Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem az alaplaphiány befolyásolja a VGA-piacot, hanem a coinok jövedelmezősége. Ha folytatódik az ETH lejtmenet, adhatnak a gyártók 50 slotos lapokat is, a kutya nem fogja venni őket.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#2) 5hat7


5hat7
tag

Pár hét és tele lesz a hardverapró használt rx 470 kártyákkal.... :)

Közút nem versenypálya! Versenypálya NEM közút ;)

(#3) myckie2 válasza 5hat7 (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Ha így halad az árfolyam akkor valószínű. :DD

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

egynyari kaland, de inkabb adok penzt masra... :DDD

(#5) vhw válasza hemaka (#4) üzenetére


vhw
addikt

Jövőre akkor lesz másik...
Az alaplap meg nem romlik meg.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#6) atee


atee
őstag

A gyártók lehet előrelátóbbak nálunk, ha képesek célhardvereket kiadni bányászatra!
Vagy kockáztatnak, hogy a nyakukon marad a sok bányászatra optimalizált kártya pl.?
A fene se tudja. Lehet érdemes lenne összedobni egy gépet bányászni és max akkor használni amikor tényleg megéri.
Az biztos, hogy a mostani profit nem tart örökké, de jön majd másik helyette ez is valószínű!

D-day 2002-01-04 01:54

(#7) janos666 válasza atee (#6) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A hardware gyártókat csak az érdekli, hogy valaki vegye meg a cuccaikat, az nem, hogy a vevők jól járjanak vele. Szóval az is elég, ha arra számítanak a gyártók, hogy lesznek elegen, akik még fejest ugranak a medencébe, akár elég mély ahhoz a víz, hogy ne fájjon nekik, akár nem, az már a vevő dolga.

De szerintem nincs ez másképp akkor sem, ha valami klasszikus munkára, vagy szórakozásra veszel valamit. Egy mérnökiroda, grafikai stúdió, stb is állhat sokáig megrendelések nélkül, unatkozó alkalmazottakkal és gépekkel (míg bezár/csődbe megy, vagy talál végre megrendelőket), vagy egy játékos gép is lehet hatalmas ráfizetés olyan értelemben is, hogy pl. összerakod, aztán később kiderül, hogy mégsem volt kedved/időd játszani vele, csak állt a sarokban a cucc egész évben, és már fele annyit sem ér használtan, mint amit újonnan fizettél érte.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#8) Cs1csó válasza atee (#6) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csalódtam a gyártókban főleg az AMD-ben megmutatta hogy mennyire rugalmatlan és szűk a gyártókapacitása. Ahelyett, hogy elárasztanák a piacot kártyákkal kicsit emeltebb áron a szokásosnál hagyják, hogy a korábban játékra vásárolt kártyákkal fölözzék le a hasznot mivel jó áron eladják és egy kis plusszal sokkal jobb nvidia kártyát tudnak belőle venni.Teljesen rugalmatlan az egész cég, most kellene nyomatni a kártyákat és mindenhol hiány van, nevetséges.

(#9) janos666 válasza Cs1csó (#8) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csak egy-két hónapig dübörgött igazán a bányászláz (kiemelkedő pillanatnyi profittal), ha akkor felpörgették volna a gyártást, lehet hogy mostanra érkezne meg a piacra, mikor úgy tűnik talán már késő is, így csak túlkínálat lenne. Bár nem tudom mennyi az átfutási idő ilyesmiknél (gyártás, szerelés, csomagolás, szállítás...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#10) Beni2360


Beni2360
félisten

Tudom, hogy láma kérdés de én öreg róka vagyok és nem értem a szleng nyelvet.
Igazi munkagép bányászoknak - na mit jelent, hogy bányászoknak? vagy a bányászláz ?
Már több helyen is olvastam. :U

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#11) atee válasza janos666 (#7) üzenetére


atee
őstag

Igazad van, de a célközönség az képzettebb az átlagnál. Így ha bedől az egész akkor a gyártók nyakán marad a sok eladhatatlan hardver.

csicso82 Ez így van. Nem tudták jól kihasználni a pillanatnyi igény megnövekedését!
Korlátlan mennyiségben el tudtak volna adni 470-480-570-580 kártyákat.
Mondhatni szokásos AMD b@lf@szoskodás ami az Nvida számára megint egy kedvező fordulat.
Mert sokan (én is) hiába voltam elégedett a 480 al. beugrottam az Nvida ölébe és hát innen megint nem lesz egyszerű visszacsábítani szerintem!

