Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Jól összeszedett írás, viszont ez a rész nem tetszett:
Nagyon kitartóak próbálkozhatnak a Wine Installerrel, mely lehetővé teszi, hogy Windows alá készült szoftvereket futtassunk Linux alatt. Az emulátor sokat fejlődött az utóbbi években is, biztosítja a legtöbb Windows API hívást, a registry kezelését, azaz adja a lovat a Windows alkalmazások alá, de nem minden szolgáltatást implementál.

About Wine
Wine (originally an acronym for "Wine Is Not an Emulator") is a compatibility layer capable of running Windows applications on several POSIX-compliant operating systems, such as Linux, Mac OSX, & BSD.

[ Szerkesztve ]

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#2) section9


section9
őstag

Producereknek, zenészeknek sem ajánlott Linux-ra költözni, ugyanis épkézláb, használható DAW (a Renoise-on kívül) nincs Linuxra. :W

(#3) Polllen válasza section9 (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

És a külső dac-m hallhatóan szebben szól linux alatt, mint win8. Ejjj. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#4) berVi válasza Badman 4ever (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Erre mondjak azt, hogy maci faszan vitezkotes. A wiki oldal is 3 bekezdesen keresztul kepes ezt magyarazni, hogy emulator, vagy megse, vagy hat megis, csak felig. Kar, hogy a valosagban senkit nem erdekel.

Az emulator kifejezest eleg sokan ismerik, es sokkal egyszerubb mondani, mint hogy "win32 API hivasokat fordit Unix rendszerhivasokra", amire a tobbseg max furcsan nezne rad.

BTW. az ilyen jellegu gorcsoles az, ami miatt desktop Linux sosem lesz realitas. Amig terminologian fapfapolunk, a kedves user mar reg atment a kovetkezo standhoz, ahol az o kerdeseivel foglalkoznak. Pl. hogy miert recseg Skype alatt a hang, amire kap egy a tiedhez hasonloan informativ valaszt. :C

[ Szerkesztve ]

(#5) berVi válasza Polllen (#3) üzenetére


berVi
senior tag

Kerunk vaktesztet, addig ez ures locsogas.

(#6) Qukac


Qukac
tag

Driverek szempontjából mi a helyzet? Manuálisan telepítgetős mint Windows alatt? Amiatt érdekelne, hogy dual bootba akarok tenni egy Ubuntut a laptopomon. A gép egy Lenovo B560-as, de a gyártó honlapján a drivereknél csak Windowsos driverek elérhetőek rá. Automatikusan esetleg felismerheti az Ubuntu ezt?

(#7) Polllen válasza berVi (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Fáradj át a dac topikba, dobd be a kérdést vagy csinálj magadnak vaktesztet. :)

Locsifecsi...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#8) imibogyo válasza berVi (#5) üzenetére


imibogyo
veterán

Én sem vakteszteltem még, de a HRT MS2+-om és a mostani ELE dac-omat is jobbnak érzem Linux alatt, mint Windows 8 alatt. Nem is a jobb a jó szó rá, hanem inkább a más, de ez a más nekem jobban tetszik. ;)

De ez vakteszt nélkül is evidencia szerintem. Különböző operációs rendszerek, különböző futó háttérfolyamatokkal, különböző zenei programokkal, különböző jelútvonallal, míg a hangállomány eljut a fájl mivoltából a kimenetig szóval az biztos, hogy máshogy szólnak. Hogy jobban-e, vagy sem az egyéni ízlés kérdése. Én mondjuk biztosan nem fogom kukázni a Win8-amat ezért, ettől függetlenül jobban szeretem a zenei hangzást Ubi alatt. :K

(#6) Qukac nekem egy gagyi MSI VR600-al is simán felismert mindent az UBI, szóval elvileg nem lesz gondod. Mondjuk a webkamerával szívtam egy darabig, meg az integrált hang sem tetszett Win után, de a második dac-om megoldotta a gondot. Most már az asztali és a lapos gépen is külön-külön dac-om van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#9) berVi válasza Polllen (#7) üzenetére


berVi
senior tag

En ugyan nem csinalok, mi kozom a te DAC-odhoz, te teszel ilyen hajmereszto allitasokat, amiket elobb talan ala kene tamasztanod, nem csak ugy lazan, tenykent kijelentened, hogy erzesre szerinted jobb, ugyan mar.

