Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

...a piac mostanában ezen a téren egy kippukadófélben lévő lufi...

Biztos vagy benne? :)

#tarcsad

(#2) joey04 válasza Yutani (#1) üzenetére


joey04
titán

Szerintem is téved

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3) biscuit válasza joey04 (#2) üzenetére


biscuit
aktív tag

És a scalperek is reménykednek ebben! :)

Mióta Scarlett Johansson sztár lett jól alszom!

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A “virtualis pc” uj ertelmet nyert az elmult honapokban. Kepzeletbeli processzorokon, videokartyakon es konzolokon jatszik a tobbseg almaban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Synthwave válasza Yutani (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Csak az adók és a halál biztos.

Meg az, hogy az emberi hülyeség még az univerzumnál is végtelenebb. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) Create.


Create.
addikt

Ezt tervezek majd venni, vagy a vision g-t. Nekem nagyon tetszenek mostanában a giga aorus termékek.

(#7) beyruth82


beyruth82
veterán

Mindenképp ilyenre cserélem le a jelenlegi videókarim csak megvárom amíg 700 ezer fölé megy az ára.Nem vagyok hajlandó rongyos 500 ezerért megvenni. :DDD

(#8) Zolbak2107 válasza beyruth82 (#7) üzenetére


Zolbak2107
csendes tag

Szerintem lassan indulhatsz is a boltba. :DDD

(#9) schawo válasza beyruth82 (#7) üzenetére


schawo
titán

Már most foglald le, hogy nehogy elkapkodják előled. :))

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Truman


Truman
senior tag

Akár 2022-ig is eltarthat a videokártyák készlethiánya

Ha ez igaz, akkor komoly lesz az igény az Intel IGP -n is futtatható játékokra. :DDD

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11) Tigerclaw válasza Truman (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azt nem hiszem. Az AMD most biztos a konzolokra koncentral a szerzodeses vallalasai miatt, vagyis par honapon belul meg kell szunnie a konzolhianynak. Addig van ideje az Nvidianak arra, hogy ezt az uj banyaszas szempontjabol lebutitott kartyat piacra dobja nagyobb mennyisegben. Ha nem teszi, sok jatekost elveszit. Az AMD mondjuk talan meg nagyobb pacban van e-teren.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Yutani válasza Synthwave (#5) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is azt várom, hogy elfogyjanak a hülyék, aztán lesz normális áron VGA. :DDD

#tarcsad

(#13) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Azért HA.-n már akadnak darabok 270.-ért is.
Vajon ők mennyiért vehetik...na meg hol....

De hátha tud majd még csökkenni.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#14) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Azt már tudjuk, miért nem kapható Nvidia GTX, RTX kártya manapság, de mi a helyzet a Radeonokkal, pl. RX 5xxx-es széria? Elfogyott a GDDR6 RAM is?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#15) Shkiz0 válasza DoItYourself (#14) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Mert az egyik legjobb kártya az RX5700/5700XT bányába, 90-100W-ból tud 50-55Mh/s-t.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#16) Strezi


Strezi
őstag

Még jó hogy fotó, meg hír van róla ;]
... elfogyott!

... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#17) Z10N válasza Yutani (#12) üzenetére


Z10N
veterán

Az univerzumnak hamarabb lesz vege, minthogy elfogyjanak a hulyek :D

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#18) Találtgyerek


Találtgyerek
addikt

Nincs az oldalán kijelző, nem kell! :DDD

06-3o/9759I39

(#19) nexwo


nexwo
őstag

Kíváncsi vagyok mikor lesz kihatással a játékiparra ez a hiány, butított CP 2077... Battlefield Unmastered :DDD Persze most a nagy negatív reklám miatt az is VGA-t akar venni akinek nem kell.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#20) Tigerclaw válasza nexwo (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Lehet hogy a banyaszok miatt szinte erzekelhetetlen az eladasokbol az Nvidia es az AMD szamara, hogy hogy allnak most a gaming piacon. Talan ok is csak steames statisztikakbol latjak, hogy a frissebb videokartyaikkat mennyien jatszanak.

Talan a jatekfejlesztok hamarabb erzekelik majd, hogy kevesebben vesznek PC-s jatekot, de tobben a konzolos verziot.

