Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cami][us


cami][us
senior tag

Nyitott táska meg a rablás...

(#2) #51736960


#51736960
törölt tag

ezek ránézésre 14-15 éves lányok, erősen kétlem, hogy képesek lennének ilyen szinten programozni.

(#3) xmaas válasza #51736960 (#2) üzenetére


xmaas
őstag

Mert szerinted minden 14-15 eves a vilagon ugyan olyan sik hulye mint EU/USA gyerekek akik mindent megkapnak szajba kicsi koruktol es meg a "segguket" se kepesek kitorolni rendesen?

(#4) joey04


joey04
titán

Nem számíthatnak például arra, hogy ha nyitott hátizsákkal várakoznak a buszra, utastársaik majd figyelmeztetik őket, arra viszont igen, hogy mire észreveszik, az értékeiket már ellopták.

hiszen itthon is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#5) ANOka


ANOka
őstag

Mindenről volt szó a cikkben, csak arról nem, hogy mi az a nagy " világ megváltó" újdonság az általuk írt programban!

(#6) szupermacs válasza ANOka (#5) üzenetére


szupermacs
veterán

Maga a program? Mert nálunk a fiatalok nem ezen gondolkodnak. Vagy ha igen, nem ezt valósítják meg.

(#7) ROBOTER válasza joey04 (#4) üzenetére


ROBOTER
addikt

Én is picit erősnek tartom a földrajzi elhatárolást. Két hete leszálltunk Berlin Hbf-en (Messe felé S-bahn) 5 perc múlva már a munkatársam pénztárcájával menekülő zsebeseket üldöztük.De sajnos elég sok európai nagyváros van, ahol ez mindennapos.

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..méghozzá a buszjegyre váró sort rövidítik le egy.."

bérlet csomag feltalálásával :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) tothmaxy182 válasza xmaas (#3) üzenetére


tothmaxy182
őstag

Már nem azért, de ha valahol megtanulhat egy 14-15 éves gyerek programozni, akkor az inkább az USA/EU, sem mint Kenya...
Nem mintha szorosan a témához csatlakozna, de azért elmond valamit: [link]

[ Szerkesztve ]

Minden szavam magánvélemény!

(#10) #51736960 válasza xmaas (#3) üzenetére


#51736960
törölt tag

szerintem az átlagon felül teljesítő gyerekek pont a nyugati világból kerülnek ki, illetve kínából, japánból és talán indiát is ide lehet venni. egy kenyai oktatási rendszerről nem igazán tudom elképzelni, hogy ilyen korú programozókat kitermeljen.
kíváncsiságból elolvastam az eredeti bbc-s cikket is: sokkal több nem derül ki abból sem, de árulkodó az a szövegrész, ahol megjegyzik, hogy az egyik lány ötlete alapján készült el a program. (értsd: egy játékos brainstormigon kitalálták a gyerekek, hogy mit szeretnének, valaki meg leprogramozta)

(#11) petipetya


petipetya
nagyúr

És a világot szebbé és jobbá tették, mindenki örül, mindenki tapsol.

"nincs rá lezsóidő"

(#12) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

"hanem GPS segítségével megállót is könnyű találni, illetve a buszok érkezéséről is ad visszajelzést a szoftver."

BKK Futár Kenya Edition. (mindezt fillérekből valszeg)

Live-Die-Respawn

(#13) bambano válasza oriic (#12) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most akkor ez hogy is történt?
a lányok leprogramoztak egy androidos alkalmazást, ettől lett a buszokon gps meg mobilinternet, hogy vissza tudják jelezni, hogy merre járnak?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#14) oriic válasza bambano (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs ismerősöm Kenyában szóval ezt nem tudom. :D Lehet hogy a buszokban alapból van GPS, csak eddig APP nem volt hozzá.

Live-Die-Respawn

(#15) Tapsi válasza oriic (#14) üzenetére


Tapsi
addikt

Nyilvánvaló, hogy nem így van, de szerintem simán csak totál kamu az egész sztori. A telefonos app ugyanis kb. 1%-át teszi ki egy ilyen rendszer komplexitásának.

