Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) vicze


vicze
félisten

Azért egy hibás olvasást szerettem volna látni, mert így bármi lehet. Mivel a kijelző ujjlenyomat nélkül is egyből feloldott, így megkérdőjelezhető a működés.
Sőt szinte biztos, hogy a funkció jelenleg csak dummy.

[ Szerkesztve ]

(#2) Ribi


Ribi
nagyúr

Biztos baromi fasza a hátán lévő csatlakozó, ha van olyanod. Ha nincs akkor mehetsz haza az átalakítódért. Nem elég, hogy végre mindenki kezdi használni az USB-C-t, erre bámm. Új fos csatlakozó. :O
Amúgy a hátán lévő csatlakozó olyan mint az apple egér csatlakozó? Valaki kicsit lemaradt a lopós részlegen, hogy ez egy nem lopan követendő példa?

(#3) vicze válasza Ribi (#2) üzenetére


vicze
félisten

Az nem töltő csatlakozó, hanem elsősorban adat csatlakozó.
A töltés az QI-vel van megoldva, ez a telefon lényege.
Ez egy concept, nem vársárlóknak szánták.

(#4) Ribi válasza vicze (#3) üzenetére


Ribi
nagyúr

Rohadt mindegy, hogy milyen csatlakozó. :O
Miért nem fér el az az alján?
Kíváncsi vagyok mikor hagyják le az oldaláról a hangerő gombot és visonganak, hogy mekkora újítás. :W

[ Szerkesztve ]

(#5) vicze válasza Ribi (#4) üzenetére


vicze
félisten

Még egyszer talán, így sikerül.
Ennek a concepciónak, az az esszenciális lényege, hogy nincs rajta semmilyen nyílás.

(#6) Ribi válasza vicze (#5) üzenetére


Ribi
nagyúr

Még egyszer, senki sem érdekel hogy koncepció vagy sem.
Ha egy koncepció autónak a tetején van a kereke, mert úgy sikerül, az emberek nyilván bolondnak nézik aki csinálta. Kb 10 dolcsiért veszel usb/mágnes átalakítót, majd technokollal beleragasztod és hopp, nincs rajta nyílás. Ez nem koncepció, ez egy rossz vicc.

(#7) MikeWazowski válasza Ribi (#6) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Mármint szerinted. Szerintem nem.

Egyébként komoly, hogy már a kínai telefonok hozzák a jövőt el, és nem a "nagy" gyártók. Samunak biztos szarul esik... ;] :DDD

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#8) Teal'C válasza Ribi (#4) üzenetére


Teal'C
addikt

Te egyébként hol látsz hangerő gombat rajta, a cikket elolvastad, a videót megnézted??? A komonikáció meg megy bluetooth-on és wifi-n is ez a mágneses kütyü csak az adat sebességen lök egy nagyot.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#9) judas13


judas13
addikt

Viszont a video hîvást elfelejtheted a koncepció szerint?!Nyilván kizárt.
A hátlap plastic,kerámia vagy mi lehet?

..
Ribi

Nincs rajta semmi gomb - làttad a videot+ a cikket?

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#10) #86973952 válasza judas13 (#9) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem lesz azon első kamera. Már eleve a szelfire is nagy az igény.

Az akksi viszont vagy kivehető lesz, vagy mégis kerül rá egy pici lyuk egy belülre szerelt gombbal. Különben várhat lemerülésig a júzer, ha kifagy az eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#11) guminyúl válasza #86973952 (#10) üzenetére


guminyúl
tag

Nincs előlapi kamera. És ez nagyon vagány lépés tőlük!

Vivo says it wants people to focus on the other innovations in the Apex 2019 concept

Az újraindításhoz nem kell fizikai gomb. A nyomásérzékeny gombok is ugyanazon funkciókkal bírnak.

A telefon szerintem szuper, bár a gombszerű hátlapi kamera dizájn és a lapos kádra emlékeztető forma nem túl vonzó számomra, de más kivetnivalót nem látok.

