Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

hmm, és van aki meri játékra használni? Szinte minden játéknak vannak fix grafikai elemei, amik szépen beéghetnek.

Már 3 éve van LG OLED. Van már statisztika, hogy a userek hány %-a jelentett beégést?

[ Szerkesztve ]

(#2) b.kov válasza JoeYi (#1) üzenetére


b.kov
senior tag

Én napi szinten használom játékra a B8-amat, meg vagyok vele elégedve.
Úgy tudom, hogy a 2017-es modellektől felfelé a beégés már nem egy hatalmas nagy probléma.

Normál használat mellett szerintem nem kell aggódni.

[ Szerkesztve ]

(#3) velizare válasza JoeYi (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

megfelelően kitartó munkával (cnn, 380 niten 0-24 52 hétig) be lehet ezt is égetni.

de 200 niten is beég.

de ha dinamikus tartalmat használsz, akkor nem kell tőle tartanod.
cod (beégés szempontjából alacsony kockázatú) 52 hét után

fifa (beégés szempontjából magas kockázatú játék, sok statikus ui elemmel, menükkel, stb.)

a tesztet úgy végezték, hogy 5 órán át ment a megfelelő content (nem ugyanaz, felvételről, hanem mindig más), utána 1 óra kikapcs, majd újra, napi 4x.

ez alapján marketing displaynek nem raknám ki, minden másra használható.
[link]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#4) #72042496 válasza JoeYi (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is használom játékra (C8) és nem félek tőle, hogy a pártíz órás játékoktól beég. Félnek tőle itt a fórumon helyettem is. :D Az újabb játékaimnál egyébként azt vettem észre, hogy kevésbé jellemző a HUD.

***

A HDMI 2.1 és az eARC, VRR, stb. jöjjön csak. Egyéves C8-ról nem ugrok bele az első 2.1 generációba, de jövőre vagy azután azt hiszem, érdemes lesz majd egy 77"-ra lépéssel összekötni a fejlesztést.

[ Szerkesztve ]

(#5) Solesz84 válasza JoeYi (#1) üzenetére


Solesz84
aktív tag

En is hasznalom jatekra a 55C6V-t es nincs semmi beeges!

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#6) tuki2200 válasza velizare (#3) üzenetére


tuki2200
senior tag

0-24-ben folyamatosan 52 héten (13hónapon) keresztül kikapcsolás vagy csatorna váltás nélkül és beég, WoW milyen életszerű felhasználás :DDD Ha egyszerre megeszik valaki 400banánt az halálos, kezdjunk el rettegni a banántól!! :D

[ Szerkesztve ]

(#7) DamianB


DamianB
őstag

Sejtettem hogy ennél a generációnál fejleszteni fognak az engedély érintő szegmensekben de nem gondoltam hogy ennyi mindent . Asszem meg van az új Tvm c9 😍

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#8) #27070592 válasza DamianB (#7) üzenetére


#27070592
törölt tag

Vajon hogyan reagál a piac a fejlesztésekre? Elkezdik kiszórni a raktáron lévő nyolcas szériákat?

(#9) joey04 válasza JoeYi (#1) üzenetére


joey04
titán

plazmát is használom játékra. az nem ég be. ár éve a digi sport logó beégett viszont. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#10) JoeYi válasza velizare (#3) üzenetére


JoeYi
őstag

ejha, elég korrekt teszt. Vajon miért nincs fehér képernyős összehasonlítás?

Akkor semmi alapja a beégéses sztoryknak? Vagy vannak jobban meg rosszabbul sikerült szériák?

(#11) velizare válasza JoeYi (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

ha elég kitartó és rosszindulatú vagy, mindent be tudsz égetni, az lcd-t is. anno marketingkijelzőket cserélgettünk emiatt másfél-két évente. előbb-utóbb a technika megunja.
a korai plazmák voltak erre hírhedten nagyon kényesek, az olednek nincsen ezzel ilyen fokú problémája. persze ha valamit marketingkijelzőnek használsz, akkor tudnod kell, hogy igenis bele fog dögleni, és emiatt nem mindegy, hogy mennyiért fogod majd tudni kicserélni. erre nem használnék oledet, sem plazmát. ezt az lcd sokkal tovább bírja, és olcsóbb.

@tuki2200: írtam, hogy 5+1 órás etapok vannak, ahol a +1 kikapcs. és mindig más tartalom megy rajta, nem ugyanaz az ötórás felvétel ismétlődik. máshogy nem nagyon tudod szimulálni az erőltetett használatot. az nagyon jól kivehető rajta, hogy a közel állandó statikus tartalom ezen is beég, a pihentetés dacára.

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#12) Chibass


Chibass
tag

Alakul ez, most már megvárom míg végre tudok venni egy VRR OLED-et.

