Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Borisz76


Borisz76
veterán

Kíváncsian várom ez első "fecskét" egy tesztre , hogy mit is tud. :K

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

16 darab ilyen lap kell 2GB memóriához
nem lesz az kicsit nagy méretű a GPU tokozás mellett?

ha viszont 1gigabájtos nem gigabites akkor már 2 is elég akkor tényleg azt mondanám hogy hú mekkora király dolog :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) 7time válasza TeeJay (#2) üzenetére


7time
senior tag

Szerintem egymásra pakolják őket, 8x4, vagyis 8 réteg a 4 sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#4) KillHates


KillHates
nagyúr

Csak a disszipációt oldják meg valahogyan.... Különben lesznek gondok ezzel a szendvics szerkezettel.
Bár a gyártók úgy gondolják, hogy 2-3 évet (garancia) bírjon ki a konstrukció, aztán úgyis leváltja az új technológia. Minket meg majd betemet a szemét... :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#5) 7time válasza KillHates (#4) üzenetére


7time
senior tag

Azért ezt kijelenteni valamiről amit nem is ismerünk elég merész dolog, a memória amugy sem melegszik csak arra kell ügyelni hogy a csip ne nagyon melegítse.

(#6) bteebi válasza Borisz76 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Én is nagyon kíváncsi leszek rá. Az 1 Gbites chip még azért nem valami combos, a 2. generációs viszont már lehet, hogy nem is 2, hanem 4 Gbites lesz (bár azért az előbbi a valószínűbb). Amúgy meg elég kevés helyet foglal, szóval el fog férni a tokozásban.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#7) 7time válasza bteebi (#6) üzenetére


7time
senior tag

Az 1 Gbites chip még azért nem valami combos, a

Lehet hogy nem de nézd meg a sávszélességet a GDDR5 képest.

[ Szerkesztve ]

(#8) R.Woodoo


R.Woodoo
tag

Nagyon kíváncsi leszek ennek a megoldásnak az előnyeire a gyakorlatban!

(#9) MZperX75 válasza bteebi (#6) üzenetére


MZperX75
addikt

A Ipon pletyka rovata kihozott egy cikket a "Kiszivárgott volna a Radeon R9 390X 3DMark pontszáma?"

"Gyors memória alatt a többszintes HBM-et értjük, ami a GPU-val egy tokozáson belül lenne, és 640GB/s-os sávszélességet biztosítana neki. A HBM sorozatgyártása elvileg mostanában indul be, szóval egyre valószínűbb, hogy az AMD új csúcskártyáin tényleg ez lesz. "

Ez ha igaz akkor olyan mint 1024bites GDDR5 memóriasebesség lenne.

(#10) RECSKA válasza 7time (#7) üzenetére


RECSKA
veterán

Eddig sen savszelhiany volt... mutatjak az uj nvidia kartyak, amik 128biten pariban vannak az 1-el ezelotti generacio 384bites kartyaival...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#11) bteebi válasza 7time (#7) üzenetére


bteebi
veterán

Tudom, hogy nagyon gyors. Kell is az APU-khoz, mint egy falat kenyér. Amúgy meg annyira nem kevés az 1 Gbit se, 16 chip elég a 2 GB-hoz - mindenesetre lesz majd olyan idő, hogy 4 GB kijön 2 chippel is :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) 7time válasza RECSKA (#10) üzenetére


7time
senior tag

Az Nvidia máshogyan tervezi a kártyákat azért éri be kevesebb sávszélességgel de nézd meg az R9-290X 2816 magot tartalmaz az R9-390X pedig 4224 fog ami nagyon nagy növekedés így a sávszélesség is fog kelleni neki.

(#13) #16939776 válasza 7time (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem nem alaptalan amit ír.
A hűtő súlypontja feljebb kerül, hogy elférjen a memóriák felett. Nagyobb feszítőerőre is szükség lesz, ami a gpu-n tartja a hűtőt, így gyorsabban fogja deformálni a PCB-t és a GPU hordozóját.
Ahogy homorodik a PCB/GPU úgy a gpu sarkain lévő a millió kis interkonektel felrakott memória alatt is erők ébrednek...

Gondlom "hagyományos" gépekkel Reball-ozni sem lehet egy ilyen szendvicset.

[ Szerkesztve ]

(#14) 7time válasza #16939776 (#13) üzenetére


7time
senior tag

Miért kerülne feljebb a hűtő súlypontja egy memória réteg nagyon vékony lehet és tokozást nem kap, de tegyük fel hogy feljebb kerül 1-2 milliméterrel ez még nem fogja meghajlítani a PCB-t.

(#15) MZperX75 válasza #16939776 (#13) üzenetére


MZperX75
addikt

Főleg ,ha hibrid hűtést fog örökölni a 295X2-től.