(#16) petipetya válasza oriic (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Valószínűleg van GPS bennük, miközben menetrend sincs, a néger gyerekek pedig fürtökben lógnak a busz tetején, mint gyümölcs a fán. :)

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#17) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Nem számíthatnak például arra, hogy ha nyitott hátizsákkal várakoznak a buszra, utastársaik majd figyelmeztetik őket, arra viszont igen, hogy mire észreveszik, az értékeiket már ellopták.

A BBC cikkében azt írják, hogy a lány miközben többedmagával sorban állt, hogy buszjegyet vásároljon, és már hosszú ideje vártak a sorban (nem írják, hogy hol), a lány szemtanúja volt annak, hogy valakit kiraboltak, aki szintén a sorban várt. Semmi nyitva felejtett hátizsák nem szerepel benne. Arról sem írnak, hogy az alkalmazás ismerné a buszjáratokat, csak a buszmegállókat említik, hogy képes odanavigálni a felhasználót, hogy annak ne kelljen a megállóban várakoznia. Erősen kétlem, hogy Kenyában olyan fejlett lenne az infrastruktúra, hogy létezne rendszer a buszok online flottakövetésére.

x gon' give it to ya

(#20) Bluesummers válasza #51736960 (#2) üzenetére


Bluesummers
őstag

Lehet jobban programoznak mint Te vagy én :] ... Mondjuk kétséges ... :]

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#22) Magnat válasza fordfairlane (#17) üzenetére


Magnat
veterán

Ha egy olyan zsúfolt és forgalmas helyen, mint egy tömött buszmegálló, képesek kirabolni embereket, akkor valszeg egy a kezében jól láthatóan mobilt tartó magányos leányzó valóságos csemege lesz nekik.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#23) fordfairlane válasza Magnat (#22) üzenetére


fordfairlane
veterán

Kicsit mintha nem lenne kerek a sztori. Mindegy, nem ismerem a részleteket, csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a magyar fordítás sem pontos.

x gon' give it to ya

(#24) cami][us válasza #51736960 (#10) üzenetére


cami][us
senior tag

Nem ők írták a programot, csak az ötlet volt az övék, ami persze van olyan fontos, mint a backend/frontend. Ez talán benne van a bbc-s marhaságban is, hogy valami "mentort" használtak a technikai részhez.

(#25) gambler válasza joysefke (#18) üzenetére


gambler
tag

Hangosan röhögök! :DD

Két szóban elmondhatom, amit az életről megtanultam: megy tovább (Robert Frost)

(#26) Bluesummers válasza joysefke (#18) üzenetére


Bluesummers
őstag

Amúgy ez most nem Kenya, hanem Nigéria irányába szól.
Haverom mondta, hogy az országuk oly szegény és korrupt, hogy az állam támogatja azokat az embereket, akik netről illegális módon csalnak ki elektronikai eszközöket (laptop, telefon, fényképezőgépek, stb...). Amúgy tapasztalaom a lengyel www.olx.pl oldalon meg ebay-en, hogy folyamat próbálkoznak a kis g..ik. Szívesen levágnám az ilyen tolvajok kezeit, s azokét is akik ezeket támogatják ... már ha támogatják. :W
Tehát ebből kiindulva simán el tudom képzelni a teóriádat ... sőt inkább a Tied mint ezt a hírt. Persze, buszon GPS, bemérni, tini lányok programoznak ... wtf. Alig van értelme.

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#27) joysefke válasza Bluesummers (#26) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Persze, buszon GPS, bemérni, tini lányok programoznak ... wtf. Alig van értelme.

Hja, mindig meglep mennyi naiv hurrá-optimista ember van itt a világ boldogabbik (?) részén. És minél nyugatabbra és északabbra megyünk általában annál több pénzük és kevesebb józan eszük van a népeknek. Hihetetlen, de ilyen és ehhez hasonló marhaságokat nem csak a PH-s, világot nem látott huszonévesek hanem valahol talán komoly emberek is bekajálnak.

Ha a realitások talaján maradunk, akkor fekete Afrikának jelenleg a legjelentősebb exportcikkei a sötét -no pun intended- tanulatlan embertömegek, az AIDS és a nigériai levelek/csalások. És az első százba talán még az afrikai óriáscsiga is belefér..

