Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Segal


Segal
veterán

Nem értem miért ragadtunk le 6,8 colnál :(
Remélem legalább a Xiaomi feljebb lép a 12 Ultránál :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

Az Ultra féle szögletesség tetszett nekem mindig is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) #16820480


#16820480
törölt tag

Az a sima S22 egész jó méret, kíváncsi vagyok árban hova lövik majd be.

(#4) Kasya


Kasya
nagyúr

Remélem ez azt is jelenti egyben, hogy lesz új Note, csak más "név" alatt.

(#5) Surfym@n válasza Segal (#1) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Note20Ultra pedig elmerészkedett 6,9-ig.
Akinek kényelmetlenül nagy a 6,9 annak a 6,8 is az lesz.
Ellenben aki a 6,9-et ki tudja használni az jobban örül, ha 6,9 netalán 7,0 lenne az új modell mérete. Vagy csak én látom ezt így? :U :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#6) ollie válasza Kasya (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, S22 Ultra lesz a neve.

***

(#7) ollie válasza Surfym@n (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, jobb lenne, ha legalább a Note20 Ultra méretét hozná, de valszeg az S21 Ultra paramétereit vették alapul, mert az is 6,8 collos.

***

(#8) Dr. 444Hertz


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Jól látom, hogy nincs kameralyuk az Ultra fóliáján?

Szerk: rosszul. Ott van, csak nem láttam :DDD

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#9) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Kár, hogy középen van a lyuk.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#10) Segal válasza Surfym@n (#5) üzenetére


Segal
veterán

Pontosan
A kiskezűeknek édesmindegy hogy 6,8 vagy 6,9 (vagy 6.2 ;] ) sírni fognak hogy túl nagy, ellenben nekünk akiket nem zavar a 6.8 col mehetne feljebb a csúcskategória.
Előbb vagy utóbb mindenképp meg kell lépni mert egyre több minden kerül a telefonokba és ha nem szeretnék vastagítani (márpedig azt nem szeretnék) akkor csak telefon hosszával vagy szélességével lehet további helyet találni.
Márpedig ha nem építünk be se új szenzort vagy egy újabb kamerát már akkor is olyan hasznos dololgra lehetne pl fordítani a felszabadult helyet hogy jobb hőelvezetést csinálni, esetleg csak simán nagyobb akksit belerakni.
A lényeg hogy millió dologra lehetne használni az értékes milimétereket.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) bitblueduck válasza Dr. 444Hertz (#8) üzenetére


bitblueduck
senior tag

jaj, pedig én is már kezdtem örülni, S7-et lassan kéne cserélni. és nemhiszem, hogy csak kettőnknek lenne igénye notch vagy kameralyukmentes telefonra.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#12) Dr. 444Hertz válasza bitblueduck (#11) üzenetére


Dr. 444Hertz
Arcképgyáros

Igényem per pillanat nincs rá, mert az enyémen nincs egyik se... :D
De valóban jó lenne több olyan alternatíva a piacon, aminek a kijelzőjébe nem rondít bele semmi.

[ Szerkesztve ]

Xperia 1 III / Xperia XZ Premium / iFi xDSD Gryphon / TAGO STUDIO T3-01 / Acoustune HS1750CU /Acoustune RS One / WF-1000XM4 / XP-PEN Innovator 16

(#13) Duree


Duree
veterán

Az S22 ultra lehet érdekes a számomra, de gondolom olyan lesz az árazása, hogy inkább maradok a note 9-nél.

duree54

(#14) LightCommand


LightCommand
csendes tag

Azt sosem értettem hogy "kiskezűeknek nem jó...". Aki jóféle mozit akar a kezében az megtanulja két kézzel kezelni amúgy is az a gyorsabb nehogy már ennyire eltunyuljunk. Buszon vonaton villamoson meg bele lehet karolni az oszlopba, de amúgy se kell egész nap telefonon lógni, egyébként nem egészséges főleg hogy a legtöbb ember butul rajta mert közösségi sz*rokat nyomkod meg egósodik önfényezve magát; tanulni vagy informálódni elég kevesen szoktak rajta.
Egy okostelefonnál a kijelző a tartalomfogyasztó eszköz, az a legfontosabb komponens és főleg mivel őszintén a legtöbb embernél -mivel nem burzsuly- a laptopot és számítógépet is kiváltja. Innen kezdve minél nagyobb annál jobb, én skiny nadrág zsebében direkt megnéztem és a régi 7es tabletek is belefértek szóval hordozni lehet 7es telefont is.

