Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ROBOTER


ROBOTER
addikt

A japán adatlap szerint a BT: A2DP、AVRCP/SBC、AAC、aptX(SCMS-T)

Azért kíváncsi lennék (tekintettel az egyutas rendszerre) 10KHz-en egy iránykarakterisztikára. A sün is elbújhat mellette szerintem.

50W + 50W + hatásfok = 45W :)

[ Szerkesztve ]

(#2) twollah1976


twollah1976
őstag

Egy utas hangfalak.
Hat...

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Túlárazott lópotyadék. Sztereo rendszernél a minimum a kétutas felépítés. CD lejátszás minek? Ennyi erővel kazettalejátszó is lehetne benne.

(#4) Astroboy válasza ROBOTER (#1) üzenetére


Astroboy
őstag

:DDD
Magyarul a zenét kicsit furcsán, ellenben madárcsicsergést azt kristálytisztán élvezhetjük?

(#5) twollah1976 válasza Cs1csó (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

Nekem semmi bajom a CD-vel.
Neha jo berakni egy albumot a lejatszoba, nezni a boritot, olvasni a dalszoveget, stb.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#6) forgonati


forgonati
őstag

Ez az egyutas rendszer elég nagy fail. Lehet a membránja szűzhártyából is, nem fog úgy szólni mintha kiegészítenék egy jó kis selyem magassal. Bazz az ilyen egyutas rendszerek a tescoban vannak kirakva Technika néven. És biztos nem annyi pénzért mint ez.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#7) Tetsuo válasza twollah1976 (#5) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

:Y

(#8) TIT válasza forgonati (#6) üzenetére


TIT
veterán

De a technika nem is alu mint ez és nem ilyen minőségi,jvc ebben a kategóriában nem volt rossz,ahhoz képest amilyen pici nem szól rosszul.
Hálóba valók ezek,nem nappaliba vájtfülüeknek.
40 ropis szutykoknál jobban szól és tartósabb is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Tetsuo válasza TIT (#8) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ja, szuper. Sz@rul szól, de legalább részben alumínium borítású.

(#10) bdlackoo


bdlackoo
tag

(#3) csicso82 : szoljunk a [bernola] -nak. szerintem hozzajuk meg nem jutott el az info

(#6) forgonati: mi az egyutasban a fail?

(#9) Tetsuo : te mar hallottad?

erdemes [Ezt ] elolvasni, s utana elgondolkodni ,h zenere, kis meretben miert hasznalnak ilyet. :)

dinosaurs are jesus ponies

(#11) ROBOTER válasza bdlackoo (#10) üzenetére


ROBOTER
addikt

Valóban komoly előnye van annak, hogy nincs keresztezés, nincs keresztváltó, azonos helyről jön a teljes spektrum, nincs a keresztezési frekvencia közelében elhajlás, fázisugrás.

Viszont ezzel nehéz mit kezdeni:

Egy Hi-End 4''-os (ilyen átmérő lehet kb. a cikkben lévő eszközben is):

Egy Hi-End tweeter:

Ezen semmilyen membrán nem segít. Elég a 8KHz-es karakterisztikát megnézni, az még nem a denevérek tartománya, hanem a miénk.

Persze értem, ez tényleg inkább arra való, hogy egy hálószobában szépen szóljon. Viszonylag magas pontra, egymástól távol helyezve, enyhén egymás felé fordítva ezt nem fogjuk észrevenni. De azért egy 3 személyes kanapén egymás mellett ülők nagyon nem ugyanazt fogják hallani, ha esetleg mégis a nappaliban köt ki.

[ Szerkesztve ]

(#12) Tetsuo válasza bdlackoo (#10) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hála Isten, nem hallottam. A mikrohifiket kerüli az ember, ha jót akar. ;)

Ez lehet, hogy jobban szól, nem? Bizonyos agymenés szerint addig nem mondhatsz róla véleményt, amíg ki nem próbáltad. :DD

(#13) nexplo


nexplo
őstag

Minőségi árú. Szinte hallom milyen szépen szólhat :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#14) Albertka


Albertka
csendes tag

Pont pár napja olvastam JVC famembrános hangfalakról itt, olyanoktól akik hallották már őket:

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=147&t=77177

(#15) Cs1csó válasza bdlackoo (#10) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez is valami túlárazott vacak. Figyelj ez a "mini hifi" arra jó, hogy valami lágy zene alacsony hangerőn szóljon a háttérben de másra nem.

Nekem nem tetszik de ahogy egyre idősebb vagyok egyre alacsonyabb hangerőn hallgatom a zenét és kiegyensúlyozott hangzásképet is jobban szeretem (se sok magas se sok mély)

[ Szerkesztve ]

(#16) FrozeN`


FrozeN`
tag

(#17) Tetsuo válasza FrozeN` (#16) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

[link 1]

[link 2]

[ Szerkesztve ]

(#18) nexplo válasza Tetsuo (#17) üzenetére


nexplo
őstag

Nem is láttam még ezeket a videókat. Ez sem ma volt, nagyon jók :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#19) fishi válasza Tetsuo (#17) üzenetére


fishi
tag

"... Compact Discs may well rule the roost, at least until someone perfects a method of putting Beethoven's IX. on a silicon chip. Don't laugh! I'm assured that that day, in fact, is not too far off."

Hoppá, erre az előrelátásra nem számítottam, ilyen jövendölésekkel gyakorlatilag mindig mellélőnek. :R :)

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#20) TIT válasza Tetsuo (#9) üzenetére


TIT
veterán

Pontosan mert minőségi,ha nem hallottad miért mondod,hogy szarul szól?
És nem nem szól szarul,főleg,hogy 1utas,látszik,hogy nem ismered jvc-t.

csicso82: Nem kell lenézni ezeket a fajta mini hifiket,mert ezek minőségiek.
A jvc csinálta '93-tól a legjobbakat.