[ Szerkesztve ]

(#10) berVi válasza imibogyo (#8) üzenetére


berVi
senior tag

A kifejezes, amit keresel: placebo hatas.

[ Szerkesztve ]

(#11) anaqer válasza imibogyo (#8) üzenetére


anaqer
veterán

"Különböző operációs rendszerek, különböző futó háttérfolyamatokkal, különböző zenei programokkal, különböző jelútvonallal [...]"

Egy audiofájl dekódolását olyan nagyon azért nem könnyű elbaszni, erre lettek ugye kitalálva a mindenféle szabványok... szoftveres oldalon legfeljebb a driver lehet tényező, de még az is kirívó esetnek számít.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Kicsit jobban nem lehetne szét írni a pontos telepítést? pl particionálást pl mit jelent a /home, /mnt stb? vagy mire érdemes figyelni ha már így nekilendültetek :)

(#13) berVi válasza anaqer (#11) üzenetére


berVi
senior tag

A, folosleges ezen ragodni, naluk Linux alatt meg az aram is mashogy fut a hangkartyaban, ok erzik, hogy mas (lol).

[ Szerkesztve ]

(#14) imibogyo válasza berVi (#10) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha szimultán egymás mellett fut két tök egyforma gép (Asus p8z77m-pro alaplap, és BQ 550W-os táp a többit nem írom le, mert úgysem számít), két tök egyforma DAC-al, csak az egyiken Ubi van a másikon Win8 és én különbözőnek hallottam a hangzásukat, abban mi a placebo? Azt mondtam nem vakteszteltem, de azt nem, hogy nem is teszteltem egyáltalán. :U

Megérteném, ha eltelne a hallgatások között mondjuk 5-10 perc és úgy hallanám másnak, de erről szó sincs. Meghallgattam többször is ugyanazt az anyagot, ugyanazt a 15 másodperces snittet egy általam jól ismert zenéből a saját fejhallgatómmal és én igenis másnak hallottam (hangerő egalizálva volt).

Másik pedig, hogy amikor placebo-ról beszélünk egy eleve pozitív hatást várunk, egy eleve prefereált valamivel kapcsolatban. Én viszont nem szeretem az Ubi-t, Win párti vagyok mégis azt hallottam rosszabbnak, szóval kicsit sántít az elméleted. Eleve nem értem milyen jogon minősíted le más érzékelését? Neked talán valami etalon érzékelésed van? És ha te nem hallasz, vagy érzékelsz valamit akkor az nincs is és nem is lehet? Így a kifejezés inkább amit most keresek: szemellenzős. ;)

Anno ezért hagytam ott a fejhallgatós és a DAC-os topikot is, mert jöttek folyton a megmondó emberek, akik lehurrogtak mindenkit, hogy ezt, vagy azt nem lehet, ezt, vagy azt nem halhatta az illető stb.. Nekem mondjuk senki nem szólt be, de eléggé lenyomta a hangulatot. A vicces az volt, amikor ugyanezen emberek elkezdtek még a minőségi kábelek között is hallani különbségeket. Na erről ennyit.

Olyan magas lóról beszélsz, hogy az hihetetlen. Nem tudom mire a nagy arc, de biztos megdolgoztál érte. Egyébként sem értem, tiszta sor, hogy te nem hiszel ebben, de más miért ne gondolhatná így? Csak mert te mondod? Na ez a LoL..... Egyébként pedig én nem vagy "linuxos", kár itt kezdeni a linux flame-et.... Ez eléggé korlátolt gondolkodásra utal, hogy ha valamivel nem értesz egyet és te sem tudsz egyértelmű cáfolatot rá, akkor jön az övön aluli beszólás.. :(

[ Szerkesztve ]

(#15) ntomka


ntomka
nagyúr

"A Flash támogatás is lezárult Linux platformokon, az Adobe már nem adja ki a böngésző plugin új verzióit erre a platformra."