[ Szerkesztve ]

D-day 2002-01-04 01:54

(#12) FireKeeper válasza Beni2360 (#10) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

leviszik a tárnába az alaplapot és azzal kaparják le az ércet. nem túl hatékony módszer, de van akinek ez a fétise.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 IV || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#13) akasp


akasp
senior tag

... mint doglott lonak a fogmosas.. Komolyabb szervezetek, akik tenylegesen kepesek hasznot is huzni a banyaszatbol, mar reg egyedi tervezesu ASIC hardverekkel banyasznak. Nemnagyon lehet veluk felvenni a versenyt. Persze probalkozni lehet.. csak kar erte.

(#14) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez elég gyenge. Van jobb is:

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) ivana válasza akasp (#13) üzenetére


ivana
Ármester

akik tenylegesen kepesek hasznot is huzni a banyaszatbol, mar reg egyedi tervezesu ASIC hardverekkel banyasznak Tévedés azok már akkor botneten tolták amikor kijött a bitcoin :U

(#16) TomMusic


TomMusic
őstag

Új NFS-t fullon viszi? :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17) Cs1csó válasza janos666 (#9) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ez a másik bajom, hogy szinte semmi vállalkozó szellem nincs, semmi kockázatvállalás. Plusz ami mindkettőnk konklúziója hogy ezzel megint az nvidia-nak lett jobb. Jelenleg a freesync-en kívül nem sok minden miatt érdemes amd-t venni, sőt ha valamiért gsync-es monitort veszel akkor már ez sem lényeg csak ugye ott a liszensz drágább kevesebb és drágább is a merítés.

[ Szerkesztve ]

(#18) vhw válasza Cs1csó (#8) üzenetére


vhw
addikt

Nem tudom úgy távolról láttatok-e már tömegtermelő gyárat.
Az nem úgy működik, hogy egyik hétről a másikra meg tudja duplázni a gyártókapacitását.
Egy újabb gyártósor összerakása nem napokban meg hetekben mérhető.

És akkor még csak nem is olcsó, állítólag még betanított munkaerő is kell hozzá.

Az AMD még csak nem is rendelkezik saját gyártókapacitással.
A bérgyártó meg nem kezd ész nélküli gyárbővítésbe, mert pár hónapra megszaladt a kereslet vga után - hogy aztán ha lecsengett az aranyláz és visszaesik az igény, akkor ott álljon a kihasználatlan gyártósor.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#19) Beni2360 válasza FireKeeper (#12) üzenetére


Beni2360
félisten

Azért ennyire ne nézzél tudatlannak!! :))
Ha nem tudsz komolyan a végin válaszolni az nem szégyen és komolytalan.
Nem illik a másikat lenézni.

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#20) e00dgy válasza Cs1csó (#8) üzenetére


e00dgy
aktív tag

Ha belegondolsz, a régi szériával lenne tele a piac akkor ki venné meg az új VEGA-kat?

Csak a zseni és az idióta töri át az emberek által teremtett korlátokat. Soha nem használtam reklám blokkolót... :) ;)

(#21) Cs1csó válasza vhw (#18) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tudom nehéz a bővítés de még a szándékot sem látom, bár az igaz hogy bérgyártásban mennek a dolgaik tehát innentől halott ügy.

(#20) e00dgy

Ez is egy szempont de még azt sem érzem, hogy mondjuk havi 100 kártyára lenne igény és jön 30 mert olyan mintha nem is jönne, még szakaszonként sem.

(#22) L3zl13 válasza t72killer (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Most miért mondod? Jó lesz az nVidia kártyákkal ZCashre. :D

Aki hülye, haljon meg!

(#23) Fecogame válasza 5hat7 (#2) üzenetére


Fecogame
veterán

Ez esetben majd be is ruházok egyre :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#24) AxBattler válasza lezso6 (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

:DDD Ezt majdnem elhittem...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#25) jokeph válasza 5hat7 (#2) üzenetére


jokeph
nagyúr

Tárt karokkal várjuk! :K ;]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#26) kovászos válasza Beni2360 (#19) üzenetére


kovászos
tag

Mire megtudod mit jelent már ki is megy a divatból, úgyhogy ne is törődj vele.
Bányászok, bányászgépek... kit érdekel.

(#27) iguana


iguana
őstag

tudom, szakmai fórum és tudom a gugli jóbarát.
elnézést a valóban arcpirító lustaságomért :B :

a bitcoin-t anno "követtem", de van ezeknek létjogosultsága kriptopénz bányászásra otthoni körülmények között?
nem tervezem, baromira nem értek hozzá, csak kíváncsiságból érdekel(ne) olyanok véleménye, akik csinálják még, vagy megint.

nem zsebben akarok turkálni, nem is tervezem, (tehát nem tutorialt kérek) hogy beszálljak (nem értek hozzá stb.), pusztán tényleg érdekel, hogy megy ez manapság. (melyik, mi, hogyan, miért)

aki érez ingerenciát erre, és van valamilyen képe/tapasztalata amit szívesen megosztana pár mondatban erről, azt szívesen olvasnám.