De vajon a HDMI 2.1 miatt video kártyát is cserélnem kell, vagy működik valamiféle konverzió mondjuk e között és egy display port között?
És ugye tudjuk, hogy egyenlőre NVIDIA nem támogat HDMI VRR-t sem. Kivárom mi lesz az irány, amibe bele ugrom először. Mindenesetre nem lesz olcsó mulatság, mert 65 colt akarok, addig is marad az 50" plazma.

Aki nappal is legény, az éjjel nem volt ott!

(#13) Morph76 válasza #72042496 (#4) üzenetére


Morph76
aktív tag

Miért mi lesz a különbség a jövő évi HDMI 2.1 és az idei között? :F
Gyaníthatóan semmi. A szabvány az szabvány. Max egy firmmel frissítenek 1-2 dolgot rajta.

(#14) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Az a 13 ms (ha tényleg annyi a valós input lag) nem "remek", hanem "még elmegy" - már ha PC gélymingről van szó.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#15) DamianB válasza #27070592 (#8) üzenetére


DamianB
őstag

Már most is tudsz venni 400 ért ingyenes kiszállítással LG C8 ennél sokkal olcsóbb már nem lesz .
Amilyen noob vagyok nekem bőven elég lezs PC gamingre is de ez még ugye egy év mire nekem ilyenem lesz úgy hogy majd meglátjuk . Ami engem azért kicsit meglepett hogy a Samsung qledeknek is milyen jó feketéje van a legújabbaknak ,nem oled de teljesen korrekt ez a legujabb széria. Ha valaki sporolni akar és gamingre keres sztem ez is teljesen jó .,

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#16) #72042496 válasza Morph76 (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

A különböző képmódokban lesz valószínű különbség, ahogy a tévé feldolgozza a 2160p@120-as jelet. Plusz én rendszerben gondolkodom, és nem tenném tűzbe a kezem azért, hogy egy mostani erősítővel pöccre megy majd pl. az eARC, vagy egy mostani VGA-val 2160p@120 (4:2:0 chromával van hozzá sávszélesség).

Plusz ha a trendek folytatódnak, akkor a későbbi tévék úgy általában véve is jobbak és olcsóbbak lesznek, a jelenlegi tévémnek meg épp most, az első évben a legnagyobb az értékvesztése.

[ Szerkesztve ]

(#17) Squirrel válasza DamianB (#15) üzenetére


Squirrel
őstag

Az a baj, hogy a samu qled is oled árban van. Akkor meg inkább oled.

(#18) uzsz2018 válasza JoeYi (#1) üzenetére


uzsz2018
újonc

En 2 eve hasznalom jatekra az 55B7- Oled TV-met.
Az egvilagon semmi gond vele.
Gyonyorü a kep, összevetve a korabbi LED TV-immel eg es föld, de meg a haverom Qled Samsung-ja nal is mint ha elveszne 1-2 aprobb reszlet.

regen uzsz neven futottam, de nem tudok uj jelszot beallitani a regi profilhoz.

(#19) Joshi válasza velizare (#11) üzenetére


Joshi
titán

"írtam, hogy 5+1 órás etapok vannak, ahol a +1 kikapcs. és mindig más tartalom megy rajta, nem ugyanaz az ötórás felvétel ismétlődik. máshogy nem nagyon tudod szimulálni az erőltetett használatot."
Nem az a lényege az RTings tesztnek hogy milyen körülmények között ég be vagy sem, hanem az, hogy sajnos az adott használat bizony összeadódik. Nincs pixelkimosás dolog mint a plazmánál. :( Itt a szerves anyag szigorúan degradálódik ha tetszik ha nem. :K

PL. Ha mondjuk piros vagy sárga(ezekre a színekre a legérzékenyebb az oled) statikus tartalmat nézünk napi egy órát és mondjuk már 100 óránál beég a logó, akkor összességében 100 nap múlva már lesznek beégési nyomaink. Na ez a legnagyobb gond az OLED-el. Persze ez fokozatosan fog jelentkezni, de ott lesz.

[ Szerkesztve ]

(#20) Sinesol


Sinesol
veterán

A VRR 4K eseten itt is csak max 60hz-et tamogat?

(#21) Joshi válasza Sinesol (#20) üzenetére


Joshi
titán

Forrás Sokára lesz olyan hardver (vga) ami ezt kiszolgálja. ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) Sinesol válasza Joshi (#21) üzenetére


Sinesol
veterán

Ja, csak azért fontos mert TV-t nem egy évre vesz az ember, 1-2 év mulva meg lehet már lesz bőven.

[ Szerkesztve ]

(#23) daneel_hu válasza JoeYi (#1) üzenetére


daneel_hu
addikt

2012 óta van a nagyközönség számára LG OLED.
Tehát most fog jönni a 8. generáció.

