Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) PSti


PSti
tag

Jöhetne már ilyen 2 TB-os SSD emberi áron.

(#4) Patice


Patice
nagyúr

3,84 TB 2,5-es HDD méretben. Szép.... :C Az ára is persze.

Remélem én is hogy lesz átlag felhasználóknak is majd ekkora méretű pár éven belül elérhető áron.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) 4264adam válasza Patice (#4) üzenetére


4264adam
veterán

Ezeket a vállalati SSD-ket én nem fogom tudni megvásárolni?
Elnézést most csöppentem az SSD világ mi-miért-ébe. Mert Samsung SM863 240GB számomra elég lenne a HDD-t nyugdíjba küldeni, ha ekkora írást képes elviselni(torrent,játék). Szeretnék szinte "0dB" gépet létrehozni, Cube házban az asztalon.

(#6) #72042496 válasza 4264adam (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Magyar kiskerben nem láttam 845DC PRO SSD-t, külföldi boltokban, eBay-en, Amazonon igen. Gondolom, onnét az újakat is meg lehet majd venni. Ha jól tudom, ezeket a Magician nem kezeli, így firmware-t sem tudsz frissíteni rajtuk.

Önmagában nem kell betojni a torrenttől sem, biztos írsz rá annyit, hogy egy 850 PRO sem elég? Azért az jóval olcsóbb is.

A Flash SSD topicban többet tudnak, esetleg ott is rákérdezhetsz.

[ Szerkesztve ]

(#7) Teréz Atya válasza 4264adam (#5) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Szerintem meg fogod tudni vasarolni. Felteve ha van ra eleg zsetonod.
BTW valami szervert akarsz vagy nagy / sok fajlokkal valo melora kene?
Ha nem nem ertem minek ide ipari ize.
Nekem a 19 nanos Kingston V300 2 ev utan es sacc/kb 7 teraval kesobb koszoni szepen jol van.
Elsosorban 30-60 gigas jatekok meg a GNS3 va rola futtatva.
Defrag kikapcsolva a W7-ben, azon kivul minden az SSD-n - browser cache, Temp files, downloads, etc.

BTW ez 3,84 teras cuccos meg kene. Most :D

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#8) #25583896 válasza 4264adam (#5) üzenetére


#25583896
törölt tag

Valahol biztos meg lehet majd venni, de otthonra felesleges, bőven elég egy 850 Pro, de talán még egy 850 Evo is (előbbire 10, utóbbira 5 év gari van és még gyorsabbak is, mint a cikkben szereplő SM863).

(#9) #72042496 válasza #25583896 (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gari írásmennyiséghez is kötött, más kérdés hogy ez napi 40 GB (az EVO esetében 5, a PRO esetében 10 évvel számolva), ami otthon azért elég sok mindenre elég.

[ Szerkesztve ]

(#10) Patice válasza 4264adam (#5) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha rendelsz pár ezer darabot, akkor már lehet szóba állnak majd veled. :))

Lehet közösségi vásárlásban kellene gondolkodnunk? Én 4-et kérek a legnagyobból, hogy meg tudjak tölteni egy ilyet. :DDD

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#11) #25583896 válasza #72042496 (#9) üzenetére


#25583896
törölt tag

Tudom, hogy írásmennyiséghez kötött, akartam is írni, de gondoltam úgyse érné el a limitet, ezért inkább nem említettem.

(#12) #72042496 válasza #25583896 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, tényleg nem érdekes. Az sem gyakori hogy otthonra egy PRO kell, ez a vállalati kategória meg esélyes hogy a verébre ágyúval esete lenne. Majd elovassa a válaszokat, aztán kiderül.

(#13) Ren Hoek:

Wow. Sok mindenre számítottam, de erre nem.

