Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Teasüti


Teasüti
nagyúr

(#2) BlackSoft válasza Teasüti (#1) üzenetére


BlackSoft
addikt

Igen, nekem is :DDD

Mivel nekem nem tetszik, majd veszek egyet, bármennyi is lesz, csak azért, hogy megnézzem az én kezem alatt milyen is lesz egy ilyen érintős genyó :P

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#3) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Ez szerintem egy egeret soha nem fog helyettesíteni, mivel ez nem más, mint egy touchpad. Valamiért az autós játékok is gyanúsak nekem ezen a cuccon. Én úgy gondolom hogy fps, illetve autós játékok egy picit ki vannak zárva.

(#4) Teasüti válasza BlackSoft (#2) üzenetére


Teasüti
nagyúr

MM és hasonló helyeken talán meg lehet majd tapogatni.

(#5) raziel01 válasza Zoli0726 (#3) üzenetére


raziel01
veterán

Xbox 360 kontrollerénél nincs jobb. Xbon One kontrollere lesz jobb max.
Nevetséges ez a touchpad kontroller. Hosszútávon nem kényelmes szerintem.

(#6) ledgeri válasza Teasüti (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én meg fel is vagyok iratkozva youtube-on hozzájuk...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) Teasüti válasza ledgeri (#6) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ph-s szerkesztők biztos nem olvasnak Gamepod-ot. ;]

(#8) #97716736 válasza BlackSoft (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Van pénz öcsém, nem tetszik de megveszi :DD

(#9) BlackSoft válasza #97716736 (#8) üzenetére


BlackSoft
addikt

Nem lehet túl drága, mert akkor nem fog kelleni senkinek, legalábbis nagyon kevesen vennék meg :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#10) RMZ250 válasza raziel01 (#5) üzenetére


RMZ250
senior tag

Szerinted. Szerintem meg te vagy nevetséges, mi vagy te :F közizlés?

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#11) djculture válasza BlackSoft (#9) üzenetére


djculture
félisten

Kinti dolláros euro-s fizetésen biztos olcsó lesz, itt lesz először vagy 40 ezer alsó hangon.

(#12) QbHead


QbHead
aktív tag

Hát én ezt nem így képzeltem el :/ én azt hittem hogy olyan lesz mint egy tapipad és egy joystick "egybegyúrva" tehát a pont közepén nem megy semerre de minnél jobban távolodunk tőle annál gyorsabb és gyorsabb lesz. Gondolom ez így érthetetlen volt :(

"A chiliszósz nem más, mint határozott fellépésű ketchup."

(#13) vivanto válasza QbHead (#12) üzenetére


vivanto
tag

A videóban ki is hangsúlyozta, hogy direkt nem úgy működik mint egy sima joystick-remap tapipadra. Ugyan nem jelentette ki explicit, de nekem űgy tünt ez a megfogalmazás mintha szabadon lehetne konfigurálni hogy milyen módban működik.

(#14) #40485120


#40485120
törölt tag

Ez nagaon ratyi és ezen hogy total wa-rozak, és a battlefield mire becélzom hatszor leszednek. De most komolyan kell ilyen a pc gamer társadalomnak, mi lesz igy a világitos pulziáló hipi-szupi ezer ötszáz gombos szuper tapados mitudoménmilyen 50000000000000g kibiró egeremel. A billetyüzetröl had ne beszéljek .

Na viccet félre téve nqgyon elenne vagyok a dolognak, a bill patkány párosnál soha nem lesz jobb(ezt a kijelentést még meg fogom bánni)

az viszont biztos hogy ki fogom probálni.

[ Szerkesztve ]

(#15) jocek91


jocek91
aktív tag

Jobb mint az analóg kar de valahogy mégsem annyira forradalmian jó.

