12) üzenetére


Obyboy
addikt

Jó kérdés. A munkahelyemen igen furán néznének rám a biztonságiak ha oda mennék hozzájuk hogy a belépőkártyám helyett a továbbiakban a Band-et akarom használni és szeretném ha felvennék a rendszerben a nevemhez.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#14) Cathfaern válasza Obyboy (#3) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nehezebb ez a viselhető kütyüs piac, mint elsőre tűnik. Egyrészt van az Apple, aki teljesen lezárja a rendszerét 3rd party cuccok előtt, így csak minimális funkcionalitást tudsz nyújtani. Ami lényegében azt jelenti, hogy a pár ezer Ft-os miband és a 60-100ezer Ft-os okoskütyü között annyi különbség lesz, hogy utóbbinak nagyobb a kijelzője. Ha figyelembe vesszük, hogy az Apple Watchot is kapsz kb. ennyiért, akkor kijelenthetjük, hogy iOS-es piac felejtős.
De ugye ott az Android piac. Androidos piacot három részre lehet osztani:
1. Nem akar annyit adni telefonért, hogy Apple-t megfizessen. Neki nem fogsz eladni egy olyan kütyüt ami drágább, mint a telefonja
2. Hajlandó sokat fizetni telefonért, csak valamiért nem akar Apple-t. Esélyes, hogy itt a zártság és/vagy nagy márkákkal kapcsolatos ellenérzés az oka, tehát Microsoftot se fog venni. Raádásul a gyártók a saját mobiljaikhoz sokkal jobban hozzá tudják szabni az okoskütyüket, tehát alapból versenyhátrányban van a Microsoft.
3. Azért vesz Androidot mert szénné tudja hackelni. Neki a Microsoftos cucc úgyis túl zárt lesz, vesz inkább valami "opensource" okoskütyüt.

És itt a kör bezárul, minőségi okoskütyüt nincs kinek eladni, olcsó okoskütyüben meg a kínai gyártókkal nem lehet felvenni a versenyt.

tl;dr: okoskütyüt csak akkor tudsz eladni, ha van egy saját mobilplatformod.

(#15) Obyboy válasza Cathfaern (#14) üzenetére


Obyboy
addikt

Ez pontosan így igaz ahogy leírtad. Meggyőztél.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#16) Fejvadi válasza Obyboy (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Ott sem jeleskedik.

(#17) Obyboy válasza Fejvadi (#16) üzenetére


Obyboy
addikt

Igen. Pont ezért vonul vissza. De ha összeszedték volna magukat és nem lébecolják el a dolgot mint a mobilok piacán akkor lehetett volna nagyobb részesedésük.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#18) Fejvadi válasza Obyboy (#17) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Biztos azt hitték, mindegy milyen, majd a név eladja.

(#19) Obyboy válasza Fejvadi (#18) üzenetére


Obyboy
addikt

Lehetséges, hogy ilyen is volt mögötte. Vagy hogy majd a fanok veszik a Lumia mellé.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#20) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Az MS soha nem volt hardver gyártó cég, és nem is lesz az. Ők főleg platformot fejlesztenek, és ebből keresik a pénzt (pl Samsung, Xiaomi telefonokon az MS alkalmazások). A Band is csak azért kellett, hogy a Health platformot népszerűsítsék, meg demozzák. Én sajnálom, mert van egy Band 1-em és szeretem is (bár már a 4-et fogyasztom), szóval a minősége nem épp tökéletes. Meg szerintem nem nagyon találták meg vele a piacot, a komolyan sportolóknak kevés a tudása, okosórának meg nem elég nagy a kijelző. Mondjuk nekem pont azért tetszett mert a 2 között volt félúton.

Laci

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.