(és igen, gugli a barátom, tudom. :) )

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#28) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Nem tudnának olyan GPU-kat tervezni, amik csak "videokártyának" jók?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#29) tecsu válasza t72killer (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Majd jön az újabb lufi.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#30) Németh Péter válasza akasp (#13) üzenetére

Ez igaz a Bitcoinra, de nem a mostani hype-ra, az Ethereum-ra. Az egy úgynevezett ethash fantázianevű kriptografikus hash-t használ, ami egy módosított Dagger-Hashimoto változat. A Bitcoin egy módosított SHA-256-al dolgozik. Na a kettő között az a lényegi különbség, az ethash számoláshoz definíció szerint kell egy 3 gigabájtos adathalmaz, ami folyamatosan növekszik idővel, mert valahogy a blockchain része. Szóval egy SHA számoló algoritmusnak nem kell különösebb memória, addig az ethash-nek alapból kell már most 3GB, gyors elérésű memória, így az adatnak benne kell lenni a VRAM-ban. Igazából az algoritmus nem is számításigényes, hanem memória igényes, ezért a bányász kártyáknak csak a memóriáját érdemes túlhajtani, a számoló egységeket egyenesen alacsonyabb feszültségen járatják a villanyszámla miatt, annyira a memória eléréstől függ a hash számolás. Na most ASIC nincs Ethereumra és a nagy memória igény miatt nem is valószínű hogy lesz. Ahhoz egy gyors memóriát kellene fejleszteni, nem a számításigény a szűk keresztmetszet már most sem.

[ Szerkesztve ]

(#31) Bird


Bird
addikt

YEE! Adjuk alájuk a vasat! :D

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#32) tegbashar


tegbashar
tag

Ha én AMD vagy Nvidia lennék és azt látnám, hogy haszonnal lehet bányászni a kisker ár után is, akkor tuti nem adnék el egyet sem.

(#33) lezso6 válasza tegbashar (#32) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha én bank lennék, nem adnék hitelt senkinek, mert a végén még jobban járnak vele, mint én!

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#34) akasp válasza Németh Péter (#30) üzenetére


akasp
senior tag

teljesen igazad van, kutyafuttaban futottam at a cikket, es valamiert automatikusan a bitcoin-ra asszocialtam :B

(#35) Pubszon válasza lezso6 (#14) üzenetére


Pubszon
veterán

Elszámozták a foglalatokat! ;] :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#36) carl18 válasza TomMusic (#16) üzenetére


carl18
addikt

Bányász gép? Nem hiszem :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#37) Lacc válasza Németh Péter (#30) üzenetére


Lacc
aktív tag

Igen 3GB kell neki, ezt én is olvastam, de azt is hogy azóta már módosítva lett az algoritmus olyan irányba, hogy tudja DAHM-ot Subset-ekben is számolni. (Most azt nem látom, de azt is Githubon olvastam - ott még a cache-ről is volt leírás)
Viszont itt a Dagger-Hashimoto leírásban is csak 1GB van.

(#38) Franklin válasza Beni2360 (#19) üzenetére


Franklin
addikt

(#39) Hunmugli válasza iguana (#27) üzenetére


Hunmugli
aktív tag

Szia, coinmarketcap.com - itt láthatod az aktuális árfolyamokat, és hogy melyik pénzből mennyi van forgalomban, meg h abból a összes mennyit ér.

3 féle coin van:
BTC - ez az eredeti, rég nem éri már meg otthon bányászni, még ASIC-kal sem. (Hatalmas farmokon tolják, és a nagy konkurencia miatt az egyéni bányászat felejtős. A kis pool semmit sem fog kitermelni, a nagy társulás pedig sokak közt osztja a jutalmat: semmit nem kapnál kb.) Ez a nagy, az első, a közismert, a legjobb (?)...

ATC-k: azaz alt(ernatív)coinok, amik részben másolatok (főleg a blockchain technológia), részben újításokat is tartalmaznak. Ilyen lényegében az összes egyéb coin. Nem tudom, mennyire szabad ezzel egy kalap alá venni az úgynevezett ICO-kat, kéne egy rendszertani besorolás :) Szóval nem akarok hülyeséget mondani, tudtommal az ICO-k a smartcontract rendszert (okosszerződések) hozták be. Olvass utána, lehet nem így van. De valami pluszt adnak, az a fő. A legismertebb az ETH(ereum) (egyszer kettészakadt, a párja az ET(h)C(lassic). ) Ezek gyorsan fejlődnek, de nincs mindben potenciál. Sok a BTC árfolyamát követi, könnyebb őket bányászni. (Idén legalábbis :U )

A harmadik, legnépesebb tábor a STC-k tábora (saját név, lehet már használt/kitalált, fene se tudja): ezek a shitcoinok. Kitalálod, lemásolod, megváltoztatod (egy meglévőt). A legfontosabb: egy honlap, egy név és egy logó (444) (xd), bepromózod, előbányászod, magától felfut (nem ilyen egyszerű), majd eladsz amennyit jólesik.