(#16) ripla


ripla
őstag

órákon keresztül próbálgattam megszokni gamepad-ot, de egyszerűen annyira idegen nekem, hogy rossz volt még ránézni is. képtelen vagyok külön figyelni arra, hogy egyik kezemmel az X tengelyt, a másik kezemmel az Y tengelyt figyeljem, plusz még ugyanezekkel az ujjaimmal nyomogassam a rajta lévő gombokat is....

szóval valaki elmagyarázná nekem, hogy úgy összességében mi értelme van egy gamepad-nak?
miért jó az hogyha 2 külön kézzel kell irányítani az X és az Y tengelyt?
a kérdésem lényege az lenne, hogy mi értelme ennek a túlbonyolított értelmetlenségnek?
mert az, hogy az egérrel szemben NINCS olyan gamepad ami felvehetné a versenyt, az 1000%.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lajtorja


Lajtorja
aktív tag

Jópofa a dolog, csak unalmas, hogy a csapból is ez folyik. Ha a játékok 90%-a viszont csak legacy módban támogatja majd, akkor sok értelme nem lesz.

Sajnos van egy olyan érzésem, hogy ennek a steambox/os/controller témának az lesz a vége mint Big Picture-nek. Pár millió Vér István a hype-tól vezérelve megveszi és a nappaliból LoL-ozik... két hétig.

De kívánom, hogy ne legyen igazam és legyen belőle egy sokoldalú, mindenhez használható és kényelmes gamepad.

--- ---

(#18) #40485120 válasza Lajtorja (#17) üzenetére


#40485120
törölt tag

Vagy legyen minden játéknak egér-bill+gamepad támogatás

(#19) tdk.112 válasza #40485120 (#14) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Mégsem vagy képes használni a billentyűzetedet.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#20) RMZ250


RMZ250
senior tag

Egyébként nem értem miért kell itt puffogni. Úgy csináltok mintha holnaptól ezzel kéne játszanotok. Van pár cimbim akik PS3-al vagy X360-al tolják és remekül el vannak, lelövik akit kell. Rá állt a kezük és el sem tudják képzelni, hogy tudunk mi PCsek játszani egérrel. Én meg elmegyek hozzá, hogy kipróbáljam a BF-et(PS3) és ki se tudok menni egy kibaszott ajtón nemhogy még célozzak is :DDD Itt jegyezném meg, hogy autós vagy motoros játékot viszont gamepaddal játszom mert vezetni meg billel nem tudok.

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#21) tdk.112 válasza ripla (#16) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Semelyik gamepaden nem lehet külön külön az X és külön az Y tengelyt irányítani.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#22) #40485120 válasza tdk.112 (#19) üzenetére


#40485120
törölt tag

Bocs csak teloról vagyok egy buszon. A telon meg be van kapcsolva az agressziv javitás .

nem az én telom nem állitom át neki

[ Szerkesztve ]

(#23) LordX válasza QbHead (#12) üzenetére


LordX
veterán

Errr... Igen, úgy működik olyan játékban, aminek van kontroller támogatása, nézd meg a CS(?) részét a videónak. Kontrolller nélküli játéknál meg meg az van, amit a videó többi részében látsz.

(#24) LordX válasza ripla (#16) üzenetére


LordX
veterán

:F Te miről beszélsz?

(#25) Put2


Put2
tag

Sajnos gamepad... Remélem azért megmarad az egér+bill Kombó.. És opcionális lesz a gamepad...

(#26) tDr1v3r válasza ripla (#16) üzenetére


tDr1v3r
veterán

"miért jó az hogyha 2 külön kézzel kell irányítani az X és az Y tengelyt?"

Mit csinálni? :DDD Maximum két ujjal, de akkor se külön mert mindkét stick X és Y tengelyes.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#27) zozoo83


zozoo83
tag

Én a counter srike-on sírtam be :D Tényleg 5x lelőnek mire ráviszed a célkeresztet az ellenfélre :) A legrosszabb, hogy nem lehet reflex szerűen pont akkorát mozdítani hogy egyből fejre menjen, egérre viszont rá lehet érezni.
Ez már megint a vigyük a nappaliba a játékot mizéria, értem én, csak ez eddig is megoldható bárki számára. Nálam kint a tv-n a gép, és ha úgy tartja kedvem ágyból felpolcolt lábakkal játszok vezeték nélküli bill+egér vagy touchpad kombóval.. De akár gamepadot is vehetnék, azt is lehet pc-hez vételezni..