De, kiadja. PPAPI alapon jön a Chrome-mal együtt. Szóval pontosabb a megfogalmazás úgy, hogy egyelőre Chrome alatt elérhető a teljes flash támogatás Linuxon.

Videószerkesztőnek a Kdenlive is megemlíthető.

(#3) Polllen: Főleg ha valami low-latency vagy egyéb valós idejű kernelt használsz. :)

(#5) berVi: Nem, nem az.

(#8) imibogyo: Dobd fel a tárolóból a low-latency kernelt te is. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#16) Polllen válasza imibogyo (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én se kukáznám a win8-t, jobban szeretem, bár ez csak megszokás, meg a játékok miatt kényszer.

De amúgy ez a téma is olyan, mint az usb kábelek között miért lehet különbség, amikor nem kéne.

Ha kipróbálja, meghallja, ha meg nem, hiába mondanék bármit is. Ez a téma részemről le is zárva.:)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#17) ntomka válasza anaqer (#11) üzenetére


ntomka
nagyúr

Meg még elég sok más dolog sajnos.

(#10) berVi: Fáradj át a DAC-os vagy a fejhallgatós topicba, ha érdekel miért nem placebo a dolog. Addig meg inkább maradj csendben. ;)

(#13) berVi: Az az igazság, hogy OSX-en is jobb a hang durván, mint windowson. :)

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#18) Telda


Telda
addikt

Házidolgozatként Linux telepítést kellett bemutatnom, ez idő alatt nagyon megkedveltem a rendszert, csak sajnos a játékok miatt rá vagyok kényszerülve a Windowsra. S mivel csak átlagfehasználó vagyok, ezért számomra a két rendszer már fölösleges.

(#19) Polllen válasza ntomka (#15) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én ubuntu studio-t tettem fel kíváncsiságból, abban alapból az van, de azt már nem tudom, hogy csak ennyit mókoltak a hangzás javítása érdekében vagy mást is. Alap ubuntuhoz külön ubuntu studio sound packokat láttam. Talán hármat.

Most már letúrni nem fogom, max egy gnome3-t dobok fel, mert az xfce nem valami szép szerintem. :N

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#20) Sub-ZeRo válasza Telda (#18) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig nem rossz. Én egy ubuntut tetttem fel nagynehezen a laptopra hosszú hetek próbálkozása után és nagyon jó. Már win-ben nem is vagyok a laposon. :K
Az asztalira is dobok fel majd egy debian mint-et és akkor ott sem nagyon fogok majd windowsban lenni, maximum a játékok miatt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#21) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

hmm Már évek óta gondolkozom hordozható rendszeren, és most eljött az idő, csak kérdés, hogy külső merevlemezre tegyem rá a rendszert, vagy pedig pendrivera.
Merevlemez mellett szól, hogy merevlemez... lehet nyüstölni, viszont sokkal nagyobb, mint egy pendrive.
A másik, hogy a múltkor pont próbáltam LiLi-vel hordozható rendszert csinálni, és nem ment. Valami miatt nem tudtam betölteni BIOS-ból a Live rendszert. :F
[link] Ezzel a programmal viszont egyből ment minden, ezzel viszont nem tudom felrakni külső merevlemezre a Live rendszert. :W

PS4

(#22) imibogyo válasza ntomka (#15) üzenetére


imibogyo
veterán

Igen, jó hogy említed. Épp most próbálgatom én is, csak én Fedora alapokon. Akit érdekel bővebben Fedora CCRMA. :K

(#16) Polllen: én most dual boot-ban használom. Játék, 3d grafika és kiadványszerkesztés windows. Minden más Fedora és Mint. Ubi nem jött be hosszútávon. Azért kettő, mert próbálok rájönni melyiket is szeretem jobban. :D

(#17) ntomka
"Az az igazság, hogy OSX-en is jobb a hang durván, mint windowson."
Igen ezen kicsit meglepődtem contaxg-nél amikor az Ms2+-ot vettem. De végülis a "unix" alap adott és így a "más" hangkezelés is adott. Én továbbra sem merném azt mondani, hogy egyértelműen jobb, de ahogy szólt, az nekem jobban tetszett, mint Win-en. :K

