Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Rendszerstabilitás teszten átment? :C :C :C

(#2) wetomi


wetomi
aktív tag

Zseniális!
Nálunk is kb. ugyan ez a helyzet fűtés ügyileg. Annyi titka van, hogy jól kell kezelni a tüzet, hogy elég ideig melegítsen és ne legyen hirtelen forróság.

A női kéz hőtűrése pedig egy külön kutatási téma lehetne, legyen szó akár a forró lábasról, akár a fűtéscső hőmérsékletéről.

(#3) ronson


ronson
őstag

Ez kész. :DD

Egy távoli asztalal, kész a digitális otthon. A "T" cég bekaphatja. :DDD

(#4) rep3at


rep3at
őstag

Érdekes egy hőmérő, bár kissé luxusnak érzem ilyenre pazarolni egy gépet :)

Forward thinking. كرر

(#5) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Gravitációs keringésnél nem laminális az áramlás azon az alkarnyi csövön a kazán felett?
Ha így van, akkor igencsak hibás méréseid vannak, vagyis a mérés jó, csak épp nem azt méred, amit kellene.

(#6) rep3at válasza Teasüti (#5) üzenetére


rep3at
őstag

Lehet hogy hülyeséget írok de ilyenkor nem azt kellene csinálni a rendszernek hogy amikor elér a víz hőmérséklete egy bizonyos értéket akkor keringeti csak?

Forward thinking. كرر

(#7) wetomi válasza Teasüti (#5) üzenetére


wetomi
aktív tag

Arra gondolsz, hogy a lamináris áramlásnál a fal mentén lévő folyadékréteg lényegében meg sem mozdul (a keresztmetszet közepén pedig a legnagyobb áramlási sebességű) ezáltal oda nem áramlik meleg víz és ezért hidegebb a cső, mint a belül áramló víz?
Ez így nem lenne helyes.
Egyszerűen elég lassan áramlik ahhoz a víz, hogy simán a hővezetéssel felmelegítse a külső rétegeket és a cső falát.
Egy ilyen rendszernél elég nagy mennyiségű vizet kell felmelegíteni (radiátor lyukadásnál enyhén kellemetlen) ezért történik mindez ilyen lassan.
Szivattyúval, vagy a mai modernebb, vékony csövezéssel és radiátorokkal sokkal gyorsabban történne.

rep3at De azt, ha te a hőmérő megtekintése után elmagyarázod a fatűznek, hogy most légyszíves égjél már kisebb lánggal :D

[ Szerkesztve ]

(#8) Sanyaman


Sanyaman
aktív tag

Agyam eldobom. :D Deszka végig a kazánon volt?

(#9) Teasüti válasza wetomi (#7) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen, pontosan erre céloztam.
Kíváncsi lennék mekkora az áramlási sebesség. Ilyen megoldásokkal nem példálóztak a suliban. De még a hideg-meleg okozta áramlás kialakulásával se foglalkoztunk érdemben még.
Csak sejtem, hogy piszok lassú lehet a körfolyamat.

(#6) rep3at
Azt nem tudom, h a mérnöki gyakorlatban mit kellene és hogy, de minálunk otthon egy termosztát indítja a keringtetőt.
Úgy tapasztaltam, hogy ha a meleg vizet kezded el forgatni, akkor jóval hatékonyabbnak tűnik a fűtés, mintha már hidegen is forgatná a vizet. Utóbbi esetben rettentő lassan melegszik fel a kazán üzemi hőre.

(#10) bitblueduck
Javasold a szerzőnek, h kenje meg egy kis lekvárral a szenzort! :C

[ Szerkesztve ]

(#10) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Pont a napokban neztem, hogy regota nincs uj bacsis bejegyzes, erre... :D

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#11) aram01


aram01
nagyúr

beteg vagy :D

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#12) Taranti válasza rep3at (#6) üzenetére


Taranti
senior tag

Wetomi-val egyetértve még a rendszerben keringő vizet is meg kéne kérni, hogy ne kezdjen el hűlni. (Ami már csak azért is nehéz lenne, mert akkor a "saját" melegét nem adná át a környezetének, vagyis nem fűtené fel a házat.) Persze azért az ötleted egyáltalán nem hülyeség, és fel is találták a megoldást, puffertartálynak nevezik.