(#28) zsolt200 válasza zozoo83 (#27) üzenetére


zsolt200
tag

"A legrosszabb, hogy nem lehet reflex szerűen pont akkorát mozdítani hogy egyből fejre menjen"
Tévedsz! Itt max a játékosunk nem tudja rendesen használni. Ez pontosan abban előrelépés a többi joystickhoz képest hogy itt már képes gyorsulni és lassulni is mivel érintős. Legegyszerűbb példa rá: Telefonon mikor Pou-zol van egy kis labdája, ha lassan húzod az ujjad akkor lassú a labda, ha gyorsan húzod akkor gyors, +megannyi átmenet és ezt! nem lehet megtenni az analóggal mert ugye azt csak egy adott sebeséggel tudod húzni. Ráadásul még állítható is az érzékenység. Szóval nem lesz ez olyan rossz dolog. Nem azt mondom hogy leváltanám erre az egerem, de ez azért már barátibb az fpsekhez mint akármelyik kontroller.

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/id/zsolt100/

(#29) Lewzke


Lewzke
őstag

szerintem ad vele a Valve sapkát meg kártyákat, úgy biztos venni fogják mint a cukrot :D

(#30) ZS3NI


ZS3NI
őstag

Remélem kapok egyet a betaprogram keretei között.. ;]

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#31) BoneDragon


BoneDragon
veterán

Szerintem rettentő fárasztó lesz hosszútávon ez a simogatás. Nem tetszik.

(#32) Rebourne válasza Put2 (#25) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Természetesen megmarad az egér+billentyűzet. Ez a kontroller azért szükséges a Valve-nek, hogy a nappaliba, tévére költözve ne legyen kapásból játszhatatlan a Steam-es játékok egy része. A fotelben praktikusabb a gamepad, ez nem kérdés, de megoldható a billentyűzet+egér is, ha a júzer ragaszkodik hozzá.

Ez a rész egyébként sok kommentelőnek lemaradt itt. A Steam Controller nem akar leváltani semmit, inkább új lehetőségeket biztosít azzal, hogy a legkülönbözőbb játékok is játszhatók lesznek fotelből. A meglévő kontrollert, egért+billentyűzetet nem kell kidobni, és a Steam Controllert sem lesz kötelező megvenni, ha nincs igény az új lehetőségekre.

(#33) Put2 válasza Rebourne (#32) üzenetére


Put2
tag

Akkor így már más.. Megnyugodtam :D

(#34) JanR


JanR
addikt

Lehet, hogy maradi vagyok, de így videó alapján engem nem győzött meg. Megszoktam az egeret, jól bevált eszköz, nem tudom miért erőltetik ennyire, hogy cseréljük le.

(#35) Hintalow


Hintalow
senior tag

Én azon gondolkozom, hogy a steam os-en a valve-nak elkerülhetetlen lesz, hogy a multis játékokban szembekerüljenek majd az egeres, és az ilyen kontrolleres játékosok.
Kíváncsi vagyok hogy fogják megoldani, mert az fps-ekben és az rts-ekben (nem a turn based tipusokban, mint a videóban) egyértelműen hátrányban van az ember egy ilyennel.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#36) Client


Client
tag

Konzolra igen érdekes lenne egy ilyen megoldás. Vajon elképzelhető, hogy megoldják a kompatibilitást? Úgy értem XBOX ONE és PS4 esetében.

[ Szerkesztve ]

Ex - WaterLo

(#37) Rebourne válasza Hintalow (#35) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Nem kötelezően van hátrányban, az a kontroller lényege. Megfelelő gyakrolással elérhető a pontosság - de az egérrel ugyanúgy gyakorolni kell, senki sem születik bele.