(#15) LightCommand


LightCommand
csendes tag

Egyébként nekem is elsőre feltűnt hogy nincs az ultrán kameraluk, én nagyon örülnék (főleg a toll miatt, végre bent lesz) ha nem kijelző mögötti kamera lenne (ez mindig rosszabb képminőséget fog adni mert maga a pixel elve miatt takar) hanem mint az Asusnál előre buktatható ami nagyon érdekes és 'menő'. Nem mellesleg jobb minőségű szelfiket lehetne készíteni, akár a több kamerából feldolgozással végre nem lenne"tölcséreffektus" plusz térhatást adhatna a képnek ami hozzáadott érték. És nagyon talán így valamivel olcsóbb lenne, de őszintén ebben nem reménykedem főleg hogy az élet nagy része biznisz nem munka.

(#16) Schuler888 válasza LightCommand (#15) üzenetére


Schuler888
senior tag

De van.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#17) adamklark válasza Surfym@n (#5) üzenetére


adamklark
senior tag

emberfüggő, nekem note 20 ultra pont elég nagy, ennél több már tényleg nem fér a zsebbe

(#18) LightCommand válasza Schuler888 (#16) üzenetére


LightCommand
csendes tag

Uhh tényleg👌🏻

(#19) k-adi válasza LosBlancosRM (#9) üzenetére


k-adi
nagyúr

nem középen van a lyuk, hanem pontosabban felül-középen ;] de amúgy meg hol lenne? Az értesítési ikonok miatt praktikusabb középre rakni.
Igazából az lenne a legjobb ha el tudna tűnni, rejtőzködni, beleolvadna a pixelek közé, de az még gondolom odébb.. meg privacy szempontjából is lehet para kicsit

(#20) k-adi válasza Segal (#10) üzenetére


k-adi
nagyúr

A méretbe nemcsak a funkcionalitás a szempont, hanem a hordozhatósága is és a kényelem. 7col pont elég, max.-nak.

Egyrészt sokak zsebébe nem férne bele nagyobb (nem csak férfiakra kell gondolni, a női zsebek ált. kisebbek, kevésbé mélyek)
másrészt pedig minél nagyobb annál több cucc van benne és annál nehezebb, ami miatt kényelmetlen lesz a fogása, fáj a csuklód majd (megint gondolj pl. a csajokra)
harmadrészt meg sokan nem akarnak tablet mérettel mászkálni
negyedrészt telefonálás közben mikor a füledhez tartod, akkor is egy bizonyos méret felett "hülyén" nézne ki.

Szóval kétlem, hogy mostanság nagy méret növekedés lesz, aztán persze kitudja

(#21) #16820480 válasza k-adi (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem egészen értem ezt a privacy gondot. Most egy sima előlapi kameránál (ha a rendszer nem jelzi külön a képernyőn valahogy) miből látod, hogy éppen képeket készít vagy videót rögzít? Egyedül a mechanikusan kiugró vagy átforduló látható, ha aktív.

(#22) 7Heads Drago válasza Segal (#10) üzenetére


7Heads Drago
veterán

ellenben nekünk akiket nem zavar a 6.8 col mehetne feljebb a csúcskategória
És mi akadályoz meg abban hogy egy tablettal mászkálj? [link] :)

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) Surfym@n válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Nem tudod beletenni a cerkát ;)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#24) .:Ádám:. válasza Segal (#10) üzenetére


.:Ádám:.
tag

"A lényeg hogy millió dologra lehetne használni az értékes milimétereket.

Igen, jó lenne visszarakni azokat a dolgokat amiket kispóroltak a Note szériából a 4 és a 10 óta. :K ;] IR meg 3.5-ös

(#25) Kasya válasza .:Ádám:. (#24) üzenetére


Kasya
nagyúr

IR, lol. Jó hogy FM transmitter meg nem hiányzik. ;]

(#26) adamklark válasza Kasya (#25) üzenetére


adamklark
senior tag

az special tényleg hiányzik :D

(#27) #16820480 válasza Surfym@n (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, nem tudom, én nem a telefonba szoktam dugdosni a cerkám :D

(#28) Surfym@n válasza #16820480 (#27) üzenetére


Surfym@n
senior tag

Már vártam, ki csapja le a piros pöttyöst... :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#29) adamklark válasza #16820480 (#27) üzenetére


adamklark
senior tag

van egy idevaló meme, csak nem hiszem hogy posztolhatom :D

(#30) francz'70


francz'70
aktív tag

Remélem a toll szoftverezetsége méltó lesz egy Note kiváltásához, ha már kaszálják a szériát. Az, hogy integrálva lesz, már bizakodásra ad okot.