(#20) Sub-ZeRo: helyes-helyes. Szép lassan megtérsz te is. Én meg eladtam a 7970-emet, szóval már nagyon játékok miatt sem mászok vissza Win-be. Egyszerűen nincs időm rá, így meg ne álljon egy nagy VGA a gépben. :N Helyette vettem inkább egy Sony AS15 akciókamerát. :D

(#24) Jakuu: huhh. Hát ez egy tartalmas hozzászólás volt. Nem is értem, hogy ha valakit nem érdekel egy rendszer, vagy úgy általában egy téma, akkor az minek megy be oda trollkodni? Én sem megyek be az aerobic-os topikba a sorhasammal és fikázom azokat, akik szeretik azt csinálni... :U

[ Szerkesztve ]

(#23) FeketePok válasza berVi (#10) üzenetére


FeketePok
tag

Ami viszont a ratok winfos droidokra megfelelo kifejezes az: Pavlov affect ,vagyis winfos bebootol es maris nyaldztok es csovaljatok a csovalnivalotokat,vagy ha meglattok e topicot mas op rendszerrol mint a winfos boszen acsarogtok es osztjatok az eszt.
Amugy egy Soundblaster Audigy-n hallgatva zenet igenis szebben szol Linux vagy OSX alatt mint az alltalatok hoen imadott winfos alatt,ja persz nem szar 128k-s mp3-rol beszelek.
Amit azert nem ertek az az ,hogy mi a francnak kell minden linuxos topikban megjelenjenek a windows trollok??

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#24) Jakuu


Jakuu
őstag

Woah... Van FF is linuxra ? Mindjart teszek is fel miatta egy Mintet. Jah de rajottem hogy meg sem, mert annyit nem er az egesz.

(#25) Polllen válasza imibogyo (#22) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mint nekem is tetszik, de a favorit eddig az openSuse volt. A KDE felülete, menük, elrendezés elég közel áll a windowshoz, így nagyon minimális idő ment el, ha valamit keresgélni, állítgatni akartam. Azok a fránya megszokások. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#26) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ó, itt az újabb trollmágnes cikk :)

Mondjuk én Virtualbox helyett Vmware-t javasolnék, szerintem kevesebb vele a baj.

Amúgy a legtöbb átlagos windóz user nem hiszem, hogy ennyire előre gondolkodna, és a legtöbben pl. nem használnak Outlookot sem :)
De mondjuk nekik meg olyan mindegy, hogy milyen oprendszer működését nem ismerik :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Jakuu válasza FeketePok (#23) üzenetére


Jakuu
őstag

Oh hat hogyne, hiszen ha linuxot hasznalsz , akkor maris megvaltozik a hardver a hangkartyan es a vezerloszoftver pedig a minden masnal magasabb zsenialitast tukrozi.ROTFL

(#28) imibogyo válasza Polllen (#25) üzenetére


imibogyo
veterán

Sajnos Suse-val nem sikerült megbarátkoznom pedig még egy "eredeti" promó példányom is van (vagy volt) belőle egy OpenSource konferenciáról. :B

(#29) hcl válasza Jakuu (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

LOL. Valóban szebben szól, mert direkt kerül az adatfolyam a kártyához, míg windózon beleszól a windóz mixere is. Ez amúgy elég sokak által bizonyított tény.

@11 anaqer : Nem olyan nehéz elrontani sem azért :) Ld a windózon, ahol nem lehet kiiktatni a rendszermixert.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) ftc válasza imibogyo (#28) üzenetére


ftc
nagyúr

Csatlakozom :)

Suse-val soha nem tudtam megbarátkozni... mindig Mandriva párti voltam most kötelezően átpártoltam Mageia-ra...

Fedora-t is próbálgattam ,s hiába a rengeteg segítség ami a neten található nem jött be az egész kezelőfelület...se KDE se gnome(talán gnome közelebb volt)..