Szerk.: Ja, hoppá: a cikk meg zseniális. :R Bacsis, komoly összegeket kereshetnél automatizált "otthonmenedzselő" rendszerek gyártásával.

[ Szerkesztve ]

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#13) DRB


DRB
senior tag

Kéne írni Fiery-nek az AIDA64 topikban, hogy tegyen bele a progiba egy „kazán stabilitás teszt”-et, te kidolgoztad az eljárást, neki csak kicsit át kell írnia a szoftver kódját. :DDD (mondjuk az még nem világos, hogy szoftveresen, hogy lehet majd melegíteni a kazánban a vizet, mint mondjuk egy procit pl., de kit érdekel, míg van fátok :D)
Egyébként jó kis írás, mosolyt csalt az arcomra, széleset, ez mostanában igen ritka vendég nálam, sajnos. Úgyhogy köszönöm!

Más:
vegyes tüzelésű” Ezt a google szerint egyben kell írni, a firefox szerint meg külön, aztán megnéztem a Word 2010 mit szól hozzá, „szerinte” is külön, szóval 1-2 az állás. Csak azért jegyeztem meg ezt, mert a hülye google bogarat ültette a fülembe. :)

ki találja” Ez gondolom csak elgépelés, mondjuk eléggé csípi a szemem, de majd elmúlik. :)

(#14) wetomi válasza DRB (#13) üzenetére


wetomi
aktív tag

A processzort a fűtéscsővel kellene hűteni/fűteni. A rendszer hőkapacitását tekintve a processzor nem melegítené túl a vizet. Viszont amikor ez fordítva megtörténik, a processzor/alaplap hővédelme lekapcsolná a gépet, ami pedig egy relével irányítva zárná a kazán szellőzését így a tűz csillapodna és a víz sem melegedne tovább.
A csak a a megfelelő processzor, vagy bios beállítás kell ehhez. :D
És itt az újabb tesztlehetőség bacsisnak, hűtsünk processzort télen vegyes tüzeléssel.

(#15) Taranti válasza wetomi (#14) üzenetére


Taranti
senior tag

"És itt az újabb tesztlehetőség bacsisnak, hűtsünk processzort télen vegyes tüzeléssel."
Hát ekkora vizes rendszere nem mindenkinek lenne.. :Y

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Nem is te lennél ha nem egy ilyen megoldást használnál :D :D

(#4) rep3at
Sztem akkor még nem láttad mik vannak neki. Annyi pc alkatrésze van hogy abból egy atombunkert tudna építeni amibe a komplett PH! közösség átvészelheti a világvégét :D

All→M8

(#17) mynames válasza rep3at (#6) üzenetére


mynames
senior tag

Nincs keringetőszivattyú a rendszerben. Mondjuk én tennék egyet az tuti.

...
(#5) Teasüti: a laminális áramláson azt kell érteni, hogy csak a keresztmetszetre vetítve annak nem minden részében történik áramlás? (bocs de hő és áramlástanból csak egy félévet vettem és azt se erősen :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#18) stargazerhu


stargazerhu
aktív tag

Ez nagyon beteg!!!! :R

(#19) DRB válasza wetomi (#14) üzenetére


DRB
senior tag

Én nem arra gondoltam, hogy processzorral fűtsük a vizet, az csak példa volt, hogy egy hardvert szoftverrel fűtünk, a példámban ugye a proci a hardver, a cikkben meg a kazán, illetve a benne lévő víz, azaz én arra gondoltam, hogy közvetlen egy szoftver fűtené a vizet, csinál valamit a vízzel, amitől az vadul elkezd melegedni. :DDD Természetesen megoldható közvetett módon is, azaz a szoftver a procit fűti, az meg átadja a kazánnak a hőt, de ezzel kapcsolatban van egy(kis?) gáz, bacsis-ék kockára fagynak, kb. 3 nap alatt. :D
Az, hogy egy szoftver hogy a fenében tudja a vizet közvetlenül melegedésre bírni, még kidolgozásra vár, na én erre írtam, hogy „de kit érdekel míg van fa”. :D

[ Szerkesztve ]

(#20) banhammer


banhammer
veterán

Egy keringeto szivattyu nem artana.
Meg egy korszerubb kazan se.
100-120 ezerert mar korrekt kazanokat lehet kapni.