[ Szerkesztve ]

(#13) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Gondolom elő fog jönni majd itt is... emlékeztek a Samsung 850 SSD TRIM botrányról?

http://prohardver.hu/hir/ujabb_problema_bizonyos_samsung_ssd_trim.html

200 HSZ-en keresztül ment a szaraSamsungozás... ruhákat megevő mosógéptől kezdve, gyilkos botmixeren át, adatelnyelő SSD-ig :D

Végül a nyomozás lezárult: UPDATE July 17:
We have just finished a conference call with Samsung considering the failure analysis of this issue. Samsung engineering team has been able to successfully reproduce the issue with our latest provided binary.Samsung had a concrete conclusion that the issue is not related to Samsung SSD or Algolia software but is related to the Linux kernel. Samsung has developed a kernel patch to resolve this issue and the official statement with details will be released tomorrow, July 18 on Linux community with the Linux patch guide. Our testing code is available on GitHub.

(#14) jacint78 válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


jacint78
addikt

A válasz jó nagy ökörségnek hangzik... Igazi samsung színvonal.

type your text here..

(#15) DithenS


DithenS
senior tag

Már jó pár éve olvasgatom meg ígérgeti mindenki hogy így olcsóbb lesz meg amúgy,ehhez képest az áruk szinte semmit nem mozdult lefelé,szóval kár várni hogy 2-3 év múlva hirtelen lezuhan HDD-s árakra.
Bár nem is értem sokan mért vannak oda ezért,windowshoz jó meg pár nagyon gyakran használt programhoz,de filmekhez meg játékokhoz szerintem teljesen felesleges...Mondjuk ha laptopról van szó ott megértem.Asztali PC-hez szerintem nagyon jó a HDD meg játékokhoz is,annyival nem tölt be előbb a játék mint amennyi felárat kikérnek,meg most én kibírom azt hogy 10 másodpercel később tölt be a játék.
Éngem az írási ciklus izgat amúgy mindig,HDD-t milliószor újraírja magát de itt nem igen lehet erről beszélni,jó persze 3000-et garantálnak meg utánna is bőven működhet,csak ott nekem olyan totó hogy na ma hal meg vagy nem.Amúgy ha az SSD meghal ki lehet nyerni belőlük az adatokat?

[ Szerkesztve ]

(#16) #16939776


#16939776
törölt tag

A fogyasztási adatok az tuti kamu, és nem a legtartósabbak a piacon.
Random write 4KB IOPS sem nevezhető kiemelkedőnek a versenytársakhoz képest.
De legalább olcsó :U

(#17) Ren Hoek válasza jacint78 (#14) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Szerintem nem az. Ezt nem a Samsung tette közzé, hanem a szerveresek akik felfedezték a hibát. Alapból nem is sikerült reprodukálni, csak a hibát felfedező cég által küldött kóddal. Eleve Windowson elő sem jött, csak Linux alatt...

(#18) #25583896 válasza DithenS (#15) üzenetére


#25583896
törölt tag

Az írási ciklus miatt nem kell aggódni, eléggé extrém mennyiségű adatot kell egy SSD-re írni ahhoz, hogy emiatt adja meg magát (egyébként ha el is fáradnának a cellák, attól még olvasható maradna a tartalom). A legtöbb esetben a vezérlő hal meg, ebben az esetben viszont az adatmentés is bonyolultabb (már ha lehetséges, főleg ha pl. beépített titkosítást használ).
A HDD pedig valóban többször írható, de ott meg bármikor jöhet bad sector vagy elkezd kattogni, netán fel sem pörög. Mindkettő tönkremehet bármikor, egyik sem 100%-ban megbízható (talán a HDD annyiban jobb, hogy az adatmentés egyszerűbb, de ha van biztonsági mentés, akkor igazából mindegy).

jacint78: Miért, mi lenne a megfelelő válasz? Szerintem érthetően le van írva, hogy a bug a Linux kernelben volt, amihez el is készült a patch. Pont.

[ Szerkesztve ]

(#19) jacint78 válasza Ren Hoek (#17) üzenetére


jacint78
addikt

Leesett közben, hogy valószínűleg keverem a lassúság problémájával, mert az mindenhol felütötte a fejét, ezért nem értettem, de az én saram. :DDD

type your text here..