Most MAgeia-t nyúzom azt marad éles rendszernek ha sikerül beállítanom

(#31) #40553216 válasza berVi (#9) üzenetére


#40553216
törölt tag

(#32) Jester01 válasza Jakuu (#27) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, előfordulhat, hogy a driver vagy egy közbenső réteg (pl. pulseaudio) szoftveres keverést csinál (*vagy éppen nem csinál) ami jobb minőségű mint amit a kártya amúgy hardveresen csinálna vagy amit a windowsos driver csinál. Az is lehet, hogy más frekvencián hajtja a kártyát, pl. 48 vs 44.1kHz és az egyik jobban szól mint a másik.

Ettől persze a hardver még ugyanaz és tulajdonképpen nem is windows vs linux kérdés.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#33) Polllen válasza ftc (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

Mandravia-t ezer meg egy éve használtam. Talán az volt az első linux, amit kipróbáltam. :)
Olyan túl mély nyomot nem hagyott bennem azért.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) ftc válasza Polllen (#33) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát voltak hibái :D

Mondjuk nem a legjobb disztrib a MAgeia is ,de MAndriva után felüdülés :D

(#35) vinibali


vinibali
őstag

azért az megnézem, majd ha a linux feljön 5-10% környékére. kicsit több odafigyelés nem ártana neki, mert videóvágó progiban mégcsak meg sem közelíti semmi a Vegas-t, ami sajnos még Crossover-rel sem indul :F
tényleg, talán megemlíthettétek volna a Crossover-t is, mint API layer, attól függetlenül hogy pénzbe kerül tesztverzió létezik itt is és az apt-get purge csodákra képes :)

(#24) Jakuu: a handbrake most szerintem mindent aláz!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#36) anaqer válasza hcl (#29) üzenetére


anaqer
veterán

ASIO-val simán ki lehet.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#37) ntomka válasza anaqer (#36) üzenetére


ntomka
nagyúr

És a kernel késleltetésével mit kezdesz?

ツ Headphones on - World off

(#38) anaqer válasza ntomka (#37) üzenetére


anaqer
veterán

Konkrétan lesza nem foglalkozom vele.

(Mint ahogyan a mixerrel sem... de ha már itt is az audio észosztás megy, akkor legalább tárgyi tévedések nélkül próbáljátok.)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#39) Jakuu válasza anaqer (#38) üzenetére


Jakuu
őstag

Persze mert felteszek egy 3 eves ASIO GSIF supported kx drivert (ha mar az SB volt emlitve) es barmelyik linuxos drivert kenterbe veri hangzasban. Es ez is teny.

(#40) imibogyo válasza anaqer (#38) üzenetére


imibogyo
veterán

Hát ezek után elég bátor megfegyelmezni másokat a tárgyi tévedésekkel kapcsolatban, miközben te nagyvonalúan nem foglalkozol ilyen "apróságokkal", mint késleltetés, natív usb audio 2.0 támogatás hiánya (3rd party driver nélkül) Windows alatt, valamint hangzásba beleszóló mixer és egyebek. :U

Jakuu: egy jól támogatott eszköznél igenis van különbség, az SB-k mindig is mostohán voltak kezelve linux alatt (mivel MUSZÁJ hozzájuk specifikus driver) szóval ez nem fair így. Azzal érvelsz egy kártya mellett, hogy az azért jó, mert a fos Crea csak windowsos drivert tudott hozzá írni? Ez így elég vicces. Nekem is volt SB Fatality-m, de a driver támogatás veszett szar volt. :(

Mondj egy olyan hangkártyát ami tökéletesen megy driver nélkül is mind a két rendszeren (megsúgom szinte minden külső P&P hangkártya) és nézd meg azt, hogy hogyan szólnak. Én ha bedugtam a HRT MS2+-omat a gépbe, akkor Linux altt mindig kevesebb bajom volt vele, mint Win alatt, pedig hidd el az egy elég brutálisan jó DAC, legalábbis azért az árért amiért én vettem. Ezt még a komolyabb hifis fórumok is elismerik, szóval ezzel kár is vitázni. :N

[ Szerkesztve ]

(#41) hcl válasza Jakuu (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Oszt' akkor a windózt nem kell buherálni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Linuxon futtatni az Adobe CS (vagy CC) szoftvereit felér egy ön-tökönrúgással. El kell fogadni, hogy amíg az Adobe cseszik kiadni natív Linux verziót, addig ez nem az a világ amibe beleillik egy Photoshop. Kár is erőltetni. Akinek elegendő amit a GIMP és társai tudnak, az legyen boldog vele, de komoly grafikai, filmvágási, fotós, nyomdai, DTP munkára inkább Windows/OSX.