(#16) shteer válasza 7time (#5) üzenetére


shteer
titán

szerintem KillHates felvetése kellően megalapozott ;]

..szerintem jónak tűnik

(#17) 7time válasza shteer (#16) üzenetére


7time
senior tag

Pláne így hogy a zöldeknek szurkolsz mert más megalapozottságot nem látok benne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18) oliba


oliba
őstag

Hogy lesz ebbol 4gb-os, vagy 8gb-os kari, ha nincs hely? Amugy hutesuk egyszeru. Thermal pad es gyarilag vizzel lesznek hutve (ha vizhutessel jon a kartya)

(#19) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Nem vagyok annyira otthon ebben a vga memóriában, akkor ez lesz az a technológia, ami hülyére veri majd a gddr5-öt és végre lesz számottevő fejlődés vga-k sebességben is az utóbbi évek tötymörgése után?
Esetleg rendszermemóriának nem lehet ezt használni, vagy esetleg Intel/AMD apukba rakni ebből, ha már a ddr4 nem fogja megváltani a világot?
Gyorsabb mint az X1-ben lévő ESRAM?

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#20) 7time válasza oliba (#18) üzenetére


7time
senior tag

Az elején kiszámoltuk, könnyen.

GeryFlash A CPU nem tudja használni így csak APU-k használhatnák elvileg de gyakorlatilag a közös címtér miatt lehet az sem lehetséges, de ezt Abu tudná megmondani, amugy ha az IGP-t nem VGA helyett használjuk hanem arra amire tervezték akkor a DDR4 nem lesz kevés neki.

[ Szerkesztve ]

(#21) KillHates válasza #16939776 (#13) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gyaníthatóan a vastagréteg hordozó vagy az interposer vastagságával egalizálják majd a különbségeket. Ami a szerkezeti terheléseket illeti, valóban igazad van, ott lehet gond. Főleg amekkora tepsi die méreteket alkalmaz az AMD...
Én inkább a szendvics elrendezés miatt károgok itt. Eddig mindig masszív szopóágra került az ilyen kivitelezés. Igaz, hogy pár éve még álmodni sem mertünk ilyen alacsony disszipációs értékeken.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#22) KillHates válasza 7time (#5) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem ez olyan dolog, mintha életedben először látsz kígyót és "úgysem ismerem ezt a fajtát"-elven nyugodtan megsimogatod... Én már fenntartással kezelem, mikor ilyesmit látok, van nyíg eléggé a tulzásba vitt integrációval. Szóval, itthon kicsi rá az esély, hogy parlagi viperára fuss, de azért az köztudott, hogy az AMD tud "furcsa" dolgokat csinálni annak az érdekében, hogy úttörő szerepet vállalhasson csak azért, hogy borsot törjön az nVidia orra alá. (lásd; heat-chamber) :K

ui: baxxus most olvasom micsoda cicerói körmondatot rittyentettem, masszív képzavarral vegyítve :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#23) 7time válasza KillHates (#22) üzenetére


7time
senior tag

Azért ők évek óta dolgoznak hasonló alkatrészeken ráadásul az iparnak ahova nagyobb biztonság és tartósság szükséges, persze ezek még normál GDDR5 memóriák.

[ Szerkesztve ]

(#24) KillHates válasza 7time (#23) üzenetére


KillHates
nagyúr

Van is cumi velük rendesen... :K
Jut beágyazott rendszerekből kikerülő meghibásodott AMD periféria rendesen hozzánk.

Ami az ipari felhasználást inkább úgy fogalmaznék, hogy az AMD mindig olcsó és nagy teljesítményű és könnyen paraméterezhető/programozható megoldásokat kínál. De nem a tartósság jegyében.

Ami bombabiztos, az az Altrix, Xilinx de ott maga a BGA kerül annyiba, mint egy AMD-s konfig.... :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#25) 7time válasza KillHates (#24) üzenetére


7time
senior tag

Azért orvosi berendezésekbe gyártanak ilyesmit valamint a katonaság is használja és a Boeing is, ha valóban olyan ótvarok lennének ezek szóba sem állnának velük, gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#26) KillHates válasza 7time (#25) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem arról van szó, hogy ótvar lenne és nem is arról, hogy ezekkel lenne folyamatosan probléma, de gyanítom, hogy azért mire a kereskedelmi forgalomba kerül ilyen technológia addigra mindent kispórolnak belőle amit lehet. Így feltételezhetőn lesz vele nyűg.