AVFORUMS-on találhatsz statisztikát beégésre.
A 2016-os modellek a leginkább érintettek, a 2015-ös adatokból nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. (kevés user)

A 2017, 2018-as rendben van. Alig-alig van hiba.
Aki panelt cseréltet a fenti két szériából, az inkább az extrém banding miatt.

(#24) arty válasza Synthwave (#14) üzenetére


arty
veterán

és ezt így a 150ms-es reakcióidőddel le mered írni? ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#25) Synthwave válasza arty (#24) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Le. ;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#26) arty válasza Synthwave (#25) üzenetére


arty
veterán

Ha majd az én képességeimnek is ez a +10-12ms lesz a korlátja, együttérzek veled ;)

(mondjuk érdemes lenne filozofálni az lcd "lassúságáról" (=pécémonitor), talán nem csak az input lagon múlik hogy észreveszed-e a bokorból előugról katonát ;) meg azért - szerencsére - még nem mindenki kompetitív esportoló, így aztán talán a mérce se az ő pécés konfigjuk ;) )

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) Synthwave válasza arty (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Pedig annak kéne a mércének lennie. Soha nem értettem a "nem vagyok kompetitív, minek használjak jobbat?" filozófiáját.

Mármint, ha csak casual puttyogok, netán csupán single player, akkor miért nem akarom a lehető legkorrektebb élményt? A magam részéről szimpla rekreáció alatt is igényelem - mert hát ha ki akarok kapcsolódni, akkor minden csodásan és reszponzívan folyjon. Pont ugyanúgy, mint mikor EU ligára készülök.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#28) FefeeX válasza JoeYi (#1) üzenetére


FefeeX
veterán

Sajnos durván sok Destiny2 volt nálam az elmúlt időszakban (értsd hazaérek mondjuk 6kor, és átlag éjjel 1-2-3)
Büszke nem vagyok rá nyilván, már a leállás korszak fut, de a témához visszatérve semmi jele nincs még ghostingnak sem, nem hogy beégésnek.

(#29) #72042496 válasza Synthwave (#27) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindenkinek más jelenti a legkorrektebb élményt (vagy a kisebb kompromisszumot ha úgy tetszik), ráadásul ez műfajtól is függ. Egy konzolos-kontrolleres programot szerintem kanapéból, egy méretes OLED-en, komolyabb hangrendszerrel körbevéve nagyobb élmény játszani, a billentyűzet-egeres dolgokat meg asztal mellől a gamer PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#30) Synthwave válasza #72042496 (#29) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem hinném, hogy az input lagból fakadó korrektség szubjektív lenne.

Konzolhoz nem is vitattam a TV életképességét.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#31) #72042496 válasza Synthwave (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az mindenképpen szubjektív, hogy az ember mennyit érzékel belőle. Van egy sanda gyanúm, hogy a legtöbb alkalmi játékos nem tudna különbséget tenni a 2 és 20 ms lag között.

A kontrolleres játékba én a PC-t is beleértem. Már egy közepes gépen is halkabb üzem mellett lehet sokkal szebb/gyorsabb a megjelenítés, mint konzolon. Ha az embernek ez szempont és megteheti, akkor szerintem jó az, ha a tévén is lóg egy PC. (PS4 Próhoz hasonlítok, XBOX-ot nem ismerem.)

[ Szerkesztve ]

(#32) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Ez örvendetes hír, csak egyelőre nem tudom, hogy mit lehet rádugni erre. RTX-nél ezzel nem törődtek, a Naviról meg még nem tudni semmit, már ha egyáltalán még idén megjelenik.

Mivel fogják a HDMI VRR-t promózni?

(#33) #72042496 válasza MeszesKPT (#32) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Mivel fogják a HDMI VRR-t promózni?"

Nem számítok rá, hogy nagy promója lesz, de ha nem keverem a mindenféle VRR-implementációt, akkor szerintem az XBOX-szal. :)

(#34) Monngoose válasza Joshi (#19) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Mindig jössz ezzel az akkumulációval, ami - ha így is van - nem mindegy hogy mennyi idő alatt történik meg.

A szomszéd csávó közel 6 éve használ egy LG 55EA980V-t vegyes tartalommal (játszani is szoktunk rendesen) és eddig semmi jele bármiféle beégésnek (igaz, hogy úgy fél éve néztük meg különféle színű homogén tesztábrákkal de ránézésre azóta sem tapasztalok változást). Most tervezi lecserélni, de csak mert nagyobbat szeretne.

Nem tudom, hogy ki hány évenként cserél TV-t, de ha nekem 6-8 évig így akkumulálódnak a beégések mint az ő tévéjén, akkor pont lesz@rom az elméletet, meg a szándékos, terheléses beégés teszteket. :)
Ráadásul az említett TV meg sem közelíti a mai védelemmel ellátott technológiát...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.