Ha bejon az amit kommunikalnak a 3060 kapcsan es nem veszik majd a banyaszok es persze eleget is tudnak gyartani, akkor lathatjak majd, hogy mit reagalt a piac. Kicsit attol is fugg majd amit latnak, hogy ok lesznek gyorsabbak a 3060-al vagy a konzolgyartok tudjak kiszolgalni hamarabb a piacot...es persze azon hogy a 3060 fel tudja-e venni a versenyt a konzolokkal. Ha meg a banyaszok talalnak valami workaroundot, max azok a tipusok lesznek elerhetoek, amik nem kellenek nekik. Persze az Nvidia szamara addig mindegy, ameddig vannak banyaszok. A penz az penz.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) nexwo válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


nexwo
őstag

Már van workaround :D [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#22) shteer válasza Yutani (#1) üzenetére


shteer
titán

Mint az ingatlanpiac :D Van ismerősöm aki ~5 éve várja a nagy ingatlanösszeomlást mert majd akkor vesz lakást. Persze korábban tudott volna venni kisebbet. Ma már egy felet sem

..szerintem jónak tűnik

(#23) #52931072


#52931072
törölt tag

Aztán gyön vájár béla, leszedi róla az összes csicsát, rá egy vizesblokkot oszt mehet a bányába dógozni.
köcönjük a dincsmit!

(#24) GoldhandRent válasza Create. (#6) üzenetére


GoldhandRent
őstag

Az xTreme volt nagyon patika, főleg a 9xx generáció. Van is egy xtreme 970-es, meg egy 1070-es. A 10xx annyira nem jön már be, de akkor ez volt.
Viszont ez a Vision D nagyon megfogott a minap, eszméletlen jól néz ki. Az aorussal csak a sólyomfej (vagy mi a bánat) a problémám :c

-

(#25) drotsztyuart válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


drotsztyuart
tag

Latom te nagyon ra vagy gorbulve erre konzol marhasagra.
Lehet lemaradtal, igy megosztanam veled azt az infot, hogy konzol sincs.
Ami van meg ugyanugy 2-3*-os felaras szal szerintem engedd el...
Nyilvan opcio egy konzol ha valaki nem csak gamer lamer vagy nem fakezueknek kitalalt kontrollerrel akar egy fps-ben agyatlankodni, esetleg strategiakkal jatszana. :U

[ Szerkesztve ]

(#26) Tigerclaw válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Azert is irtam azt, hogy attol fugg a PC-s jatekosok szamanak alakulasa, hogy az Nvidia tudja megoldani hamarabb a hianyt vagy a konzolos cegek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#27) schawo válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


schawo
titán

egyszerre lesz, kb.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#28) Create. válasza Tigerclaw (#26) üzenetére


Create.
addikt

Ettől nem nagyon fog alakulni. Akinek a könyvtára tele van játékkal az nem fog új platformra menni, kivárja míg lesz kártya. Sokan amúgy se vennének új szériát, meg a steam hw chartból jól látszik, hogy gtx1060 a sláger vagy ettől gyengébbek. Csak az szívja be, akinek nincs kártyája jelenleg.

(#29) DoItYourself válasza Shkiz0 (#15) üzenetére


DoItYourself
addikt

És a kissebbek, 5500 XT, 5600 XT? Azok is eltűntek, sehol semmi.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#30) Shkiz0 válasza DoItYourself (#29) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ezek is szépen hoznak bányába, és mivel más nincs gondolom van ahol ezeket is viszik, ha nem akkor viszik azok, akik nem 640x480-ba akarnak játszani :)
Plusz nincs elegendő chip sem szerintem, mivel AMD-nél elég sok minden készül most 7nm-en.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#31) Tigerclaw válasza Shkiz0 (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Igen, az AMD-nel nagyon nagy a csend, a szinfalak mogott meg kaosz lehet naluk honapok ota. Volt par paper launch ev elejen, aztan szinte semmi. Tavaly is igy indult, csak most a konzolok extran belekavartak az egeszbe. Valoszinuleg korabban ugy terveztek, hogy szepen egymas utan gyartjak majd a termekeiket es ugy kb. eleg lesz az elerheto kapacitas, de szerintem minden osszetorlodott naluk es 10 fele chipet kellene gyartatniuk egyszerre, mikozben pl. a mobil 6000-es GPU-kat meg be se jelentettek, es a Van Gogh architekturajuk is szurke szamarat jatszik a kodben.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Robitrix válasza beyruth82 (#7) üzenetére


Robitrix
senior tag

Igazad van az ember legyen igényes. Ne vegyen minden féle bóvlit, ha az túl olcsó. Elvégre figyelni kell a saját image-re is. Én kivárok 800 ezerig... :)

(#33) Robitrix válasza Yutani (#12) üzenetére


Robitrix
senior tag

ohoh... mint tudjuk a világban a hülyék aránya állandó.. sőt növekszik... :) Neked a büdös életben nem lesz videokártyád, ha a hülyék elfogyására vársz... :)