(#20) nemlehet válasza DithenS (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Ezer és egy cikk szól arról, hogy az életben nem fog SSD meghalni cellaöregedés miatt. A vezérlő szokott meghalni főképp, de nem nagyobb arányban mint ahogy pl a HDD-nél leszakad az olvasófej, vagy behal a motor. Szóval mire a cellák elhasználódnak elavul maga az SSD is.

Jó persze mindig vannak, akik 10 éves 40 GB-os HDD-t használnak ide-sata átalakítóval, mert hát "Minek másik ha ez megy", de nekem már csak a szekrényben porosodnak a régi vinyók.

Másrészt meg az SSD kevesebbet fogyaszt, nincs benne mozgó alkatrész és ugye teljesen hangtalan. Egyik sem elhanyagolható előny. Tulajdonképpen az árán kívül a HDD-nek nincs előnye és az is csak mesterségesen van fent tartva. Ha normális áron lehetne venni 500 gb-os (max 25k) SSD-t akkor nekem az asztaliból menne az összes vinyó a NAS-ba és külsőt sem hiszem, hogy használnék többé a laptophoz sem.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) Reggie0 válasza DithenS (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Dehogynem mozdult lefele. Pl. a 830-at fajlagosan 2x annyiert vettem, mint a 840 Pro-t, pedig egyiket sem a megjelenes napjan ujitottam be.

(#22) jacint78 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


jacint78
addikt

A srác álításából annyi mindenképpen igaz, hogy az utóbbi minimum fél évben, de talán egy évben is stagnálnak az SSD árak, de a megjelenés óta sokat estek az árak ez tény..

type your text here..

(#23) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Na ezek aztán kemények :C

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#24) jerry311 válasza DithenS (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

Még ha esik is az ár, a forint olyan mélyrepülésben van, hogy egy kisker árakon már meg sem látszik. :(((

(#25) twollah1976 válasza PSti (#3) üzenetére


twollah1976
őstag

Minek?
Filmet egy HDDről is lehet nézni.

Amúgy azokra még legalább 2-3 évet várni kell.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#26) twollah1976 válasza jerry311 (#24) üzenetére


twollah1976
őstag

Most erősödik a forint a dollárhoz és az euróhoz képest is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#27) jerry311 válasza twollah1976 (#26) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, esett ma 4 Forintot.
Az elmúlt 1 év alatt viszont még a mai eséssel együtt is erősödött 60-at. :U (+22%)
Nem csoda, hogy semmi sem olcsóbb.

EUR kb. ott van mint 1 éve, kb. +/- 4-5% sávban egész évben.
Végül is EU-s termékeknek nem nagyon kellene drágulni, viszont minden amiért USD kell adni az jobban fáj, mint 4 éve.

(#28) Kékes525 válasza PSti (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is elsőként ez jutott eszembe. Most már csak az ár az amiben a HDD verhetetlen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#29) eventus válasza twollah1976 (#26) üzenetére


eventus
veterán

Plakátot erről, gyorsan ;]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

Pár 4TB raidbe, hm nice. :D

(#31) gmaci78


gmaci78
tag

Tetszik, hogy mindenki itt lovagol azon, hogy ugyan mennyit bir időben az ssd, stb. miközben "átlagos" otthoni cuccokról beszélünk.

Nekem csak annyi tapasztalatom van ssd terén, hogy kb 5 éve már csak ssd-t használok "nuku winyó még másodlagosnak sem!". Akkor még 32GB volt a csúcs, abból volt 2db a gépemben. Naponta ugyan csak úgy 10 órácskákat használtam, de konkrétan még jelenleg is hibátlan és működőképes az összes ssd-m.
Igaz azóta már cseréltem párszor, de a régieket is használom laptop-ban, céges gépben op.rendszer meghajtónak, stb.

Szóval ahhoz, hogy arról beszéljünk, hogy mennyit bír mennyiségileg, ahhoz tényleg nagyvállalati, ipari, céges környezetben érdemes gondolkozni.

