Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#50) Atos23


Atos23
senior tag

Én is vegyestüzelek néha itthon.

Néhány sornyi tapasztalatot megosztanék, a házad népének érdekében. :)

Nálam szintén hasonló korú, szovjet kazán üzemel, hasonló méretben, gravitációs rendszerrel, 7 db meghajtott ragyiatorral. A hőmérője olyan, mint egy túlméretezett lázmérő, be van süllyesztve a kazán felszálló csövébe. Amikor 70 fokot mutat a hőmérő, már hallok enyhe sípolást a kazánból. 75 foknál már erős sípolás hallatszik, 80-ig még nem mertem elmenni. De nem is kell, az ilyen öreg rendszert nem kell maxon járatni, akkor még évekig elmegy. Gondolom, ez a megtévesztő hőmérsékleti érték azért van, mert sok tényező miatt a hőmérő által mutatott adat köszönő viszonyban sincs a csőben lévő víz hőmérsékletével. Pl. a legmeghatározóbb tényező a vízkő a csőben, illetve a cső külső héjának időközbeni hődisszipációja. Merthát ugye a lekvár hőmérséklete sem azonos a processzormag hőmérsékletével :DD
Szóval, ha sípol, lefojtom a bemenő levegőt, ez tiszta sor. De Isten ments, hogy ráöntsd a vödör hideg vizet, a kazántest azonnal szétrepedhet. Ha nagyon oda akarsz készíteni valamit, az legyen egy vödör homok, por, vagy hasonló.
Szerintem tedd el a sok papírt a kazán közeléből, illetve olvasgass a "Kéménytűz" témában. Ezt minden vegyestüzelő cimbinek javaslom.

Amúgy fasza kis kazán, és semmiképp sem okoskodni akartam, csupán téged és a családod óvni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.