Egyébként nem gondolod jól, mert szinte teljes mértékkel a pénz dominál a döntéshozásban :D :DDD

Lásd; hamisított repülőgép alkatrészeket találtak több Boeing gépben. Pár éve szereltem MRI és CT gépeket (is) hát ott is micsoda "ócsításokat" láttam.... Szerencsére a hadiiparral nem volt dolgom, de nem lepne meg, ha ott is ilyesmi lenne: [Best Defense] :DDD

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) 7time válasza KillHates (#26) üzenetére


7time
senior tag

Szerencsére a hadiiparral

Az pedig jól fizető meló, én szereltem lokátorokat és az ott dolgozó civilek mind 3x annyit kerestek mint egy civil melós, persze senki sem izzadt meg a melótól.

(#28) shteer válasza 7time (#17) üzenetére


shteer
titán

Tököm szurkol egyiknek-másiknak. A jobb teljesítménynek meg az olcsó árnak szurkolok.

A megjegyzésem nem erre vonatkozott.

..szerintem jónak tűnik

(#29) 7time válasza shteer (#28) üzenetére


7time
senior tag

Teljesítmény az bizti lesz de olcsónak biztos nem lesz olcsó, gondolom ezt a Titán 2 GM200 ellen indítsák és az ára is úgy lesz megszabva.

[ Szerkesztve ]

(#30) Menthirist válasza 7time (#29) üzenetére


Menthirist
veterán

mondjuk ezek tudtommal elég régi grafikonok már. én az utóbbi időben már "csak" 4096 magos hírekkel találkozom.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#31) Abu85 válasza KillHates (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A HBM-nél a Hynix döntött úgy, hogy egy gyártóra fogják korlátozni az első generációs fejlesztéseket. Baromira nehéz megcsinálni ezt a koncepciót. Lásd a Micronnak a HMC-je, ami hasonló alapokra épül. Sőt, egyszerűbb is, mégis már egy éve ugyanabban a mindjárt kész lesz állapotban van a rendszer, mert egymásnak ellentmondó visszajelzések érkeznek a partnerektől. A Hynix ezt akarta elkerülni.

Azt azért tegyük hozzá, hogy egy új technológia fejlesztésénél se a Hynix, se a Micron nem nézi azt, hogy a reballing üzletágból megélő szervizeknek mi lesz a jó és mi nem. Felőlük akár ezek a szervizek tönkre is mehetnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) #65675776 válasza KillHates (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vapor chamber lesz az inkább. És messze nem az AMD találmánya. Komolyabb VGA-n meg először a Sapphire alkalmazta. Az AMD csak később épített vapor chamber-es stock hűtőt.

(#33) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Már nagyon várom az ezzel érkező Radeonokat. Adott esetben még jól is jöhet az ha központosított a topológia. Legalább a hűtés magjánál csatlakozik a GPU-val együtt. Az nem teljesen világos, hogy ez most a kupakon belül van, csak az interposer közös?

twitter: MatrixfanLive

(#34) 7time válasza M@trixfan (#33) üzenetére


7time
senior tag

Ez a kupak alatt van.

(#35) GeryFlash válasza Abu85 (#31) üzenetére


GeryFlash
veterán

De gonosz vagy Abu ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#36) M@trixfan válasza 7time (#34) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszönöm! Szerintem ezzel akkor léptünk előre hűtés fronton. Már csak a VRM hűtése nincs központosítva.

twitter: MatrixfanLive

(#37) 7time válasza M@trixfan (#36) üzenetére


7time
senior tag

Már csak a VRM hűtése nincs központosítva.

Viszont azoknak most már lesz bőven helyük, a memóriák nem foglalják el.

(#38) Locutus


Locutus
veterán

Szal akkor a radeon tulajok megint béta tesztelhetnek :) Bár már biztos hozzászoktak.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#39) 7time válasza Locutus (#38) üzenetére


7time
senior tag

Soha rosszabb tesztelést.

(#40) KillHates válasza Abu85 (#31) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na ja! :D Teljesen meg tudom érteni a kétségeiket, mert még a piac kész termékek is megmagyarázhatatlan dolgokat tudnak művelni, nemhogy a tesztfázisosak...

Mondjuk én is annak örülnék, hogy inkább a megbízható technológia miatt tönkremenés legyen, minthogy nem javítható termékek miatt mondjunk folyamatosan csütörtököt. De sajnos inkább ez utóbbira gyúrnak :)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#41) KillHates válasza #65675776 (#32) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ehhh :W Igen. :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#42) KillHates válasza GeryFlash (#35) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem gonosz; csak őszinte :D
Nincsen sértődés :R

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#43) #65675776 válasza KillHates (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyébként stock hűtőben az nV előbb alkalmazta. Náluk már a GTX570 ilyen hűtést kapott, AMD-nél a 6950/70 kapott először ilyet ha minden igaz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.