Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

De miért kettesével dobozolják? Hogy majd valahol ki kelljen bontani a dobozt és átrakni egybe? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) flashpointer válasza pilóta (#1) üzenetére


flashpointer
őstag

Bakker mennyi ember, ezert ilyen draga.

(#3) atus72 válasza pilóta (#1) üzenetére


atus72
senior tag

Azért mert a7R II a neve, érted? :) Ha a7R III lenne akkor hármat csomagolnának egybe!

(#4) hardzsi2 válasza pilóta (#1) üzenetére


hardzsi2
aktív tag

Hogy a kaizen filozófiájuk alapján még legyen, ahol a folyamatban továbblépési lehetőséget ismernek fel és tudnak min javítani ;]

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#5) Fred23 válasza flashpointer (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajnálom ezeket a biorobotokat, és nem is miattuk drága, mert az ottani minimálbér 50000Ft körül lehet, ha a Sony "rendes", megadja nekik ennek a dupláját is.

[ Szerkesztve ]

(#6) dementor


dementor
senior tag

Kedvelem az ilyen videokat. Nem is gondoltam volna, hogy hand made.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#7) Formaster válasza dementor (#6) üzenetére


Formaster
addikt

A telefonok nagy része is handmade, kivéve a panelokon lévő chipeket.

(#8) anaqer válasza Fred23 (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Nekem is ez jutott eszembe... meg hogy a szalagmunka az mindig is szalagmunka marad, akármilyen csilli-villi cuccot pakolsz össze.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#9) Sebaj Fóbiás válasza Fred23 (#5) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

+1 :-/ Nem akarok demagóg lenni, de nekem is ez ugrott be először:

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#10) dementor válasza Formaster (#7) üzenetére


dementor
senior tag

Ha jobban belegondolok rendkívül drága lenne robotizálni a gyártást. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#11) Formaster válasza Fred23 (#5) üzenetére


Formaster
addikt

Nem a munkások miatt drága, hanem az alkatrészek, fejlesztés és profit/osztalék miatt.

(#12) macilaci78 válasza pilóta (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért azt vedd figyelembe, hogy még egy olyan piacra, mint Magyarország, is több jut el, mint 2 darab, így nem akkora pazarlás. Majd az importőrök kibontják a raklapokat és a páratlan darabszámot rendelők esetében 1-1 dobozt felbontanak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) pilóta válasza macilaci78 (#12) üzenetére


pilóta
nagyúr

Majd az importőrök kibontják a raklapokat és a páratlan darabszámot rendelők esetében 1-1 dobozt felbontanak.

Vagyis mindegyiket? ;]
Mert szerintem elhanyagolhatóan ritka eset lehet, hogy többet is vesznek belőle. Mondjuk max egy újság a fotósainak egyszerre vesz többet, és akkor 50% esély van rá, hogy páros lesz a darabszám.
Minden más esetben 1 azaz egy drabot fognak venni a népek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Jó kis sor munka. Ők is úgy finomkodnak vele, mint mi anno a Nokiakkal? :DDD

Amúgy meg persze, hogy hand made, ezt egy robot nem mostanában fogja megcsinálni. Ahogy sok mást sem az iparban.

(#15) Grga_Pitic válasza pilóta (#13) üzenetére


Grga_Pitic
aktív tag

Ha végignézed a videót, akkor látszik, hogy a szállítási csomagolásban (szép barna karton) van kettő darab, polcra kerülő doboz.

(#16) Szipó


Szipó
tag

Nem is gondoltam volna, hogy ilyen sokminden készül kézzel

Vissza a régi kezelőfelületet!

(#17) Akula


Akula
őstag

Na, nekem ebből a videóból pont az nem derült ki, hogy hogyan készül a váz.
Láttam, hogy sori munkások robotolnak, ESD védelem rendben volt, tesztelés, meg a többi. Ez alapján nemigen tudnám elmondani, hogy melyik fázis mi után következik és mi miért van. Érdekelt volna pl. hogy mekkora selejtaránnyal dolgoznak és mi a szűk keresztmetszet, mennyi idő alatt esik le egy kész darab a sor végén és ez a 7R II ha gyártásban van, mikor volt az SOP-ja, stb.
De jó kis elszomorító filmecske. Vajon ott is óránként 10 perc pihenőidő van és az ebédidőt le kell dolgozni? :F

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#18) DithenS válasza hardzsi2 (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

De utálom ezt a Kaizent,nálunk is van és kötelező hetente leadni egyet.A többi rakat papírról ne is beszéljek amit ki kell töltögetni.Az is valami Japán hülyeség.Meg a sok teszt és tanulás...

(#19) DithenS válasza Akula (#17) üzenetére


DithenS
senior tag

Milyen óránként 10 pecről beszélsz? Nálunk egyszer van 10 perces szünet és ennyi.A kaja időt le kell dolgozni így 8 óra 20 percet dolgozol.Meg aztán papírmunka is van.Az operátor már nem olyan mint x éve volt.Nálunk már ők fognak majd selejtezni is,a sorvezezető nem tudom mit csinál majd.A gépeket is neked kell beállítnani meg a 6s-t tartani a FQP-on meg jelentesz.Van ám szivatás.A szünet a legkevésbé problémás ma már.

(#20) optikus válasza dementor (#10) üzenetére


optikus
senior tag

minek is? ha a helyett éhbérért dolgoztathatsz egy csomo embert buntetlenul...

Buy books not gear.

(#21) dementor válasza optikus (#20) üzenetére


dementor
senior tag

Hát igen ismerős. Magyarország is hírhedt a gyárairól és a 3 műszakban elérhető "csúcs" bérről.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#22) Klaus Duran válasza DithenS (#19) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Ahol a gépkezelő állítja a gépet (és nem szakmája / nem könnyű) abból csak a baj lesz.

Jók ezek a filozófiák csak nem az európai és főleg nem a magyar munkamorálhoz van igazítva.
Nem mellesleg a darabszám / darabbér mellet ki foglalkozik a minőséggel.

[ Szerkesztve ]

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#23) Melorin válasza DithenS (#19) üzenetére


Melorin
addikt

Igen, én is csak lestem, hogy milyen 10p/óráról beszél :D
Nálunk 8:40 a letöltendő, abból 40 perc a szünet.

(#24) optikus válasza Melorin (#23) üzenetére


optikus
senior tag

lehet keveri azzal hogy aki monitor elott ul annak kotelezo orankent 10 percet a szemet pihentetnie (ami persze nem azt jelenti hogy nem kell dolgozni, meg lehet kajalni addig, hanem mas jellegu munkat kell vegezni) es ez ossze se vonhato.

Buy books not gear.

(#25) Akula válasza Melorin (#23) üzenetére


Akula
őstag

Nem kell találgatni.
50 percet dolgozunk aztán 10 perc szünet. Pisi, cigi, KV automatából, telefonálás, vagy ha nincs semmi akkor csak beszélgetés. Ez idő alatt jönnek a gépbeállítók, az adatokat elküldik a szerverre, stb. Ekkor szokott lenni a Q-check is, hogy a munkakörnyezet amúgy tisztán maradt-e, megvannak-e a jalentések és ilyenkor jönnek a fejlesztők próbálgatni az új szerszámokat. Aztán 50 perc munka és így tovább. 6 óra után 30 perc szünet. Ekkor ebédelünk. Egy nap 8:30 a munkaidő. Pont emiatt a 30 perc ebédidő miatt.

"Akula Sub, ready for the deep!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.