(#34) Robitrix válasza Create. (#28) üzenetére


Robitrix
senior tag

Hát a Steam statisztikája szerint még mindig a GTX1060 a leggyakoribb kártya. második a gtx1050TI. a többi messze lemaradva követi arányaiban. Már pedig a Steamre azért játék miatt lépnek fel a felhasználok. Vagyis ők azért azokat reprezentálják akik a "JÁTÉKOSOK". arányaiban arányaiban többen játszanak 200-300 ezres vagy olcsóbb gépeken mint 2 milliósokon. Ők a tömeg. A Kovács Bélák és a John Smithek. Ha valaki sikeresen akar játékot eladni, akkor az ő eszközeikhez kell méretezni a játékok elvárt teljesítményét. Legalább is jól játszhatónak kell lenni ezen a szinten is. A játékosok fél %-t képviselők, akik milliós gépeken tolják nem tartja el a piacot. Ezért is jó mutató a aktuális helyzetről a Steam, mint játékért fellépök gépeinek aktuális állapota. Hiába mutogatnak nekünk állandóan extra csúcs és mocsok drága hardvereket a döntő többség nem azt veszi meg, mert nem ér meg neki annyit, ha futna rá sem. De az USA-ban is az a jellemző, hogy bemegy az ottani tesco-ba amit ott Wallmartnak hívnak és vesz valami gépet 1000 dollár körül. Mindig azt amit akörül éppen kapni lehet. És 3 év múlva is 1000 dollárért vesz másik gépet és 6 év múlva is... persze közben mindig azt, amit aktuálisan meg kap teljesítményben 1000 dollár körül. Így bátran tolhatnak az orrunk elé bátran 800-1500 dolláros grafikai kártyákat meg 500-800 dolláros CPU-kat az átlag ember soha nem fogja megvenni, mert vagy nincsen rá pénze vagy mert nem örült meg, hogy annyit adjon ki érte... az átlag embernek jelenleg 4 magos procija van gtx1060 videóval és 8-16 GB rammal......

(#35) Haluk


Haluk
csendes tag

Így fest a Gigabyte legfürgébb RTX 3060-asa!

Képen! Csorgathatod rá a nyálad. Normális áron kézben nem fogod egy darabig úgy néz ki! :W

Üdv: Gergő

(#36) Create. válasza Haluk (#35) üzenetére


Create.
addikt

Szerintem ki lehet azt várni. Max akkor nem lesz ilyenem, ha a 4060 hamarabb elérhető lesz, mint ez.

(#37) M5Norbi válasza Create. (#36) üzenetére


M5Norbi
őstag

Egyetértek. Majd meg fog ez oldódni előbb utóbb.

Igen rossz várni, nekem pl most nincs kártyám de eszemben sincs dupla árat fizetni egyik kártyáért sem.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#38) Pirosász válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Szerintem te vagy már lemaradva.
Hardverapróra nézz fel.
PS 5 lemezes 225-250 között van vagy 15-20 hirdetés. (Van egy két hülye, aki 400-ért adja, de ott nem tudom mi a terv)
Xbox SX meg vagy 25, tulajdonképpen szinte árában. Ami drágább ahhoz van valami plusz.
Ezek olyan felárak, mintha a 3060ti fe 150 helyett 200-ért vihető volna ajándék játékkal.
Szerintem a PC gamerek sikítanának örömükben. :D

(#39) #72042496 válasza Pirosász (#38) üzenetére


#72042496
törölt tag

XSX-hez még aprózni se feltétlenül kell, fizikailag is fel-felbukkan a boltokban. Én mégis online rendeltem, február első felében három nap alatt szállította az Alza (pedig márciusra írta a honlapjuk).

[ Szerkesztve ]

(#40) Z10N válasza #72042496 (#39) üzenetére


Z10N
veterán

Nezegettem. Valaki mar 170k-ert adja 1-2 honaposan vagy extrakkal (jatekok, joystick, stb.) 200k-ert. Nemsokara gondolom majd jonnek a bundle csomagok is. Nyarra szerintem mar 150k-ert is lesz, amibol lassan egy RX570/580 8G se fog kijonni (de van 1060 3G 150k-ert) :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#41) #72042496 válasza Z10N (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Akkor ennek kezd "beállni" a használt ára. :)

Én azon gondolkodom, hogy most adom el a GTX 1060-am, így 3+ évesen jóformán többet kapnék érte, mint amennyiért vettem. Egyébként sincs rá szükségem már.

[ Szerkesztve ]

(#42) Pug válasza Shkiz0 (#30) üzenetére


Pug
veterán

Es arrol mar ne is beszeljunk, hogy van egy altalanos wafer shortage a teljes semi piacon /kiveve mainland China/

(#43) beyruth82 válasza drotsztyuart (#25) üzenetére


beyruth82
veterán

Van konzol.Hogyne lenne?PS5 nincsen de az nem fedi le a konzolok teljes piacát.Ráadásul felár sincsen.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.