Nalam a viz alig megy fel 60 fok fole (ezt a kazan homerojerol olvasom le).

Egy bajom van a kazannal, hogy a viz (szerintem) hamar lehul.
Majd ha jonnek a tartos minuszok kiderul, hogy mennyire jo a rendszer.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) rep3at válasza Taranti (#12) üzenetére


rep3at
őstag

Na igen, nem találtam a megfelelő kifejezést :)

Forward thinking. كرر

(#22) Wyll


Wyll
őstag

:Y ez már már felér bacsis lekváros procipasztájával :C beteg de jó :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#23) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

meghalok rajtad ember, neee :DDD

aidaval kazánvizet ellenőrizni :DDD :C :C

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#24) szegi2


szegi2
csendes tag

Néhány éve kallódik egy ilyen hőmérő szenzor az egyik lomos dobozomban. Most már tudom honnan/mire való :R

(#25) kerekfej


kerekfej
addikt

Uh, nem semmi. :R

(#26) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Mindig töröm a fejem rajta, hogy milyen extrém ötlettel rukkolsz elő. Erre nem is gondolnám, hogy lehet még őrültebb ötlet. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#27) MIFtIli válasza mynames (#17) üzenetére


MIFtIli
aktív tag

Ebben a videóban elég jól látszódik, hogy mi is az a lamináris áramlás.

(#28) F e Z o


F e Z o
veterán

Anyudnak terminátor keze lehet, mert 55-60 fokos csövet már nem tud tartósan megfogni az ember.

H2O über alles!

(#29) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Vazz' bacsis, mindig megbotránkoztatod a népet, de azért köszi a cikket! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#30) BatchMan


BatchMan
senior tag

Aztán jó magasra állítsd a proci hőmérséklet limitjét, nehogy lelője a rendszert túlmelegedett proci miatt! :C

(#31) ati012


ati012
senior tag

Beteg :DDD Tetszett az írás, hangulatos.

Vékonyabb csövezés + szivattyú tényleg nem ártana. De nem 2 Ft sajnos.

(#32) villamos


villamos
őstag

Google, első találata a "kazán hőmérő" szavakra:
[link]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#33) Mr.Csizmás válasza villamos (#32) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

á, ez túl egyszerű lenne ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#34) saja


saja
tag

Ez mekkora :DD ! Tetszik a kivitelezés. Olyan egyszerű, de nagyszerű :D .
Már csak egy léptetőmotoros adagoló rendszer kéne, ami berakosgatja a fát, ha kell.

keep calm and code erlang

(#35) JetiRulez válasza F e Z o (#28) üzenetére


JetiRulez
őstag

Itthon Én is csak röpke másodpercekig tudom megérinteni a 60 °C-os csövet. Bár ismerek olyat még, aki a forróbb vasat rövidebb ideig megtartja...azbesztből van a keze. :D

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#36) p3n3m válasza Teasüti (#5) üzenetére


p3n3m
csendes tag

szerintem azért nem annyira rossz

[ Szerkesztve ]

(#37) 25zsozso


25zsozso
csendes tag

mint olvasó csak csodálkozom, mi mindenre jó egy PC. mint mérnök max annyit tennék hozzá, hogy egy pici furat a csőbe és egy réztüske oszt kész a víz hőmérsékletének mérésére alkalmas elektróda!

Korrekt üzleten kívül a többi 'csalás, becsapás'!

(#38) bugizozi válasza villamos (#32) üzenetére


bugizozi
őstag

De ezek nem loggolják a hőfokokat ;]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#39) VIBO


VIBO
őstag

lol. Végigolvastam. Rég volt már ilyen :D

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#40) gbors


gbors
nagyúr

már hiányzott! :K :R

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#41) Polarstar válasza rep3at (#6) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Ez pedig létezik.

Úgy hivják, hogy termosztát.