(#12) Ribi válasza Teal'C (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elnézést, mivel nem tudok kínaiul (vagy ahogy a csavo beszél), emiatt nyilván más videóra is rákerestem.
Nincs rajta látható gomb, de legalább van rejtett rajta. Ami legalább idegesítő.
Kicsit hasonlít megint csak autós analógiával élve azokra, ahol minden alapvető funkciót egy központi tapi panelre raktak. Hogy minek azt fene tudja, de legalább szar, mert elvonja a figyelmet az útról.
Itt is majd keresgélheted, meg nyomkodhatod az oldalát és majd az ötödik tapizásra talán eltalálod amit nyomni akartál rajta. Közben hangerő helyett lekapcsolod a kijelzőt az kit érdekel. Innovácijó a lényeg.
Tudom alapvetőnek kellene lennie már a wireless csárdzsernek, meg a desktopban a brutusznak.
Nálam sajna egyik sincs. Persze érteném én ezt az egészet, de akkor se a hátára rakják. Nem kell itt spanyol viaszt kakkantani, de amikor valaki már próbálkozott előtte rohadtul szar helyre rakott csatlakozóval és körberöhögték akkor miért próbálják meg ezek újra? Ennyire rövid a memóriájuk?

(#13) Teal'C válasza Ribi (#12) üzenetére


Teal'C
addikt

Nem kell tudni kínaiul csak figyelmesen kell nézni a videót aztán véleményezni. Én megértem hogy neked ez a véleményed de azért nem kell mindenkinek ez érezni azt tudod gondolom.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#14) Ribi válasza Teal'C (#13) üzenetére


Ribi
nagyúr

Senkinek sem kell velem egyet értenie.
Nem sok mindent lehet látni ebből a videóból. Ezek szerint az érintős gombot nem hívják gombnak? Mert elvileg az van az oldalán. Akkor most mégsem láttál ebből a videóból te sem sokat. Nem ártana megnézni mást is ;)
Ui. kötözködés on: Én nem ezt a videót véleményezem, hanem a telefont. ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) #86973952 válasza guminyúl (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nagyon vagány, csak pont olyan funkció, amire nagy a kereslet. Főleg olyan telefonnál, ami nem a 2 forintos sávba kerül.

A nyomásérzékenység jogos lehet.

[ Szerkesztve ]

(#16) guminyúl válasza #86973952 (#15) üzenetére


guminyúl
tag

Van benne rengeteg újdonság, ezért nem nagy áldozat az előlapi kamera. Ebben teljesen egyetértek a Vivo kommunikációjával. Ha megvásárolható lesz, így is lesz rá bőven vevő. Ez a készülék nem egy a sok közül, hanem a következő néhány év egyik lehetséges fejlődési irányát mutatja be. Nincs szüksége arra, hogy minden piacon, minden igényt kielégítsen. Arra majd akkor lesz szükség, amikor ez az irány lesz a trend. Ha nem kell senkinek, majd elhal vagy változtatnak rajta.

Biztos vagyok benne, hogy amint lesz kijelző alá építhető kamera, vissza fog térni az előlapra. Apex 2020.

(#17) julius75 válasza Ribi (#14) üzenetére


julius75
aktív tag

Azé' mint PHnagyúr elég furcsán tolod.....

(#18) Teal'C válasza Ribi (#14) üzenetére


Teal'C
addikt

A gombokat lehagyták (fizikai) nyomásérzékeny érintő felület van helyette. Így is reklámozták fizikai gombok és csatlakozók nélkül.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#19) #86973952 válasza guminyúl (#16) üzenetére


#86973952
törölt tag

Biztos lesz, akinek megfelel, de egyelőre nem ezek az általános igények, ha okostelefonról van szó. Sőt, ez esetben közvetett módon a közösségi média diktál.

Félreértés ne essék, én tökre elvagyok szelfi nélkül. De... azt én is bevallom, hogy egyes alkalmakkor baromi jól jön, ha látjuk magunkat, amikor képet lövünk. Pl. nyaraláson, ahová kb. már 0 -hoz konvergál az olyan emberek száma, akik fényképezőgépet visznek.

Már anno a tekercses fényképezőt sem szívesen bíztam rá másra. Egy telefont biztos nem adnék oda idegen embernek, hogy lőjön rólunk egy képet.

Azt gondolom, hogy az előlapi kamera az okostelefonok felé támasztott egyik legnagyobb igény az embereknél. Már alapban az is, hogy ne mosott pacát csináljon. Feltéve, ha nem 20 ezer forintos telefonról beszélünk.