Ezt kiskorúak is csinálják, van, aki milliókat keres vele. (Nem tudok linkelni, de 20an biztos vannak. Nagy az isten állatkertje, vki bekajálja h ez értékteremtő és fizet érte.)

A legérdekesebb kérdés az, hogy mi választja el a shitcoinokat a normáloktól. Holnap innen folytatom, nem lesz kielégítő a válaszom, de ma már nem tudom megírni, jo8 :N

A kevés tudás veszélyes. A sok is. – Bocs az offért.

(#40) kromatika


kromatika
veterán

Érdekes volt.Köszi.

(#41) Németh Péter válasza Lacc (#37) üzenetére

Na utánanéztem, az 1 GB a kezdeti érték, azt évente 73%-al növelik. Nem vagyok bányász, én is csak fórumokból, meg netről tájékozódtam.Nem tudom mi az a DAHM, nem DAG-ot akartál írni?

https://github.com/ethereum/wiki/wiki/Ethash-Design-Rationale

(#42) Redneck


Redneck
veterán

Ilyen félrevezető címet... Ez valami elektronyos izé. :DD

Azt hittem valami rendes melós cumóról lesz szó, mondjuk ilyenről:

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43) TomMusic válasza carl18 (#36) üzenetére


TomMusic
őstag

Akkor nem kell. ;]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#44) L3zl13 válasza Lacc (#37) üzenetére


L3zl13
nagyúr

A DAG mérete 2 és 3 GB között van jelenleg. Ezért nem vesznek 2 GB-s kártyát a bányászok.
A 3GB-s limit átlépését asszem jövő év elejére várják.
Lehet, hogy van megoldás DAG méretnél kevesebb VRAM-mal is bányászni, de kérdés, hogy mennyire hatékonyan.

Aki hülye, haljon meg!

(#45) L3zl13 válasza Hunmugli (#39) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem hiszem, hogy ennyire el lehet szeparálni egymástól a kategóriákat.
A Bitcoin az első és legelterjedtebb, ezért az árfolyama kihatással van a többi crypto valutára is.

Altcoinok, általában valami plusz ötletet (funkciót, szolgáltatást vagy technológiát) adnak a saját rendszerükhöz, a bitcoinhoz vagy más népszerűbb altcoinokhoz képest. Ez lehet smart contract rendszer vagy valami bármi más.
Az említett ICO az a coin startjakor tartott érme kiosztást takarja (Initial Coin Offering) amikor egy fix áron megvásárolhatóak az új érmék mielőtt megnyílna a velük való kereskedelem.

A shitcoinok meg egyszerűen olyan altcoinok amelyek pusztán marketinggel próbálnak eladni egy olyan érmét, ami semmi hasznosat nem nyújt, vagy valami hibás logikára épülő vagy soha el nem készülő szolgáltatást igér induláskor. Ha sikerül elegendő embert "átverni" és vásárolnak ebből az érméből akkor azonnali profit.

De nem mindig könnyű megkülönböztetni a shitcoinokat az olyan induló altcoinoktól aminek lehet jövője. És néha a shitcoinokat is felkapja a piac és sikeresek lesznek egy ideig.

Aki hülye, haljon meg!

(#46) iguana válasza Hunmugli (#39) üzenetére


iguana
őstag

köszönöm :K

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#47) oszi666


oszi666
őstag

Teljesen laikusként kérdezem: miért videokártyákat vesznek processzorok helyett?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#48) gege547 válasza vhw (#18) üzenetére


gege547
tag

Ez azért van mert rossz a mentalitása a gyárnak. Bezzeg amikor még én is a szalag mellet dolgoztam csak leböfögtek fentről hogy mától dupla annyi a kvóta és kész. Nem kell ide bővítés csak ki kell adni a feladatot. Megy az gyorsabban is meg majd lesz kötelező meg "ajánlott" túlóra és nem kötelező de "ajánlott" szombati munkavégzés.

(#49) tepenzed


tepenzed
őstag

Alig várom, hogy dőljön a Bitcoin és akkor teli lesz az apró olcsó kártyákkal :D

(#50) ripla


ripla
őstag

Persze, adják csak a lovat a hülyeséghez, az árak meg hadd kússzanak fel az egekig a hiány miatt, idióták. Már most sem lehet normális vga-t kapni, csak alsó kategóriásokat, a közép- és a felsőkategória eltűnt a piacról.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.