[ Szerkesztve ]

(#22) Hieronymus válasza TIT (#20) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha baj van ezzel a mikrohifivel az nem a hangzás miatt van.

Olyan helyen a hol valóban a zene hallgatása a lényeg, valóban nem sok keresni valója van ennek a hifinek.
Szerintem hálószobában sincs sok keresnivalója retró, de nem szép.
Konyhai használathoz nem eléggé strapabíró.
Talán kicsi műhelyben tudnám elképzelni. Oda passzol legjobban a kinézete.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#23) Orcsi válasza bdlackoo (#10) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Szivembol szoltal ... eleg sok gyartonak van egyutas es igenis hallgathato hangfala... igazabol aki nem hallgatott meg ilyet (marmint minosegit egy Fostex vagy TangBand hangszoroval).. annak igy lattatlanban tok felesleges velemenyt alkotnia. En nagyon is meghallgatnek egy ilyen szettet. Valoszinuleg nagyon jo kis hangja van ami nem farasztoan szol! Kar hogy chromecast vagy spotify connect nincs rajta .... hamar haloszoba a fokuszcsoport...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#24) Tetsuo válasza Orcsi (#23) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Amelyik egyutas rendszer jól szól, az sajnos nem ebben az árkategóriában keresendő. (Hanem jóval magasabban, de ott a több utas rendszerek is jól szólnak.)
A mikrohifi eleve ócskaság, persze, műhelybe megfelelhet...

(#25) Orcsi válasza Tetsuo (#24) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Hat szerintem azert muhelybe ez kicsit draga lenne.... http://kotosquare.jvckenwood.com/shop/item_detail?category_id=0&item_id=2501267

Same shit, different day!

(#26) Hieronymus válasza Orcsi (#25) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ennyi pénzért mindenhova drága.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) TIT


TIT
veterán

Műhelybe ez túl igényes,designel semmi baj.
Sose voltak a 100 feletti mini hifik vackok.
Pedig ezeket kisszobába,hálóba veszik és oda teljesen jók.

(#28) arn


arn
félisten

adam t5v + vmi usbs mixer, v audiointerface :) meglepodnek, ha a kozelebe menne.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#29) arn válasza Orcsi (#23) üzenetére


arn
félisten

inkabb mondjuk ugy, hogy vannak vitathatatlan elonyei, es meg annal is tobb hatranya :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Orcsi válasza arn (#29) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Ez pontosan igy van, de tenyleg jo kaland ilyet akar csinalni is otthon csak a poen kedveert ... ha van ido meg hely akkor abszolut erdemes egy picit otthon is foglalkozni a temaval ... hiszen nem kell keresztvaltokkal foglalkozni csak egy jol hangolt doboz kell a hangszorohoz (ugye nincs nagy merites normalis szelessavu hangszorobol ...)

Same shit, different day!

(#31) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

"Ez nem új eljárás, konkrétan 15 éve mutatkozott be az első ilyen eszköz": és tényleg, mivel én 1988-ban már dolgoztam ilyen elven összerakott hitachi hangfallal, tehát valóban nem volt új már 15 éve sem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) arn válasza Orcsi (#30) üzenetére


arn
félisten

Nekem az a tapasztalatom ezekkel a szelessavu megoldasokkal, hogy kis meretben es elvarasokkal egesz jo hangot lehet belole varazsolni, de minel feljebb megyunk, annal inkabb kiutkoznek a sajatossagai (savkorlatoltsag, iranyitottsag, etc). A jelen esetben vegulis akar jo kompromisszum is lehet a meretet illetoen. Ha nagyon beleszerelmesedtel a kozeptartomanyba, esetleg keress haromutast :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) PzJager


PzJager
csendes tag

90s években ez még elment volna :D bár 1 utast nem vennék soha.

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#34) Orcsi válasza arn (#32) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Csak barkacs szinten vannak kalandozasaim ilyen egyutas hangfalakkal, mert sajnos hangvaltok hangolasahoz nem ertek :) amugy viszonylag sok utas hangfalakat hallgatok ... es csak egy markat , na jo neha egy masikat is ... az pl 9 szelessavu hangszorobol kreal igen jo hangot (901es)

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#35) arn válasza Orcsi (#34) üzenetére


arn
félisten

en is itt tartottam kb 15 eve (fostex, sonido, tangband, etc). mindenkinek van egy szelessavu korszaka :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Részemről ez a cucc jöhet, mert zenein szól nagyon.

De nem ártana, hogy végre a többi gyártójához (Yamaha PIano Craft, Denon, Pana) felnőjjön a gyártó szolgáltatásaiban. És sajna a gyártó ezt sem hozza el erre. :(

Teljesen felesleges fikázni. Ezt nem jön erre. Európa már nem játszik a kereskedelmükben.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#37) Tetsuo válasza Polarstar (#36) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

"Teljesen felesleges fikázni. Ezt nem jön erre. Európa már nem játszik a kereskedelmükben."

Felesleges dícsérni, hiszen Európa már nem kér a félresikerült, 90-es évekből előhalászott termékeikből. ;)

[ Szerkesztve ]

(#38) Polarstar válasza Tetsuo (#37) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Maradjunk annyiban, hogy nekem még mind a mai napig bejönnek ezek a kissé retró dolgok.

És mértektől függetlenül nekem fülre tetszik. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#39) Tetsuo válasza Polarstar (#38) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A 70-es, 80-as sőt a 90-es évek hifije nekem is bejön, a retró viszont nem. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.