Szerk.:
Mivel koncepció készülék abban sem lennék biztos, hogy ez 2019 -es nevet fog kapni. Sok olyan ötlet van benne, ami számomra vonzó. Viszont ez a koncepció még biztosan fejlődni fog.

[ Szerkesztve ]

(#20) Teal'C válasza #86973952 (#19) üzenetére


Teal'C
addikt

Ó ragassz egy pipere tükröt a hátára és kész. ;] De én már most biztos vagyok benne hogy az első tok ami megjelenik hozzá az tükrös lesz. Már ha valaha megjelenik a telefon.

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#21) #86973952 válasza Teal'C (#20) üzenetére


#86973952
törölt tag

:D

Vagy lesz ebben is motorikusan kiemelkedő kameramodul.

[ Szerkesztve ]

(#22) Teal'C válasza #86973952 (#21) üzenetére


Teal'C
addikt

Mellesleg az első kinézet sejtető renderekhez képest nekem nagy csalódás a végtermék kinézete.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#23) #86973952 válasza Teal'C (#22) üzenetére


#86973952
törölt tag

Anno, még a rendszerváltás előtt kaptam az angol rokonoktól egy fehér bilit (természetesen én ültem rajta, és nem 20 évesen). Nem nagyon volt itthon tiszta fehér, meg ennyire fényes. Tisztára, mint az Apex hátlapja. Amire nyilván úgyis tok megy.

(#24) judas13 válasza #86973952 (#10) üzenetére


judas13
addikt

Tuti lesz szerintem is rajat kamera. Ahogy előzőleg is volt a Nexnél akkor tán ezt is kidobhatják még az idén végleges formában.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#25) #86973952 válasza judas13 (#24) üzenetére


#86973952
törölt tag

Arra gondolok én is, vagy valamilyen más rejtett megoldásra. Nem hiszem, hogy ezt a "funkciót" kihagyják. Főleg úgy, hogy ők még mindig nagyokat eregetnek Kínában. Ők meg nagyon szeretik a szelfit.

[ Szerkesztve ]

(#26) snorbi82


snorbi82
senior tag

Az alján lévő mágneses csatlakozót értem, mert ugye mi van ha valami szoftveres hiba van... De nagyon fura. Amit még kivennek belőle, az a gombok helyen lévő lebegő pontok. Mondjuk az oldalára tennék egy pici mélyedést...
De mindent figyelembe véve, vevő lennék rá. (mondjuk nem ebben a színben)

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#27) vicze válasza snorbi82 (#26) üzenetére


vicze
félisten

A lényeg, hogy a gombok bárhol lehetnek, mert az egész oldala érintésérzékeny. Tehát oda rakod, ahol neked kényelmes, tetszik.
Ez is egy olyan dolog, amit demóznak hogy ilyen is lehet.
Az előző Apex-ből se valósult meg minden, ahogy ebből se, ha egyáltalán bármi is.

Amúgy az előlepi kamera, az képernyő alatti lenne, de ugye az még nem létezik Ahogy a teljes képernyős ujjlenyomat olvasó se.

(#28) judas13 válasza #86973952 (#25) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#29) #16820480 válasza vicze (#1) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem old fel nélküle, be van állítva PIN kód. Azt magyarázza közben a fazon, hogy bárhova teheted az ujjad, meg ugye fejjel lefelé, stb.

(#30) Ribi válasza julius75 (#17) üzenetére


Ribi
nagyúr

Legalább offba tehetnéd így fanatikus tag létedre. Vagy milyen válaszra vársz? :F

(#31) vicze válasza #16820480 (#29) üzenetére


vicze
félisten

Igen de ha megnézed, akkor az ujjlenyomat demonstráció után többször ki be kapcsolja és nincs pinkód se ujjlenyomat feloldás egyszeren csak felold minden nélkül. Más ujjal pedig nem próbálja, hogy lássuk sikertelent.