:D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#42) Wickey válasza villamos (#32) üzenetére


Wickey
csendes tag

Valóban.
http://langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=02839
Nekem ilyen van kettő, egy az előremenőre egy meg a visszatérőre. Csiszolópapírral lekaptam a festéket a csőről (fémtisztára) egy kis darabon, majd hővezető pasztával ráapplikáltam ezt a cuccot. Elég pontos, nyáron ugyanis precízen mutatja a lakás 22-24 fokos belső hőmérsékletét, amikor nem megy a fűtés. :-)

There is no replacement for displacement

(#43) joecontra


joecontra
addikt

Köszi az írást! :)
Megláttam, hogy te írtad, el kell olvasnom. :DD

Üdv,
J

(#44) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Még annyit lehet trükközni, hogy lehet a kazánból kimenő csőre egy csőtermosztátot rakni pluszban (akiknek meséltem nem is hallotak még róla - [link]), ami csak akkor indítja a keringető(ket), amikor a víz elér egy bizonyos hőfokot. Illetve addig tartja bekapcsolva őket, amíg a víz ez alá a hőfok alá nem esik.
Én így csináltam meg anno a régi gázégőfejes kazánon. A lakás termosztát kapcsolta a kazánt, mikor az felmelegítette a hőcserélőt, és felmelegedett a víz, akkor indultak a keringetők. Sokkal egyenletesebb lett a lakás hőmérséklete, elmaradtak a hőingadozások (régebben a keringető már csak a langyos-hideg vizet nyomta körbe, amíg a lakás termosztát nem érzékelte, hogy lehűlt a levegő), és gyakrabban, de rövidebb időre kapcsolt a kazán is, illetve összességében nem mentek annyit a keringetők...

[ Szerkesztve ]

(#45) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ehh érdekes, hogy OFF topicba jelent meg a cikkem :U de akkor legalább itt is van már cikkem :D
Örülök srácok ,hogy tudtam pár kellems percet szrezni az írásommal nektek :R

(#46) HXY


HXY
addikt

Ez egy nagyon idióta cikk, de élmény volt olvasni! :C Köszi! :R

(#47) sztanozs


sztanozs
veterán

Minek ide a kazán??? Ennyire a proci is fel tud melegedni, csak néhány darab fa helyett kell alá egy jó kis super pi...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#48) bacsis válasza sztanozs (#47) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az lesz az :D

(#49) ngabor2


ngabor2
nagyúr

én ezt is biztosan arduino köré építettem volna :D logolás, kijelzés, esetleg vezérlés (nem a kazánnál, hanem a radiátor alá/fölé egy venti, azt pörgetné a gyorsabb melegítés miatt).

nagyon rád jellemző, gratulálok az ötlethez és a kivitelezéshez.

(#50) Atos23


Atos23
senior tag

Én is vegyestüzelek néha itthon.

Néhány sornyi tapasztalatot megosztanék, a házad népének érdekében. :)

Nálam szintén hasonló korú, szovjet kazán üzemel, hasonló méretben, gravitációs rendszerrel, 7 db meghajtott ragyiatorral. A hőmérője olyan, mint egy túlméretezett lázmérő, be van süllyesztve a kazán felszálló csövébe. Amikor 70 fokot mutat a hőmérő, már hallok enyhe sípolást a kazánból. 75 foknál már erős sípolás hallatszik, 80-ig még nem mertem elmenni. De nem is kell, az ilyen öreg rendszert nem kell maxon járatni, akkor még évekig elmegy. Gondolom, ez a megtévesztő hőmérsékleti érték azért van, mert sok tényező miatt a hőmérő által mutatott adat köszönő viszonyban sincs a csőben lévő víz hőmérsékletével. Pl. a legmeghatározóbb tényező a vízkő a csőben, illetve a cső külső héjának időközbeni hődisszipációja. Merthát ugye a lekvár hőmérséklete sem azonos a processzormag hőmérsékletével :DD
Szóval, ha sípol, lefojtom a bemenő levegőt, ez tiszta sor. De Isten ments, hogy ráöntsd a vödör hideg vizet, a kazántest azonnal szétrepedhet. Ha nagyon oda akarsz készíteni valamit, az legyen egy vödör homok, por, vagy hasonló.
Szerintem tedd el a sok papírt a kazán közeléből, illetve olvasgass a "Kéménytűz" témában. Ezt minden vegyestüzelő cimbinek javaslom.