(#31) .:Ádám:. válasza Kasya (#25) üzenetére


.:Ádám:.
tag

Szólj a Xiaomi-nak éd a Huawei-nek, hogy rosszul csinálják az IR remot-tal. :U

[ Szerkesztve ]

(#32) e-newsee válasza francz'70 (#30) üzenetére


e-newsee
addikt

Szerintem az S Ultra gyakorlatilag egy Note lesz. Olyan minimális különbség van az utóbbi pár S és Note széria között, hogy nincs értelme külön kezelni. (Szinte csak a cerka és szolgáltatásai). Régen más volt, akkor a Note nagy méretűnek számított úgy általánosságban is (phablet, hú de rég hallottam :) ), a legtöbb teló még csúcskategóriában is 5,2"...5,8" környékén volt valahol. Azóta változott a világ, szinte minden telefon felnőtt 6"-ig, kategóriától függetlenül. Csak egy cerka különbségért nem sok értelme van külön marketinget működtetni.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#33) Surfym@n válasza francz'70 (#30) üzenetére


Surfym@n
senior tag

s22u tudni fogja legalább azt, amit a n20u (kivétel a kijelzőméret).

[ Szerkesztve ]

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#34) francz'70 válasza e-newsee (#32) üzenetére


francz'70
aktív tag

Jogos, csak ha már kiakarják váltani az S-ekkel a Note-ot, akkor az a minimum, hogy ezt egy teljes értékű szoftverezett Note tollal (s-pennel) és a hozzá tartozó szolgaltatásokkal tegyék, kezdve azzal, hogy a cerka eleve integrálva van. (pl. nálam az S21U ezért esett ki)
Nagyon úgy néz ki, (ha nem cseszik el megint :((( ) hogy az S22U lesz a fény az alagút végén....

(#35) ollie válasza francz'70 (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az S21U-nál is megvannak azok a penes szolgáltatások, ami egy Note-nál, csak nincs benne a telefonban a pen. Szóval az S22U már 100%-ig egy Note lesz, csak más névvel.

***

(#36) w.miki válasza #16820480 (#3) üzenetére


w.miki
veterán

Tippre:
220e Ft fölé

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#37) #16820480 válasza w.miki (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az még magában nem lenne rossz, de attól tartok inkább 320e fölé is...

(#38) w.miki válasza #16820480 (#37) üzenetére


w.miki
veterán

de, nekem az is rossz lenne, persze amit te írsz, az még rosszabb :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#39) 7Heads Drago válasza w.miki (#38) üzenetére


7Heads Drago
veterán

És mikor érdekelte a gyártókat hogy neked mi a jó árban? Az érdekli mi adható el nagy mennyiségben és hogy mi a legtöbb amit kérhet érte.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#40) #16820480 válasza w.miki (#38) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az utóbbi években sajnos flagship telefon 300e alatt nem reális sajnos. Nekem is sok annyit adni érte.

(#41) w.miki válasza 7Heads Drago (#39) üzenetére


w.miki
veterán

elnézést. Én naiv azt gondoltam, hogy vannak ilyenek, hogy fogyasztói igények, meg szabad verseny :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#42) adamklark válasza w.miki (#41) üzenetére


adamklark
senior tag

ilyen a szabad verseny, nincs megszabva hogy áraznak a cégek (általában), ha belőnek valamit és az emberek megveszik akkor ez marad, nincs ebben semmi gonoszság, maximum nem etikus, de többszereplős a történet

(#43) Schuler888 válasza adamklark (#42) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Pontosan ez a szabadverseny! Ahol nincs hatosagi ar!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#44) Surfym@n válasza w.miki (#36) üzenetére


Surfym@n
senior tag

1300 USD-t ír a legtöbb szivárogtató, tehát én 450+ eFt-ot tippelek :)

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.