FPS-ben úgy kell elképzelni a trackpad felületét, mint egy hatalmas trackball-t. A kipróbálók között volt, aki pontosan ezt mondta. Trackballal pedig lehet kompetitíven játszani, nem egy trackballos haverom volt a Quake 1-3-as időkben, aki csúnyán helyben tudott hagyni. Az más, hogy a trackballok teljesen kimentek a divatból, mert kevésbé praktikusak, mint az optikai/lézer egér. A Steam Controllert viszont nem kell tisztítani, és nincs közvetítő gömb a detektor és az ujj között, ami pontatlanságot okozhat, tehát még precízebb is lehet, mint az egér.

(#38) Def26 válasza JanR (#34) üzenetére


Def26
félisten

Nem erőltetik, megtarthatod a billentyűzet és egeret is és majd így használod a nappaliban. ;] :P

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39) gabber01


gabber01
addikt

Egyéb hibái mellett a legnagyobb (amit eddig talán csak egy úriember jegyzett itt meg), hogy 10 perc után simán ínhüvelygyulladásod lesz. Próbáljátok csak ki, hogy 5-10 percig ide-oda mozgatjátok a hüvelykujjatok! Garantálom, hogy ezután senkinek a fejében nem fog a vásárlás gondolata megfordulni még egyszer.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#40) Def26 válasza gabber01 (#39) üzenetére


Def26
félisten

Ugyanmár. A sok millió konzol játékos miért nem szenved ettől? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#41) JanR válasza Def26 (#38) üzenetére


JanR
addikt

Én is így szoktam mosolyogni, mikor épp elrontok valamit egy játékban ;]

(#42) gabber01 válasza Def26 (#40) üzenetére


gabber01
addikt

Egyrészt van aki szenved ettől, másrészt az más jellegű mozgás.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#43) Rebourne válasza gabber01 (#42) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Ezt ugye szigorúan ellenőrzött körülmények között végzett fiziológiai tanulmányokra alapzva állítod? Esetleg linkelnéd, hogy mi is okosodjunk?

Az köztudott, hogy mindenfajta irányítóeszköz használata közben elfáradhat az ember keze. A jobb márkájú vállaltok billentyűzetén ott van a nagybetűs figyelmeztetés, hogy SÉRÜLÉST OKOZHAT! Egy billentyűzet, lol. Van, aki jobban bírja, és van, aki szenved, miután nagyon elmerült a játékban, és nem szünetelt. Én pl. mindent szorítok, mint állat, ezért nekem nyújtani, lazítani kell a markom időnként. Ezt már tudatlanul is elvégzem.

De egy új eszközre, látatlanul rávágni, hogy ez biza megerőltetőbb lesz, mint a többi, az azért túlzás. Meg az is, hogy valakinek a hagyományos kontrolleren nincs gondja, ezen meg majd előjön mindenféle szenvedés.

[ Szerkesztve ]

(#44) #06658560 válasza Def26 (#38) üzenetére


#06658560
törölt tag

És a szőkét?

(#45) LordX válasza Def26 (#38) üzenetére


LordX
veterán

Bal kézzel?? ;]

(#46) gabber01 válasza Rebourne (#43) üzenetére


gabber01
addikt

Megpróbáltad értelmezni is amit írtam és belegondoltál vagy csak ugatni jöttél? Esetleg vedd a fáradtságot és otthon ellenőrizd a körülményeidet :D, majd próbáld ki amit javasoltam.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#47) zseko válasza ripla (#16) üzenetére


zseko
veterán

Ne órákon keresztül próbálgasd - szánj rá pár hónapot. Kocsit vezetni se pár óra alatt tanulunk meg.

HR24.hu

(#48) Rebourne válasza gabber01 (#46) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Sajnálom, de az érveid nem állják meg a helyüket, és mivel nincs forrásod, amivel alá tudnád őket támasztani, csak kitalációnak tekintem őket.

(#49) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Egész jó, lehet veszek egyet. Nem egér-bill pntosság, de sokkal jobb mint az analóg kar. Végülis megvan a konkrét mozgáspálya az irány+nagyság felbontás helyett és ez a lényeg.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#50) pakriksz válasza raziel01 (#5) üzenetére


pakriksz
őstag

LOL :D az egyik legnagyobb hulladék az xbox kontroller, és kényelmetlen is.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.