Amúgy fasza kis kazán, és semmiképp sem okoskodni akartam, csupán téged és a családod óvni.

[ Szerkesztve ]

(#51) iHave


iHave
csendes tag

Ecsém, végigolvastam... ezt az ötletet :DD nagyon tetszik, leleményesség aztán van!

(#52) VIC20 válasza SentryGun (#44) üzenetére


VIC20
őstag

Emellé (megfelelő kazán esetében) felszerelhető egy olyan termosztát is, ami a kazánba bejutó levegőmennyiségét szabályozza a vízhőfoktól függően, ezzel lehet (ahogy valaki írta) ,,elmagyarázni a fának, hogy milyen gyorsan égjen". :)

(#53) mikado


mikado
tag

Fizikából egyes, leülhetsz... :D
És örülj, hogy nem kellett eloltani.

[ Szerkesztve ]

A politikusok a javadat akarják. Ne add oda nekik!

(#54) VIC20 válasza mikado (#53) üzenetére


VIC20
őstag

Ezt kinek írtad?

(#55) steadywarp


steadywarp
tag

Természetesen slott-A-val Xd egy állat vagy bacsis :D :C

itt nem érsz el!!!!! írj emailt steadywarp@gmail.com azt azonnal meg kapom :)

(#56) proci985 válasza DRB (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

gyakorlatban az ötletednek van működőképes variánsa, svájban egy uszodát a szomszédos szerverpark hőjével fűtenek.

illetve páran itt ph!n a hidegben a radiátort játékkal szoktuk kisegíteni, egy 200Wos vidkari már elég rendesen fűt, GTX480 SLIkről nem is beszélve. de konkrétan pár éve amikor lehalt a konvektorom a -10fokban kb egész nap furmarkoztam amíg kijött a szerelő.

probléma, hogy drága, innefektív és egy hősugárzóhoz képest egy multigpus rendszer is gyenge... mert alapvetően nem fűteni találták ki, az csak a járulékos szolgáltatás. habár mintha bacsisnak akadna pár 2900xtje, három olyan egy megfelelő táppal szerintem elég hamar befűtene egy szobát, csak a zaj...:DDD.

a cikkhez visszakanyarodva pedig a második képen hangosan felröhögtem. köszi, bár az a vödör víz tényleg nem lett volna jó ötlet:).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#57) talmida


talmida
Közösségépítő

Gratulálok!!! Nagyon tetszett a teszt. :DDD

IN GOD WE TRUST!

(#58) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez megint egy őrült bacsis cikk.... :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#59) kovgab


kovgab
aktív tag

Súlyos hekk.. :C

Ká Úr

(#60) bacsis válasza Atos23 (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Még véletlenül sem a kazánt akartam lelocsolni vízzel :DDD
Nem ma kezdtem én sem a szakmát :) csak esetleg ha kicsap a láng felgyújt nekem valamit, papírt fát, stb... ennyi az egész :)
Kéménytűz? abban már volt részem ;]
Persze köszi a jótanácsokat :R

(#61) r-chee


r-chee
őstag

"vízcsövek is nagyon vastagok, mert abban az időben a keringetést a gravitációra bízták"
Nagyon jól tették.
A mostani picsányi, centis átmérőjű rééjz csövekhez kell a keringető szivattyú mert nélküle tél végéig várhatnának, hogy felmelegedjenek a radiátorok. Keringető szivattyúhoz pedig a szinuszos szünetmentes tápegység, hogy áramszünet esetén ne robbanjon szét a kazánnál a csőrendszer, mikor a tutibiztos lefúvó szelepek csesznek ellátni a feladatukat túlmelegedés-túlnyomás esetén. Ciki, mikor áramszünet miatt nem megy az amúgy nem digitalizált fűtési rendszer.... :U

"Még véletlenül sem a kazánt akartam lelocsolni vízzel"
Még nagyon régen egyik utcabelink megtette ijedtében. Nem kell ragoznom....szétnyílt a kazán :).

Hőmérsékletfigyelős témára pedig vannak a kazán tetejére utólag felszerelhető (bár ebből kifolyólag nem 100%-ban pontos) thermometer-ek, azok adnak egy viszonyítási pontot, hogy meddig lehet elmenni a "kazánetetéssel".