(#32) Stabi83


Stabi83
senior tag

Azért ugye tisztában vagytok vele hogy egy koncepcióról van szó? Még csak nem is egy prototípus hanem ötletelés az egész.
Komolyan mondom nem értem az embereket, megy a nyafogás hogy ez meg az mekkora szar meg nem.is úgy működik, meg ezt meg azt nem tudja.
Le a kalappal a Vivo előtt! Be meri vállalni az innovációt és nem csak marketingrizsát hintenek, erre itt veri a nyálát pár ember ( gyanítom hogs ezek az emberek ha alma lenne azon a telefonon akkor magukalá pisilnének a gyönyörtől és akinek nem inge az ne vegye magára ).
Ha piacra is dobja ezt a készüléket a Vivo akkor is biztos hogy rengeteg ponton változtatnak rajta a visszejelzések és az ésszerűség alapján. Amíg nincs kész piacra szánt termék addig örülhetünk az ötleteknek de nincs mit kritizálnunk.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#33) #16820480 válasza vicze (#31) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem ott is azért old fel, mert hozzáér az ujjával. De aztán fene tudja, tele van vágással a videó, lehet, hogy simán csak kikapcsolta közben a zárképernyőt, és azért nem kér PIN-t meg ujjlenyomatot sem.

(#34) Hallosz


Hallosz
senior tag

Technológiai szempontból, komoly fejlesztés!
Kérdés, hogy a zsebben lévő telefonnál ez mennyire előnyös?

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#35) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Értem én, hogy koncepció, de ennek így szvsz. szinte semmi értelme. Egyedül a teljes képernyős ujjlenyomat olvasó életképes. A többinek kb. annyi értelme, mint az itt már emlegetett tapis vagy éppen gesztus / "hadonászós" vezérlés egyes autókban.

Az a baj, hogy az iparág nemlétező problémákra keres megoldást, mely megoldáskeresés közben - nem egyszer - megoldandó problémát generál :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Ribi válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én annyira szeretném, ha a telefon oldalán lenne még vagy 3-4 egyedileg konfigolható gomb. Ember amíg az ujjával tapizik, normális gombokra van (lenne) igénye.

(#37) vicze válasza <Adamsky> (#35) üzenetére


vicze
félisten

"iparág nemlétező problémákra keres megoldást"
Az iparág, egy telített piacon próbál valamit eladni és próbálkozik. Ha nem próbálkoznak sose tudod meg mi az életképes és mi nem. Az egyéni preferenciák teljesen lényegtelenek, mert 3 milliárd ember mértében kell nézni a problémát.

A másik dolog pedig, hogy a probléma nem feltétlenül neked az, hanem nekik(gyártás, pénzügyi). Így marketinggel letolják a rosszabb megoldásokat a user torkán. pl. FaceID, gesture vezérlés, gomb mentesség, stb.

(#38) judas13 válasza #86973952 (#19) üzenetére


judas13
addikt

Mi napi szinten használjuk szelfire kapcsolattartásra - video chatre az előlapi kamerát. Elképzelhetetlen lenne már nélküle. Néhányan lehetnek még ezzel gondolom mások is így..úgy hárman négyen :K :)

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) <Adamsky> válasza Ribi (#36) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... amíg az ujjával tapizik, normális gombokra van (lenne) igénye." - bizony!
Rengetegszer használom - telefonbeszélgetés közben, - vakon a hangerőgombokat. Sőt, most jut eszembe, hogy sokszor már nadrágon keresztül is benyomom a hangerőgombot - ha csörög -, hogy "bekussoljon".

"... piacon próbál valamit eladni és próbálkozik."
Előrebocsátom, hogy nem vagyok üzletember se marketinges, de én support irányba (magasabb színvonalú, és tovább tartó) indulnék el, valamint a rendszeremet olyan apró, de hasznos fícsörökkel szórnám tele, ami másoknál nincs. Az ilyen dolgok legtöbbje filléres, mert csak gondolni kéne rá. Most csak (megint) az autóiparból hoznék egy-két példát. Skoda: esernyőtartó az ajtóba, jégkaparó a tanksapkába, olyan pohártartó, amiben nem kell fognod az üveget, mert olyan az alsó gumírozása, hogy a szabványos pet-palack nem tud benne elfordulni, ezért egy kézzel nyitható.

(#40) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Frankó a mekszéf koppincs töltés illetve a leolvasó is,de kicsit lassan old fel. Jó lesz.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#41) #86973952


#86973952
törölt tag

Van azért, ahol már nem kevés pénzért foglalhatók az ilyen "prototípusok". Meizu vonalon. Szóval máshol is pénzt tarhálnak erre a vonalra, amit az Apex szeretne. Vagyis valami hasonlóra...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.