(#43) hcl válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Meg aki komoly nyomdai előkészítést csinál, abból fuitja operációs rendszerre, meg programokra, elvileg :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) floatr válasza Stauffenberg (#42) üzenetére


floatr
veterán

Ez már csak olyan dolog, hogy ha már a zember megveszi a többszázezres szoftvereket, akkor egy win licenc nem fogja romlásba taszítani.

(#45) erhas01


erhas01
tag

Üdv:

Kívánságaim : :))

1
Sorkizárt bekezdések.

2
Bele lehetne tenni a cikk elejére a kiemelt - Kék - linkeket,programok stb neveit?

Felsorolásszerűen: - Kiemelt tartalomjegyzék - címen
Gimp, VMware, VirtualBox,.......

Link az ugyanaz, ami a cikkben, - ez egyszerűbb -
vagy
Ugrás a cikkben lévő html szöveges linkre.

Miért? pl.:

a.
Maga a cikkre emlékszem, de a cikk névre nem.
A témára emlékszem, de a programra nem.

b.
Tableten, - pl.: tabletről keresve, valakinek pc re telepítéskor - könnyebben lehetne olvasáskor kisebb csoportokat - ez lenne a linkek lényege - keresni, mint több oldal görgetve böngészni egyesével.

Az első találat a csoport, a többit szűkítem az előzmények és az azóta történt cikkekkel már megtalálom.

Szerintem alapozásnak nagyon jó a cikk, ez a stílus passzol az egyszerű felhasználókhoz.

Üdv:erhas01

(#46) Linuxmanuska


Linuxmanuska
csendes tag

Itt egy kedvcsináló videó azoknak akik Windows programokat is szeretnének futtatni a linuxon

(#47) FeketePok


FeketePok
tag

Azoknak akik most koltoznek Linuxra ajanlanam a Cylon linuxot(http://cylonlinux.weebly.com/index.html).
Ubuntu 12.04LTS alapu distrot ami egy tonna elore instalalt programmal erkezik,Gnom calassic kezelofelulettel,elore bekonfiguralt compizzal.
Nekem egy hete van felrakva a vendeg particiomra es eddig el kifogastalanul viselkedik.

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#48) cer


cer
tag

Feliratkozás

(#49) Stauffenberg válasza hcl (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Vagy a cégednek ahol dolgozol, jobb esetben, de nem is ez volt a lényeg. Tényleg nem értem mi szükség van ilyen felesleges körökre.

1.) Egy ilyen cikkben felesleges erőltetni a vájnozott fotosopot, aki ilyenek vásárol (khm..) annak nem alternatíva a Linux. Főleg úgy, hogy le is vagyon írva: A CS3, egy elavult, régi verzió az utolsó ami még aránylag fájdalommentesen megy.

2.) Minden rendszert használjunk arra amire való. A Linuxnak is van bőven erénye és érdeme más területeken. Aki nem tud elszabadulni a Windows ökoszisztémától, az csináljon dualboot rendszert és ha olyan szoftverre van szüksége az adott munkához, akkor bootoljon be abba. Nem Wine meg VirtualBox kell ide.

[ Szerkesztve ]

(#50) hcl válasza Stauffenberg (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De, Wine és Vbox teljesen jók adott dolgokra. Tőlem rendszeresen kérdeznek windózosakat, olyankor nem mindig akarom újralőni a gépem, hogy megnézzem, hogy is van az.
Illetve pl. a Panorama Makerre is szükségem van néha, az szépen meg Wine-al, de a Totál Parancsnok is, amit meg szeretek FTP-zésre használni. Meg még egy pár progi.
Sajnos az ilyen komolyabb dolgok, mint a PS, meg Ofisz (komolyabb, LOL...), meg Adobe cuccok, tényleg messze vannak még attól, hogy jól menjenek, de valamikor csak meglesz az is...

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.