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#62) rep3at válasza Polarstar (#41) üzenetére


rep3at
őstag

Jólvanna, apám felelős a kazánért :)

Forward thinking. كرر

(#63) bacsis válasza r-chee (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

cserébe a msotai rendszereknél 10perc alatt melegednek a radiátorok, s a levegő is érezhetőbben melegszik, és fele annyi fával be lehet fűteni a lakást :DDD

(#64) Formaster válasza rep3at (#6) üzenetére


Formaster
addikt

Az a modernebb kazànoknàl van, itt nincs szivattyu.

(#65) r-chee válasza bacsis (#63) üzenetére


r-chee
őstag

Nálatok már ott bukta a dolog, hogy nem szigetelt a kazán, s a kimenő cső sem.

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#66) bacsis válasza r-chee (#65) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

a kazánt szoktam tapizgatni, meleg-meleg de annyira nem forrósodik át.. viszont a cső... hmmm igazad van.. kap szigetelést, köszi a tippet :D :R

(#67) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szigetelne a csöveket, és a kazánt is célszerű, mert gondolom hogy a helység nem szigetelt - és nem is fűtött.

Ez is egy módja az utca fűtésének!

Nem is gondolnád, hogy milyen marhadrága mulatság!

Tessék a kazánra kőzetgyapotos pulcsit adni. A csövekre meg eleve kapható ilyesmi héjazat.

Jelenleg a szigetelés a legolcsóbb energia megtakarítási forma.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#68) Formaster válasza Polarstar (#67) üzenetére


Formaster
addikt

Vagy a dupla pulover :C

(#69) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Erre lennének szebb megoldások is, meg aztán a hőmérsékletet nehezen is bírja gondolom a masina, de különben +10 pont az ötletért :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#70) knana válasza Atos23 (#50) üzenetére


knana
csendes tag

Kedves Atos!

Egy kis apróság: a kazánban lévő hőmérséklet értelem szerüen jóval több mint a mért szakaszon a vízhőmérséklet. Hiszen gravitációs fűtésnél "szerénynek" nevezhető az áramlási sebesség egy szivattyús fűtéshez képest, ezért a hőátadó felületeken "gőz" képződik már 70-75C "kimenő" hőm-n. Ezért sivít, de mivel keveredik a hidegebb vizzel így nem gőz kerül a csövekbe. Arról nem is beszélve, hogy nem kicsit káros a VIZES kazán szerkezetére a gőzképződés. (egy gőzkazánnál más a helyzet, de ott a tápvizet gáztalanítják)
Bármellyik fűtés boltba lehet kapni csőre szerelhető hőmérőt, viszont 2013-tól EU-s előírásoknak megfelelően csak okos keringető szivattyúkat forgalmaznak (fix fordulatszámút nem). Érdekes dolgokat tudnak ezek a technikák, 5-22W fogysztás mellett! Persze vannak combosabbak is, de azok magánházhoz feleslegesek.
A hőmérő kiváló technika, csak nagyon kell tudni, hogy hogyan kell beépíteni, hogy a legkevésbé rontsa az áramlást, amit a gravitáció próbál fentartani. A szerkeztéből adódoan átlaghőmérsékletet mutat, hiszen "nagyon nagy" a mérőszakasza.

(#71) #90933760


#90933760
törölt tag

Nem tudom, de az én gépem olyan 350W-ot elzabbant (vizes topikban anno méregetünk mekkora radi kéne rá) és hiába Furmarkolom meg Primeolom fossá ez aztán semmit se fűt. De még kisegítőnek is röhej, szerintem a saját testem több hőt termel ki, mint ez. Viszont nyáron érezhetően fülledtebb meleg van abba a sarokba ahol a gép megy, és ha nem megy a gép akkor nem érezni. Gondolom nyáron nincs hova elszökjön a meleg és megáll ott, télen viszont akárhova elmegy semmit se ér.
Ha alapul veszünk egy 4 karis 2 CPUs rendszert már talán sikerülne egy kisebb szobát ami agyon van szigetelve, de normális helységbe az is legfeljebb kisegítőnek. A 2 kW-os fűtőtest ami éppen be tud fűteni egy átlag szobát, akkor a PC mégis mire elég, főleg egy átlagos. (Átlag, durva ökölszabály szerint 100W/nm.)