Mégis ki az a bolond aki elhiszi, hogy tizenéves lánykák összedobnak valami igazi tényleg használható buszjegy vásárló rendszert. Bazz.
Itt kell mobil interface-t, hálózati kommunikációt, adatbázist, térkép integrációt, GPS-t etc programozni, nem csak pár textbox-ot összekattintgatni mobiltelefonra. Ez sok emberes munka, akkor is ha komoly programozók, projekt manager, illetve szakmai csapat a közlekedési vállalat oldaláról rendelkezésre áll.

Tessék egy autógyártós példa természetesen kaptak bőven támogatást innen-onnan...

[ Szerkesztve ]

(#28) Bluesummers válasza joysefke (#27) üzenetére


Bluesummers
őstag

Nem veled fogok leállni vitatkozni, odaírtam a "persze..." szót, azaz nem hihető. Volt az én hozzászólásomhoz valami érdemlegi hozzászólásod, vagy csak leköpsz? Elnézést kérek Tőled nagyságos uram, hogy ennyire naiv és buta voltam így első szösszenetre! Hála az égnek vannak ilyen okosak mint Te akik megmondják a jót az embereknek. Kellenek is! :R

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#29) hemaka


hemaka
nagyúr

Kenya, mobilinternet, GPS a buszon, mobil?

[ Szerkesztve ]

(#30) joysefke válasza Bluesummers (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ember, pont hogy az egyetértésemet fejeztem ki és megerősítettem a tapasztalataidat. Bocs ha nem volt észrevehető :K

(#31) joysefke válasza hemaka (#29) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Kenya, mobilinternet, GPS a buszon, mobil?

Hát a mobil-infrastruktúrájuk éppenséggel elég fejlett, rendelkeznek a későn belépők előnyével, illetve ne felejtsük el, hogy abban az országban nem baj ha valamit nem lehet könnyen ellopni, mégpedig az "étert" nehéz :)) A vonalas telefonhálózatuk állítólag sokkal fejletlenebb mint a mobil...

Meg ugye attól hogy értelmes dolgokra nem jut/szánnak pénzt okostelefonra és mobilelőfizetésre még juthat...

[ Szerkesztve ]

(#32) #82729984 válasza joysefke (#31) üzenetére


#82729984
törölt tag

Megerősíteném, sok afrikai országban a mobilhálózat kiváló.
Sőt feltöltőkártyát szinte mindenhol lehet kapni, de olyan szinten hogy lepukkadt árus a sivatag közepén ránézésre max valami kókuszdiót lehetne tőle venni meg néhány egzotikus betegséget elkapni, de még ő is árul feltöltőkártyát.

Fura egy kombinációja a high-technek meg az őskornak, de mégis ilyen.

Ettől függetlenül a cikk valószinüleg kamu, mert ezeken a helyeken gyakorlatilag nincs busz menetrend, se gps a buszokban, sok helyen út sem (csak valami földút), arról nem beszélve hogy ehhez igen kemény háttér infrastruktúrát kéne üzemeltetni, a mobilos app tényleg csak az egész projekt 5%-át tenné ki.

más: az a linkelt autós cikk ütős, gyakorlatilag összetákoltak 5 kiszuperált autóból 1-et és adtak neki egy saját nevet... Nem lepődnék meg ha tüzetesebben átvizsgálva MacGyveres megoldásokkal lenne telipakolva (szigszalag és társai) :)

(#33) hcl válasza szupermacs (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

A nagy része szerintem ott sem foglalkozik ilyesmivel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) Bluesummers válasza joysefke (#30) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ja .... akkor duplán elnézést. 3 "műszakot" nyomok. Ez egy nyomós érv akkor, hogy vissza kellene vennem már ;)
Szerk: Egy olyan cikk lenne poén, amit fentebb említettem, hogy a nigériaiak kormánya most már spam és egyéb automatizált módszerekkel támogatja a csalókat.

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#35) Bici


Bici
félisten

Ezentúl a brit tudósok helyett kenyai lányok fognak mindenre (is) megváltást kínálni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#36) dstern válasza #82729984 (#32) üzenetére


dstern
tag

Pláne, hogy a tömegközlekedés fő gerince a legtöbb afrikai/ázsiai országban az iránytaxi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.