Geri

(#32) haddent válasza 4264adam (#5) üzenetére


haddent
addikt

Minden csak akarat és pénz kérdése, meg fogod tudni szerezni innen-onnan ha annyira kell. Egyébként ne tartson vissza a sok hülyeség amit terjesztenek mióta megszületett az ssd 5+ éve és 10+ TB óta nyúzom a legalapabb Samu 830 -at és semmi baja 96% -os. Torrentezek is rá egy ideje szimplán mert lusta vagyok és csúnyát mondok de le***om :DDD Bírják ezek. Csak az MLC -ét kerüld.

Ren Hoek nyilván a linux kernel hibája :W

gmaci78 ennyi. Elnyűhetetlenek otthoni használatban. HDD -ból 3 -at is elhasználtam már életemben, SSD -t még lassítani/rongálni sem sikerült eddig pedig nem kímélem.

[ Szerkesztve ]

(#33) Kékes525 válasza gmaci78 (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

3 éves SAMSUNG SSD 830 állapota (rendszermeghajtó):

Még bírja...

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#34) Patice válasza haddent (#32) üzenetére


Patice
nagyúr

Samu 830-as is MLC.... :U

Nem a TLC-re gondoltál véletlenül?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#35) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Szép! Brutális teljesítmény..de nem emberi áron ;] :W

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#36) Ren Hoek válasza Kékes525 (#33) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ezek normál időtartamon belül elnyűhetetlenek... én a Samsung 470-re totál nem vigyáztam, gyilkoltam mindenféle durva PS cache-el, és olyan a wear-je mint neked. 200 -> valami 32000-ig még él :D

Most van egy 850 EVO is, remélem hasonlóan jól fogja bírni :)

(#32) haddent: Utánaolvastál ugye? A TRIM miatt volt ez a probléma... (Nem a lassulós!!! 840-es botrány, arra mai napig szerintem nincs igazi megoldás, ez tényleg a Samsung sara) ugyanakkor nem csak a Samsung volt érintett hanem egy csomó másik SSD-t is blacklistre raktak, amik szerverben nem voltak biztonságosak Linux alatt. Azért ez ciki, mert itt konkrétan adatok veszhettek el emiatt. Windowson nem jött elő a probléma, tehát átlag usert nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#37) Kékes525 válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, messze még a 32000. Addigra már rég egy sokkal nagyobb és gyorsabb SSD-ém lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#38) #16939776 válasza haddent (#32) üzenetére


#16939776
törölt tag

így van, SLC-t kell venni!!4!négy

;]

[ Szerkesztve ]

(#39) nemlehet válasza #16939776 (#38) üzenetére


nemlehet
őstag

Dafaq :D 588k-ért tisztára megéri. Lehet hülye vagyok de ez miért ennyi ha 100 gigás? Ennyiből azért elég komoly tükrözött rendszert lehet összerakni ahol a mentés mentésének is van mentése...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#40) #16939776 válasza nemlehet (#39) üzenetére


#16939776
törölt tag

amúgy ez is MLC, úgyhogy lehet rossz példa volt.: "Cost-effective MLC-based design with best-in-class endurance and reliability" ;]
Forrás:OCZ.com

Picit más szabályok vannak. Amint elkezd degradálódni egy ilyen meghajtó, és várható meghibásodás jeleit mutatja, cserélni kell, aminek vannak költségei, meg kell tervezni mikor lehet végrehajtani.
Van olyan körülmény, ahol megéri többet költeni, a magasabb szerver-elérhetőségért, vagy ahol nem lehet a feladatot átadnia tartaléknak egy órán belül, hogy cserélhető legyen egy ilyen alkatrész.

(#41) demagóg válasza nemlehet (#20) üzenetére


demagóg
aktív tag

A vezérlő szokott meghalni főképp, de nem nagyobb arányban mint ahogy pl a HDD-nél leszakad az olvasófej...