Itt cserépkályhába épített patkó van, azt kell mondjam hogy fos. Egy jól leszigetelt házba elmenne, de ilyen átlagosokkal valami eszméletlen retek egy megoldás, rühellem is. És a beépítés árából kijött volna egy új kazán, de mindegy mások jobban értenek mindenhez. :U

(#72) ati012 válasza #90933760 (#71) üzenetére


ati012
senior tag

Azt a pici szobát hamarabb lihegnéd kellemes hőmérsékletűre szvsz.
Egy ismerősöm 2 db 3kW-os reflektorrak fűtött 2 éven keresztül. Az tudott meleget csinálni (meg villanszámlát).

(#73) Atos23 válasza knana (#70) üzenetére


Atos23
senior tag

Akkor most valamit elrontottam? :)

Nincsen szivattyú a rendszerben, nem is lesz, mert én igen ritkán használom már a kazánt. Egy télen, ha 10 nappalt megy, akkor az már soknak mondható nálam. Szeretem biztonságban tudni a dolgokat, így ha éppen nem csinálok valamit a műhelyben a kazán mellett, akkor nem üzemeltetem.

(#74) r-chee válasza bacsis (#66) üzenetére


r-chee
őstag

Körberakod kazánt alaplapokkal, csövet pedig videokártyákkal, oszt' meg van oldva :D

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#75) Zol01


Zol01
tag

Óriási, keresem is az eddigi írásaidat! :C

(#76) creation válasza Zol01 (#75) üzenetére


creation
senior tag

Bacsis....

Látom mostanában sok az időd... befejezhetnéd helyettem a kínai droid cikkem :P
Megyek feléd 21 környékén. Nehogy beugorjak némi sörrel. Már jár a sok csesztetésemért :R

A cikkről meg no comment. Egyszerűen nem szabad. Ez Bacsis style :R

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#77) McDog


McDog
aktív tag

Tetszik, hogy a pár ezer forintos hőmérőt, hogy oldottad meg egy komplett géppel, :) s hogy vontad be a kézzel, érintéssel mérést is a leírásba. :)

(#78) Buci21


Buci21
addikt

Jó kis alaplap, ha kell, van egy működő darabom ugyanilyen, ajándékba viheted, megérdemlled xD (prociról a hűtést levertem, másikat építettem, de azt is leszedtem, mert kellett, szal nincs hűtés, de kind1). Am jó 5let, tetszetős xD

(#79) rendszergazd válasza bacsis (#66) üzenetére


rendszergazd
csendes tag

üdv, gratulálok a cikkhez, nem rossz ötlet :)

(#80) rootkiller


rootkiller
őstag

Erről jut eszembe: a Grundfos gyárt iPhoneval vezérelhető nagy teljesítményű szivattyúkat. Persze leginkább ipari felhasználásra...:D

Artengo TR 990 Pro

(#81) Teasüti válasza rootkiller (#80) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez most komoly?
Linket! :K

(#82) laslie92


laslie92
senior tag

Sziasztok kazánosok!

Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy van egy öntvény kazánunk itthon! Sajnos úgy alakúlt,hogy egyedül élek itthon egy darabig elég fiatal vagyok de nem is ez a lényeg! Van itthon egy kazán szép piros, Van mellette egy nagy piros tartály a kazánon van egy víznyomás mérő ami 1.1Bárt mutat de van azon egy csap is ami elkezdett csöpögni miután lekönyököltem véletlenül!

Nem is ez a lényeg kb egy hete 45 fok fölé nem tudom vinni a hőrmérségletet a kazánba ami annyit eredményez,hogy a lakásba 18 fok van ami nem éppen a legjobb és ez persze amikor ég a tűz sajnos reggelre képes elérni a lakás a 16 fokot is na ilyenkor már fázok!

Tudnátok adni esetleg valami ötletet,hogy mit tegyek hogy újra 60-70 fokos legyen a kazán??

Galaxy A33 5G , Asus Tuf Gaming FX505DU, Volkswagen Passat B6 3C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.