Hülyeség. A döglött SSD-t a saját kontrollerével mentjük. HDD-s analógiával szemléltetve nem a HDD kontrollert cseréljük ha a felületen sérült a szerviz terület. A szerviz területet kell rendbe rakni a felületen, mert a kontroller csak azon keresztül tudja kezelni a felhasználói területet. SSD-nél pont ugyanez a helyzet (kontroller paraméterek a FLASH területen vannak). Eléggé hasonló a HDD és SSD kontrollerek felépítése (bár némely mag funkciója más, de összességében sok az analógia) Szóval jó lenne már lepörögni erről a "SSD kontroller bedöglik" baromságról.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#42) gmaci78


gmaci78
tag

Arra leszek kíváncsi, hogy mikor/lesz-e egyáltalán nagyvállalati szintű ssd váltás valamikor a jövőben, mert azért valljuk be, ez a vállalati jelző, igazából nem nagyvállalatokat jelent.

Jelenleg még ez a kapacitás és írási ciklus/mennyiség nagyvállalati használatra kevés, nem versenyképes.
Pedig nem lenne rossz egy ilyen váltás, mert jelenleg ez a szűk keresztmetszet az esetek nagy részében.

Geri

(#43) haddent válasza Patice (#34) üzenetére


haddent
addikt

De-de, reggeli botlás, a triple layer a szutyok, a multi még jó, köszi :R

(#44) joysefke válasza Ren Hoek (#36) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Van elég baj a Samsunggal, nem értem miért kell a vackaikat úgy kezelni, mintha Jézus második eljövetele lenne a hardverek terén.

Attól hogy egy komponens (a gyártástechnológia) nagyon jó, még nem feltétlenül lesz az egész csomag (végtermék) jó.

Én eddig 2 db 840-es SSD vel (840 EVO és Basic) illetve az egyik cseréjével szívtam (kollégámnak eladtam a bontatlan cserét ami nála is meghalt). Ezt a hozzászólásomat egyébként egy 840EVO-val szerelt lassulós laptopon írom. Tudom hogy 3 (2+1) darab SSD alapján nem lehet általános következtetéseket levonni, de nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a Samsung nem áll a szoftverfejlesztés/driverírás magasfokán, mégpedig a Firmware is fontos része az SSD-nem, nem csak a memóriacellák.

J

(#45) haddent válasza joysefke (#44) üzenetére


haddent
addikt

Nekem a 830 mellé volt egy 840 is egy időben. Kettő hétig bírta :DDD

(#46) jerry311 válasza gmaci78 (#42) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez csak attól függ mire és hol használják.
Van akinek egy 2M HUF-os desktop sosem termelné ki az árát és van akinek fél év alatt. Ugyanígy megy ez SSD-vel is. Ilyen SSD-re az fog beruházni, akinek megtérül. Ha egy SSD-s szerver 3x gyorsabban végez, mint HDD-s társa és a gyorsaság több bevételt is eredményez, akkor van értelme.
Ha Vér István vállalatvezetőnek 3 másodperccel előbb töltődik be a havi riport, na abból nem lesz bevétel növekedés.

(#47) joysefke válasza haddent (#45) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Na igen, sok hiba volt vele, mégis annál nagyobb volt a hype mögötte (Samu 840 SSD) ami gyakorlatilag végig kitartott.

Az egy dolog, hogy a memóriacellák értelmes, az SSD besorolásának megfelelő felhasználással kifutnak a világból, de egy hibás vezérlővel vagy szar firmware-val az egészet el lehet cseszni.

Abból meg hogy jelenleg a Samunak a legjobb (adott csíkszélességen legsűrűbb) a gyártástechnológiája én nem tudok profitálni, mert ezt az előnyüket nem arra használják hogy olcsóbban adják az SSD-ket. Innentől számomra a leszarom kategória, hogy ki gyárt jobb/sűrűbb flash-t, valószínűleg úgysem az fog elromlani.

J.

(#48) icp1970


icp1970
senior tag

Jó cucc.

(#49) DooMbo


DooMbo
tag

Az jó, hogy egyre strapabíróbb ssd ket tudnak csinálni, mostmár csak az áruk kell lejjebb csússzon kicsit :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.